-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
gdzieś był jeszcze temat - gość tam ogarnął ... jak znajdę to podeślę ... bo nie pamiętam dokładnie ... 🙃
-
w tym temacie sporo o tym było ... https://miuipolska.pl/forum/topic/57964-cichy-dźwięk-poprzez-bluetooth/#comments
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
podejrzewam że oni wygrali normalnie - tzn. pobrali tak samo jak my z serwera sourceforge ... 🙃 sprzedają tego dużo tez na Europę i wątpię że chciałoby im się bawić w jakieś dziwne akcje ... to poważny sklep ... ale oczywiście możesz sam to wrzucić - tak - postępujesz jak przy pierwszej instalacji ... nie musisz czyścić bo wybierając skrypt clear / clean all with format masz to już zrobione - tzn będzie full wipe data ... nawet jakby tam siedział jakiś śmieć to się go pozbędziesz ... -
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
u mnie z whatsappem nie ma problemow ... przynajmniej nic nie zauwazylem ... z tego drugiego nie korzystam ... na powiadomienia to jedyne co mozna zrobic to wylaczyl tryb oszczedzania baterii w apce, zablokowac ja w pamieci ram no i dac jej autostarta ... i tu pole manewru w zasadzie sie konczy ... jesli chodzi o predkosci to musialby przetestowac tam gdzie mi sie przelacza na LTE czy nawet E - na E to wiadomo ze bedzie tragicznie ... ale na 5G jest luks -
mozliwe - synchronizacje na pewno ustawialem - ale to i tak byloby dziwne ... bo te zdjecia nie sa przeciez fizycznie w telefonie ... a zaciaganie do apki infa z chmury i wykazywanie takiej wielkosci to troche bez sensu chyba ... tym bardziej ze w chmure jak wejdziemy to tam ilosc zajetego miejsca tez jest widoczna ... zreszta ta wielkosc zajetego miejsca ciagle rosnie mimo ze praktycznie nic tam nie dochodzi nowego ... chyba ze on bierze calkowita wielkosc plikow na dysku google - ja mam tez tam firmowy dysk podlaczony gdzie wrzucam pliki do repozytorium ... ogolnie jesli chodzi o wszystkie pliki wykazywane na dysku googla wlacznie z tym repozytorium to jest tego 4gb ... na telefonie wszystkie pliki zdjecia / video zajmuja tylko 2.5gb czyli sumarycznie to i tak nie zgadza sie z tym co wykazuje apka galerii - czyli az 10gb ... 🙃 ps. jak wyczyściłem wszystkie dane apki galerii to wskazanie jest takie jak w załączeniu ... poza tym zrobilem znowu synchronizacje i dalem tworzenie kopii zapasowej - no i wielkosc wskazywana w galerii sie nie zmienila - dalej jest tak jak w zalaczeniu ...
-
ok - tam też cache jest doliczany - sumarycznie jak się po wszystkim przelecimy to jakoś tak i wyjdzie ... ale z galerią coś zdecydowanie jest nie tak ...
-
wrzuciłeś starą wersję na andku 13 na nowsza na andku 14 jako update? wypada zapytać to co telefon ma w nazwie ... czyli POCO 🙃 jak nie idzie to spróbuj odpalić go w trybie fastboot kombinacja przycisków volume - i power ... jak wstanie w tym trybie zarzuc czysta instalkę hyperos przez kompa w trybie clear all with format ... może pójdzie ... jeśli nie to zostanie wgrać oryginalny rom do tego modelu przez miflash - tylko nie blokuj bootloadera - jak pójdzie ta metoda to uruchom fona w trybie fastboot i znowu wrzuć rom od Xiaomi eu - najnowszy jako znajdziesz hyperos - znowu skryptem clear all with format ... to wywali ten oryginalny wrzucony miflashem i powinno wszystko zatrybic ...
-
no ja co jakiś czas tam wlaze i klikam ... przechodzę do ustawień apki bez problemu ... ani razu nic nie przymulilo i się nie przywiesilo ... 🙃 ale pan Kacper też zauważył problem więc coś musi być na rzeczy ... a tak przy okazji tego zliczania miejsca w pamięci - tu kolejny przykład ... wchodzę w głębokie czyszczenie - na liście mam jak widać że apki zajmują prawie 8gb ... a jak to otworze to widać jakie są rozmiary tych apek ... skąd się bierze ta wartość 8gb?
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no z tym Gmailem to już różnie było ... pamiętam że niedawno jakaś aktualizacja tej apki była i zaczęły wskakiwać powiadomienia ale teraz chyba znowu jest słabo ... bo weszła kolejna aktualizacja 🙃 mieszają równo chłopaki ... w zasadzie Gmail to jedyna apka z którą mam problemy ... ale i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza bo praktycznie z tego nie korzystam 🙃 też wyłączyłem Gmaila z autostartu i nie blokowałem go w pamięci to może to powoduje że nie ma powiadomień? trudno mi powiedzieć ... przy okazji sprawdzę nawet dla własnej ciekawości ... na tą chwilę wygląda że Gmail jest dead ... włączyłem mu autostart i wyłączyłem oszczędzanie baterii - wysłałem kilka maili na niego z innej skrzynki i zero powiadomień ... może za jakiś czas znowu będzie update tej apki to coś ruszy w temacie 🙃 @alonsoharris zakładam że piszesz o tym pasku co widać na zrzucie ekranu? u mnie na becie jest ok ... tak mi się przynajmniej wydaje ... co prawda to 14 pro ale ekran i kamerka przednia jest dokładnie ta sama co w ultra ... więc teoretycznie ułożenie funkcjonalności w dialerze też powinno być takie same ... -
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
no ja na T-Mobile i chińskim 14 pro nie mam żadnych problemów ... a Xiaomi eu bazuje właśnie na romie CN ... to global powinien być raczej zoptymalizowany dla europejskich standardów ... u mnie prędkości neta na 5g są zbliżone do tych o których piszesz ... oczywiście korzystam z trybu NSA choć sprawdzałem i SA - też jest wszystko ok - NSA powinien być oo prostu bardziej uniwersalny zasięgowo ... na tyle na ile rozumiem zasady działania tych trybów ... myślę że to ma większe znaczenie dla osób które więcej się przemieszczają w obrębie różnej infrastruktury GSM ... no ale osobiście w moim przypadku oba tryby działają ok ... zaleta trybu SA jest za to możliwość włączenia trybu VoNR który chyba jest natywny tylko dla "czystego" połączenia 5g ... agregację mam włączona a modem ustawiony na standardowych nastawach Xiaomi eu ... czyli z priorytetem na NR ... potem reszta ... LTE działa bez problemu tez jako wersja + czyli agreguje sygnały z kilku sąsiednich nadajników ... -
te opcje podręczne? - co w załączeniu - otwierają się szybko i bez problemu ... poklikalem sporo po tym i nic niepokojącego nie widać ... a tak przy okazji bo zastanawia mnie to już od dłuższego czasu - czy nie ma jakiegoś problemu ze zliczaniem zajętego miejsca przez galerię - ciągle rośnie zajęte miejsce ale faktycznie pliki zajmują dużo mniej miejsca niż raportuje ta apka ... zgodnie z załącznikami ... zajęta przestrzeń to prawie 10gb ... a pliki w katalogu camera zajmują tylko nieco ponad 2gb ... no i od razu daje znać że nie trzymam nigdzie więcej plików video czy zdjęć ... katalog pictures to raptem kilkaset mb ... skąd ta wielkość w galerii?
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
"Ogólnie to chyba do Xiaomi nie ma nić lepszego niż romy EU to jest majstersztyk" podpisuję się pod tym co napisałeś ręcami i nogyma 🙃 dla Ciebie do pełni szczęścia brakowałoby jeszcze chyba tylko romow dev beta ... pocieszeniem jest tu że niedługo zmienia się zasady ich wypuszczania ... nie będzie już wersji tygodniowych ... no ale dzięki temu będą miały więcej poprawek i nowej funkcjonalności ... Xiaomi eu robi świetną robotę i tylko trzymać kciuki żeby nie zabrakło sił i chęci ... ja znowu przejdę na Xiaomi i to nie dlatego że robią świetny sprzęt (choć to tez ma znaczenie - nie mają specjalnie czego się wstydzić ...) ale właśnie z powodu tego supportu od ekipy Xiaomi eu i tego że w jakimś sensie wszyscy bierzemy udział w tym żeby to community się rozwijało ... -
chodzi Ci o to przejście do widoku co jest w załączeniu? jeśli tak to u mnie zero problemu ... reaguje od razu - żadnego zmulenia i zwiech ...
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
tak uzupełnie jeszcze co pisał pan Kacper - jak podłączysz telefon uruchomiony w trybie fastboot do kompa to upewnij się że będzie widoczny w menadżerze urządzeń jako android bootloader interface - jeśli nie to nie ruszy Ci skrypt instalacji systemu ... w razie czego poszukaj sterowników ADB i wrzuć ... sama instalacja to w zasadzie moment ... zakładam że chcesz w ogóle wywalić ta ich instalacje - to tam tylko w zasadzie potwierdzasz że chcesz usunąć wszystkie dane no i czekasz aż instalator przerzuci i zapisze rom w fonie ... potem już kolejne wersje jedziesz skryptem update a nie tym od pierwszej instalacji ... -
Redmi K80 Pro z teleobiektywem z 3-krotnym zoomem optycznym
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
teleobiektyw to bardzo fajna sprawa i przydaje się w praktyce ... wcześniej nie miałem i często brakowało ... jak ktoś się zastanawia czy warto / potrzebne / się przydaje - to tak - dobrze że ta funkcjonalność trafia nie tylko do flagowcow ... a flagowce dostaną dodatkowy bonus w postaci peryskopu ... tak przynajmniej wynikałoby z ostatnich doniesień - czekamy z niecierpliwością na premierę 🙃 -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
tak ... właśnie miałem dodać w edycji 🙃 że tam inne zasady są niż w przypadku Chińczyków ... -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.11.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a te 72 h to skąd jest? zakładam że ultre tak samo się odblokowuje jak inne 14tki czyli "na lewo" 🙃 debloat oczywiście zawsze mile widziany ... ja od razu od tego zaczynam jak stawiam nowy system ... jest sporo śmiecia do wywalenia ... -
a sprawdź w sklepie Play czy masz certyfikat Play protect ... to wchodzisz w ustawienia i na dole w informacje - no i tam na samym dole jest o tym info ... jak będzie że nie ma to można to łatwo i szybko zrobić ... jak sam nie znajdziesz jak to daj znać i podpowiem ... to kwestia rejestracji w google id swojego fona ...
-
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no z IKO to w ogóle nie ma problemu ... można i karta i blikiem zbliżeniowo ... ale google wallet też działa ... ostatnio miałem problem. blikiem przez iPKO bo chyba prace serwisowe mieli (noc z soboty na niedzielę) to przełączyłem sobie w NFC na google i wskoczyło elegancko ... -
Xiaomi Mi 10 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TJBCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no ta usługa rejestracji SIM faktycznie nie ma możliwości przydzielania uprawnień ale chmura a i owszem ... sprawdź bo może tu jest pies pogrzebany ... te inne usługi związane z chmurą ... czyli synchronizacja i kopia ... za filmik to sorry że outdated 🙃 tak na szybkiego wrzuciłem co znalazłem pierwsze z brzegu a nie miałem czasu obejrzeć ... jak by było łatwo szybko i przyjemnie to nie byłoby takiego "fanu" i o czym ponarzekać na forum 🙃 -
Xiaomi Mi 10 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TJBCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no ja miałem z tym problem bo wywaliłem ta usługę od SIM activation przez debloata ... wtedy jak zaznaczyłem synchronizację SMS w chmurze to cała apka się wywalala ... dopiero jak ja przewróciłem to zaskoczyła ta synchronizacja i numer przypisał mi się do konta ... wcześniej nie było ... to jeśli ja masz i jest taki komunikat to trzeba by w necie się pogrzebać ... albo zaczekać aż ktoś mądrzejszy tu coś doradzi 🙃 ps. może to coś związane z brakiem uprawnienia do wysyłania sms? tzn ta usługa wysyła dane do Xiaomi i to nie wychodzi na zewnątrz? ps2. tu jakiś typ na jutubie wrzucił filmik chyba w tym temacie ... zobacz może co ciekawego tam będzie ... https://youtu.be/ejdf36CclXY?si=uRImwTfP-qXcNZiX -
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
bo to nie jest w opcjach programisty 🙃 to jakimś kodem serwisowym się uaktywnia ale nie pamiętam już jakim ... poszukaj w necie to na pewno znajdziesz ... ta opcja pojawi się wtedy w karcie SIM ... no i więcej opcji co do mieszania w parametrach pracy modemu chyba nie ma ... możesz jeszcze w opcjach programisty włączyć ewentualnie agregację pasm dla 5g - to jest chyba w debugowaniu ... jak nie chce Ci się szukać to znalazłem i zapodaje *#*#726633#*#* -
Xiaomi 14 Ultra - problemy z zasięgiem
Master odpowiedział(a) na kotlet1711 temat w Problemy techniczne
na pewno co możesz zrobić to zaktualizować tą wersję Xiaomi eu która Ci wrzucili w tradingu na najnowsza stable ... całkiem niedawno jak pamiętam wyszła nowa wersja - może pomóc ... akurat 14 ultra powinna ładnie zasięg trzymać bo ma chip wzmacniacz sygnału ... z tym B20 to też kwestia nadajników odbiorników GSM - jak i kiedy przełączają pasma ... ogólnie u siebie na 14 pro nie zauważyłem problemów z zasięgiem no ale korzystam z tmobila i na terenie większego miasta ... czasami przełącza na LTE czy nawet 3G ... ale to w newralgicznych miejscach ... a tak jest luks ... a jeszcze używam etui które blokuje trochę sygnały GSM wifi i bluetootha ... w ustawieniach możesz spróbować zmienić tryby pracy modemu (to są ukryte ustawienia) i w sumie nic więcej nie zrobisz ... tryb pracy np w trybie oszczędzania energii przy 5g raczej nie wpływa na sygnał - na tyle na ile zauważyłem u siebie ... no i jeszcze ostatecznie możesz spróbować przełączyć tryb pracy sieci 5g z trybu NSA na tryb SA ... też może być różnica ale to znowu kwestia trybow pracy nadajników / odbiorników GSM ... tryb NSA powinien być bardziej uniwersalny i myślę że dawać lepszy zasięg niż tryb SA ... no ale przetestujesz to zobaczysz 🙃 -
Xiaomi Mi 10 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TJBCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
pisaliśmy trochę niedawno w tym temacie w tym wątku ... https://miuipolska.pl/forum/topic/63570-konto-xiaomi-numer-telefonu/
