-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Nie działa aparat/kamera na wersji innej niż CN
Master odpowiedział(a) na Mattheo pytanie w Problemy techniczne
no na pewno dla K60 ultra ... 13t pro ma oznaczenia modelu 23078PND5G i 23088PND5R a Ty masz 23078RKD5C - czyli K60 ultra 🙃 poza tym zwroc uwage na oznaczenia w romach - dla k60 ultra to CN (tak jak pisalem - redmi maja rom oparty o wersje chinska - czyli wlasnie CN) 13t pro to dystrybucja globalna i rom jest oparty o taki wlasnie rom bazowy - oznaczenie MI ... bierz od razu ten 2.2 ... zawsze jedna subskrypcja mniej ... a i to najnowszy wypust hyperos ... nie wiem jak tam jest na tym patreonie - czy jak wezmiesz subskrypcje to dostaniesz i rom 2.1 i 2.2 czy tylko jeden ... ogolnie pamietaj tez ze z romu 2.1 mozesz zrobic spokojnie upgrada na 2.2 i potem dalej jak wyjda nowsze wersje ... a z romu 2.2 prawdopodobnie nie zrobisz juz downgrada do 2.1 (tzn. takiego bez utraty danych) trzeba bedzie stawiac czysta instalke z wipe data ... -
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
u mnie bez problemu przez te komendy co podałem ... komunikaty ok - w sumie chwila moment ... 🙃 czasami na też znaczenie kwestia organizacji partycji głównej / recovery ... nie pamiętam jak to jest w 14tkach ... -
Nie działa aparat/kamera na wersji innej niż CN
Master odpowiedział(a) na Mattheo pytanie w Problemy techniczne
będzie działać ... tym bardziej że to rom oparty o oryginalny chiński system ... dla telefonów z serii redmi tak właśnie jest w przypadku patreona - modele dostępne globalnie które są na procach mediateka mają system oparty o wersję global ... możesz tam się zalogować na patreona i jak masz jakieś pytania to im wysłać - ja z tego nie korzystam ale zakładam że jest taka możliwość ... 🙃 tu na forum już sporo osób korzystało z tych romow i nie pamiętam żeby ktoś narzekał na problemy typu nie działający aparat ... -
Nie działa aparat/kamera na wersji innej niż CN
Master odpowiedział(a) na Mattheo pytanie w Problemy techniczne
to fon na procu serii dimensity ... jeśli jest rom po polsku to tylko na patreonie Xiaomi eu ... trzeba by obadac co tam mają ... jak masz odblokowany bootloader to bez problemu go wrzucisz - będzie dostępny po wykupieniu subskrypcji na poziomie contributor ... https://www.patreon.com/posts/stable-roms-for-76931067 jak widać coś jest 🙃 rom jest oparty o chińska wersję systemu - czyli podobnie jak romy Xiaomi eu które są wydawane na fony ze snapami ... te które mamy tu do pobrania zalinkowane na forum ... no ale jak wspomniałem - romy na mediateki to już kwestia odpłatności ... ta subskrypcja to nie musi być stale odświeżana co miesiąc - można ją anulować po pobraniu romu a potem jak wyjdzie nowsza wersja (np za dwa czy trzy miesiące) znowu ja wznowić i pobrać nowsza paczkę ... -
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a właśnie miałem zobaczyć czy są też pod 14tki ... 🙃 ja na swojej się nie doczekałem ... no ale w końcu będzie można wypróbować wrzucenie upgrade systemu bez kompa ... że też dozylismy takich czasów 🙃 kto by się spodziewał ... -
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
juz mozesz wrzucac twrp ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
są już twrp pod 15tki ... daje znać bo świeży temat ... https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ wrzucilem u siebie na 15 ultra i smiga ... nawet ma deszyfrowanie partycji ... czyli w koncu pelna funkcjonalnosc modele 15 zwykly i 15 pro analogicznie tez powinny miec pelna funkcjonalnosc ... dla przypomnienia - recovery wgrywamy przy fonie podlaczonym do kompa w trybie fastboot i lecimy komendą wydana przez CMD (uruchom jako administrator) fastboot flash recovery twrp.img gdzie twrp.img to nasz pobrany plik z twrp (zawsze zmieniam nazwe na twrp - koncowka / rozszerzenie musi byc img) plik z obrazem twrp musi oczywiscie byc w tym samym katalogu co plik wykonywalny fastboot potem mozemy fona uruchomic w recovery komenda fastboot reboot recovery i powinno ladnie zaskoczyc ... -
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jakby kogoś temat interesował pojawiły się w końcu twrp pod 15tki ... repozytorium plików tutaj https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ wrzucilem już u siebie na swoją 15 ultra i smiga ... nawet ma deszyfrowanie partycji ... czyli w koncu pelna funkcjonalnosc dla przypomnienia - recovery wgrywamy przy fonie podlaczonym do kompa w trybie fastboot i lecimy komenda wrzucona przez CMD (uruchom jako administrator) fastboot flash recovery twrp.img gdzie twrp.img to nasz pobrany plik z twrp (zawsze zmieniam nazwe na twrp - koncowka / rozszerzenie musi byc img) oczywiscie ten plik musi byc w tym samym katalogu co plik wykonywalny fastboot potem mozemy fona uruchomic w recovery komenda fastboot reboot recovery i powinno ladnie zaskoczyc ... -
Zakup telefonu w Chinach Xiaomi 15 Ultra
Master odpowiedział(a) na Maciej Gazdecki temat w Dyskusja ogólna
fona kupiłem z naszej dystrybucji - czyli wersję global ... odblokowałem metoda płatna - nie miałem za bardzo czasu żeby bawić się w oficjalną ... w tradingshenzen kupisz tylko chińczyki ... o ile pamiętam globali tam nie sprzedają - choć i dawno tam nie zaglądałem ... kiedyś nie było 🙃 -
Xiaomi 15 Ultra odblokowywanie bootloadera
Master odpowiedział(a) na djwujek temat w Dyskusja ogólna
no tu mało kto rozumie ta ich politykę ... jestem też zdania że niepotrzebnie tak to ograniczają ... o ile rozumiem to przy wersjach chińskich tak nie rozumiem w wersjach globalnych kupionych z normalnej globalnej dystrybucji ... niestety nie mamy na to specjalnie wpływu - poza narzekaniem na forum - można też pokazać im tzw. fucka i wziąć sprzęt od konkurencji 🙃 z drugiej strony nie wiem czy konkurencja na tak dobre custom romy i taka społeczność jak mamy tutaj ... ja mając do wyboru Xiaomi i ich durne podejście a przejście do konkurencji na razie wybieram Xiaomi 🙃 ale wszystko do czasu ... jeśli w ogóle nie będzie możliwości unlocka to możliwe że też pokaże im to o czym pisałem wyżej ... ale co by nie mówić tak z romu Xiaomi eu jak i samego fona jestem bardzo zadowolony więc póki co zostaje jak jest 🙃 -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
dobrze rozumiesz ... pro jest tylko i wyłącznie jako chińczyk i nie mamy możliwości żeby to ruszyć ... choć widziałem na eBay odblokowane 15 pro tyle że cena jest dość mocno zawyżona ... jeśli chcesz zrobić unlocka to tylko na wersjach globalnych 15 lub 15 ultra ... może uda się metoda oficjalną a jeśli nie zostaje płatna usługa (koszt jest do przełknięcia ...)- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
najczęściej to wina kabla ... sam tak miałem kiedyś że były różne biedy przy wgrywaniu systemu ... ten kabelek co dostałem z telefonem od razu poszedł do kosza a kupiłem jakiś droższy markowy i niby było ok ale losowo były różne problemy przy transferze ... raz dobrze raz źle ... cholera go wie co tam było ... oddałem go dla matki do ładowania telefonu a kupiłem trzeci najtańszy gdzie znalazłem no i zero problemów 🙃 ogólnie teraz kable kupuje w Chinach - pasują mi dlugosciowo i jakościowo - świetnie ekranowane i zero problemów ... czyli jak sterownik jest ok (a zakładam że tak ...) to zostaje ewentualny problem po stronie połączenia telefon / komp lub ewentualnie jakiś problem z portem USB w telefonie ... ja bym zaczął od zmiany kabelka ... ogólnie wgrywanie romu Xiaomi eu jest bezproblemowe - czasami bywają też błędy w pliku zip z romem - jak wciągasz updaterem w fonie to można zrobić badanie sygnatur pliku - check md5 - to jest pewność że plik jest prawidłowy ... a jak wciągasz przez kompa to na wszelki wypadek można jeszcze raz pobrać - szczególnie jak miałeś kiepski transfer czy przerywało / pauzowalo połączenie ... czasami dobrze jest pobierać z mirrorów (auto select jak korzystasz z sourceforge) z nim ostatnio różne biedy są niestety ...
-
normalnie można by doradzić zmianę portu USB / kabla ... ale jak piszesz że przy normalnie włączonym telefonie działają polecenia adb to nie w tym problem ... można ewentualnie jeszcze zmienić w biosie tryb pracy portów USB - tam jest taka opcja xhci chyba o ile pamiętam ... może to coś da ... normalnie przy podłączeniu fona w trybie fastboot też powinno być to wykryte przez system i widoczne w menadżerze urządzeń albo jako android bootloader interface - jeśli był wrzucony sterownik pod to - albo jako nieznane urządzenie ... czyli to wygląda na jakiś problem komunikacyjny ... trudno coś jeszcze mi doradzić - na żadnym fonie Xiaomi który miałem nie było takiego problemu ... a i kompa modernizowaniem w tym czasie więc z portami USB też nie ... u siebie teraz podłączam przez złącze usb4 kabelkiem też usb4 i zawsze jest oki 🙃
-
w razie czego sam zainstaluj sterowniki adb https://xiaomidriver.com/poco-x5-pro jak podłączysz w trybie fastboot to w menadżerze urządzeń będzie sprzęt widoczny jako nierozpoznane urządzenie - wej w to i daj aktualizacje sterowników i wybierz ręcznie z katalogu adb - wtedy na liście wybierz Android bootloader interface - i powinno zaskoczyć ...
-
Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery POCO F7
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
chciałbym taki ekran w nowych 16tkach ... a tak w ogóle to ta technologia chłodzenia lodem 3d ciekawie brzmi ... tyle że to pewnie taka durna nazwa ... 🙃 -
POCO X7 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ale to chcesz kupić taki telefon ? powypadkowy ? czy ekran do wymiany ? jeśli pierwsze to polecam alledrogo lub olx ... ewentualnie może eBay ... może coś trafisz ... a jeśli drugie to proponuję kontakt z serwisem mi center - uderz do @Acid 🙃 -
Seria Xiaomi 16 i REDMI K90 z rewolucyjnymi ekranami OLED 2K Real RGB?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
bardzo ciekawe info - czekamy z niecierpliwością na 16tki ... ja tez w końcu może przesiądę się na monitor oledowy bo w końcu pojawiły się matryce z układem pikseli RGB i rozdzielczością 5k przy 45 calach ... czekałem i czekałem i w końcu się doczekałem 🙃 z niebieskim pikselem od zawsze były problemy ale w końcu zmierzamy w tym kierunku co trzeba - zostaje cierpliwość i trza szykować już grosz na nowe wydatki 🙃 -
no ja z kolei nigdy nie korzystałem z innych launcherow niż te systemowe ... najpierw z miui a teraz z hypera 1 i 2 ... na moje potrzeby są w zupełności wystarczające - stąd brak doswiadczen w temacie 🙃 powodzenia panie Kolego i daj znać koniecznie co i jak ... ogólnie wchodzi już andek 16tka to tak powoli czekamy co tam znowu zepsują 🙃 u Xiaomi pewnie tradycyjnie najpierw wyjdzie hyper 3 (czy jak tam go nazwą bo gdzieś widziałem w czeluściach netu że mogą kombinować inaczej ...) razem z premierą 16tek ... no a niedługo potem wskoczy to na pozostałe modele ... ciekawe jakie modele poco tez to dostaną ...
-
ja bym zaczął od tego żeby sprawdzić czy jest ok na launcherze Xiaomi ... ewentualnie przeinstalowal ten inny launcher na nowym systemie ... może jest jakiś update i będzie ok ... a może po prostu ten drugi launcher gryzie się z nowym systemem ... i zostanie poszukać jakiegoś innego albo zostać na domyślnym systemowym ... 🙃
-
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.207.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
już następny ... 🙃 dopiero co wyszła wersja 206 ... ale dobrze ... jedziemy ... pobieram przez updatera - całkiem sensownie idzie - więcej info w update jak już wrzucę ... i poszlo - na pierwszy rzut okiem wszystko w porzadku - poki co uwagi takie same jak do poprzedniej wersji - zakladka security brak tej aktualizacji od googla - vowifi wskoczylo (i tak wywali ... ogolnie zachowanie ikonki bez zmian - choc o dziwo zaskoczylo nawet na chwile na innym routerze z wifi6) poprawki bezpieczenstwa od Xiaomi dalej majowe ... czyli mozna w razie co robic downgrade - changeloga na razie nie widze nigdzie - jak znajde to wrzuce w update, co ostatniio poprawili a co cieszy to dzialanie czujnika oswietlenia - lepiej reguluje automatem jasnosc - nie musze tak czesto tam samemu ingerowac - poprzednio jasnosc byla obnizana zbyt mocno / agresywnie - mozliwe tez ze troche lepiej jest jesli chodzi o zarzadzanie pamiecia ram - to co pisze dotyczylo wersji 206 - zobaczymy co w tej naprawili / popsuli jeśli chodzi o changelog to prawdopodobnie tylko coś takiego Naprawiono problem sporadycznego nieprawidłowego restartu systemu może to właśnie przyczyna że tak szybko wyskoczyła kolejna wersja ... raz pamiętam że był taki restart - ale to już jakiś czas temu ... nie na tych ostatnich wersjach 2.2 - raczej na wersji 2.1 ... jest już wersja 210 - wrzucam changelog System: Rozwiązano problemy z nieprawidłowym działaniem strategii oszczędzania energii, nieoczekiwanymi restartami telefonu oraz wyświetlaniem widżetu kalkulatora. Wprowadzono czerwcowe poprawki bezpieczeństwa z 2025 roku, zwiększające bezpieczeństwo systemu. Aparat: Dodano ponad 40 nowych motywów kolorystycznych aparatu, ustawienia podpowiedzi orientacji ekranu, wskazówki dotyczące optymalnej odległości fotografowania w trybie portretowym oraz możliwość robienia zdjęć podczas nagrywania wideo Dolby Vision. Optymalizacje aparatu: Ulepszono jakość dźwięku podczas nagrywania wideo 4K/60fps, wyświetlanie ikony statusu blokady ostrości w trybie ulicznym oraz efekt fotografowania odcieni skóry w trybie portretowym dla niektórych zakresów ostrości. Zwiększono limit zapisywanych szablonów w trybie profesjonalnym do 50. Album: Zoptymalizowano efekt inteligentnego upiększania. -
Xiaomi 15 - brak funkcji SI w edytorze galerii
Master odpowiedział(a) na arnold 15 pytanie w Problemy techniczne
w najnowszym romie 206 jest taka wersja apki galerii jak podał załogant powyżej ... edytor galerii jest w wersji 1.10.0.8.1 wtyczki jak w załączeniu ... -
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.206.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
pobrane updaterem - o dziwo w miare bezproblemowo i calkiem szybko ... wrzucone jako upgrade wersji 205 - poki co jest oki - sygnatury bezpieczenstwa od Xiaomi dalej majowe - w security nadal brak zakladki googla ... vowifi wskoczylo jak zwykle po upgrade / restarcie (ciekawe na jak dlugo) 🙃 jak znajde changeloga to wrzuce w update ... zmiany (tlumaczone z chinskiego) - ogolnie nic specjalnego ... Naprawiono problem zawieszania się podczas słuchania muzyki za pomocą słuchawek Bluetooth w niektórych scenariuszach Naprawiono problem, w wyniku którego klawisz zadania pływającej kuli był nieprawidłowy w niektórych scenach Naprawiono problem, w wyniku którego tapeta mogła czasami ulegać deformacji podczas zamykania aplikacji na ekranie poziomym ps. te tłumaczenia w AI nadal aktualne jak widzę ... trochę tego jeszcze jest 🙃 -
możliwe że tylko przez czysta instalke z wipe data ... nie wiem jaka była poprzednia - jeśli to też wersja 2.2 i miała te same sygnatury zabezpieczeń to można spróbować downgrade ... jeśli nie to co pisałem na początku ... ale z tego co patrzę poprzednia to 2.1 - nie wiem czy downgrade się sprawdzi nawet przy tych samych sygnaturach (tu trzeba by zobaczyć changelogi ... i na wszelki wypadek i tak zrobić backup danych żeby w razie czego moc od razu zrobić czysta instalke ...)
-
można spróbować jeszcze dodac kolejny odcisk palucha ... tam jest kilka slotów na to jak pamiętam ... albo w ogóle od nowa porejestrowac - czyli wyłączyć najpierw biometrie np w mobywatel potem zrobić na nowo rejstracje palucha no i potem znowu to aktywować w apce ... może coś to da ... choć pewności nie mam - ja bym od tego zaczął ... bo ogólnie wygląda że czytnik jest w porządku ... zakładam też że nie korzystasz z żadnego szkła które może powodować problemy z ultradźwiękami?
-
ciekawe z tym mobywatel ... u mnie jest luks ... w ogóle nie mam u siebie apki na której byłby z tym jakiś problem ... bankowa dobrze - IKO - alledrogo też dobrze ... logowanie w portfelu Googla tez ok ... biometrie mam też ustawiona w apce lotto - działa jak pozostałe ...
