-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
i nie wykrywa ten programik? może sterowniki masz dobre - czyli zakładam że debugowanie wszędzie włączyłeś - i te pozostałe opcje USB też - programik nasz na dysku c bez żadnego katalogu i uruchamiasz go jako administrator? i dalej nie widzi w nim telefonu? - tam model powinien być pokazany w lewym górnym rogu jak pamiętam - a obok powinien być taki przycisk odświeżania podłączonego urządzenia - w razie czego możesz podpiąć jeszcze raz telefon jak masz już uruchomiony ten program i wtedy zrobić odświeżenie - to może zaskoczy ... ps. to że pokazuje że już masz sterownik nie oznacza że inne nie będą dostępne na liście do wyboru - u mnie chyba 3 różne były jak pamiętam ... adb interface to chyba sterownik fastboota - android bootloader zaraz włączę kompa zobaczę co tam u mnie pokazuje ... to wyśle print screena ... nie chce mi się z przed tv ruszać ... ale się poświęcę 🙃
-
no bo może nie być - wchodzisz w manager urządzeń - ten systemowy - i tam będzie lista urządzeń - jeśli masz podłączony telefon i nie ma sterowników w systemie to tam będzie to rozwinięte - może pisać np unknown device czy coś takiego (android device też może być) będzie też znak zapytania obok - i tam wtedy jak to klikniesz to będzie opcja dodania sterownika - potem dajesz wybierz ręcznie i wskazujesz katalog który pobrałeś gdzie są te sterowniki - tam trzeba będzie kliknąć jakiś plik który się pojawi do wyboru (oczywiście wcześniej musi być rozpakowany) no i powinna pojawić się lista urządzeń albo od razu wskoczy to co trzeba - nie pamiętam już w szczegółach 🙃 tu jakiś typ to pokazuje - no cholery go nie zrozumiesz ale będzie z grubsza to co pisałem 🙃 https://youtu.be/VvzCo3EGcEc?si=ZEyZxwO488_J2O3P tu gość pokazuje to na włączonym fastboocie ale Ty podłączysz normalnie bez tego trybu - sama procedura jest taka sama ... tak jak pisałem - sterowniki są inne dla fastboota i inne dla normalnego podłączenia uruchomionego telefonu z działającym systemem - w telefonie oczywiście kliknij transmisję danych jak tam opcje wyboru się pojawia po podłączeniu 🙃
-
a sprawdzałeś w menadżerze urządzeń windowsa czy jest poprawnie sterownik zainstalowany? sterowniki pobierzesz np stąd https://www.getdroidtips.com/download-latest-xiaomi-usb-drivers/ nie może tam być żadnych wykrzykników czy znaków zapytania ... jeśli debugowanie masz włączone i te pozostałe opcje do USB i sterownik jest właściwy a programik uruchomiłem jako administrator to powinno być wszystko oki - a i taka uwaga - programik wrzuć najlepiej bezpośrednio na dysk C - nawet nie w żadnym katalogu - to tak dla pewności - czasami takie apki źle działają jeśli są w dodatkowych katalogach ... wiesz to może być związane z tym że wcześniej miałeś podłączony telefon w trybie fastboot - a to są inne sterowniki wtedy - niż tak normalnie - te co wysłałem tam powinny być ok - jak je wrzucisz to potem już same się załadują właściwe - zależnie od tego czy tryb fastboot będzie aktywny czy nie (w fastboocie podłączysz wtedy jak będziesz robić update systemu) a tak poza tym te standardowe będą się odpalać ... tu jakby co inny link do pobrania tego debloatera - też ta sama wersja https://www.allmobitools.com/universal-android-debloater/download/ też jest tutaj w razie czego - oczywiście pobierasz wersję dla windowsa i 0.5.1 https://androidmtk.com/universal-android-debloater-gui a i zwróć uwagę na dyskusję w tym temacie - pierwszy post masz listę co może zostać usunięte ... to co wysłałem to to co zostało ... 🙃 czyli odwrotnie ... ogólnie jak coś nie jesteś pewny to lepiej zostawić - potem doczytać co to i zrobić ewentualnie drugie podejście ... no i zawsze jeszcze w razie co opcja restore zostaje - ja z tego dwa razy korzystałem - raz żeby usługę Googla przywrócić i drugi raz jak mi te smsy systemowe wywaliło 🙃
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
no najlepiej oba - zobaczysz po prostu czy programik Ci wykryje telefon i pokaże usługi - ogólnie to nie wiem czy powinieneś o tym pisać w tym wątku ... bo trochę śmietnik tu robimy 🙃 ten jest do instalacji Xiaomi EU a piszemy o czym innym ... tzn. można przejść do dyskusji ogólnej - tam gdzieś jest też wątek debloata założony 🙃 zobacz tutaj - proponuje przenieść tam dyskusje ... https://miuipolska.pl/forum/topic/57162-debloating-miui/- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
sterowniki to z adb - najpierw włącz debugowanie potem podłącz do kompa i sprawdź czy ten programik wykryje telefon - programik oczywiście uruchamiasz jako administrator - sprawdź czy wykryje Ci telefon - tam taka ikonka odświeżania też jest w razie co ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
ja korzystałem u siebie z tej wersji https://forum.xda-developers.com/t/2022-07-03-v0-5-1-universal-android-debloater.4069209/ tam jak pisałem - nie polecam wyświetlać wszystkiego tylko wybrać sobie listę "recommended" i przejrzeć co tam jest na liście - no i czytać opisy na dole co jest do czego ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
a w poco M3 naprawili i to praktycznie od ręki - serwis Xiaomi - naprawa gwarancyjna - w ogóle byłem zaskoczony że tak szybko i sprawnie to poszło 🙃
-
wiesz to przypomina mi to co jakieś pół roku temu miała moja matula z poco M3 - nie włączał się i zero ładowania ... w serwisie zrobili od ręki - to coś z płytą główną było ... w warunkach domowych nic nie poradzisz 🥴
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
to dużo pisania ... poczytaj najpierw o tym o co chodzi ... tu na forum też wpisz sobie to w wyszukiwarce i zobacz rozmowy w tym temacie ... ogólnie zasada jest taka że razem z systemem instaluje się sporo różnego śmiecia - w tym usługi działające w tle do których normalnie nie ma dostępu - a są one zupełnie zbędne - no i żeby to podejrzeć i usunąć jest do tego specjalna apka na pc - tam problem jest tylko taki że można też wywalić usługi istotne czy nawet krytyczne i wtedy mogą być potencjalne problemy z działaniem czy stabilnością - oczywiście dla części tych usług w tym programie są opisy do czego to jest - ale nie do wszystkich a i czasami do końca nie wiadomo o co chodzi 🙃 tu jest np dość dużo o tym ... https://www.purepc.pl/jak-usunac-aplikacje-z-telefonu-ktorych-nie-da-sie-odinstalowac zapoznaj się i przemysl temat ... tam w tej apce można wyświetlić też usługi z listy tzw reccomended - czyli takie które bezpiecznie można usuwać - na niej jest około 50 pozycji ... ja wywaliłem chyba ze 40 i około 10 zostawiłem - np usługi od Googla smsy kalkulator itp ... gdzieś mam print screena z tym co zostawiłem - to wrzucę tu jak znajdę - ale np. jeśli korzystasz z android auto - to wiadomo że usługi z tym związanej nie usuniesz ... tam zaletą jest jeszcze taka że usunięte można przywrócić w tym samym programiku (restore) mi to się przydało jak się tym bawiłem 🙃 np. brak jednej usługi Googla wywaliło mi zakładkę Discover ... zobacz np tutaj o tym pisaliśmy a w załączeniu jeszcze lista tego co u siebie zostawiłem - to tam widać że takie podstawowe rzeczy ... no cleaner to ten programik co czyści śmieciu z panelu sterowania scaner podobnie notatki kalkulator qr to skaner kodów kreskowych usługi Googla kompas MMS (to wygląda z opisu uslugi jak coś tylko do tych mmsow - ale jak to wywalisz to w ogóle usuwa z systemu ta domyślną apke z smsami - że to smsy jest w uwagach na dole) znika ta ikonka koperty po prostu 🙃 jeszcze poczytaj spokojnie co pisaliśmy w tym wątku - tam jest kupa ciekawych spostrzeżeń odnośnie tej procedury 🙃 https://miuipolska.pl/forum/topic/61101-xiaomi-mi-11-pro-ultra-miui-14-polska-xiaomieu-stabilne-14090tkacnxm-android-13/#comment-637236 zwróć tu przede wszystkim uwagę na to co pisał załogant Snara - on podsunął mi pomysł z tym debloatem ... w sumie żałuje że tego wcześniej nie zrobiłem 🙃- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
może to tylko się ustawia przy pierwszej konfiguracji systemu bo procentowego skalowania to chyba nigdzie nie widziałem ... jeśli nie ma tego w czcionkach to może w jakichś ułatwieniach dostępu poszukać ... rozdzielczość to tylko w parametrach ekranu ustawiasz - też nie pamiętam żeby jeszcze coś do tego było ... ogólnie przeleć po prostu po wszystkich opcjach konfiguracyjnych i co znajdziesz ciekawego to zmieniaj 🙃 jak nie znajdziesz tego co szukasz to może trzeba zainstalować jakiegoś alternatywnego launchera ... tu nie doradze za bardzo bo nie korzystam 🙃- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 14 Pro certyfikowany. Wiemy o nim coraz więcej
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no zobaczymy jak to tam u nich wyjdzie i czy na tzw. double eleven będzie można już sprzęt zamówić ... w każdym razie premiera już za pasem ... zostaje czekać na kolejne info ... -
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
można wymusić zatrzymanie - to oczywiście powinno trzymać je zamknięte do czasu ponownego uruchomienia fona - proszę sobie tam po nich poklikać i jak będzie opcja deinstalacji to wywalać - ja jestem zdania że im mniej śmiecia pracuje w tle tym lepiej - stąd też polecam zapoznanie z tą procedura debloatu - ja u siebie wywaliłem tym chyba z kilkadziesiąt różnych usług / procesów i nie mam żadnych problemów z telefonem 🙃 do tego jest mniejsze zużycie zasobów obciążenie procesora i bateria lepiej trzyma ... czcionka to jest gdzieś w ustawieniach - proszę pamiętać że tam na górze jest wyszukiwarka to można sobie szybko znaleźć co i gdzie jest do przełączenia - bez szukania na ślepo po ustawieniach 🙃- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
to stukasz w ustawieniach i danych systemowych (o telefonie - pierwsze od góry) gdzie masz szczegółowe dane i specyfikacja i tam jest wersja miui - i w to dajesz az pojawi się komunikat że jesteś już programista - wtedy w dodatkowych ustawieniach w menu systemowym pojawi się ta zakładka takich systemowych normalnie nie wywalisz ... nie ma opcji deinstalacji ... część niechcianych usług można usunąć tzw. debloatem - ja to u siebie już dawno zrobiłem i bardzo sobie chwalę 🙃 poszukaj tu o tym na forum bo sporo było w tym temacie ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
no chyba że nie masz oryginalnej ładowarki w zestawie - jak ja w swoim chińczyku 🙃 ja wziąłem 100wke baseusa - żeby był zapas mocy do bezprzewodowki ... do tego już ma elementy oparte na azotku galu - no i kabelek był w zestawie - też miło z ich strony ... ogólnie ponad dwa lata korzystam i bardzo sobie chwalę ... a ładowanie bezprzewodowe jest super wygodne i szybkie przynajmniej w Xiaomi ... w Samsungach nawet tych nowych to chyba dalej tylko 15 watów maks ...
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
na pana Kacpra zawsze można liczyć - swój chłop - twrp się nie martw - trzeba co jakiś czas sprawdzać czy pojawi się właściwa wersja - tu na pewno w pobieralni będzie - a póki co aktualizacje wrzucisz sobie dokładnie tak samo jak robiłeś instalke - tylko wybierasz inny skrypt - z update - nie tracisz przy tym żadnych danych i ustawień- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
czyli w sumie wyszło tak jak tu doradzaliśmy żeby zostawić twrp w spokoju i załatwić temat przez fastboota 🙃 ale przynajmniej wiadomo że na działające twrp do tego modelu trzeba jeszcze poczekać ... fajnie że się udało ... bez twrp da się przeżyć 🙃- 813 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
tak przy okazji - jak zapiszesz twrp już na stałe to możesz do niego przejść bezpośrednio z systemu (uruchom w recovery - to wybierasz w menu aktualizacji) też działa kombinacja volume up + power jak masz wyłączony telefon ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
pewnie ... komunikaty wyglądają w porządku ... uruchomił się w twrp? jak poszło przez komendę flash recovery to już nie musisz robić tego co pisałem wcześniej - czyli zapisać przez advanced / flash current - kolejny krok to wyczyszczenie wszystkich danych i potem wrzucenie paczki z romem do telefonu - upewnij się tylko że jak masz fona podłączonego do kompa to przy odpalonym twrp czy komp widzi partycje telefonu- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 13T/Pro: po premierze. Za ile je kupimy?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
czyli jednak się potwierdziło że do 13t dali lepsze aparaty ... to samo co w 13t pro ... bardzo dobrze bo poprzednia specyfikacja była nie za specjalna a teraz spokojnie można celować w wersję 13t bez jakichś specjalnych ograniczeń w porównaniu z 13t pro 🙃 -
Prędkość połączenia WiFi w telefonach Xiaomi
Master odpowiedział(a) na MariamMaciag pytanie w HyperOS - korzystanie
to przy okazji się podłącze - router Cisco EPC3940 z kablówki - wifi 5 - pasmo 5ghz - jak w załączeniu ps. powinno wydolic więcej ... ale ograniczenie kablówki to 300 ...- 40 odpowiedzi
-
- wifi speed
- max wifi speed
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
a klawisz print screen Ci nie działa? otwierasz painta dajesz wklej i zapisujesz np. jako jpg i masz plik ze zrzutem ... prościej chyba się nie da 🙃 wiesz jeśli nazwa pliku bylaby prawidłowa w tej komendzie to polecenie by zaskoczyło więc tu po pierwsze primo nie masz obu plików (fastboot i obrazu twrp) w jednym katalogu ... po drugie primo pomyliłeś się przy wpisywaniu komendy ... po trzecie primo podałeś nieprawidłowa nazwę pliku obrazu twrp - innych opcji nie ma ... (zakładam że wiersz poleceń wywolujesz jako administrator) no dokładnie o tym samym pisałem już wcześniej 🙃 bo twrp nie jest do niczego potrzebne przy instalacji skryptem przez fastboot ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
no bo nazwę pliku z obrazem zmieniany na jakąś ludzka 🙃 np. twrp.img - musisz mieć te dwa pliki w jednym katalogu - fastboot bo z niego wywolujesz komendę flash recovery no i ten plik obrazu twrp.img i wtedy komenda będzie fastboot flash recovery twrp.img a jak nie pójdzie z tą komenda flash to dajesz komendę fastboot boot twrp.img i po restarcie jak już jesteś w twrp przechodzisz do advanced i tam dajesz flash current TWRP - pisałem już o tym ... nawet screena wrzuciłem z twrp - ten flash zapisze Ci twrp już na stałe w pamięci (komendą boot to jednorazowe uruchomienie twrp - jak nie zrobisz flash current to po restarcie telefonu będzie dostępne tylko systemowe recovery - a z niego nic nie zrobisz ...)- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
otóż to ... powinno pójść ... ja podejrzewam że wersja stable to po prostu jedna z bet która uznano za w miarę dobra - bez poważniejszych problemów - i nadaje się do publikacji jako stable ... stąd mając najnowsza betę i stabla które wyszło nieco później powinno się to bez problemu nałożyć jedno na drugie 🙃 mogę się oczywiście mylić ... ale i sam na sobie chce to wypróbować ... o ile wyjdzie stable na mi11 przed tym nim przesiądę się na nowego mi ... pisałeś że jest nową stable na mi 11 pro / ultra ... jak tylko wyjdzie na zwykłą mi 11 to działam 🙃 oczywiście backupa zrobię na wszelki wypadek ... to nigdy nie zaszkodzi ...
-
Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 1.11.2024]
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Tutoriale
sorki ale nie widzę nigdzie tak żeby tak dużo punktów było 🙃 zapodaj linka dla niedowidzącego 🙃 ta procedura też jest opisana w tym linku co wysłałem z forum XDA developers ...- 813 odpowiedzi
-
- xiaomi
- odblokowany bootloader
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
