Mariusz21_21

Użytkownicy
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mariusz21_21

 1. W tym modelu klawisze Vol -/+ i Power są umieszczone na jednej taśmie wpinanej do płyty głównej. Są taśmy na Allegro nawet do tego modelu, do Redmi 33Pro/3X jak i Redmi 4X idzie ta sama taśma. To kosztuje grosze a wymiana to już inna kwestia, bo o ile taśma jest przyklejona to zawsze problem stwarza obudowa..
 2. Od MiBand 2 do 1/1S nie pasuje. Mam gdzieś pasek zielony, nie używany bo kupiony pomyłkowo. Taki dokładnie: https://www.gearbest.com/watch-accessaries/pp_187713.html?wid=1433363
 3. Mariusz21_21

  MIUI 8.4.12

  Potwierdzam, mam to samo. Wywala dodatkowo z "Dźwięki i wibracje" czasem czarny ekran, zazwyczaj nic, kończy i wyrzuca do pulpitu. Dalej nie szukałem jak na razie błędów.
 4. Ale ja tego telefonu nie używam, jest ze mną z sentymentu i do dłubania. Nie podszedł mi Lineage OS mimo że owszem jest tam już Android 7, także zmieniłem na MIUI i zaktualizowałem do MIUI V9 i dalej się nim bawię.. Mimo lat jest nadal żwawy ale to też zasługa nie obciążania go zbędnymi rzeczami.. Mój post potwierdza że nadal stare modele są po części wspierane przez Xiaomi.
 5. Witam wszystkich. Dziś odpaliłem mojego 1S z MIUI ponieważ LineageOS zainstalowane dla zabawy nie przypadło mi do gustu wgrałem ponownie MIUI. Zacząłem od wgrania wersji armani_images_JHCCNBD23.0_4.3_340628b41f, nastąpiła aktualizacja do kolejnej wyższej, po pewnym dłuższym czasie wgrywania się i odpalenia - przywitał mnie komunikat o aktualizacji do V9 doznałem szoku. Zainstalowałem i mam V9. Jeszcze muszę się pomęczyć i pousuwać te chińskie aplikacje i będzie już 100% ok
 6. Tylko przy pierwszym parowaniu. Później łapie dane z łazienki będąc z telefonem w pokoju.
 7. Mariusz21_21

  Wymiana baterii

  Oczywiście że wymienisz taką baterię.
 8. Telefon mam ustawiony na Polskę, w aplikacji Soocas już Chiny, tak jak i w MIUI Home- Mainland China. Miui Home z ustawieniem regionalnym Chiny i językiem English, daje możliwość ręcznego wybory urządzenia. Wybieramy naszą szczoteczkę, i klikamy połącz: "tap to connect", po prawej przy wskaźniku szczoteczki pojawi się kółko z wiadomością o łączeniu od 0 do 100. Przez pewne poczynione kroki nie mogę i nie chcę cofać ustawień, żeby wszystko pokazać na zrzutach. Wybaczcie, wczorajszy cały dzień walczyłem i dziś udało mi się to zrobić, już niech tak zostanie Za którymś dopiero razem poszło na 100%, nie udało mi się zrobić zrzutu.. Parowanie urządzenia następuje w aplikacji MIUI Home i Soocas. To już zostało opisane i ja tak zrobiłem jak przedmówcy pisali. Działa. Po pierwszym użyciu szczoteczki dostajemy pierwsze dane, pociągając palcem w dół uzyskujemy łączenie się ze szczoteczką, wtedy świeci się znaczek Bluetooth na niej, tak też jest jeśli zmieniamy: czas mycia z 2min na 2,5 minuty i funkcję szczotkowania... Dostałem nawet aktualizację z 1.11 na 1.14- sygnalizowane czerwoną kropką w górnej części napisu [coś tam] X3 - zdjęcia ze strzałką. Soocas "chiński" przyjmuje konto Xiaomi, ten angielski chce oddzielnego konta. Z angielskojęzyczną aplikacją miałem problem, raz się wylogowałem i już nie przyjmowało mojego konta, komunikowało że nie ma takiego konta- odzyskanie konta, zmiana hasła: nie ma takiego konta. Ale łączy się ze szczoteczką i bez krzaczków pokazuje w nam zrozumiałym języku jej funkcję. Po testuje, może jeszcze znajdę pokłady energii i chęci żeby męczyć tą angielska aplikację, może jak tu się udało to tam też, chociaż nie wiem a tak myślę że może między sobą się one "gryzą". Z łączeniem bluetooth jak chociażby w przypadku innego telefonu czy słuchawek nie dzieję się tak w tym przypadku. Mamy urządzenie wykrywane w ustawieniach telefonu-> Bluetooth->inne urządzenia: tu widzi szczoteczkę jako SMI_X3. Nie sparujemy jej z tego miejsca, tak samo dzieję się to w przypadku MiBanda. Z aplikacji łączymy.
 9. Instalację Lineage Os porzuciłem na jakiś czas. Ale na dziś dzień przeszedłem pomyślnie przez instalację. Pomocny okazała się filmik: Telefon zaktualizowany do Androida 7.1.2 z dzisiejszą aktualizacją włącznie.
 10. Coś poradziłeś na Swój problem? Ja tak miałem przy wymianie digitizera na taki "niewiadomego pochodzenia" na którym były tylko 2-3 punkty styku. Taki "dotyk" działał jak opisujesz.
 11. Kupię rozbity, uszkodzony, niekompletny telefon Xiaomi Remi 3 w wersji 2/16 dla płyty głównej, lub samą płytę główną [działającą w 100%]. Cena rozsądna, w zależności od oferty. Czy sama płyta czy rozbitek. Cena do dogadania się, jestem otwarty na propozycje. Poproszę o oferty na PW, lub w tym poście.
 12. Kupię rozbity, uszkodzony, niekompletny telefon Xiaomi Remi 3 w wersji 2/16 dla płyty głównej, lub samą płytę główną [działającą w 100%]. Cena rozsądna, w zależności jaką ofertę przedstawicie. Cena do dogadania się, jestem otwarty na propozycję. Poproszę o oferty na PW, lub w tym poście.
 13. http://en.miui.com/thread-350404-1-1.html Note to nie ten dział tu jest Redmi 3... Erajaya to http://www.erajaya.com/ Welcome to Erajaya, Indonesia's leading distributor and retailer of mobile products and services.
 14. Masz toturiale na tym forum co i jak się robi, poczytaj zanim coś popsujesz.
 15. Raczej tak, ale i są inne sposoby instalacji.
 16. https://miuipolska.pl/forum/ https://miuipolska.pl/download/ RedMi Note 1S 1GB/2GB https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767123874
 17. Nie ten dział jesli chodzi o NOTE. Jeśli Note to ściągaj ROM do Note a może pomyliłeś jak i działy i ściągasz do Redmi 1s.
 18. Tak dokładnie było, w redmi 1 i 1S to były dwie oddzielne części.
 19. Telefonu ja nie używam, więc na 100% nie wiem czy były jakieś upadki, pewnie były jak to się zdarza. Jeśli to płyta główna to teraz pytanie: czy opłaca się kupować płytę główną i wymieniać..? Fakt są jakieś na Allegro od czasu do czasu z rozbitym wyświetlaczem, ale to też ryzyk fizyk i można kupić też z uszkodzeniem.
 20. Witam wszystkich. Mam problem z moim Redmi 3. Telefon gubi bezustannie zasięg, wyszukuje operatora, komunikuje o nieudanym logowaniu do sieci itd. Mam dwa te telefony, w Redmi 3 Pro nie ma tego problemu, sprawdzałem na przemian karty sim, mam Play 3G i tą z LTE. Redmi 3 PRO płynnie przechodzi z LTE do 3G, 2G a ten Redmi 3 opornie to wykonuje i zaraz pokazuje brak zasięgu. Ręcznie włączę "operatora sieci" i wybiorę czy to Play czy Plus, to kończy się zawsze tak samo: zasięg złapie nawet na 4 kreski, ale przy próbie wykonywania połączenia zmienia zakres z sieci LTE do 3G połączenia nie nawiązuje i zaraz nie ma zasięgu. Bezustannie jest słaby zasięg na granicy zera. Udaje się czasem wysłać smsa, zadzwonić, nie wiem od czego to jest uzależnione. Ruch telefonu i zasięg niknie. Próbowałem na rożnych MIUI i nic się nie zmienia, zainstalowałem też Fix poprawiający zasięg "Fix_LTE_MIUI8" też bez zmiany. Rozebrałem telefon, sprawdziłem podłączenie płytki dolnej, wszystko ok. Ustawienie ręczne operatora poprawia ten stan na jakiś czas ale i tak gubi zasięg, czy to LTE czy 3G sytuacja jest taka sama. Jak myślicie co jest nie tak, płyta główna, płytka dolna, czy antena?
 21. @Acid Dokładnie o to mi chodziło. dla zwykłego zjadacza chleba pozostaje kupić całość i wymienić. To tyczy się nie tylko Xiaomi, w Samsungu jest to samo. Nie wiem po którym telefonie się to zmieniło. Jak używałem Redmi 1S taka naprawa była możliwa.
 22. Potwierdzam, na Allegro czy Dalekim Wschodzie znajdziesz wszystko, to nie znaczy że założysz samo "szkło". Wyświetlacz jest klejony i do wymiany musisz kupić wyświetlacz plus dotyk. Właśnie też dla tego są same filmiki jakie widziałeś, żadnego jakiego szukasz, bo nie ma takiej możliwości.