-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
Problem z wyświetlaczem w Mi8 miganie/błyskanie
Nezumi odpowiedział(a) na Patrykowski98 temat w Problemy techniczne
Na razie się z MiFlashem musiałem wstrzymać, ale wrzuciłem sobie 2x aktu tą samą(8.12.27) i jak na razie problem zniknął (tfu tfu). Ps. Problem wrocil wieczorem, zauwazylem ze jak zakrywam czujnik swiatla to zaczyna szalec ekran, jak mam jasno i czujnik jest czysty to problemow z ekranem brak.- 122 odpowiedzi
-
Problem z wyświetlaczem w Mi8 miganie/błyskanie
Nezumi odpowiedział(a) na Patrykowski98 temat w Problemy techniczne
Jaka wersja softu? Mam coś podobnego, pojawiło się 2dni temu po włączeniu AoD, gdy był odpalony, to przy każdym odświeżeniu/powiadomieniu/odblokowaniu migał na biało, po wyłączeniu ilość tych.. cudów zmniejszyła się do jakiegoś 1-2 mignięć w ciągu dnia. Problem jest poruszany i na forum globalnym i forum xiaomi.eu, nikt nie zna przyczyny, ale wszyscy wskazują, na jakiś błąd w sofcie (wszystkim pojawiło się to po włączeniu AoD). Wgranie czystego softu niektórym pomogło, sam będę to robić za jakąś 1h to dam znać, czy problem się rozwiązał.- 122 odpowiedzi
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Błąd hotspot, brak dostępu do Internetu. Miui 8.12.13
Nezumi odpowiedział(a) na Suersen temat w Problemy techniczne
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty. -
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Nie dość, że piszesz o A2, który ma Android One w dziale MIUI, to jeszcze nie mogłeś zerknąć dział wyżej na wątek ogólny?
-
Pamiętaj, rozdziałka to nie wszystko. Tak tylko przytoczę Retine. Mimo sporo niższych rozdziałek, obraz jest ostry, co prawda na ekranie niewiele się pomieśc, a wszystko jest jakieś wielkiei, ale pikseli nie widać, a krawędzie poszarpane nie są. Aktualnie mam przed sobą Mi5, Mi4s i Mi8... Wszystkie, "na papierze" 1080p, a jeżeli chodzi o samą jakość ekranu, jego ostrość, wyrazistość, to cóż, chyba każdy kolejność zna. To jest w przeliczeniu na "piksel", ale moim zdaniem, takie liczenie pikseli w ekranie OLED mija się z celem.
-
No dobra, ale to nadal "na papierze" jest 1080x2248 vs 1440x2560(nawet jak chcesz być "dokładny" to masz coś w kole 720x1500 vs 960x1700... Czyli różnica z ~400px zmienia się na różnicę ~200px), a w samych wyświetlaczach przez te 4 lata też zaszły pewne zmiany/poprawki, co wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Wiec może przy VR zobaczysz jakieś różnice, ale przy codziennym użytkowaniu, oglądaniu netflixa/yt na tak małym ekranie, raczej bez szans, chyba, że ktoś się na prawdę uprze... Nigdzie nie napisałem też, że ekran w Mi8 jest lepszy, tylko nurtuje mnie kwestia, jak ta różnica w rozdziałce może aż tak straszliwie wpływać na jakość odtwarzanego filmu na YT (który sam w sobie ma straszliwą jakość i mocno ucina bitrate). Po prostu... "widziały gały co brały". To tak jakbyś kupił sobie do domu TV TN LCD i narzekał, że nie jest OLEDem, albo kupił malucha i krzyczał, że to nie Porsche . Rozumiem, że komuś może nie przypaść do gustu jak działa aparat, czy też nawet FaceUnlock, ale.. rozdziałka? Jak napisał @rock'n'rolla, jak potrzebuje rozdziałki 4K, to kupuję 4K, a nie FHD z nadzieją, że "będzie jak w 4K" .
-
No dobra, ale takich osób jest... promil? Po prostu w normalnym użytkowaniu tego się nie odczuje, na samym YT treści w 4K wcale wiele nie ma, a serwisy typu Netflix na większości urządzeń nawet z ekranami FHD/2K/4K i tak odpalają wszystko w SD (bodajże 540p), bo apki wymagają jakichś chorych certyfikacji... Po prostu podawanie rozdziałki FHD na YT/wideo jako minus w smartfonie jest dla mnie... zabawne, aby nie powiedzieć chore... Dlatego też jestem ciekaw, co tam za wielkie minusy jeszcze ktoś wynajdzie w porównaniu do 4 letniego Note...
-
Od kiedy FHD/FHD+ jest "za małe"? Spora większość ludzi na PC nie ma nic więcej jak FHD, masa laptopów z niższej półki ma ledwo HD. Do sporej większości, jeżeli nie do wszystkiego, rozdziałka FHD w telefonie wystarcza w zupełności...
-
Sam się zastanawiam o co mu chodzi .
-
seria "Mi" wychodzi raczej w podobnych terminach co roku.. czyli Mi9 okolice maja/czerwca.
-
Nie... X-kom ma od ABCData, a Amazon pewnie załatwia sam... Co nie zmienia faktu, że raczej oba sklepy będą mieć normalną wersję globalną...
-
Lagująca kamera w tryb " zdjęcie " Xiaomi mi 8
Nezumi odpowiedział(a) na hexi temat w Problemy techniczne
Czekaj na aktu systemu lub przejdź na global dev i zobaczy, czy tam będziesz mieć to samo. W ostateczności odblokuj BL i sprawdź na naszym sofcie. U mnie nic takiego nie występuje. Zdjęcia są ostre. -
Musicie przeszperać motywy w poszukiwaniu takiego, który ma w ekranie blokady tekst, wtedy w opcjach motywu (zazwyczaj np. koło zębate na ekranie blokady) można ustawiać własny tekst. Motywy znajdziecie w apce motywy lub na stronie Xiaomi: http://zhuti.xiaomi.com/
-
To powinny Cię też dojść słuchy, że bootloop dotyczy tylko wersji CN z wgranym Globalem, a nie wersji Global... Jeżeli coś skopiesz i uceglisz fon z zablokowanym BL, to czeka cię zabawa z EDL i załatwianiem odpowiedniego konta od jakiegoś tajwańczyka, albo wysyłka telefonu do serwisu, który się zajmuje sprzętem Xiaomi...
-
Tu nikt nie wspominał, bo dla globala powstał osobny wątek, więc nie ma sensu dublować informacji.
-
Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.
-
Skąd żeś tą bzdurę wyciągnął? Mam Mi8 wersja CN, normalnie obsługuje B20... Wcześniej w tym temacie masz nawet screeny moje z agregacją tego pasma... Już 2 raz dementuje tę, pożal się boże, "informację". Jedyna różnica między CN, a Globalem, to soft, a raczej ilość języków i obecność kilku apek od Xiaomi na rynek CN... Nie.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
- 1 odpowiedź
-
- aktualizacja
- problem
- (i 5 więcej)
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Jeżeli sklep sprzedaje "Global" z infem, że za 49zł wgrają Xiaomi.eu, to sprzedają tak na prawdę telefon w wersji "China" z tym, że soft jest global, a dlaczego oferują wgranie xiaomi.eu, poczytaj w dziale z problemami np temat o płatnościach... Na telefon z serii global z softem global nikt by się w Xiaomi.eu nie bawił...
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
