Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Na razie się z MiFlashem musiałem wstrzymać, ale wrzuciłem sobie 2x aktu tą samą(8.12.27) i jak na razie problem zniknął (tfu tfu). Ps. Problem wrocil wieczorem, zauwazylem ze jak zakrywam czujnik swiatla to zaczyna szalec ekran, jak mam jasno i czujnik jest czysty to problemow z ekranem brak.
  2. Jaka wersja softu? Mam coś podobnego, pojawiło się 2dni temu po włączeniu AoD, gdy był odpalony, to przy każdym odświeżeniu/powiadomieniu/odblokowaniu migał na biało, po wyłączeniu ilość tych.. cudów zmniejszyła się do jakiegoś 1-2 mignięć w ciągu dnia. Problem jest poruszany i na forum globalnym i forum xiaomi.eu, nikt nie zna przyczyny, ale wszyscy wskazują, na jakiś błąd w sofcie (wszystkim pojawiło się to po włączeniu AoD). Wgranie czystego softu niektórym pomogło, sam będę to robić za jakąś 1h to dam znać, czy problem się rozwiązał.
  3. Nezumi

    Aktualizacja do MIUI 10

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  4. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  5. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  6. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  7. Nezumi

    zmiana dzwonka alarmu

    Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  8. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. Nie dość, że piszesz o A2, który ma Android One w dziale MIUI, to jeszcze nie mogłeś zerknąć dział wyżej na wątek ogólny?
  9. Pamiętaj, rozdziałka to nie wszystko. Tak tylko przytoczę Retine. Mimo sporo niższych rozdziałek, obraz jest ostry, co prawda na ekranie niewiele się pomieśc, a wszystko jest jakieś wielkiei, ale pikseli nie widać, a krawędzie poszarpane nie są. Aktualnie mam przed sobą Mi5, Mi4s i Mi8... Wszystkie, "na papierze" 1080p, a jeżeli chodzi o samą jakość ekranu, jego ostrość, wyrazistość, to cóż, chyba każdy kolejność zna. To jest w przeliczeniu na "piksel", ale moim zdaniem, takie liczenie pikseli w ekranie OLED mija się z celem.
  10. No dobra, ale to nadal "na papierze" jest 1080x2248 vs 1440x2560(nawet jak chcesz być "dokładny" to masz coś w kole 720x1500 vs 960x1700... Czyli różnica z ~400px zmienia się na różnicę ~200px), a w samych wyświetlaczach przez te 4 lata też zaszły pewne zmiany/poprawki, co wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Wiec może przy VR zobaczysz jakieś różnice, ale przy codziennym użytkowaniu, oglądaniu netflixa/yt na tak małym ekranie, raczej bez szans, chyba, że ktoś się na prawdę uprze... Nigdzie nie napisałem też, że ekran w Mi8 jest lepszy, tylko nurtuje mnie kwestia, jak ta różnica w rozdziałce może aż tak straszliwie wpływać na jakość odtwarzanego filmu na YT (który sam w sobie ma straszliwą jakość i mocno ucina bitrate). Po prostu... "widziały gały co brały". To tak jakbyś kupił sobie do domu TV TN LCD i narzekał, że nie jest OLEDem, albo kupił malucha i krzyczał, że to nie Porsche . Rozumiem, że komuś może nie przypaść do gustu jak działa aparat, czy też nawet FaceUnlock, ale.. rozdziałka? Jak napisał @rock'n'rolla, jak potrzebuje rozdziałki 4K, to kupuję 4K, a nie FHD z nadzieją, że "będzie jak w 4K" .
  11. No dobra, ale takich osób jest... promil? Po prostu w normalnym użytkowaniu tego się nie odczuje, na samym YT treści w 4K wcale wiele nie ma, a serwisy typu Netflix na większości urządzeń nawet z ekranami FHD/2K/4K i tak odpalają wszystko w SD (bodajże 540p), bo apki wymagają jakichś chorych certyfikacji... Po prostu podawanie rozdziałki FHD na YT/wideo jako minus w smartfonie jest dla mnie... zabawne, aby nie powiedzieć chore... Dlatego też jestem ciekaw, co tam za wielkie minusy jeszcze ktoś wynajdzie w porównaniu do 4 letniego Note...
  12. Od kiedy FHD/FHD+ jest "za małe"? Spora większość ludzi na PC nie ma nic więcej jak FHD, masa laptopów z niższej półki ma ledwo HD. Do sporej większości, jeżeli nie do wszystkiego, rozdziałka FHD w telefonie wystarcza w zupełności...
  13. Sam się zastanawiam o co mu chodzi .
  14. seria "Mi" wychodzi raczej w podobnych terminach co roku.. czyli Mi9 okolice maja/czerwca.
  15. Nie... X-kom ma od ABCData, a Amazon pewnie załatwia sam... Co nie zmienia faktu, że raczej oba sklepy będą mieć normalną wersję globalną...
  16. Czekaj na aktu systemu lub przejdź na global dev i zobaczy, czy tam będziesz mieć to samo. W ostateczności odblokuj BL i sprawdź na naszym sofcie. U mnie nic takiego nie występuje. Zdjęcia są ostre.
  17. Musicie przeszperać motywy w poszukiwaniu takiego, który ma w ekranie blokady tekst, wtedy w opcjach motywu (zazwyczaj np. koło zębate na ekranie blokady) można ustawiać własny tekst. Motywy znajdziecie w apce motywy lub na stronie Xiaomi: http://zhuti.xiaomi.com/
  18. To powinny Cię też dojść słuchy, że bootloop dotyczy tylko wersji CN z wgranym Globalem, a nie wersji Global... Jeżeli coś skopiesz i uceglisz fon z zablokowanym BL, to czeka cię zabawa z EDL i załatwianiem odpowiedniego konta od jakiegoś tajwańczyka, albo wysyłka telefonu do serwisu, który się zajmuje sprzętem Xiaomi...
  19. Tu nikt nie wspominał, bo dla globala powstał osobny wątek, więc nie ma sensu dublować informacji.
  20. Nezumi

    Problemy z bluetooth

    Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.
  21. Skąd żeś tą bzdurę wyciągnął? Mam Mi8 wersja CN, normalnie obsługuje B20... Wcześniej w tym temacie masz nawet screeny moje z agregacją tego pasma... Już 2 raz dementuje tę, pożal się boże, "informację". Jedyna różnica między CN, a Globalem, to soft, a raczej ilość języków i obecność kilku apek od Xiaomi na rynek CN... Nie.
  22. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  23. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
  24. Jeżeli sklep sprzedaje "Global" z infem, że za 49zł wgrają Xiaomi.eu, to sprzedają tak na prawdę telefon w wersji "China" z tym, że soft jest global, a dlaczego oferują wgranie xiaomi.eu, poczytaj w dziale z problemami np temat o płatnościach... Na telefon z serii global z softem global nikt by się w Xiaomi.eu nie bawił...
  25. Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...