-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
Może i taniej, ale w XFS omijasz całą zabawę z ewentualnym VATem, ty go nie masz, kto inny może dostać i po doliczeniu takowego VATu z 600zł robi się ~750zł i nagle przestaje być taniej
-
Polecam telefony Xiaomi kupować pod tym linkiem http://www.xiaomiforsale.com/pl/ (już wliczony VAT, paczka w 3dni u Ciebie) Co do telefonu to sprawuje się wyśmienicie, kuzynka chwali sobie model z 2Gb ramu (ja posiadam wersje 1Gb), wszystko jej działa, nie ma żadnego problemu z usypianiem apek.
-
Nie masz więcej fotek? :< Nie wiem czy polscy operatorzy w oficjalnych ofertach mają coś lepszego w roamingu ;< Ale wiem, że w Play jak do nich zadzwonisz na BOK to można dużo ugrać i niezłą ofertę wysępić btw. Jakoś tak pusto było bez Marvinki na forum ;<
-
Kilka pytań o Mi4 i zamówienie z iBuyGou
Nezumi odpowiedział(a) na master2007 temat w Kupno urządzeń Xiaomi
Z tego co wiem (sam jeszcze na VAT nie trafiłem) to przychodzi ci Mail od DHL, że paczka została zatrzymana i ma do opłacenia VAT, a potem już DHL jak do nich napiszesz sam Cię pokieruje... Wydaje mi się, że potrzebujesz tylko potwierdzenie zakupu z PayPal'a (wydruk z przelewu). VAT chyba opłacasz kurierowi przy odbiorze. Jak mówię, sam nigdy VATu nie miałem i to co wiem, to wiem tutaj z forum . Z tego co pamiętam to najgorzej jest z VATem, gdy paczka idzie przez Katowice Najwięcej osób na forum tam złapali -
Kilka pytań o Mi4 i zamówienie z iBuyGou
Nezumi odpowiedział(a) na master2007 temat w Kupno urządzeń Xiaomi
Co do pierwszych kilku pytań to tak, z tego co się orientuje to nie ma żadnego problemu z zasięgami wszystkich sieci w Polsce. Cła nie ma... Na Smartfony cło = 0%, co innego VAT, jeżeli złapią paczkę to dowalą 23% VAT do dopłaty. Jeżeli bierzesz DHLem to zazwyczaj wszystko dochodzi w 3-5dni. -
Rozumiem, że Mi3 wydaje Ci się lepszy Wszystko zależy czego oczekujesz, jeżeli chodzi o samą wytrzymałość telefonu na upadki/zniszczenia to moim zdaniem RedMi2 jest lepszy od Mi3, jeżeli chodzi Ci o płynność działania i możliwości to Mi3 jest tutaj jednak lepsza, w końcu flagowiec
-
Jeżeli chodzi o RedMi 2 to moim zdaniem warto wymienić, telefon jest wytrzymały, przeżył nie jeden chodnik w moim wykonaniu Co do Mi3 to nie wiem jak z jego wytrzymałością na upadki
-
Oh rzeczywiście, przepraszam! :< Ostatnio jakiś zakręcony jestem
-
Podałeś zakres do 1tyś pln więc w tym zakresie szukałem Z własnego doświadczenia wiem, że jak się kobiecie kupuje telefon (nie ważne czy siostra, czy żona, czy narzeczona, czy mama), zawsze 1 rzecz jest ważna... Zdjęcia... telefon musi robić "piękne zdjęcia" oraz nie ma prawa się zwiesić bo... szybko tracą cierpliwość do takich rzeczy
-
Jeżeli ma być to telefon tylko do dzwonienia/SMS ew. przeglądanie fejsa to tak, styknie, jeżeli ma być to tel do czegoś więcej, zdjęcia, sporo aplikacji w tle (Endomond, Mapki Google, itp itd) oraz nie ma się zacinać to raczej polecałbym Sony Xperia Z1 Compact... Cena ~800zł, ale masz 2Gb ram dużo lepszy wyświetlacz, aparat, Compact jest ciut mniejszy, ma lepsza baterie, procek, 16Gb Flash no i nadal ma pełne wsparcie Sony, czego przy Samsungu nie uświadczysz (ewentualne problemy, błędu bugi będzie trzeba naprawić we własnym zakresie ponieważ samsung ma wylane na wszystko poniżej S5), no i ten soniak ma NFC (taki + dla "sportowców"). Reasumując, moim zdaniem lepiej wydać 300zł więcej na Z1 Compact niż na tego Samsunga
-
W cenie 550zł (z VAT który jednak coś "wyniesie", a raczej wniesie), Xiaomi robi najlepsze smarty i zdania nie zmienię i nie dlatego, że jestem "kolejnym fanbojem chroniacym swojego ulubieńca", a dlatego, że sprawdziłem wszystkie + i - i RedMi 2 wychodzi na największy "+"...
-
Tak czy siak dopasowujesz telefon do siebie i kupujesz mase fajerków, nie ma znaczenia czy tel jest epicko wykonany, czy nie i tak każdy go dopasowuje do siebie, więc kupujesz klapki, case, covery. Co tutaj jest za "plama na honorze" Xiaomi? Osobiście sprawdziłem opcje telefonów w cenie RedMi 2 2GB i nie znalazłem NIC lepszego, dosłownie nic, jeżeli według Ciebie są lepsze smarty w cenie do 650zł niż RedMi 2 to je wymień, oczywiście podawaj ceny z VAT, bo jak poszukamy na chinskim rynku to RedMi2 można wyrwać za 300-400zł
-
Ależ oczywiście, że świadczy... Klapka to szczegół który już dawno wymieniłem, nic już nie trzeszczy (kosztowało mnie to aż 2$...). Nie wierzysz? Twoja sprawa, ja swoje widziałem, swoje doświadczyłem, swoje wytestowałem i wiem 1. Ten telefon to jedyny telefon który mi tyle wytrzymał bez uszkodzeń... Klapka, prawda, jest śliska, ale to przecież nie problem, po to są wszelkiego rodzaju casy, covery itd... Zobacz sobie ile osób wymaga wymiany ekranu w RedMi, a potem popatrz ile osób z S3/4/5/6, albo iPhonem 6 ma problem, bo albo się zbiło, albo wygięło, albo połamało... Nie ma telefonu idealnego, niezniszczalnego, ale za 500zł dostać to co się dostaje w Redmi 2 to aż nadto, patrząc na standardy np. Motoroli czy Sonego...
-
Nie zgodzę się... Jakość wykonania RedMi2 jest na bardzo wysokim poziomie... telefon nie raz lądował mi na chodniku/pod kołami samochodu i zawsze wychodził bez szwanku... S3 kuzynki po 1 upadku na chodnik miała całkowicie niesprawny wyświetlacz, a znajomego Xperia T po upadku z 1m na panele ma cały ekran w pajęczynie. Porównując RedMi 2 1Gb do np. telefonów dostępnych w EU w każdym sklepie to nie ma sobie równych... Głupia Motorola Moto G co ma wyjść w tym roku i jest identyczna jak RedMi2 1Gb ma kosztować 300zł więcej.
-
Wydaje mi się, że RedMi2 1Gb za 530zł i 2Gb za 640zł (z VAT na XFS)to jednak są dość konkurencyjne ceny, a nie widziałem żadnego dobrego smarta za te pieniądze o tej jakości...
-
U mnie OK. Porównywałem z prawdziwym kompasem.
-
A ja właśnie próbuje Ci powiedzieć, że przez to, że ekran jest większy o to 0.5" to zobaczysz tą różnice 40ppi. Gdyby ekrany miały tą samą wielkość, to problemu by nie było
-
W lutym/marcu CM byłby lepszym rozwiązaniem, teraz... Nope... MIUI działa na tyle płynnie i jest na tyle stabilny, że zmiana jest już kwestią prywatną, a nie wymuszoną z powodu nie działania
-
Ja na RedMi2 1Gb nie narzekam, trafiłem na dobry model widocznie, bo problemów z nim większych nigdy nie miałem, a jak się pojawiały to zawsze jakoś udało mi się z nimi uporać. Messager + FB + Spotify działają mi bez najmniejszego problemu, miałem w rękach 2Gb wersje bez 900hz i nie widziałem także zbytniej różnicy w zasięgu sieci, ale akurat w moim otoczeniu wszędzie jest LTE, a jak nie LTE to 3G+ i 3G na 1800hz
-
Jest cyanogen na ten telefon i telefon już się tak nie zacina i nie wiesza jak to było przez pierwsze miesiące po wydaniu... W sumie od połowy kwietnia większość ludzi przestała pisać o problemach z zacięciami i zmulaniem się.
-
My się chyba nie rozumiemy... Właśnie przez to 0.5" będzie widoczna, jak sama nazwa ppi wskazkuje, jest to ilośc pikseli na cal ekranu idąc dalej tym "tropem" na cal ekranu Mi4 przypada więcej pikseli niż na cal MX5, co za tym idzie ekran Mi4 jest lepszy oraz jest widoczna różnica między jednym, a drugim wyświetlaczem. Wyświetlacze LG G3 i G4 dla mnie wyglądają lepiej niż każdy inny z AMOLED'em...
-
A możliwe, wiedziałem, że na 100% G4 posiada takowy, może i G3 też miał...
-
@penguino Dokładnie! Przy tel. 5" nie zobaczysz różnicy między 441, a 401 (przynajmniej w normalnym użytkowaniu), ale między 5" 441ppi, a 5.5" 401ppi już różnicę zobaczysz, może nie na "pierwszy rzut oka", ale po chwili korzystania na 100%. Piksel to nie jest coś co się ciągnie "jak guma", 0.5" trzeba wypełnić, to racja, ale tutaj producent poszedł "na chytrego" dał gorszy wyświetlacz, aby zaoszczędzić, zmniejszyć koszty produkcji, zmniejszyć koszty samego telefonu w sprzedaży etc. Co do Samsungów i AMOLEDów, Samsunga przewagą wcale nie jest sam AMOLED, a właśnie "tajemnicze" ppi... Jako jedyny producent (no teraz też LG dało do G4) daje wyświetlacze ponad 530ppi, przez co właśnie wyświetlacz wygląda jak "naklejka", to wcale nie jest zasługa AMOLED'a Takie jest moje zdanie przynajmniej... AMOLED na S3-S5 wygląda tragicznie, prześwietlony, jaskrawy, bez jakiegokolwiek ładu i składu... "dzikie" kolory... W S6 masz rację, wygląda to lepiej, ale nadal nie jest to to, czego ja bym oczekiwał od słynnego "AMOLED" za który najwidoczniej płaci się prawie 2000zł
-
@penguino Co do rozdziałki, nie to nie jest mit, wielokrotnie testowałem wytrzymałości baterii na danych modelach z różnymi rozdziałkami, i rozdziałki HD i FHD wytrzymywały dłużej niż te QHD. Co do S6, nie to nie feler, ten telefon tak ma, oddawał do serwisu Samsunga i wrócił z opisem "Brak uszkodzeń, bateria sprawna", a korzysta z tych samych apek co 90% ludzi, FB, Gmail, Messager, Endo, Mapy Google (GPS). Do S5 nosił ze sobą 3 dodatkowe baterie, aby 1 dzień pociagnąć przy nawigacji + normalnym użytkowaniu. Wracając do AMOLED, to była tylko moja opinia, nie trawie tego ekranu, po prostu te kolory mnie rażą w oczy, a nie zachwycają. Kąt widzenia AMOLED jest taki sam jak dobrego IPS/JDI (178* z każdej strony) więc tutaj raczej nie ma to zbytnio znaczenia na jakość obrazu. Co do MediaTek, jak pisałem, nie znam ich za dobrze, słyszałem, że niby teraz jest lepiej niż było, ale nadal im jakoś nie ufam takie moje "wewnętrzne hamulce" co do niepewnych sprzętów , a co do procesorów graficznych to się nie znam kompletnie na nich w telefonach, więc ich nie ruszam w opinii ;-; bardziej interesują mnie GPU PC W końcu co do "40ppi nie zauważysz"... uwierz mi, że zauważysz różnicę tym bardziej, że ekran masz 0.5" większy (ok. 1.22cm), a to 0.5" trzeba jednak jakimiś pikselami wypełnić Gdyby telefon miał 5" i 401ppi, szansa na zauważenie różnicy byłaby sporo mniejsza. Podkreślę na koniec, że są to MOJE własne doświadczenia i MOJA własna opinia. Może komuś AMOLED się podoba, nie widzi różnicy w ppi wyświetlacza, ani nie rusza go MediaTek/Kirin w telefonie, w pełni to szanuje. Dla mnie niestety takie "szczegóły" potrafią zdyskwalifikować telefon
-
Jak dla mnie Meizu MX5... Nic specjalnego... Podobna cena co Mi4, ale... ma ciut gorszy wyświetlacz (401ppi vs 441ppi u Mi4 co przy 0.5" większym ekranie może być widoczne)), no i ten "superAMOLED", najbardziej znienawidzone przeze mnie ekrany... Dla mnie kolory na tym wcale nie są "ładniejsze", a raczej prześwietlone i jaskrawe... Sam telefon jest większy, ale to pewnie przez to 0.5" ekranu, a procesor... nie ufam MediaTek'om, jakoś tak mimo ładnych zegarów, za wiele nie dają, zupełnie jak AMD... Co do Honor 7 to wypada już ciekawiej... wyświetlacz nie jest zły, wielkość podobna, 0.2" większy wyświetlacz, niestety nie znam tych procesorów (Kirin to mi się bardziej z legendami kojarzy niż z procesorami ). Wielki + w obu smartfonach za FHD, a nie jakieś badziewne QHD, które uważam za całkowicie zbędne w telefonie... Na ~5" ekranie różnicy wielkiej między FHD, a QHD i tak większość ludzi nie zobaczy, natomiast zobaczy jak ładnie schodzi bateria, np. taki Samsung Galaxy S6, wytrzymuje aż 8h w spoczynku... Znajomy jak jedzie w trasę to bierze ze sobą ładowarkę i Powerbank, bo inaczej telefon nie wytrzymuje nawet pół dnia (na GPS pada w 1.5h)...
