Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nezumi

    Redmi 2A

    Dokładnie 1Gb RAM to troszku mało przy MIUI. Co do Snapów... Powiedziałbym, że gdyby MediaTeki nie były takie awaryjne już dawno wygryzłyby Qualcomma... Snapy to raczej przeciętne procesory, nawet intel Atom w Asus'ie radzi sobie niekiedy lepiej od snapów o podobnych parametrach, a telefony z nim są dużo tańsze. Nie mówię, że Xiaomi nagle zacznie produkować flagowce z LC zamiast Snapów, ale na pewno za rok, 2 może 3, odejdą od snapów jeżeli ich procesory okażą się lepsze (a na pewno są tańsze od Snapów), bo po co kupować od innych "bubel" jak można samemu zrobić coś lepszego? Samsung nie był głupi z tym porzuceniem Snapów w S6, ale zrobił 1 błąd, nie "wytestował" tych procesorów na tyle, aby wrzucić je tam bez problemów, jak widać są one mocno przeciętne i nawet MediaTek wypada dużo lepiej.
  2. Nezumi

    Redmi 2A

    Moim zdaniem bardzo fajny telefon w bardzo niskiej cenie Z tego co czytałem to na AnTuTu ma lepsze wyniki niż RedMi 2 na Qualcommach. Mam wrażenie jakby ten telefon był "testem" ich procesorów, czy warto je ładować, czy lepiej jednak zostać przy snapach
  3. Zaopatrzyłem siostrę w Redmi2 także, robi selfie nagminnie i mówi, że ma lepsze zdjęcia jakość niż na Moto G 1gen. Więc to chyba kwestia gustu czy ktoś uważa te zdjęcia za złe czy za dobre i nie wiem czy to nie kwestia oświetlenia w tej fotce, bo wydaje mi się, że u mnie zdjęcia wyglądają dużo lepiej z przedniego aparatu Po 2 nie wiem dlaczego chcesz pomijać kwestię ceny, w końcu ma ona jednak znaczenie, jeżeli chodzi o to, co się do telefonu wsadziło
  4. Jak na przedni aparat w telefonie w tej cenie... to tak to jest dobra jakość ;o
  5. Ale to zdjęcie jest z przedniej kamerki
  6. Nie pisze zbyt wiele na FB Od tego mam SMS Messagera po prostu nienawidzę, a wymuszanie jego instalacji jest po prostu chamskie ;(
  7. Z własnego doświadczenia twierdze, że wina nie jest telefonu, a systemu ;< Niestety MIUI średnio się sprawdza na telefonach z 1Gb RAM :< Po 2 nie wiem jak to jest, że mi wszystko ładnie hula nawet FB... Tylko ja nie instalowałem messagera, bo gówno straaasznie zmula każdy telefon ;-;
  8. Teraz się mogę z Tobą zgodzić. Wielkie korpo dobrze wiedzą, że wcisną ludziom wszystko nie ważne jaką cenę walną. Jeżeli chodzi o SoundMagic to jest jedna z najlepszych firm audio . Trzeba także rozróżniać pojęcia "pasmo słyszalności", a "pasmo przenoszenia" bo to są jedna 2 różne rzeczy i poniekąd przy odpowiedniej czułości, pasmo przenoszenia ma wpływ na jakość dźwięku. Oczywiście prócz słuchawek trzeba także pamiętać o źródle o czym 99% ludzi zapomina i olewa . Prawdą jest to, że każdy ma własny gust jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Dla jednych nie ma znaczenia czy słuchawki maja 20-20 i ledwo 90db czułości, 10-20 impedancji, a dla drugiego niewielkie "odstępstwa" od tych liczb są wyraźnie słyszalne . Jak mówiłem z własnego doświadczenia wiem jakie pasma, jaka czułość i impedancja jest dla mnie najbardziej "doskonała". Dlatego patrząc na samą specyfikację Pistonów v3 nie jestem jakoś specjalnie zachęcony do kupna i czekam na jakieś sensowne opinie
  9. Polecam ten poradnik: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ Ułatwia pierwsze kroki z instalacją ROMu MIUIPolska
  10. MIUIPolska chyba nie ma automatycznej aktualizacji aktualizacje ROMu PL pobierasz sam ze strony miuipolska.pl i instalujesz ręcznie w aplikacji "Aktualizacje" przez funkcję "Zainstal ROM z pamięci" czy jakoś tak...
  11. Miałem podobny problem, ale na patchu 5.2.27, od patcha 5.3.6 problem zniknął. Masz zainstalowane najnowsze aktualizacje ROMu MIUIPolska?
  12. Nie wiem skąd bierzesz informacje, ale z własnego doświadczenia wiem, że człowiek jest w stanie wysłyszeć pasmo nawet od 5 do 40k. Co do Brainwavz to mają 2 modele... M2 które mają "tradycyjne" pasmo 20-20k, czułość na poziomie ~110dB i są świetnie wykonane oraz model "Alpha" który ma dużo lepsze pasmo, czułość, impedencje, ale ich jakość, jak i wygląd jest średni. Miałem obie pary na uszach i było słychać różnicę na + dla Alphy, niestety szybko się rozleciały. Z słyszalnością pasma jest jak z "widocznością" FPS w czasie oglądania/grania... Dla jednych nie ma różnicy między 30, a 60FPS, dla innych jest różnica między 30, a 35FPS. Kwestia osobista każdego z osobna. Wracając do pasma to trzeba też pamiętać o tym, że słuchawki dokanałowe z pasmem innym niż 20-20k są rzadkie i ciężko je dorwać w dobrej cenie, zazwyczaj kosztują 2x-3x tyle co z pasmem 20-20k. Nie do końca rozumiem zdanie "To właśnie tanie słuchawki w okolicach 100-200 zł szpanują cyframi, których żaden człowiek, nawet najdoskonalszy, nie usłyszy." ponieważ za 100-200zł masz na prawdę dobre słuchawki i nie chodzi tylko o spece, ale o całokształt. Wracając do pasma, mam kilku znajomych siedzących w sprzęcie Audio od notabene 30lat, według nich jesteś w stanie usłyszeć nawet różnicę 2Hz z dołu i 1-2k z góry, przy czułości ponad 100dB i impedancji powyżej 30. W pełni się zgadzam z tym, że człowiek z biegiem lat "traci" słuch, ale nie przesadzajmy... według kilku badań jest to niecałe 0.5dB na rok. Co do zdania "Inną sprawą jest to, że niektóre tanie słuchawki 20-20 tracą już głośność sporo poniżej 20 kHz.", mam wrażenie, że próbujesz tym stwierdzeniem udowodnić, że np. takie Beats by dr. dre są lepsze od Denonów X1000, albo od np. wspomnianych już Superluxów bo Beats'y kosztują 1.500zł, a Denony 600zł, Superluxy 200zł? Muszę Cię wyprowadzić z błędu, niestety (albo i stety) większość słuchawek w cenie 100-300zł od firm zajmujących się typowo sprzętem, audio (Superlux, Brainwavz, Pionieer, Denon) są 100x lepsze od sprzętu firm tj. Apple, Sony, Samsung, Philips czy inne "znane" wielkie marki kosztujące 800-1600zł... Cena nie zawsze jest równa jakości, co już udowodnił np. Xiaomi sprzedając bardzo dobre od strony technicznej i jakościowej telefony i TV w cenie bardzo niskiej w porównaniu do np. Sony/Samsung To się rozpisałem, ale lubie takie dyskusje, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć PS: Nie mylmy pojęcia "Pasma Przenoszenia" oraz "Granicy słyszalności" bo to 2 różne rzeczy Pasmo pozwala nam przepuścić przez słuchawki więcej "dźwięków", a nie nagle "usłyszeć" ultradźwięków jak nietoperze ;-;
  13. Po co mi to w sumie jeżeli mam do wyboru tylu kurierów? Na terenie Polski za list polecony priorytetowy zapłacę średnio tyle co za przesyłkę kurierską więc jeżeli zamawiam coś w PL to problemu nie mam, z chin zacząłem zamawiać dopiero w lutym (Wymiana szajsu zwanego Sony i Samsung na coś co w końcu spełnia moje oczekiwania w tej cenie czyli Xiaomi <3). Rzeczy takie jak telefon wole jednak zamawiać poprzez ubezpieczone paczki kurierskie i tak, ale nie róbmy tutaj off-topu Jestem bardzo ciekaw tych słuchawek 3 genu
  14. To czekam na jakieś opinie forumowiczów bo ciągle szukam godnego zamiennika dla moich a-jays Three i Brainwavz M2
  15. Listonosz cham za każdym razem wrzuca paczki na podwórko i sam sobie podpisuje odbiór, a paczka zazwyczaj po przelocie po kilku betonowych płytach wygląda średnio niestety ma dość szerokie plecy w UP w moim mieście i moje skargi bardzo szybko trafiają do kosza
  16. Jestem lekkim audiofilem więc dobry sprzęt audio w dobrej cenie to dla mnie podstawa Nie napisałem, że są złe, bo sama specyfikacja w tych pieniądzach zła nie jest, ale niestety transport do polski z chin potrafi niekiedy wystraszyć Np. w mojej sytuacji poczta polska odpada (strach coś brać PP w mojej okolicy...) więc muszę płacić za kuriera, a to koszt 30$ czyli już mam z 27$ za słuchawki 57-60$, a w tej cenie w Polsce mam Brainwavz M2
  17. Jeżeli dla kogoś nie ma różnicy między 5-40k, a 20-20k to może równie dobrze kupić zwykłe słuchawki za 15zł, mając a-jays Three i Brainwavz Alpha słyszę znaczną różnicę, tak samo jak między Creative Fatal1ty, a Superlux HD681 EVO v2. Więc nie wiem czy to takie "puste cyfry"
  18. Patrząc na spece to co prawda między v2, a v3 będzie słyszalna wyraźna różnica w jakości dźwięku na plus dla v3 (większa impedancja oraz większa czułość będą na pewno mocno słyszalne). Porównując v3 do np. Brainwavz M2 niestety... Xiaomi nadal jest troszku w plecy. Takie Brainwavz Alpha mają nie tylko dużo lepsze pasmo przenoszenia (15-28k), ale także znacznie większą czułość (118dB), a impedancja także niezła 20-25, ale widać, że Xiaomi dąży w dobrym kierunku jeżeli chodzi o słuchawki doki
  19. Aero2 raczej zbędne jest Ja w Play mam 2Gb transferu, do tego nielimitowany LTE i płace 39zł, więc brak Aero2 raczej by nie bolał
  20. CM masz w wersji multi... Każdy język jaki był na Andku masz na CM'ie. Konkretny przykład? Proszę: https://www.youtube.com/watch?v=jC_7RStkE4Y Filmik krótki, ale widać, że działa. Sam miałem przez chwilę CM 11 na telefonie i żadnych problemów nie miałem. Po 2 na tym forum w linku masz tone osób które to ściągały i instalowały, wystarczy poczytać komentarze ;P
  21. Nie chcesz wiedzieć 1 strona w Delfinku i ścina telefonu murowana Tutaj nie mam problemu z odpaleniem sobie Spotify w tle, a do tego przeglądać sobie strony na Chrome
  22. @Endriu Dla mnie telefon jest na prawdę "przeskokiem" jakościowym Wcześniej miałem Xperie L i to nie było nic przyjemnego ;< Dla mnie do oglądania filmów na YT, Twitcha, Hitboxa, FB oraz podstawowych rzeczy jak dzwonienie, sms, maile, ten telefon jest idealny
  23. @Endriu ja bym CM12 narazie nie ruszał z tego względu, że ona ciągle w alfie jest, na niektóre modele beta, ale nadal jest mało stabilna. Ja się bawiłem w CM11 i problemów nie miałem z nim, wszystko hulało.
  24. Tak, ja także ustawione mam na Auto tyle, że mam ok. 65%.
  25. Ym... nie wiem czego dotyczyć ma dokładnie ostatnie "pytanie", ale.. każda wersja kolorystyczna ma czarny przód, w wersji czarnej z tyłem to już "zależy od światła"... Dla mnie ten tył jest bardziej granatowy niż czarny Co do jasności ekranu, nie mam jak wrzucić teraz SS'a, ale przy maksymalnym oświetleniu wydaje się być dużo jaśniejszy od maksymalnie oświetlonego Sony Xperia L
×
×
  • Dodaj nową pozycję...