Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Nezumi

    Najszybszy ROM?

    MIUI żyje własnym życiem, u jednego najlepiej będzie śmigać 5.6.18, u drugiego 5.6.4, a jeszcze ktoś inny będzie zadowolony z 5.5.x. Ja np. miewam problemy z ROMami bardzo rzadko... Ostatnio jakiś 5.4.x mi wyłączał telefon, a każda kolejna powodowała tylko poprawę... Na mojej sajomince śmiga najlepiej 5.6.18, średnio 350mb RAM, poniżej 280Mb RAM nie spada...
  2. Ja tam nic z Wi-Fi nie grzebałem Dodałem aplikacje do Autostartu i wszystko śmiga
  3. Może i ograniczone, ale różnica nawet 5mb potrafi być znacząca w czasie pobierania jakiegokolwiek pliku Na telefonie osiągam wartości średnio 25mb/s.
  4. Nezumi

    Redmi 2gb

    W takim razie, albo jakaś z opcji coś krzaczy, albo coś jest nie tak z samym ROMem, a wtedy full wipe i ponowna instalacja
  5. Mam zamiar zakupić modem + Router... dokładniej Asus Rt-Ac51U z modemem Huawei E3372... Tak po cichu mam nadzieję, że będzie banglać... na telefonie mam 4/5 do 5/5 kresek zasięgu 4G LTE, a do samej anteny mam ok 800m w lini prostej... Dzięki za odpowiedź
  6. Witam. Mam pytanko natury z lekka technicznej... mianowicie rozważam zakup internetu "domowego"-mobilnego LTE od Play, problem polega na tym, że według mapy jestem na granicy zasięgu "wewnątrz budynku" i w pełnym zasięgu "na zewnątrz budynku", ale na telefonie siedząc w domu i używając go jako modem mam pełen zasięg LTE i tutaj pojawia się moje pytanie, czy modem powinien również złapać pełen zasięg wewnątrz budynku? Czy łapie on podobnie jak telefon, czy może lepiej/gorzej? Jeżeli modem miałby działać gorzej od telefonu to byłbym zmuszony do dodatkowych wydatków w postaci zewnętrznej anteny, co mi się nie widzi
  7. Nezumi

    Redmi 2gb

    szwagru uczepiłeś się tego PINu jak rzep psiego ogona Wyłączenie PIN lub ustawienie automatycznego wyszukiwania sieci likwiduje problem całkowicie a jeżeli chodzi o problemy w rozmowach to sprawdź czy opcje "odszumainia" itp nie wadzą czasami, już kiedyś taki problem był z tego co pamiętam zgłaszany. Możesz też kupić jakiś starter za 5zł z innej sieci i zobaczyć czy on działa normalnie bo problem może być też po stronie usługodawcy Możesz również spróbować w ostateczności full wipe i od nowa postawić system
  8. Moja kuzynka sobie sprawiła RedMi 2 2Gb i zachwala. Na ROMie 5.6.4 wszystko jej hula i działa. Przesiadała się z S3. Żadnych problemów z MMS/SMS, zasięgiem, żadnych dokuczliwych i uprzykrzających życie błędów. Przynajmniej ona, jako zwykły użytkownik (bez grzebania w ustawieniach jakoś za specialnie, tyle co dzwonki i motywy/tapety), który dzwoni, sms, FB, selfie, robi tone zdjęć, jakieś Bandy itp. żadnych błędów nie znalazła.
  9. Ale... to nie jest wina sprzętu, a systemu. Problem leży gdzieś w MIUI. Zawsze można sobie zmienić system na CM'a albo czystego Androida.
  10. Jak nie raczył o tym napisać? O problemie z SIM pisałem w aktualizacjach MIUI już kilka razy przez ostatnie 2 miesiące, a i tutaj w dziale RedMi 2 były takowe tematy jakiś czas temu z tego co pamiętam. Jeżeli na 1 ROMie wszystko było u Ciebie OK, to może po prostu wipe + instalacja romu który tam był i masz problem z głowy? W nowym romie problem z PINem jeszcze mi nie wystąpił...
  11. W modelu 2Gb ten problem jest od samego początku z tego co się orientuje... Dobrze było w Lutym/połowie marca, ale wtedy jeszcze nie było wersji 2Gb, wszystkie następne ROMy powodowały ten sam problem z PINem, u jednych rzadziej u innych częściej, a niektórzy nie mają tego problemu wgl... Totalna loteria. Ja wyłączyłem PIN, przy nowym ROMie (wczoraj) odpaliłem znowu opcje żądania PINu i... jak na razie nic nie wywala... Pożyjemy zobaczymy ;-;
  12. Tyle szukałem, a tego nie znalazłem To raczej nie ma znaczenia czy nadajnik się zmienia czy nie... Całymi dniami siedzę w 1 mieście praktycznie, ciągle podłączony pod 4G Play i potrafi się zablokować, a gdy ręcznie zmieniam sieć, czy też antenę z 4G na 3G to raz się to udaje bez problemu, a raz wywala PIN, loteria jak w lotto
  13. Ja jestem w Play i od romu 5.4.x aż do 5.6.4 miałem ten problem z PINem, więc PIN wyłączyłem... W starszych romach pomagało automatyczne wyszukiwanie sieci (zazwyczaj korzystam z ręcznego, aby szybko podłączyć się pod chcianą sieć i najlepiej antentke LTE, a nie czekać, aż telefon raczy załapać, że jestem w zasięgi sieci "domowej"), od 5.5.x automatyczne wyszukiwanie też zawodzi więc jedyna opcja to po prostu wyłączyć PIN. @AdamD ten błąd z "Brak usługi" występuje tylko w 5.6.4 w 5.6.11 błąd ten został naprawiony więc dziwne, że nadal Ci on wyskakuje.
  14. Miałem problem z wpisywaniem PINu na RedMi 2 1Gb w sumie w każdym romie od połowy marca... Jedyne rozwiązanie które podziałało to wyłączenie żądania kodu PIN przy włączeniu telefonu. Co prawda przez brak PIN telefon jest niechroniony w razie kradzieży, ale niestety nic innego na ten uciążliwy dość problem nie działa ;<
  15. Telefon nie obsługuje pasma 900Hz w 3G co przestaje być problemem w Polsce. W znacznej większości przy nadajniku 3G 900Hz stoi także 2G i 3G 1800Hz więc z rozmowami nie powinno być żadnego problemu, a z internetem w 3G miejscami w "miejscach zapomnianych przez boga" Najlepiej sprawdzić sobie tutaj: http://beta.btsearch.pl/ czy jesteś w zasiegu sieci 3G 1800/2100 itd itp. Kupiłem Redmi 2 2Gb kuzynce która mieszka na wsi i sobie chwali, żadnych problemów z siecią nie ma
  16. Polecam korzystanie z wbudowanej przeglądarki, działa zawsze bez zarzutu, chociaż w ost. romie wymusili wyszukiwanie z paska w Baidu i nie wiem jak to zmienić ;-; Karta jakakolwiek SD. Jaki dokładnie masz problem z ściąganiem przez 3/4G? Jeżeli chodzi o "Wymaga Wi-Fi" to gdzieś na forum pojawia się rozwiązanie tego... Z tego co pamiętam to Pobrane-> (...) w prawym górnym rogu->Ustawienia->Bez Limitu. Korzystam z Hot-Spot od 4miesięcy, żadnego problemu nie mam
  17. Niestety nie przypominam sobie żadnego Xiaomi w wersji miniaturowej... Troszku poszperałem po internetach i... jestem zaskoczony z lekka, większość firm uznaje 5" telefon za "mini". Z telefonów nowych nic godnego uwagi nie znalazłem w wielkości poniżej 4.5" prócz Sony Xperia Z1 Compact.
  18. Z tego co czytałem to jest to problem samej aplikacji, masa osób z tym wojuje, a jednego pewnego rozwiązania nie znalazłem.
  19. Jeżeli chodzi o wersje 2Gb to nigdzie nie ma żadnych przesłanek, pewnych informacji, czy nawet plotek na temat 900hZ w tej wersji i sam także wątpię, że takowa będzie. Po 2 900hz w Polsce nie jest już problemem, znaczna większość nadajników już jest na 2100. Ja w sumie nigdy nie miałem problemów z zacinającym się RedMi 2 1Gb, a od czasu wprowadzenia tej opcji "optymalizacji" czy jak to tam się zwie w romach 5.5.x telefon nie ma żadnych problemów, przynajmniej u mnie, a z tego co widzę po forum to i u innych płacze na temat "ładowania pulpitu" i ścin się skończyły... CM także miałem (CM na andku 4.4, jest już na 5.0, ale tego nie testowałem) i działa znacznie płynniej od MIUI, ale trzeba brać pod uwagę to, że CM nie ma połowy funkcji MIUI, które trzeba będzie sobie pościągać w dodatkowych aplikacjach, które także potrafią zmulić telefon.
  20. Cytat z FAQ z strony miuipolska.pl Najłatwiejszy chyba sposób na sprawdzenie oryginalności
  21. Nezumi

    Jaka taryfa

    A ja tam na Play nie narzekam mam wszędzie zasięg, zawsze dostęp do LTE (w mojej okolicy) płace 22zł/miech za nielimitowane SMS, rozmowy do wszystkich sieci, 1.5Gb internetu, a do tego nielimitowany internet LTE na 15mies. (czas trwania umowy 15mies.), jeżeli nie mam zasięgu Play, mam plus, t-mobile, Orange, więc nie mam na co narzekać
  22. Nezumi

    Xiaomi w polityce

    Z tego co "plotkują" wszelkie serwisy to narazie Xiaomi planuje wejść tylko do Brazylii, a następnie mają palny co do Rosji, Turcji, ale wątpię, aby szybko pojawili się w Europie... Wszelkie prawa, ograniczenia, restrykcje w UE są dość kłopotliwe i znacznie podniosłyby ceny sprzętu.
  23. Z tego co się orientuje są one w 100% kompatybilne z każdym smartphonem/phabletem/tabletem od Xiaomi.
  24. Cytat z FAQ ze strony MIUIPolska. U mnie numery się zgadzają
  25. Tydzień testowania słuchawek warto by podsumować, więc... przyjemny dla ucha bass, wyraźnie słyszalny, ale nie bijący po uszach. Efekt mikrofonowy... Jestem w lekkim szoku, zminimalizowany praktycznie do "0"! 2h spaceru po mieście, kabel obija się i ociera o bluzę, a ja nie słyszę w słuchawce nawet jednego otarcia, czy uderzenia! Świetne wygłuszanie otoczenia, słuchawki nie wypadają z ucha co było największym problemem w moich A-Jays Three. Reasumując... Słuchawki za ~80zł, które niszczą te za ~200zł. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek obawy co do v3, a ma do wydania ~100zł, niech je bierze i się nawet nie zastanawia!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...