-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
MIUI żyje własnym życiem, u jednego najlepiej będzie śmigać 5.6.18, u drugiego 5.6.4, a jeszcze ktoś inny będzie zadowolony z 5.5.x. Ja np. miewam problemy z ROMami bardzo rzadko... Ostatnio jakiś 5.4.x mi wyłączał telefon, a każda kolejna powodowała tylko poprawę... Na mojej sajomince śmiga najlepiej 5.6.18, średnio 350mb RAM, poniżej 280Mb RAM nie spada...
-
Wasze pomysły na problem ubijania aplikacji w Redmi2
Nezumi odpowiedział(a) na Foorio temat w Dyskusja ogólna
Ja tam nic z Wi-Fi nie grzebałem Dodałem aplikacje do Autostartu i wszystko śmiga -
Może i ograniczone, ale różnica nawet 5mb potrafi być znacząca w czasie pobierania jakiegokolwiek pliku Na telefonie osiągam wartości średnio 25mb/s.
-
W takim razie, albo jakaś z opcji coś krzaczy, albo coś jest nie tak z samym ROMem, a wtedy full wipe i ponowna instalacja
-
Mam zamiar zakupić modem + Router... dokładniej Asus Rt-Ac51U z modemem Huawei E3372... Tak po cichu mam nadzieję, że będzie banglać... na telefonie mam 4/5 do 5/5 kresek zasięgu 4G LTE, a do samej anteny mam ok 800m w lini prostej... Dzięki za odpowiedź
-
Witam. Mam pytanko natury z lekka technicznej... mianowicie rozważam zakup internetu "domowego"-mobilnego LTE od Play, problem polega na tym, że według mapy jestem na granicy zasięgu "wewnątrz budynku" i w pełnym zasięgu "na zewnątrz budynku", ale na telefonie siedząc w domu i używając go jako modem mam pełen zasięg LTE i tutaj pojawia się moje pytanie, czy modem powinien również złapać pełen zasięg wewnątrz budynku? Czy łapie on podobnie jak telefon, czy może lepiej/gorzej? Jeżeli modem miałby działać gorzej od telefonu to byłbym zmuszony do dodatkowych wydatków w postaci zewnętrznej anteny, co mi się nie widzi
-
szwagru uczepiłeś się tego PINu jak rzep psiego ogona Wyłączenie PIN lub ustawienie automatycznego wyszukiwania sieci likwiduje problem całkowicie a jeżeli chodzi o problemy w rozmowach to sprawdź czy opcje "odszumainia" itp nie wadzą czasami, już kiedyś taki problem był z tego co pamiętam zgłaszany. Możesz też kupić jakiś starter za 5zł z innej sieci i zobaczyć czy on działa normalnie bo problem może być też po stronie usługodawcy Możesz również spróbować w ostateczności full wipe i od nowa postawić system
-
Moja kuzynka sobie sprawiła RedMi 2 2Gb i zachwala. Na ROMie 5.6.4 wszystko jej hula i działa. Przesiadała się z S3. Żadnych problemów z MMS/SMS, zasięgiem, żadnych dokuczliwych i uprzykrzających życie błędów. Przynajmniej ona, jako zwykły użytkownik (bez grzebania w ustawieniach jakoś za specialnie, tyle co dzwonki i motywy/tapety), który dzwoni, sms, FB, selfie, robi tone zdjęć, jakieś Bandy itp. żadnych błędów nie znalazła.
-
Ale... to nie jest wina sprzętu, a systemu. Problem leży gdzieś w MIUI. Zawsze można sobie zmienić system na CM'a albo czystego Androida.
-
Jak nie raczył o tym napisać? O problemie z SIM pisałem w aktualizacjach MIUI już kilka razy przez ostatnie 2 miesiące, a i tutaj w dziale RedMi 2 były takowe tematy jakiś czas temu z tego co pamiętam. Jeżeli na 1 ROMie wszystko było u Ciebie OK, to może po prostu wipe + instalacja romu który tam był i masz problem z głowy? W nowym romie problem z PINem jeszcze mi nie wystąpił...
-
W modelu 2Gb ten problem jest od samego początku z tego co się orientuje... Dobrze było w Lutym/połowie marca, ale wtedy jeszcze nie było wersji 2Gb, wszystkie następne ROMy powodowały ten sam problem z PINem, u jednych rzadziej u innych częściej, a niektórzy nie mają tego problemu wgl... Totalna loteria. Ja wyłączyłem PIN, przy nowym ROMie (wczoraj) odpaliłem znowu opcje żądania PINu i... jak na razie nic nie wywala... Pożyjemy zobaczymy ;-;
-
Tyle szukałem, a tego nie znalazłem To raczej nie ma znaczenia czy nadajnik się zmienia czy nie... Całymi dniami siedzę w 1 mieście praktycznie, ciągle podłączony pod 4G Play i potrafi się zablokować, a gdy ręcznie zmieniam sieć, czy też antenę z 4G na 3G to raz się to udaje bez problemu, a raz wywala PIN, loteria jak w lotto
-
Ja jestem w Play i od romu 5.4.x aż do 5.6.4 miałem ten problem z PINem, więc PIN wyłączyłem... W starszych romach pomagało automatyczne wyszukiwanie sieci (zazwyczaj korzystam z ręcznego, aby szybko podłączyć się pod chcianą sieć i najlepiej antentke LTE, a nie czekać, aż telefon raczy załapać, że jestem w zasięgi sieci "domowej"), od 5.5.x automatyczne wyszukiwanie też zawodzi więc jedyna opcja to po prostu wyłączyć PIN. @AdamD ten błąd z "Brak usługi" występuje tylko w 5.6.4 w 5.6.11 błąd ten został naprawiony więc dziwne, że nadal Ci on wyskakuje.
-
Miałem problem z wpisywaniem PINu na RedMi 2 1Gb w sumie w każdym romie od połowy marca... Jedyne rozwiązanie które podziałało to wyłączenie żądania kodu PIN przy włączeniu telefonu. Co prawda przez brak PIN telefon jest niechroniony w razie kradzieży, ale niestety nic innego na ten uciążliwy dość problem nie działa ;<
-
Telefon nie obsługuje pasma 900Hz w 3G co przestaje być problemem w Polsce. W znacznej większości przy nadajniku 3G 900Hz stoi także 2G i 3G 1800Hz więc z rozmowami nie powinno być żadnego problemu, a z internetem w 3G miejscami w "miejscach zapomnianych przez boga" Najlepiej sprawdzić sobie tutaj: http://beta.btsearch.pl/ czy jesteś w zasiegu sieci 3G 1800/2100 itd itp. Kupiłem Redmi 2 2Gb kuzynce która mieszka na wsi i sobie chwali, żadnych problemów z siecią nie ma
-
Polecam korzystanie z wbudowanej przeglądarki, działa zawsze bez zarzutu, chociaż w ost. romie wymusili wyszukiwanie z paska w Baidu i nie wiem jak to zmienić ;-; Karta jakakolwiek SD. Jaki dokładnie masz problem z ściąganiem przez 3/4G? Jeżeli chodzi o "Wymaga Wi-Fi" to gdzieś na forum pojawia się rozwiązanie tego... Z tego co pamiętam to Pobrane-> (...) w prawym górnym rogu->Ustawienia->Bez Limitu. Korzystam z Hot-Spot od 4miesięcy, żadnego problemu nie mam
-
Niestety nie przypominam sobie żadnego Xiaomi w wersji miniaturowej... Troszku poszperałem po internetach i... jestem zaskoczony z lekka, większość firm uznaje 5" telefon za "mini". Z telefonów nowych nic godnego uwagi nie znalazłem w wielkości poniżej 4.5" prócz Sony Xperia Z1 Compact.
-
Z tego co czytałem to jest to problem samej aplikacji, masa osób z tym wojuje, a jednego pewnego rozwiązania nie znalazłem.
-
Jeżeli chodzi o wersje 2Gb to nigdzie nie ma żadnych przesłanek, pewnych informacji, czy nawet plotek na temat 900hZ w tej wersji i sam także wątpię, że takowa będzie. Po 2 900hz w Polsce nie jest już problemem, znaczna większość nadajników już jest na 2100. Ja w sumie nigdy nie miałem problemów z zacinającym się RedMi 2 1Gb, a od czasu wprowadzenia tej opcji "optymalizacji" czy jak to tam się zwie w romach 5.5.x telefon nie ma żadnych problemów, przynajmniej u mnie, a z tego co widzę po forum to i u innych płacze na temat "ładowania pulpitu" i ścin się skończyły... CM także miałem (CM na andku 4.4, jest już na 5.0, ale tego nie testowałem) i działa znacznie płynniej od MIUI, ale trzeba brać pod uwagę to, że CM nie ma połowy funkcji MIUI, które trzeba będzie sobie pościągać w dodatkowych aplikacjach, które także potrafią zmulić telefon.
-
Czy ktoś z was kupował telefon u tego użytkownika na allegro
Nezumi odpowiedział(a) na Zdziwionyżółw temat w Opinie o sklepach
Cytat z FAQ z strony miuipolska.pl Najłatwiejszy chyba sposób na sprawdzenie oryginalności -
A ja tam na Play nie narzekam mam wszędzie zasięg, zawsze dostęp do LTE (w mojej okolicy) płace 22zł/miech za nielimitowane SMS, rozmowy do wszystkich sieci, 1.5Gb internetu, a do tego nielimitowany internet LTE na 15mies. (czas trwania umowy 15mies.), jeżeli nie mam zasięgu Play, mam plus, t-mobile, Orange, więc nie mam na co narzekać
-
Z tego co "plotkują" wszelkie serwisy to narazie Xiaomi planuje wejść tylko do Brazylii, a następnie mają palny co do Rosji, Turcji, ale wątpię, aby szybko pojawili się w Europie... Wszelkie prawa, ograniczenia, restrykcje w UE są dość kłopotliwe i znacznie podniosłyby ceny sprzętu.
-
Z tego co się orientuje są one w 100% kompatybilne z każdym smartphonem/phabletem/tabletem od Xiaomi.
-
Cytat z FAQ ze strony MIUIPolska. U mnie numery się zgadzają
-
Tydzień testowania słuchawek warto by podsumować, więc... przyjemny dla ucha bass, wyraźnie słyszalny, ale nie bijący po uszach. Efekt mikrofonowy... Jestem w lekkim szoku, zminimalizowany praktycznie do "0"! 2h spaceru po mieście, kabel obija się i ociera o bluzę, a ja nie słyszę w słuchawce nawet jednego otarcia, czy uderzenia! Świetne wygłuszanie otoczenia, słuchawki nie wypadają z ucha co było największym problemem w moich A-Jays Three. Reasumując... Słuchawki za ~80zł, które niszczą te za ~200zł. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek obawy co do v3, a ma do wydania ~100zł, niech je bierze i się nawet nie zastanawia!
