Jump to content

mars28

Użytkownicy
 • Posts

  462
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by mars28

 1. Kiedyś kiedyś tak to działało. Mam kilka filmów w slo-mo nagranych jeszcze Mixem 2s, tak mniej więcej sprzed 3 lat, i odtwarzam je na kompie w slo-mo bez kombinowania. Później była albo zmiana bazy Androida albo wersji MIUI i apka aparatu dostała "upgrade", od tamtej pory filmy nagrywane w slo-mo odtwarzały się w tym trybie tylko w stockowej aplikacji. Taki urok Xiaomi.
 2. Tak, nic to nie zmienia, cały czas zablokowana instalacja. Znalazłem na apkpure, plik pobrany stamtąd udało mi się zainstalować. Problem został rozwiązany, więc przyczyną była sama aplikacja Mi Fitness. Niedawno była kolejna aktualizacja, trzeba będzie sprawdzić, czy na najnowszej już jest ok. EDIT: Po kilkudniowych testach najnowszej wersji wygląda na to, że niewiele się zmieniło, ekran dalej się włącza co kilkanaście minut, ale tak jakby na krócej, przez co chyba bateria już tak nie leci na łeb. A może to tylko złudzenie.
 3. Niestety nie udało mi się zainstalować z apkmirror, dostaję komunikat, że "nie można zainstalować aplikacji systemowej z nieznanego źródła". Nie wiem, jak to obejść, bo instalację z nieznanych źródeł mam dozwoloną, ale najwyraźniej systemowe są dodatkowo jakoś ograniczone. Jakieś inne miejsca, gdzie można znaleźć apk?
 4. Od kilku tygodni zauważyłem, że zegarek włącza mi na kilka sekund wyświetlacz, w odstępach mniej więcej 15-minutowych. I dodatkowo szybciej leci bateria. Wcześniej był w stanie wytrzymać 2 tygodnie, a teraz tydzień i muszę ładować. W obu przypadkach mówię o okresie bez aktywności fizycznej, same powiadomienia. Jeśli w telefonie wyłączę bluetooth ekran nie podświetla się, co sugeruje mi, że to nie w samym zegarku leży problem. Ktoś może ma taki objaw? Podejrzewam aplikację Mi Fitness, bo chyba 2 sierpnia była jakaś aktualizacja i mniej więcej od tego czasu się zaczęło. Niestety nie zrobiłem backupu przed aktualizacją.
 5. U mnie występuje problem z powiadomieniami z WhatsApp. Często jeśli ktoś wyśle do mnie kilka wiadomości jedna po drugiej, to na zegarku zapamiętuje się tylko ostatnia. Trochę to uciążliwe. Czy to jakieś grupowanie wiadomości w telefonie? No bo właściwie są one widoczne w jednym dymku na ekranie blokady. Wcześniej używałem Amazfit Pace i tam takich wpadek nie było.
 6. Zepp przecież nie obsługuje MiWatch'a. Albo ja o czymś nie wiem. Z25: prawda, rozpędziłem się, chociaż bardzo możliwe, że system pogodowy działa na identycznej zasadzie
 7. @brawo Wersja Carrier Services z 15 listopada (w numerze wersji jest chyba data zaszyta), dane wyczyściłem, telefon zrestartowałem ale niestety nic się nie zmieniło. Trzeba się będzie chyba przeprosić ze stockową apką do sms, chociaż jej niezbyt rozbudowana funkcjonalność nie do końca mi pasuje.
 8. @zoltan78 Nie ma ikonki do wybierania karty SIM przy wysyłce. Jak pisałem, ta sama wersja aplikacji przeniesiona na inne telefony z MIUI i dual-sim ma tą ikonkę tam gdzie trzeba. Ale na moim telefonie też wcześniej była, teraz jej nie ma. Ale Textra też nie ma opcji wysłania z innej karty (tu nie wiem, czy apka obsługuje bo nie używałem, ale podejrzewam, że raczej tak). P.S. Nigdy nie widziałem, żeby pokazywało na którą kartę przyszedł sms, a używam aplikacji od lat. @brawo Ustawiłem, nie ma to niestety znaczenia. Coś się chyba musiało zmienić w samym systemie, bo wcześniej na tej wersji ROMu i tej samej wersji aplikacji działało, a teraz na tym samym sprzęcie, z tymi samymi wersjami opcja zniknęła.
 9. Mam ciekawy przypadek z dual-sim i apką YAATA do SMS. Cofnąłem się do starszej wersji systemu (z września) i okazało się, że ta apka do SMS przestała widzieć dual-sim. Ta sama wersja apki zainstalowana na każdym innym telefonie, który miałem pod ręką (Mi5S+, Redmi4x, Mix2s) nie ma problemu z rozpoznaniem, że telefon ma dual-sim. Ale wcześniej, przed cofaniem się z systemem, używałem tej apki do samego końca na POCO F2 Pro, i też nie było żadnego problemu. Tylko, że wcześniej nigdy nie robiłem wipe, od samego początku kiedy zainstalowałem ROM EU na tym telefonie, kolejne aktualizacje robiłem bez wipe. Teraz wiadomo, przy cofaniu wipe musiał być. I wygląda na to, że wipe "wyzerował" jakieś ustawienie, które chyba musiało odpowiadać za dual-sim. Zauważyłem też, że przy "świeżym starcie" systemu pojawiła się możliwość konfiguracji domyślnej karty do SMS (czego wcześniej chyba nie było) ale na 100% to ustawienie pominąłem (bo pojawia mi się co chwilę powiadomienie, co też już mnie zaczyna drażnić). Co ciekawe, zainstalowałem Textrę, żeby sprawdzić, czy widzi dual-sim i okazało się, że też nie widzi. Tylko stockowa apka SMS widzi dual-sim. Co robić, jak żyć?
 10. Nie opisałem dokładnie. Byłem na ostatniej dostępnej dla F2 Pro, czyli na 21.11.3. Postanowiłem cofnąć kilka wersji wstecz, do tej na której nie miałem problemów ani z baterią ani z zaplanowanymi zadaniami (bo głównie te dwie rzeczy najbardziej mi przeszkadzały). Któraś z początku września to była. Więc najpierw zrobiłem wipe, i dopiero po tym wgrałem tą wrześniową. Telefon po restarcie nie chciał się uruchomić do systemu, wrócił do TWRP. Chciałem wgrać jeszcze raz system i wtedy zauważyłem, że nie widać pamięci wewnętrznej, miała 0 bajtów. Więc pomyślałem, że to może być przyczyną. Wgrałem ponownie 21.11.3, okazało się, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest widoczna. Wtedy dopiero zacząłem instalować kolejno coraz starsze wersje i ostatnia, na której widać zawartość pamięci wewnętrznej i system się uruchamia to 21.10.13. Wgranie o tydzień starszej już niestety powoduje to, że pamięć wewnętrzna jest niewidoczna i system się nie uruchamia. Kod blokady, odcisk palca, itp. wcześniej usunąłem tak na wszelki wypadek.
 11. Pewnie takie pytanie już padło, ale nie wiem jak sformułować zapytanie do wyszukiwarki, żeby znaleźć jakiś podobny wątek. Ostatnia dostępna dla POCO F2 Pro jest jak dla mnie zbyt zbugowana. Chciałem cofnąć się do starszej wersji. Napotkałem jednak problem, mianowicie instalowałem po kolei wstecz wersje, ostatnia jaką udało mi się zainstalować bez problemu to 21.10.13. Mam jednak wrażenie, że zużycie baterii tylko delikatnie się poprawiło. Jestem pewny, że na wcześniejszych było zdecydowanie lepiej, więc chciałbym się cofnąć do którejś wrześniowej. Cofnięcie się o jeszcze tydzień skutkuje tym, że system się nie uruchamia. Wisi długo na logo a następnie restartuje do recovery. W recovery pamięć wewnętrzna pokazuje 0B, czy to może być problem tego, że system nie startuje? Co zrobić, żeby się cofnąć na jeszcze starszą wersję?
 12. Mając odblokowany bootloader mogę wgrywać przez MiFlash bez obaw, że uceglę, każdy z dostępnych ROMów Stable, czyli Global, EEA, indonezyjski? Chciałem wrzucić xiaomi.eu na Andku 10, ale coś nie bangla, no i muszę wrócić na Stable. Bo China Stable to wiem, że chyba nie powinienem, bo telefon jest w wersji Global (EU chyba).
 13. Jeśli przecieki o dziurach w ekranie, tudzież zagiętym wyświetlaczu się potwierdzą to z pewnością byłbym jedną z tych osób, które wolałyby kupić starszy model. Jeśli ekran okaże się płaski i będzie wysuwany moduł aparatu to będę sobie pluł w brodę, trudno. Wiem, wiem, trochę przesadzam, ale przyzwyczajony od kilkunastu lat do telefonów w kolorze black, mam obawy czy nie będzie mnie drażnił ten kolor, nawet w czarnym etui. Nie ma przecież takich, które całkowicie zasłaniają wszystko. Czas pokaże.
 14. Czy ktoś próbował oklejać telefon folią samochodową? Trudno jest to zrobić? Czy efekt końcowy jest zadowalający? Chciałbym to zrobić, bo niestety trochę spóźniłem się z zakupem tego telefonu i w akceptowalnej cenie został mi do wyboru tylko fioletowy kolor obudowy. Swoją drogą, kompletnie niezrozumiała dla mnie decyzja producenta o wycofaniu ze sprzedaży chyba jedynego telefonu bez tej szpetnej dziury w ekranie w sytuacji zalania rynku miliardem innych modeli Xiaomi z dziurami/notchami.
 15. Przeglądając ostatnio moje przejazdy na rowerze z ostatnich tygodni zauważyłem, że w kilku przypadkach wyświetla mi prędkość maksymalną równiutko 40,00 km/h. To chyba nie jest możliwe, żebym tak idealnie trafił. Czy to jakiś limit prędkości powyżej której zegarek nie ogarnia? Nie zrobiłem porównania z innym urządzeniem, no ale tak "na oko" to coś tu nie gra.
 16. @_harry: Korzystam z własnego dźwięku do budzenia praktycznie od przejścia na xiaomi.eu i nigdy nie zmienił mi się na domyślny.
 17. To może i ja dorzucę swoje 3 grosze, jako że używam Mix2s od ok. 5 miesięcy, więc jakąś tam opinię o nim mam wyrobioną. Chociaż nie podejrzewam, żebym napisał coś, co już nie było opisywane. Wizualnie smartfon bardzo ładny, plecki palcują się jak w każdym szklanym telefonie, nie przeszkadza mi to, bo i tak używam etui. Cieszy to, że wreszcie da się sensownie zabezpieczyć ekran szkłem hartowanym bez oglądania niedoklejonych brzegów, czyli nie ma już takich pokracznych zaokrągleń krawędzi jak np. w Redmi 4X lub Mi5s+. Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, niestety wyświetlacz ma zaokrąglone rogi (nie lubię, ale przy tej konstrukcji wiem, że nie można było dać innego), ale przynajmniej nie ma notcha, łezki, dziury i innych szpecących go wynalazków, na które mam alergię. Nie mam zastrzeżeń co do umieszczenia aparatu przedniego na dole, bo praktycznie go nie używam. Nie za bardzo da się go używać do odblokowania twarzą, więc jak dla mnie mogłoby go nie być w ogóle. Nie podoba mi się za to umiejscowienie aparatu głównego, za bardzo "śmierdzi" Ajfonem. Szkoda, że projektanci nie mieli jaj, żeby kontynuować trend z modeli Mix i Mix2. Ale przynajmniej zdjęcia robi dobre, tu widać małą poprawę w porównaniu do starszych modeli. Nie jest to może poziom flagowców Huawei czy Samsung, ale jest lepiej. Kiepsko, że dioda powiadomień jest tylko jednokolorowa, nie rozumiem tego trendu, kolorowa dawała o wiele większe możliwości przy powiadomieniach. Ładowanie indykcyjne to zbędny bajer jak dla mnie, chyba wolałbym pojemniejszą baterię w to miejsce. Ta obecna daje radę, ale w porównaniu z Mi5s+, z którego wcześniej korzystałem, da się odczuć, że jest mniejsza. Wady, które mnie osobiście najbardziej irytują to: 1) Tragicznie działający czujnik zbliżeniowy, niezależnie od ustawień jego czułości czasem dziwnie się zachowuje. Do tego wykastrowanie go z funkcji blokady dotyku w kieszeni uznaję za duży błąd. Szczególnie wkurza mnie to przy słuchaniu muzyki, gdzie telefon potrafi czasem sam zmieniać utwory, będąc w kieszeni. 2) Tragicznie działająca funkcja podwójnego stuknięcia w celu wybudzenia telefonu, poprawnie działa może w 50% przypadków. W Mi5s+ nie pamiętam, czy przez prawie 2 lata używania chociaż raz zdarzył się problem. W Mix2s działa wybiórczo, nieraz muszę stuknąć z 10 razy z ekran, żeby się wybudził. 3) Słaby dźwięk z głównego głośnika, taki jakby sztuczny, zbyt metaliczny, lekko zniekształcony, za mało głębi w nim, zdecydowanie gorzej niż w Mi5s+. 4) Słaby dźwięk przy nagrywaniu filmów. Teraz doszedł podobno problem z pogłosem w trakcie rozmów, który na szczęście mnie nie dotyczy, bo nie aktualizowałem telefonu od jakiegoś czasu. Dobrze, że się wstrzymałem. Ciekawe ile czasu zajmie usunięcie tego błędu. Fakt dołączania białej ładowarki, białego kabla USB i białej przejściówki do słuchawek do czarnego telefonu przemilczę. Nie jest to przecież wada telefonu, ale kretyński wymysł producenta. Podsumowując powiem, że z dotychczasowych smartfonów ze stajni Xiaomi, z którymi miałem do czynienia (miałem Mi3, Mi5s+, teraz Mix2s, żona Mi4, Redmi5+, córka Redmi2, Redmi4x) ten był z nich najdroższy, ale niestety jest najbardziej niedopracowany, w moim odczuciu. Jest szybki, nie wiesza się, nie laguje, ale wymienione wady trochę uniemożliwiają przyjemne korzystanie z niego. Jestem trochę zawiedziony, nie wiem, czy jeszcze raz bym go kupił.
 18. Dużo powyżej przewidzianego budżetu, myślałem o czymś poniżej 5 dych. Ale dzięki za propozycję.
 19. Używałem do niedawna matowego szkła hartowanego CHIY, przylegało idealnie, nic nie odłaziło. Wyglądało to tak: Było fajnie, ale do czasu. Po ok. 2 m-cach pojawiły się małe plamki, które niestety z dnia na dzień się powiększały, i po kilku dniach wyglądało to już tak: Szkło poleciało do kosza. Teraz używam folii Nillkin, matowej. Niestety na minus to, że jest nieco węższa niż szkło, co jest dla mnie nie do końca zrozumiałe. Folia zaprojektowana bardzo "asekuracyjnie", myślę, że po 0,5mm z każdej strony mogli dodać i też byłoby OK. Leci do mnie z Chin jeszcze szkło matowe no-name, miałem kiedyś jakieś no-name na Mi3 i nie miałem zastrzeżeń. Zobaczę jak będzie tym razem.
 20. Szukam ładowarki z min. dwoma gniazdami USB. Ale z tymi ładowarkami to nic nigdy nie wiadomo na 100%. Kupiłem kiedyś taką - https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_1695987.html i okazało się, że nie da się nią ładować MIX2s, dopiero później doczytałem to w opiniach o produkcie, ale było już po przysłowiowych "ptokach". Ktoś tu polecał ładowarki firmy Blitzwolf, więc może pójdę w tym kierunku. Używa ktoś może takiej ładowarki Blitzwolf jak w linku? - https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S2-4_8A-24W-Dual-EU-USB-Charger-With-Power3S-Tech-for-iphone-8-8-Plus-Xiaomi-p-1307734.html Niestety w opiniach o niej nie znalazłem informacji, czy działa z MIX2s. Ewentualnie może ktoś poleci coś innej firmy, z potwierdzoną poprawną współpracą z MIX2s.
 21. Nie sprawdzałem miernikiem, ale baterię od kilku do 100 procent ładuje ok. 3h z ładowarki QC. Czyli mniej więcej 2x wolniej niż z tej samej ładowarki po kabelku.
 22. @abc00: Używasz jakiegoś etui na telefonie? Ciekawi mnie jakie najgrubsze etui do Mix2s jest w stanie obsłużyć ta ładowarka Baseus? Aktualnie korzystam z Nillkin Frosted Shield, ładowanie przebiega bez problemu. Ale chciałbym zakupić grubsze, bardziej pancerne, no ale nie wiem, czy nie będzie problemów z ładowaniem. Jeśli nawet ładowanie ruszy, to czy większa odległość telefonu od ładowarki zmniejsza tempo ładowania? Podejrzewam, że tak, bo @mrosi pisał wcześniej, że grubsze etui = większe wydzielanie ciepła, czyli straty na ładowaniu.
 23. Muszę odesłać telefon do serwisu, w związku z tym mam pytanie, gdzie znaleźć oficjalne recovery do niego? Wysłałbym z wgranym TWRP ale ktoś tu na forum pisał, że TWRP jest nieoficjalne i mogę mieć problem z gwarancją. Co prawda jest to dla mnie nielogiczne, bo niby z wgranym xiaomi.eu gwarancja jest uznawana, a do wgrania owego przecież jest wymagane TWRP. No chyba, że radzicie wgrać jednak Global. Wtedy recovery też się zmieni na oficjalne, czy nie? Wolałbym jednak uniknąć wgrania Global, bo chciałbym uniknąć anti-rollback.
 24. Mam może trochę nietypowe pytanie - czy ten czas oczekiwania na odblokowanie (360h obecnie) jest jakoś powiązany z komputerem, na którym podjęto pierwszą próbę odblokowania? Pytam, ponieważ nie do końca mam pewność czy komputer mi poprawnie zainstalował sterowniki do fona, w związku z czym planuję odblokowywać BL na innym kompie.
×
×
 • Create New...