Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Nie ma wersji pod fastboota. Musisz odpalić twrp i przez niego wgrać najnowszą wersję. Gwarancji nie powinieneś stracić. Zresztą - jesli wgrywales już eu przez fastboota to w hipotetycznej sytuacji że jednak sprawdzają soft w serwisie to byś nie stracił? Tylko dlatego że wgrywales przez fastboota a nie przez twrp? No nie. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  2. Ściągnij reupload, jest naprawione. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  3. https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2019-2021-i-nowszych Przypadek, gdy telefon MA recovery - DLA NOWYCH TELEFONÓW, tylko do punktu 3. włącznie. Potem reboot system
  4. Nie. Jeśli TWRP normalnie widzi dane po odszyfrowaniu to powinno być OK i wipe nie będzie potrzebny.
  5. No to w takim razie trzeba zrobić log. Nie wiadomo jaka apka to wywołuje ale to nie jest normalne. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  6. Sprawdź, czy na liście aplikacji nie masz czegoś, co mogłoby teoretycznie to wyświetlać. Jeśli nie, to musisz zrobić log i mi go wysłać, bo inaczej nie będzie wiadomo, która apka w ogóle to wywołuje. Tak jak tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/56139-miui-21811/page/2/?tab=comments#comment-606492
  7. Kliknij w Unlock albo sciagnij MiUnlock które ma ten ekran: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u1106245679/5.5.224.55/miflash_unlock-en-5.5.224.55.zip
  8. Nie, nie. Źle mnie zrozumiałeś. Musisz wgrać TWRP i od razu z jego poziomu aktualizację. Po tym TWRP już będzie "na stałe" i następne aktualizacje będą przez TWRP normalnie. Xiaomi.eu nie opiera się na Global EEA, tylko na kompilacjach chińskich.
  9. Aktualizacja problemu nie rozwiąże, a przynajmniej nie ta. Musi być nowe stable, bo na tym na pewno jeszcze poprawki pod SafetyNet nie ma.
  10. Poprzedni ROM był pod fastboot, więc nie miałeś TWRP. Trzeba zainstalować TWRP, a potem bezpośrednio z niego tę aktualizację, wtedy późniejsze pójdą już normalnie.
  11. W Magisku na dole jest ikonka od modułów, klikasz w nią. Potem na górze Zainstaluj i wybierasz paczkę zip z modułem.
  12. To coś jest ewidentnie nie tak gdzieś u Ciebie. Trudno mi powiedzieć, co, ale nie powinno tak być. Na pewno masz ten konkretny ROM? Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  13. Nie miałem. Wyślij zrzuty bo to dziwne, na pewno nie powinno reklam być w apkach systemowych. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  14. Ściągnąć, zrobić wipe data (bo bez wipe raczej nie przejdzie, a jeśli przejdzie, to sporo może się wysypać w tle) i zainstalować.
  15. Wipe data w TWRP czyści wszystko na data, z wyjątkiem folderu /data/media/0, czyli pamięci wewnętrznej. Ja nie robiłem nic na 4x, robiłem sporo na 4A i z internalem nigdy problemu nie było.
  16. Wg changeloga tak, enhanced. SafetyNet chyba (nie używam stable) działa.
  17. 1. To są ogólnie problemy z apką Aktualizacje. Autor @ZduneX25 próbował coś z tym robić, ale niestety bezskutecznie. 2. TWRP > Wipe > Advanced Wipe > tu wybierz Dalvik/ART Cache i Cache > przesuń suwak.
  18. A czemu miałaby działać? Albo zmodyfikowałeś jakoś oprogramowanie, bo na naszym ROM-ie nie ma aktualizacji apek systemowych, albo coś poszło nie tak podczas kompilacji (w co wątpię ale może...) Edit: ściągnij jeszcze raz i już nie będzie tego.
  19. 1. Zarówno z kompa jak i z telefonu update idzie z serwerów sourceforge. Być może telefon wybrał po prostu wolny mirror. 2. Możesz spróbować zrobić wipe dalvik/cache, może to pomoże. 3. Na China, inaczej by nie poszło. https://bigota.d.miui.com/V12.5.14.0.RKHCNXM/miui_ALIOTH_V12.5.14.0.RKHCNXM_e26ddc755f_11.0.zip 4. Wszystko od 12.5.5.0.
  20. Nie, dirty flash jest jak nie robisz wipe data. Nie robiłbym wipe vendor z tego względu, że jakby jednak podczas instalacji coś się posypało to będziesz mieć jakikolwiek vendor (o ile już się jego flash nie zaczął), a z wipe no nie będziesz mieć nic. Internal storage jest w partycji data (konkretnie /data/media/0), więc jakby data się nie montowało to internal storage tym bardziej. Blokowanie bootloadera nie ma tu nic do rzeczy (nie możesz i tak zablokować na ROM-ie innym niż Global/China).
  21. Ja bym osobiście nie robił jedynie wipe systemu/vendor. Reszta powinna raczej pójść bez problemu.
  22. To jest wersja beta (tygodniowa). Ona jest nowsza niż stable ale może (nie musi) być na niej więcej bugów. Stable prędzej czy później się pojawi, nie wiem na razie tylko kiedy. Miałem na tydzień Mixa 4 i na becie działał bardzo dobrze. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  23. Nie mam pojęcia. Xiaomi pod tym względem jest nieprzewidywalne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...