Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 10 (nazwa kodowa: mojito). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote10_V13.0.9.0.SKGMIXM_v13-12.zip/download UWAGA: od tej wersji ROM-u powracamy do wydawania paczek pod recovery, bo jest już działające wydanie: https://github.com/XscarGOD/Updates/releases/tag/TWRP. Aby wgrać nowy ROM, należy uruchomić telefon w trybie Fastboot, a następnie uruchomić pobrany plik boot.img z linku komendą fastboot boot boot.img Po uruchomieniu TWRP wgrywamy paczkę xiaomi.eu z powyższego odnośnika. Nie wgrywamy TWRP przed wgraniem paczki (w menu Advanced > Flash Current TWRP). Nie jest to potrzebne - podczas instalacji paczki TWRP zostanie wgrane na urządzenie automatycznie. Kolejne aktualizacje będzie można już wgrywać bezpośrednio przez TWRP - bez konieczności wykonywania ww. czynności. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  2. No to pewnie gwarancja/rękojmia... Z jakiegoś powodu wyświetlacz nie działa.
  3. ROM-y pod recovery będą już od tego tygodnia.
  4. MiFlashem przez Fastboot.
  5. Jak będzie Global (MI), to pewnie. Z EEA nie budujemy.
  6. Według mojej wiedzy wynika to głównie ze złych poprzednich doświadczeń z Redmi Note 8 Pro w tej kwestii, a także tego, że osoba/y, które ogarniają technicznie ten ROM (czyli ingbrzy i Igor Eisberg), nie mają żadnego telefonu z MediaTekiem po to, aby móc sprawdzać poprawki.
  7. Swego czasu Xiaomi zablokowało aktualizację przez OTA z Androida 10 do 11. Możliwe, że u Ciebie jest ten właśnie problem. Możesz jeszcze próbować XiaomiADB: https://miuipolska.pl/forum/topic/40620-instalacja-softu-poprzez-xiaomiadb-tylko-globalchina/#comment-482004 Jeśli i to nie pójdzie, to odblokowanie bootloadera i wgranie Androida 11 przez MiFlash.
  8. Możesz spróbować tak jak tutaj, Mi 9T to na tyle stary telefon że może jeszcze przejść: https://miuipolska.pl/forum/topic/58574-redmi-note-10-pro-zmiana-romu-bez-odblokowania-bootloadera/#comment-622068
  9. Powinno być OTA do https://bigota.d.miui.com/V12.5.10.0.RJSEUXM/miui_GAUGUINEEAGlobal_V12.5.10.0.RJSEUXM_fd3b8a88e6_11.0.zip, a stąd już Android 12: https://bigota.d.miui.com/V13.0.5.0.SJSEUXM/miui_GAUGUINEEAGlobal_V13.0.5.0.SJSEUXM_d5e03a8f3c_12.0.zip OTA nic nie widzi, także musisz próbować tego, co jest dostępne w sieci: https://bigota.d.miui.com/V12.1.1.0.RFJEUXM/miui_DAVINCIEEAGlobal_V12.1.1.0.RFJEUXM_2acd940e23_11.0.zip (nie ma żadnej nowszej paczki pod EEA)
  10. Nie ma takiej ogólnodostępnej strony. Możesz podać wersje MIUI, na których się znajdują, to sprawdzę.
  11. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi Note 10 Lite (nazwa kodowa: toco). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V13.0.2.0.SFNMIXM_v13-12-fastboot.zip/download ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  12. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Civi (nazwa kodowa: mona). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_XMCivi_V13.0.5.0.SKVCNXM_v13-12-fastboot.zip/download ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  13. Według OTA powinieneś otrzymać aktualizację z tej wersji do wersji V10.3.5.0.ODEMIXM: https://bigota.d.miui.com/V10.3.5.0.ODEMIXM/miui_MIMIX2Global_V10.3.5.0.ODEMIXM_f99efbaa3a_8.0.zip Spróbuj może tę najpierw.
  14. Tak
  15. Wersja typowo chińska ma angielski i chiński, tak. Ale my dodajemy m.in. polski w ramach xiaomi.eu. Global ma większość aplikacji Google'a, my zastępujemy je aplikacjami Xiaomi. Nagrywanie działa tylko w rozmowach w dialerze, nie w innych aplikacjach.
  16. Bo ROM-y są oparte na bazie chińskiej. Gdyby były oparte na europejskiej, byłoby EU. Nie chcemy wprowadzać Was w błąd.
  17. Tak, reupload działa już normalnie z TWRP nowym które jest tutaj: https://dl.akr-developers.com/?dir=skkk/TWRP/A12/v3.6.1_A12 Wgrywasz TWRP, przez niego aktualizację. Aparat już śmiga. Blokad usuwać nie trzeba.
  18. Jeśli ktoś chce i może sprawdzić aparat na testowym ROM-ie na Mi 10T Pro który podrzucę kanałami prywatnymi to proszę o informację.
  19. Większość ROM-ów nie jest tworzona przez firmy, tylko przez różnych developerów Ich źródła są zazwyczaj publiczne, więc ryzyko jakiegoś złośliwego oprogramowania, o którym wspominasz, jest raczej małe.
  20. Ustaw uprawnienie "ID Telefonu" na cokolwiek innego niż Zwracaj puste odpowiedzi.
  21. Zapewne chodziło o aplikację Zegar... Nigdzie indziej nie ma możliwości, żebyś miał ustawiony alarm.
  22. Sprawdzaliśmy, są takie same. Trudno mi powiedzieć, czy to błąd... Dzisiaj normalnie rozmawiałem przy wyłączonym ekranie, ale to było na głośniku.
  23. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 11 Pro 5G / POCO X4 Pro 5G (nazwa kodowa: veux). ROM oparty na wersji globalnej - wersja chińska (RKCCNXM) nie posiada wsparcia dla modułu NFC z wersji globalnej (obie wersje mają inne moduły, skutkiem czego NFC chińskie nie działa na Globalu i vice versa). Jeśli chcemy mieć działające NFC na modelach Redmi Note 11 Pro 5G/POCO X4 Pro 5G, należy wgrać wersję Z TEGO WĄTKU. Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_VEUXG_V13.0.14.0.RKCMIXM_v13-11-fastboot.zip/download ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) TWRP dla tego modelu. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  24. Raczej jej nie będzie, dopóki nie dostaniemy nowych bibliotek z globala. Zmienili coś w nich. Wygląda na to, że znowu aparat na Pro nie będzie działać... Jeśli ktoś może zrobić log, to poproszę. Ale musicie go zacząć od chwili uruchomienia telefonu i trzymać przez około 2-3 minuty (w międzyczasie możecie też odpalić apkę aparatu). Wygląda na to, że log powyżej niezbyt się przyda...
  25. Ja też mam taką nadzieję, ale kiedyś też tak było... Nie spodziewam się cudów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...