-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Jak najbardziej oficjalnie. Pierwsze fastboot boot twrp.img (zaraz po odblokowaniu BL) zadziałało i wtedy zainstalowałem MIUI EU 6.10.13. Potem, po kilkudziesięciu (nie przesadzam) próbach udało mi się jeszcze raz odpalić TWRP poprzez fastboot boot twrp.img i wtedy dograłem Dodatki MIUI Polska oraz SuperSU. Tak więc mam zrootowane MIUI EU 6.10.13, ale nie mam TWRP i nie mogę go odpalić poprzez fastboot boot twrp.img (może znów po 30 kolejnych próbach się uda, ale tracę już cierpliwość). Status BL "badany" przez stosowną komendę adb pokazuje, że jest odblokowany. MiUnlock pokazuje "no need to unlock this device". Zresztą co by go mogło niby i kiedy zablokować? Coś inne go się stało, ale co, kiedy i jak... to nie wiem. P.S. Czy z tym trzymaniem Volume Up podczas wydawanie tych komend z fastboota to jest totalny zaobon, czy może jednak warto to robić? Bo jestem na 99% pewny, że w tych 2 czy 3 przypadkach, w których udało mi się uruchomić TWRP, to trzymałem, ale nie pamiętam dokładnie kiedy zaczynałem a kiedy przestawałem trzymać. A czy znaczenie ma to, czy się kabel USB wyjmie po wydaniu komendy boot i kiedy?
-
Dzięki Acid za zainteresowanie się tym dziwnym i przykrym problemem. Może uda Ci się nam pomóc znaleźć rozwiązanie, albo choć na nie naprowadzić, pomimo że na Twoim egzemplarzu z TWRP wszystko ok?... (jak i u większości posiadaczy tego modelu – niestety miałem pecha się znaleźć w mniejszości).
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
To właśnie to ręcznie kliknięcie "Synchronizuj" powoduje, że włączają się także elementy, który były wyłączone. To jest odkąd pamiętam Odkąd przestałem klikać to "synchronizuj" to nic mi już nie przestawiło (od wielu tygodni), a to co zaznaczyłem i tak się synchronizuje automatycznie. "Optymalizacja" z Panelu Sterowania tak od razu sama nie włącza wyłączonych komponentów do synchronizacji, ale gdy takowe są, to twierdzi, że chmura jest wyłączona i sugestywnie proponuje włączenie, więc łatwo można i tą drogą je niechcący włączyć. Natomiast raczej nie podzielam tego, co napisał Blom, że winna jest funkcja "Kopia zapasowa urządzenia" – u mnie jest włączona i nic takiego się nie dzieje. To "Kopia zapasowa systemu MIUI" (ta lokalna, co robi backup do plików) była znana z takich różnych dziwnych problemów i jej się nie zaleca(ło) uruchamiać automatycznie okresowo (może już ją poprawili od tego czasu, nie wiem). A przy okazji – szukam osób, które miały problem z trwałą instalacją (a także z uruchamieniem) TWRP na Redmi 3s i znalazły rozwiązanie, bo mi się niestety o nie udaje. Więcej w tym smutnym wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492 -
Ale bzdury piszecie o tych 2 kamerach. One służą głównie do tzw. "stereo mode", który ma poprawiać jakość obrazu (np. zmniejszać szumy przy słabym świetle). Wklejam video w którym jest to pokazane na przykładach. Nie wiem czy ma też to tutaj taką funkcję jak w Redmi Pro – tzn. symulacja małej głębi ostrości. Ale tak szczerze mówiąc - to są pierdolety. Ważne jest to, co on mówi i pokazuje na tym filmie od 2:58" do 3:10" – o problemach z łapaniem ostrości. To jest prawdziwy wrzód na d*pie... choć zaledwie 12 sek. w tej recenzji jest to tym. Zobaczcie też to porównanie:
-
A jak to wygląda potem co miesiąc cenowo? I jaki jest limit?
-
Szkoda że takim kablem nie można wymusić wgrania TWRP, gdy normalnie się to nie udaje. A może można? Bo mam gigantyczny problem z tym. Tutaj opisałem: https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na 900 - Full. Na 2100 2-3 "kreski". W takim razie szkoda, że ta "określona niska siła sygnału" (przy której sieć zmieni mi pasmo) - nie jest ustawiona na innym pułapie. W domu to tylko zabawa i testy, bo mam wifi, ale pracy siedzę cały czas na danych mobilnych, stara kamienica w centrum Warszawy, mury cholernie grube - więc upload'y miałem tam stale rzędu 0,01-0,05 Mbps. Masakryczne. I nie przypominam sobie, aby choć raz sieć mnie sama przerzuciła na pasmo 900. Ani razu - od pona roku (znaczy oczywiście nie robię cały dzień testów Ookla, ale robię je dość często - przynajmniej 2-3 na tydzień i nigdy od ponad roku nie miałem w tym budynku dobrego wyniku). Za to od kilku dni, po odkryciu tej apki - wymuszam 900 ręcznie i mam bez łaski sieci upload 2-3 Mbps przez cały czas! Zresztą mniejsza o internet. Wreszcie mnie słychać jak trzeba! Rozmówcy pytają "zmieniłeś wreszcie telefon? bo super cię słychać" :-))) No sorry, ale jak dla mnie ta sytuacja jest dowodem, że mogłoby być lepiej bez kombinowania, a nie jest, bo ktoś coś tam nie skonfigurował optymalnie. W najbliższych dniach zrobię testy na otwartej przestrzeni (Tmobile na Redmi Note oraz Orange na Redmi 3s). Zobaczymy, czy są jakieś istotne różnie w prędkości internetu między 900 a 2100 MHz w miejscach, gdzie sygnał w obu pasmach jest bardzo dobry. Ale będą jaja, jak się okaże, że nadal w paśmie B8 jest lepiej!
-
Może na LTE 800 MHz miałbyć 2x więcej, kto wie Denerwuje mnie, że sieć operatora (lub telefon?) nie wpadnie na to sama, aby przełączyć pasmo użytkownikowi na inne, gdy transfery są tak drastycznie słabe...
-
1. Tak, i to o wiele szybciej (upload!, bo download raczej podobnie). Ale to raczej kwestia lokalizacji, mocny sygnału, może nawet ścian budynku. Akurat tu gdzie mieszkam tak jest. Wg Ookla Speedtest LTE 1800 MHz i w 3G 2100 MHz mam upload rzędu 0,01 - 0,20 Mbps (screen 1 - ten akurat pod LTE, ale w 3G 2100MHz wyniki mam podobne). W 3G 900 MHz mam upload co najmniej 2-3 Mbps! (screen 2) Różnica w komforcie korzystania z internetu jest ogromna. A może to dlatego, że znaczna telefony znaczniej większości ludzi są połączone w tych wyższych częstotliwościach i kanał 900 MHz jest po prostu mniej obciążony? Tylko dlaczego sama sieć tym mądrzej nie zarządza? Dwie sieci! Bo zjawisko to obserwuję i w T-Mobile i w Orange (na 2 różnych telefonach zresztą). No i kolejne pytanie - czy analogicznie jest z LTE? Czy gdybym miał telefon z LTE 800 MHz i go zmusił do pracy w tym paśmie, to też miałbym dużo dużo szybciej niż mam obecnie działając w 1800 MHz? Dodam też, że po wymuszeniu trybu 900 MHz wzrosła też znacząco jakość rozmów głosowych. 2. Klikasz na "różdżkę", wybierasz Band Locking, następnie WCDMA, a potem wyłączasz ptaszki przy częstotliwościach, których używania chcesz telefonowi zabronić. Dorzucam screen. NetworkSignalGuru, ale wymaga root-a.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Redmi 3s, wersja bez LTE B20. Trzy różne wersje TWRP. Tutaj https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492 wszystko opisałem bardzo dokładnie. Nie jestem też jedynym z tym problemem.- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Aplikacja NetworkSignalGuru daje takie możliwości (wymaga roota). I zaczęło mi się podobać to wymuszanie 900MHz, bo net mi działa wtedy dużo szybciej.
-
Dzięki Jakiż to musiał być geniusz, który wymyślił, że aby zmienić język na angielski to trzeba kliknąć na przycisk z napisem "Chiński" po chińsku... No nic, warto sobie wygląd tego słowa 中文 (2 w sumie proste znaczki) zapamiętać, może się jeszcze nie raz przydać Anyway, w głębi tego menu serwisowego nie znalazłem niczego, co by mogło w jakikolwiek pomóc mi w opisywanym problemie
-
Tak dla porządku i konkluzji – wracając do wcześniej wspominanej kwestii z 3G@900 MHz na modelu 201630. Mam niezbity dowód, że ten model obsługuje to pasmo (udało mi się wymusić ręcznie pracę w tym paśmie – czasem warto mieć taką możliwość). Czyli dane podane tutaj https://www.frequencycheck.com/compare-devices/8qkEhX7W/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016031/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016030 są błędne! Za to tutaj http://willmyphonework.net/ się zgadza, choć tam nie mają jeszcze modelu 201631 i to co ogólnie podają dla R3s to jest 201630.
-
Dokładnie u mnie to wygląda tak: Power + Volume UP menu serwisowe klikam na "Recovery" ekran gaśnie, słychać wibrację pojawia się logo MIUI po chwili znów ekran gaśnie i słychać wibację pojawia się logo MIUI i ładuje sie system Czyli gdzieś pomiędzy 4. a 5. podejmowana jest nieudana próba wejścia do TWRP (którego najwyraźniej nie ma). Bardzo podobnie to widać (i słychać) gdy próbuję odpalić TWRP "w RAM-ie", czyli fastboot boot twrp.img Dodam też, choć to off-topic, że z tego menu serwisowego mogę skutecznie (sprawdziłem na 100%) przejść do trybu EDL. No i oczywiscie do fastboota też. Intrygują mnie jednak inne funkcje, w które nie śmiem kliknąć nie znając chińskiego...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Jak większość z nas, także miałem słynny problem "50%". Odblokowywałem Redmi 3s (wersja 201630, czyli ta bez LTE 800 MHz) na ROM-ie Global dev (tak jak go dostałem od Hongkong Goldway). Wszystkie wcześniejsze kroki wykonałem zgodnie z poradnikami. Odblokowywałem pod Win10 64 bit – jakieś 20 prób – bez sukcesu. No to się przełączyłem na Win7 64 bit (ten sam pecet, ten sam port USB, ten sam kabel – tylko inny Windows). I tutaj za pierwszym razem – 3 zielone ptaszki! Tel. odblokowany. Cała operacja trwała z 10 min. (od pierwszej nieudanej próby pod Win10, to udanej na Win7 – czyli nie ma tu mowy o jakimś dłuższym okresie oczekiwania). Żeby było ciekawiej – ten Win7 (ten, gdzie mi się udało odblokować) nie widzi tego telefonu w trybie MTP. Nie widział przed odblokowaniem na Globalu, nie widzi i teraz na MIUI PL. Za to widzi go w trybie fastboot (komenda "fastboot devices"). Z kolei ten Win10, gdzie odblokowanie stawało na 50% widział i widzi telefon przez MTP, natomiast z fasbootem to było tak, że jak najbardziej widział, ale po pierwszym uruchomieniu programu do odblokowywania BL – przestał (nie tylko ten tel., ale wszelkie inne – tak jakby ten program uszkodził drivery potrzebne do działania trybu fastboot, ich reinstalacja nie pomogła). Rozumiecie coś z tego? Bo ja nie. Ale morał jest taki, że prawdopodobnie w wielu przypadkach winnym za problem "50%" może być Windows i zawsze warto podjąć próbę na innym kompie i/lub na innym Win. Natomiast mój przypadek nie jest do końca szczęśliwy. Odblokowanie poszło OK, ale był i jest wielki problem z TWRP. Udało mi się raz wejść do TWRP i zainstalować MIUI PL, ale niestety potem już się to nie udaje. Nie mam więc możliwości aktualizacji MIUI PL na tym telefonie. Jeśli ktoś chciałby o tym poczytać i być może mi pomóc, to dokładniej sprawa jest opisana tutaj (wątek założył inny user z podobnym problemem, więc nie jestem jedyny) :- 8 784 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zgadza się, czytałem jego relację. Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz - i tu mam prośbę o sprawdzenie tego do osób, którym się w pełni udało na trwałe zainstalować TWRP na R3s. Czy po włączeniu telefonu z trzymaniem Volume Up nadal jest to chińskie menu serwisowe i dopiero z niego można przejść do TWRP, czy też skuteczne wgranie TWRP usuwa to menu serwisowe? A może w tym menu serwisowym jest jakaś funkacja, która mogłaby pomóc? Myślę, że to nie przypadek, że i mi i Falcon337 udało się za pierwszym razem, a potem już gorzej. To tak jakby potem (na etapie instalcji MIUI PL?) działo się coś, co "psuje"/blokuje możliwość wgrania TWRP.
-
Oczywiście, że nie działa. Zawiodła też próba instalacji TWRP z poziomu systemu poprzez Flashify. Niby komunikat, że ok, zadnych błędów, ale reboot zaowocował jedynie powrotem do systemu i śladu po TWRP nie ma. Czy mój egzemplarz ma jakieś nietypowe/nowe zabezpieczenie przed wgraniem Recovery? Czy raczej coś się stało po drodze... tylko co i dlaczego? Czemu za 1. razem (tuż po odblokowaniu BL) udało się odpalić TWRP (nie zainstalować, jedynie odpalić) TWRP, a potem 30x nie? A potem nagle jeden raz tak? I znów uparcie nie? Czy to są 2 niezależne problemy? (jeden z trwałym wgraniem TWRP - fastboot flash recovery recovery.img - drugi zaś z jego doraźnym odpaleniem poprzez fastboot boot recovery.img ? Może sekret tkwi w tym trzymaniu przycisku Volume up? Może to nie można ani za długo, ani za krótko, dlatego tylko 2 razy mi się udało? Instukcje też nie precyzują co z kablem USB, tzn. w którym momencie go odłaczyć po wydaniu ostatniej komendy? Próbowałem różnie - odłączać szybko, odłączać po chwili, pozostawać... Nie widzę różnicy. Czas się poddać.
-
Nie nie dało (choć samo w sobie "erase" zakończyło się komunikatem OK). Ale żeby było jeszcze dziwniej, to przed chwilą (zanim spróbowałem z erase) to udało mi się zwykłymi/standardowymi komendami fastboota metodą (z trzymaniem klawisza głośności w górę) jeden raz znów wejść do TWRP. Jak to się udało? Nie wiem! Robiłem to samo co podczas kilkunastu wcześniejszych prób! Niestety znów, jak za pierwszym razem, gdy się udało wejść w TWRP - nie zostało ono na trwale, znów go nie ma, znów nie mogę go odpalić ani zainstalować. Ale gdy w nim byłem, to wykorzystałem okazję i zainstalowałem paczkę SuperSU. Tak więc mam ROOT-a w systemie, a to już coś. Zaraz spróbuję instalacji TWRP przez jakiegoś Flashify czy coś.
-
Nie wiem jak...?
-
@up + @up.up Tak, obie te wersje TWRP spróbowałem. Bez różnicy Najwyraźniej problem jest niezależny od wersji TWRP. No, mogiła po prostu.
-
Trzymałem... I to za tym pierwszym razem, kiedy udało się odpalić TWRP i zainstalować MIUI Polska. Niestety, potem już trzymanie nic nie zmienia. Sprawdziłem też już 2 różne wersje TWRP dla tego telefonu. Bez różnicy.
-
Zawsze zaczynam od komendy fastboot devices, aby zobaczyć, czy w ogóle "jest z kim gadać". Chyba że źle zrozumiałem to, co napisałeś...
-
Witam, Mam sytuację, której nie rozumiem: Windows 10 – "widzi" telefon w trybie MTP, ale "nie widzi" w trybie Fastboot Windows 7 – odwrotnie – widzi w trybie Fastboot, ale kompletnie nie widzi w MTP (zarówno gdy tel. jest w systemie, jak i w TWRP) Żeby było jeszcze dziwniej – ten Win10 widział go także w trybie Fastboot, ale do momentu pierwszego odpalenia tam (pod Win10) programu do odblokowywania BL. Od tego momentu już nie. Z kolei pod Win7 program do odblokowywania zadziałał w 100% i nie zepsuł możliwości widzenia telefonów w trybie Fastboot. Co mogę zrobić (konkretnie?).
-
A możesz napisać, co konkretnie podziałało? Zastosowałem porady z tego wątku i nic. W szczególności miałem nadzieję, że pomoże mi ta wytłuszczona linijka, bo to akurat spróbowałem pierwszy raz. Niestety – bez różnicy, nadal nie mam dostępu do TWRP. fastboot devices fastboot flash recovery twrp.img fastboot format userdata fastboot flash boot boot.img ( z romu, który chcę zainstalować ) fastboot boot twrp.img Mam więc MIUI Polska, ale bez możliwości jego aktualizowania
-
Dzięki, ale niestety to jest dokładnie ta sama wersja (bajt w bajt) TWRP, którą mam ze strony https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 A np tu w ogóle nie mają dla "land": https://twrp.me/Devices/
