Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A czy to była instalacja na czysto (z factory reset)? Bo jak nie, to wiesz...
  2. To bardzo prosimy o listę wrażeń po przesiadce. Co jest na plus, a co na minus.
  3. Czemu zaraz chiński? Może daj szansę wersji "EU" Stable? U mnie niczego nie wywala.
  4. latet

    Mi Mix 3

    Nie wiem, jakie Proline ma źródła, wiem że na jakieś 6-7 różnych telefonów Xiaomi, które tam w ostatnim roku kupili moi znajomi (ze mną włącznie) - zawsze był tam normalny, oficjalny Global.
  5. Wgrałem "EU" Stable 10.0.1.0 i chyba już tak zostanie. Wszystko działa. Zastanawiam się - czy można zablokować BL mając wgrany ROM EU Stable i nie planując dalszych aktualizacji?
  6. Pytanko o użytkowników Global Dev na tym telefonie. Czy Wam też po wczorajszej (8.12.20) aktualizacji przestał działać Panel Sterowania? U mnie tak się stało. Nie pomogło wyczyszczenie danych tej apki. Może jakiejś innej dane trzeba wyczyścić? Z ciekawości - czy problem też jest może na 8.12.20 EU?
  7. Same to się przywracają tylko "Elementy synchronizowane" (jak kontakty, sms-y, lista połączeń). Aplikacje można przywrócić z "Kopii" w chmurze (a to coś innego niż Elementy synchronizowane). Ale i tak będą to same apki, gołe, jak ze Sklepu. Bez żadnych własnych ustawień, loginów czy danych. Średnio sensowne.
  8. Ponoć na Globalu problem z Mapami też jest. Pisał o tym @irot tutaj:
  9. Daj znać proszę za parę dni. Ten problem potrafi czasem udawać, że go nie ma.
  10. Chyba przy nagrywaniu 1080p/60fps to występuje. Ciężko mi powiedzieć bo telefon mam jeden dzień dopiero. Proszę o sprawdzenie w trybie 4K. A zwłaszcza pod Open Camera z włączoną stabilizację EIS.
  11. Witam, Jeden z kolegów z forum udostępnił mi trochę filmów nagranych na Mi8 Lite. Zaniepokoił mnie wyraźny focus hunting. Czy inni użytkownicy też mają ten problem? Dziękuję!
  12. Po prostu kabel musi być w miarę dobry, nie jakiś badziew. Ponieważ RN5 nie ma USB-C, to może kup sobie taki "dwustronny" do micro-USB? Coś takiego: https://www.ceneo.pl/51767233#tab=spec
  13. latet

    Mi Mix 3

    Jak mnie wku... nazewnictwo telefonów w Xiaomi. Zupełnie inny telefon (bo inny CPU) ma taką samą nazwę jak poprzednik. Z drugiej strony – często różne nazwy (w różnych krajach) dla identycznych modeli. Masakra. Wsparcie dla 5G - wspaniale, ale czy wsparcie dla B20 jest? O "polskich" częstotliwościach 5G nie wspominam, bo nic o nich nie wiem
  14. W trybie Video wchodzisz w ustawienia aparatu - tam znajdziesz. Tuż nad wyborem rozdzielczości. EIS dotyczy tylko video. I działa tylko przy 30 fps w 1080p. Nie działa przy 60 fps, ale ten tryb ma też inne wady i praktycznie używanie go nie ma wiele sensu.
  15. Hmm, ciężko mi w to uwierzyć. Bo ona nie działa np. w Mi8 Lite oraz RN5 przy 60 fps. Czy możesz nagrać porównanie - w trybie 1080p, z włączoną stabilizacją - jedno nagranie 30fps, drugie 60fps? Podobne ujęcia, np. coś takiego jak to, co przed chwilą nagrałem na RN5: 30 fps, EIS włączony i widać, że działa: https://www.youtube.com/watch?v=fYZFGLfQXCg 60 fps, EIS włączony, ale widać, że nie działa: https://www.youtube.com/watch?v=0FuRygtb-5o Nawiasem mówiąc, w ostatnich aktualizacjach dla RN5 (i chyba nie tylko) popsuli FPS w trybie 60. Było na sztywno 60, a teraz w zależności od oświetlenia waha się między 30 a 60. Przy oszukanej rozdzielczości (nie jest to pełne 1080 w trybie 60Hz) i teraz "płynnym" klatkażu, ten tryb już kompletnie przestaje mieć sens.
  16. 1. Dziwne zamazywanie się kadru to typowy objaw działania EIS bez OIS, szczególnie przy słabszym świetle lub gwałtowniejszych ruchach. To mniejsze zło. 2. Wygląda na to, że aktualizacja 8.11.29 cichaczem* zmieniła sposób działania nagrywania 60fps. Zarówno na EU (bo zakładam, że masz EU) jak i na Global (u mnie Global Dev 8.11.29 ). Wcześniej za wszelką cenę trzymany był klatkaż 60, co przy słabszym świetle dawało niedoświetlony obraz, ludzie na to narzekali. No to teraz uzależnili klatkaż od światła i tylko przy naprawdę bardzo dobrym będzie się zbliżał do 60. Na szczęście średni FPS nie spada poniżej ~30 w żadnym trybie kamery, nawet w ciemności. Reasumując: obecnie w RN5 (i tak samo jest w Mi8 Lite) w trybie 1080p60 fps: nie działa EIS rozdzielczość jest oszukana (upscaling z około 720p) klatkaż, zależnie od światła, waha się między 30 a 60. tu mogę się mylić, ale wydaje mi się, że AF działa nieco gorzej niż przy 30 fps. * - oczywiście w changelogach o takich rzeczach nie wspominają, bo po co... "Brawo" Xiaomi, znów się udało coś spieprzyć.
  17. Faktycznie, odtworzyłem Twoją scenę i widzę, że to działa Ale przy okazji odkryłem, że nie działa u mnie tryb nocny, tzn. nie działa wg opisu (że robi kilka zdjęć i je łączy). Robi ewidentnie jedno, które wygląda (szumy) tak samo jak jedno zrobione w trybie normalnym (z włączoną opcją "popraw niedoświetlone sceny"). Może to coś, wymaga więcej RAM?
  18. Dziękuję. Przy słabym świetle testy 60fps nie mają sensu. Ale i tak jestem w szoku patrząc na to: Frame rate : 30.434 fps Minimum frame rate : 30.080 fps Maximum frame rate : 40.706 fps U mnie jednak trzyma te 60 FPS, pomimo, że ciemno. Natomiast EIS nie działa, jak pisałem, a także - rozdzielczość jest oszukana. Wygląda na 720p przeskalowane w górę. Sprawdź to sobie przy b. dobrym świetle. Co do EIS w 4K w Open Camera - hmm... dziwne, ale mam wrażenie, że na Twoim nagraniu działa on ledwie ledwie. W ogóle dużo artefaktów i ogólnie słabo to wygląda. O wiele gorzej niż w tym teście poniżej, gdzie w4K EIS w RN5 bije na głowę OIS w Galaxy S7! https://www.youtube.com/watch?v=muGQvPg_kgE
  19. Zrobiłem trochę zdjęć testowych i nie widzę żadnej różnicy w rozmywaniu tła z i bez drugiego aparatu. Czy możesz pokazać jakieś próbki, gdzie to widać?
  20. Miui Polska = Xiaomi EU Czy możesz sprawdzić, czy da się nagrywać 4K w apce Open Camera, a jeśli tak, to czy także przy włączonej stabilizacji EIS? A w systemowej apce Camera, czy możesz sprawdzić, czy działa stabilizacja przy 60 fps? Dzięki!
  21. Mam jeszcze pytanie: czy na wersji 4/64 też nie działa EIS w 1080p60fps w apce systemowej? U mnie (3/32) – nie działa. Choć przy 1080p30fps oczywiście działa jak marzenie. Oraz - bo to też dotyczy 1080p60fps – czy widać "oszukaną" rozdzielczość w porównaniu do 1080p30fps? (krawędzie, ukośne linie, itp.). Dzięki.
  22. Witam, O problemie sporo było wzmianek w wątkach tygodniowych. Ale tu chciałbym Was poprosić o pomoc w zebraniu i podsumowaniu. Bo ten błąd w codziennym użytkowaniu jest mocno uciążliwy. Pytania: Jakich modeli dotyczy problem? (wiem o Mi5, Mi5s, Mi8) Czy problem występuje tylko na ROM-ach "EU", czy także na Globalach (a może ktoś wie, czy na China)? Czy macie jakieś sposoby, aby złagodzić nasilenie problemu, np. awaryjnie w trasie? U mnie na jakiś czas pomagało wyczyszczenie danych aplikacji. Ale nie na długo.
  23. Co przyciąłeś, RAM? A ja w międzyczasie dopadłem inny egzemplarz 3/32 i sprawdziłem, czy EIS w 4K zadziała w Open Camera. Dokładnie to samo - nie działa, apka się zamyka. W swoim egzemplarzu przesiadłem się też na Global Beta/Dev – bez zmian. (BTW. Może to złudzenie, ale mam wrażenie, że beta działa żwawiej).
  24. Jak to jest z tym Widevine? Można liczyć, że w ROM-ach EU pojawi się ta właściwa wersja, przy której można oglądać Netflix w HD? Czy to jakaś kwestia sprzętowa nie do przeskoczenia?
  25. latet

    Tablety Xiaomi

    A od czego zależy to właściwe Widevine? Skoro MIUI EU "dorobiło" to dla telefenów, to czemu taki problem z tabletami?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...