-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
16GB vs 32GB, czyli która wersja bardziej się opłaca
latet odpowiedział(a) na Kristyan temat w Dyskusja ogólna
U mnie tak: i teraz rozumiem, że brak slotu na kartę SD to nie jest istotny problem w telefonie taki jak MI2/S. Choć boję się sytuacji, że telefon zdechnie i wtedy plików nie wydobędę, a gdyby tam była karta SD, to łatwo. No, ale po prostu często zgrywam ważne rzeczy (np. zdjęcia) do kompa i już. Można też do chmur, jak kto lubi, więc problem braku karty SD staje się czysto akademicki. -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
A takie hobby -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
A co innego można przeprowadzać na takim telefonie niż testy? A... wiem... crash-testy Spoko, zwykle ograniczam się do Antutu, A1SD, testów GPS, i testowego odpalenia paru gier. -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Jak tylko wyjdzie to kupię, przeprowadzę parę testów i sprzedam. -
Właśnie zrobiłem je godzinę temu, na chodniku przy ruchliwej ulicy. Rozmówca nagrywał, potem sam odsłuchałem te nagrania. Dziwne - ale hałasy tła na obu nagraniach są jednakowe (bardzo ciche, nie przeszkadzają). Natomiast w wersji z włączoną "redukcją szumów" mój głos jest dziwnie zmieniony. Nie żeby było trudniej zrozumieć, co mówiłem, ale można mieć kłopot z rozpoznaniem, że to ja - takie specyficzne, dziwne zniekształcenie. Tak więc mój wniosek - na co dzień będę trzymać tę opcję wyłączoną. No, ale to był tylko jeden test.
-
Racja, chodziło mi o RedMi Note: Na jutro chińska firma Xiaomi zapowiedziała konferencję prasową, która odbędzie się w Pekinie – zadebiutuje druga generacja jednego z najciekawszych smartfonów z Państwa Środka, mając oczywiście na uwadze stosunek ceny, do zaimplementowanych podzespołów. Mowa o phablecie znanym wcześniej jako Red Rice 2, który na półkach sklepowych zadebiutować powinien jako Sun Rice, a także Redmi Note, w przypadku wariantu międzynarodowego. http://www.gsmmaniak.pl/288012/premiera-red-rice-2/
-
Jak nie jak tak. Przecież Hongmi 2 to właśnie zapowiadany 5,5 calowy RedMi, o którym sam piszesz. Trochę namieszali z nazewnictwem...
-
Witam, Czy ktoś już testował nowszą wersję Red Rice - "1S"?
-
Jak dla mnie zaleta i to duża. O wiele trudniej o przypadkowe naciśnięcie.
-
Saimon ma 100% racji. Wyluzujcie pośladki
-
No nie wiem... Rozdzielczość tylko full-HD i nie daje się zmienić, no ale powiedzmy że innej nie chcę. Niestety... MI-2S najwyraźniej olewa inne ustawienia tego programu (w szczególności FPS) i nadal nagrywa z tym swoim chorym (bo niskim i bo zmiennym FPS): Frame rate mode : Variable Frame rate : 22.268 fps Minimum frame rate : 21.176 fps Maximum frame rate : 22.321 fps choć bitrate wzrósł z ok. 13 do ok. 17 Mbps (ale to może być przypadek). W każdym razie dzięki za próbę pomocy.
-
Witam, Czy możecie polecić jakąś aplikację (może być płatna) do nagrywania filmików, która by umożliwiała wpływ na parametry takie jak ilość klatek na sekundę, bitrate itp. Aplikacja stockowa w MI-2s takich ustawień nie posiada, a nagrywa z bezsensownym, zmiennym FPS wahającym się od 13 do 22 klatek na sekundę. Dzięki.
-
Filmowanie słychać klikanie przy przybliżaniu i oddalaniu
latet odpowiedział(a) na Robert386 temat w Problemy techniczne
To jest czysto cyfrowy zoom, więc zapewne chodzi o dźwięk "szukania ostrości". Spróbuj w trybie ostrości ręcznej i porównaj. P.S. Pisząc o problemach związanych z aparatem podaj wersję MI-2S (16GB czy 32GB) bo różnią się one, oprócz wielkości pamięci, także właśnie aparatem. -
No tak, testowałem mówienie wprost do jednego lub drugiego mikrofonu i się zdziwiłem, że właśnie w trybie "Włącz redukcję szumów (2 mikrofony)" - w ogóle nie słuchac tego, co się mówi do tylnego mikrofonu. Przy wyłączeniu tej funkcji słuchać wyraźnie, że działają oba mikrofony (oba przenoszą głos rozmówcy, mówienie do każdego z nich z bardzo bliska powoduje, że głos słychać bardzo głośno). Czyli nazwa funkcji - jest jakby nieco myląca. Potestuję jeszcze w warunkach hałasów w tle.
-
Potestowałem to dokładniej i rozmówca (którym też byłem na zmianę ja) nie słyszy żadnej różnicy.
-
To trochę smutne, że funkcja przewidziana do poprawy jakości rozmów - znacząco ją pogarsza. A jak się gada po chińsku, to jest inaczej?
-
Witam, Ponieważ mój MI-2S jest w tej chwili jedynym dostępnym mi urządzeniem nagrywającym filmy, to sprawa jest dla mnie bardzo ważna. Główne pytanie - czy można mieć wpływ na te parametry? Np. czy ktoś się bawił edycją pliku /system/etc plik media_profiles.xml i czy to coś dało? Chciałbym przede wszystkim wyłączyć tryb Variable frame rate mode, bo to jest potem prawdziwy wrzód na tyłku dla programów do montażu. Po drugie - chciałbym zdecydowanie zwiększyć bitrare, bo artefakty wynikające ze zbyt silnej kompresji są bardzo widoczne (co dziwne - ja je dużo bardziej widzę przy 720 niż przy full HD). Po trzecie - chciałbym ustawić na sztywno framerate na jakąś normalną wartość, np. 25 fps albo 50 fps, jeśli sprzęt wyrobi. Po czwarte - chciałbym mieć wpływ na korektę ekspozycji przy filmowaniu (może być globalnie, z góry ustawiona dla całego filmu). Z ostrością faktycznie różnie bywa, ale w przeciwieństwie do tego co pisano wyżej, lepsze wyniki osiągam przy ustawieniu "tryb ciągły". Mam nadzieję, że choć część tych kwestii da się rozwiązać. Tymczasem bawiłem się trybem timelapse i przyznam, że zabawa jest fajna: -- 13 mar 2014, o 09:46 --
-
Wielki Test Wydajności MI-2S STOCK & MI-CORE [ 4.2.21 ]
latet odpowiedział(a) na marcoo temat w Dyskusja ogólna
Wciąż jadę właśni na tym kernelu i się zastanawiałem - czy to jest cecha czy bug phantoma, że przez cały czas grania w grę 3D (Rise of Glory) CPU pracuje na 1026 MHz (a nie wyżej)? Z drugiej strony - gra działa całkiem płynnie, więc spoko. Z kolei w czasie testu Antutu (wynik: 26926) rozkład częstotliwości był taki: 1728 MHz --- 23% 1674 MHz -- 1% 1566 MHz -- 3% 1350 MHz -- 1% 1026 MHz -- 3% 918 MHz -- 43% Czy to normalne? Czy ktoś mógłby podać jak wygląda taki rozkład przy kernelu Stock? Dzięki. -
Szkoda, że od razu w ROM-ie MIUI Polska nie ma wgranego tego mod-a. Ułatwiłoby to życie sporej liczbie ludzi. Jak sądzicie?
-
Raczej tylko statystyczne... Jakoś dziwnym trafem większość przypadków pobrania podatku za taką przesyłkę (mam na myśli te, o których czytałem) miała miejsca na Śląsku.
-
Domyślam się, że nie Śląsk?
-
To jak wyjaśnić, że ta sama karta SIM włożona do RedRice (a także do neoV) nie powoduje problemów i APN-y pojawiają się automatycznie? To raczej z MI-2S jest coś nie tak w tym zakresie
-
Brak "Wiadomości i pogoda" - jak doinstalować?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem, czy mi chodzi o zmodyfikowany, czy nie. Po prostu chcę mieć wiadomości na pulpicie, jak miałem do tej pory niejednym telefonie Sciągnąłem gapps w paczce zip, rozpokaowałem, jednak plik .apk nie daje się zainstalować. Czy trzeba zmienić nazwę całej paczki na instal.zip i wgrać z Mi-Recovery? Czy mam się spodziewać jakichś skutków ubocznych? Mogę też sam genie.apk wyjąc z NeoV i spróbować - uda się? -
Brak "Wiadomości i pogoda" - jak doinstalować?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Masz na myśli Gapps Manager? -
Brak "Wiadomości i pogoda" - jak doinstalować?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
A można linka do właściwej wersji? Dzięki.
