Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Witam, W ustawieniach synchronizacji dla konta Google jest taka pozycja "Informacje o osobach". Co to jest? Bo nie jest to na pewno to samo, co po prostu kontakty. Dzięki!
  2. Coś tu śmierdzi. Przecież w skali hurtowej to oni tego VAT-u na pewno nie odpuszczą. Czyli w tym sklepie powinno być od razu drożej o VAT. Nie jest? To super, ale nie rozumiem, jak to możliwe.
  3. .....jest uszkodzony (nie "uszkodzonym"). Sorry, że się czepiam błędu językowego, normalnie nigdy tego nie robię na forach, ale akuart ten konkretny błąd doprowadza mnie do wrzenia. Wybacz mi to.
  4. Zdaje się, że tak ma być, bo ten przycisk to naprawdę jest BLOKADA rotacji, a nie rotacja.
  5. Myślę, że nie chodzi o APN. Raczej o aktywację usługi LTE po stronie operatora dla danego numeru tel. (co może być zależne od konkretnej umowy, taryfy - np. w T-Mobile tylko najnowsze taryfy mogą mieć LTE, nie ma go żadna karta pre-paid - masakra!). Podkreślam - testowałem LTE na tym telefonie z kartami SIM prawie wszystkich polskich operatorów – w żadnym przypadku nie musiałem ingerować w APN-y, tzn. te, które się same pojawiły były OK. W sumie to do dziś nie mam pewności, czy te ustawienia APN-ów biorą się z: a) z jakiejś wielkiej bazy wszystkich APN-ów na świecie zawartej w każdym ROM-ie MIUI b ) z podobnej (mniejszej?) bazy zawartej wyłącznie w ROM-ach MIUI Polska c) z karty SIM (bo to ponoć możliwe i byłoby to naturalne rozwiązanie) d) z sieci (od operatora) w jakiś magiczno-automatyczny sposób przy pierwszym zalogowaniu A odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie - oto screen, na którym dokładnie widać, jak Note LTE wyświetla info o zalogowaniu do sieci LTE (widać też wyniki jednego z licznych testów szybkości działania internetu w Plusie w 4G vs 3G, jakie przeprowadziłem)
  6. Jeśli dobrze pamiętam, to jest tak, że MMS-y dochodzą na ten numer, którego karta SIM jest wskazana jako obsługująca "data transfer". Czyli internet i MMS-y to ta sama karta SIM. Natomiast połączenia i SMS-y obsługują oczywiście obie karty jednocześnie.
  7. Masz też, jak widać na screenie "tryb ostrości". Oprócz balansu bieli tego mi brak najbardziej w v6. Napisz jeszcze czy jest i czy działa kręcenie filmów HFR i z jakam fps konkretnie,a także czy w filmach działa ręczny balans bieli. I generalnie - czy te wszystkie opcje rzeczywiście działają, bo samo to, że są w menu to niewiele znaczy. Proszę też o wskazówki - jak wrzucić aparat z v5 do v6. Dzięki!
  8. Ależ ta która jest, jest dostatecznie stabilna. Ma tylko wykastrowany z większości funkcji Aparat. No i nie wiem, czy można powiedzieć, że jest zrobiona przez Xiaomi, bo to nie całkiem prawda by była. Nie bardzo już wierzę, że wypuszczą v.6 na JB - jakby miała być, to raczej już by była. No, ale kto wie...
  9. Poza tym nazwanie MIUI "nakładką" jest jednak troszkę oburzające To jest raczej głęboko przeprojektowany, pełnowartościowy system operacyjny na bazie Androida i z Androidem kompatybilny.
  10. Nie kupowałem nigdy nic na Ali.
  11. Oczywiście, to najłatwiejszy sposób. Tak samo można podmienić fonty w pliku ZIP i instalować już z własnymi fontami. Nic potem nie trzeba już robić, aby te własne fonty "uaktywnić".
  12. Płaci się przez PayPal, walutami sobie głowy nie zawracasz, Paypal dokonuje przewalutowań. Oczywiście po kursie niezbyt korzystnym, ale to raczej normalka. O innych formach placenia niech może ktoś inny napisze, bo ja zawsze (ok. 25 transakcji w Ibuygou) płaciłem tylko przez PayPal. Poza tym na te tematy (zakupy w Chinach) jest osobny wątek, to jest wątek o konkretnym telefonie.
  13. Nie robiłem żadnego sporu, bo może zbyt dosłownie rozumiem słowo "spór". Zapytałem ibuygou co mam zrobić, co proponują, to co zaproponowali było OK, zgodziłem się. Potem ja zproponowałem coś innego - zgodzili się. Pełna zgoda. Więc jaki spór?
  14. Gdzie się opłaca to nie wiem, ale najbezpieczniej i najwygodniej kupować na ibuygou. Do wszystkich telefonów Xiaomi jest w pełni polska wersja MIUI. Tak też zapewne będzie z Mi5.
  15. Jeszcze go nie wysłałem, ciągle nie mam jakoś czasu się za to zabrać.
  16. No, z tą redukcją szumów, to tak już jest - jedni mówią, że lepiej, inni że gorzej. Warto testować samodzielnie i ustawić tak, jak jest lepiej w danym przypadku. Z 2G/3G to już sprawa jest prostsza - praktycznie zawsze jakość rozmów pod 2G jest lepsza. U mnie to reguła. Przez 3G gadam tylko wyjątkowo, wtedy, gdy zapomnę się przełączyć na 2G. Marzy mi się taka funkcja w systemie, mądrego, automatycznego zarządzania 2G/3G – czyli do rozmów i czuwania by się samo przełączało na 2G, a do intensywniejszego korzystania z internetu - 3G. Trochę podobnie, jak obserwowałem w Redmi Note LTE, gdzie normalnie był tryb 4G, ale do rozmów włączał się 3G. Ale to akurat sieć wymuszała, a nie system.
  17. Taka nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie.
  18. Wydrukować, wyciąć i powiesić w widocznym miejscu!
  19. No, akurat ten telefon to raczej będzie leżał plecami do góry.
  20. Ten e-inkowy wygląda na lekko wypukly (albo mi sie wydaje). Jeśli taki jest, to szkło raczej odpada?
  21. Fajnie by było - jak sądzicie? http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/yotaphone-2-smartfon-z-podwojnym-ekranem-za-2899-zl-wideo#
  22. A co takiego daje ten tajemniczy Dock, o którym piszecie? Chodzi o ikony do wybranych programów w dolnej części pulpitu? A w czym to lepsze od paska szybkiego uruchamiania pod windows? Czego mi bardzo brak, gdy siedzę przed tym Mac-iem (i klnę w duchu, że muszę) paska zadań, na którym bym widział, co jest uruchomione (chodzi o aplikacje zminimalizowane). Teraz nie umiem odróżnić, czy coś jest zminimalizowane, czy w ogóle nie uruchomione. Ale na 99% to tylko moja niewiedza – proszę więc o podpowiedź. Nie wiem też, jak zobaczyć jak jest dysk podzielony na partycje fizycznie i co na której z tych partycji jest (ten sam problem mam pod Linuxem i pod Androidem - wszystko udaje foldery w jednym drzewie – a ja tak nie lubię, wolę jak partycja=litera i dopiero pod literą foldery Generalnie dawno już wyrosłem z potrzeby wyrobienia sobie opinii w stylu "który system jest lepszy". To dziecinne. Dla mnie osobiście najlepszy wciąż jest WinXP, tak samo jak najwygodniejsza jest dla mnie moja stara, rozlatująca się 20-letnia sofa. Ale skoro już muszę czasem pracować na osX, to chciałbym się jak najwięcej o nim dowiedzieć, pod kątem ułatwienia sobie pracy i lepszego zrozumienia co, gdzie, jak.
  23. Nie działa. Owszem, tam jest string en-US i zamieniam go ręcznie na pl-PL. Ale to działa tylko do czasu zamknięcia FF. Po jego ponownym uruchomieniu - znów jest tam en-US. Właśnie w tym cały problem.
  24. Ha, ha, też się nadziałem raz "w terenie" na problem braku tego kluczyka (Mi3). Rozwiązanie zwykle jest w zasięgu wzroku - dowolna osoba, która nosi kolczyki i zechce na chwilę użyczyć kolczyka (musi być taki z prostym, sztywnym tym drucikiem, który przechodzi przez ucho). Średnica zwykle pasuje idealnie. U mnie zadziałało. Co do danych w roamingu, to nie wiem, co polecam, ale wiem, czego nie polecam. Nie polecam tego: http://www.taniroaming.pl/internet-mobilny.php W teorii - całkiem ciekawe (choć nie aż takie tanie, jeśli wyjazd krótki, a potrzeby umiarkowane). W praktyce - katastrofa. Niby wszystko ustawione, a nie działa. Ale w kratkę. Raz tak, raz nie. i nawet SMS-y nie chciały działać, a co dopiero data transfer. Bez logicznych wyjaśnień. A infolinia spławia klienta, odsyłając do instrukcji na stronie... Porażka totalna, i kupa nerwów. Skończyło się zakupem lokalnej karty (za 50 €, akurat tańszych tam nie było). Może nasze wnuki będą się mogły cieszyć normalnym korzystaniem z mobilnego netu w roamingu, bo że już dzieci, to nie uwierzę. Pazerność operatorów jest w tym względzie głęboko zakorzeniona.
  25. Witam, Na pewno wielu z Was pisze posty na to forum z Firefox na PC, zapewne wielu ma też więcej niż tylko 1 moduł językowy. Ja mam polski i angielski. Domyślnie ustawia się angielski, więc za każdym razem muszę się ręcznie przełączać na polski. To bardzo irytujące. Nigdzie nie znalazłam opcji wymuszenia polskiego jako default. Da się? Dzięki!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...