-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Gmail - problem z pobieraniem załączników bez Wi-Fi
latet opublikował(a) temat w Dyskusje o aplikacjach
Witam, [Redmi Note 4G]. Od jakiegoś czasu mam problem z pobieraniem załączników z maili w apce Gmail przez 3G/4G. Pobieranie niby się zaczyna, ale stoi w miejscu i na pasku powiadomień pojawia się komunikat "Pobieranie wymaga Wi-Fi". W ustawieniach apki "Pobrane" mam "Bez limitu", testowałem też "100 MB" - bez efektu. Co ciekawe, jak się człowiek uprze, to może pobrać te załączniki. Trzeba wejść właśnie w apkę Pobieranie i kliknąć na jej funkcję "Rozpocznij wszystkie pobierania". Wtedy zostaniemy KILKAKROTNIE!!!! zapytani o potwierdzenie "Czy pobrać ten plik z użyciem danych mobilnych?". Np. 6 razy pod rząd. Po mozolnym odklikaniu zgody, plik się w końcu pobiera! O co chodzi i jak to naprawić? Dodam, że Gmail ma wszelkie uprawnienia i jako taki działa przy 3G/4G - można ściągać i wysyłać maile itd. Nie mam też aktywnych żadnych wynalazków typu "oszczędzenia danych", ani żadnych tego typu dławików czy ograniczeń. Dzięki! -
T-Mobile jest w kwestii LTE specyficzny. Teoretycznie LTE wymaga posiadania jednej z najnowszych taryf z LTE. W praktyce można poprosić o bezpłatną aktywację LTE także w starszych taryfach (nie wiem, czy we wszystkich, ale w moim przypadku aktywowali). Tylko że nie załatwisz tego przez telefoniczny BOK. Tam Ci powiedzą, że to niemożliwe. Musisz się udać do jednego z fizycznych punktów obsługi i tam aktywacja LTE będzie możliwa. Może "specyficzny" to zbyt grzeczne określenie w tym przypadku. Anyway... warto spróbować, działa bardzo miło:
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
To już przestaje mieć znaczenie, którą z nich wgrasz dziś, skoro za 2 dni będzie 5.10.15 i pewnie sobie zaktualizujesz -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Przyczyną możę być zabrudzenie ekranu w okolicy czujnika. Serio, nawet tak nieznaczne, że niewidoczne gołym okiem może to powodować. Zwłaszcza, jak masz szkło lub folię na ekranie. Ja z tego powodu musiałem tę funkcję wyłączyć. Ale potem, gdy mi szkło ochronne się odkleiło i je wywaliłem - włączyłem znów i działa właściwie nieźle. -
Bateria → Oszczędzanie w aplikacjach. Jak to działa?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Wątek się zmienił na lingwistyczny, tymczasem nadal nie wiemy, co tak naprawę robi ta funkcja. A może nie tyle nie wiemy co robi, ale kiedy to robi, w jakim zakresie i jak o tym decyduje, czy różne apki w róznym stopiu są temu poddawane. Acid napisał (w wątku o 5.10.8), że w najbliższej wersji wprowadzone będą zmiany/poprawki w działaniu tej funkcji. Może więc, wszystkie nasze obserwacje i gdybacje za parę dni i tak będą g. warte -
Bateria → Oszczędzanie w aplikacjach. Jak to działa?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
A o co tam chodzi, bo nie znam sprawy? (nigdy nie korzystałem z Godzin Ciszy, widzę teraz dopiero co tam jest i fakt, że podobna sytuacja - ale chętnie się dowiem, jesli już została wyjaśniona). Tak, ale zwykle w takich sytuacjach wyłączenie tego kontrolującego powoduje "wyszarzenie" / "zablokowanie" tych od niego zależnych, położonych zwykle niżej. I wtedy wszystko jest jasne, logiczne i widać tę zależność. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Ha, ha, łagodnie powiedziane "sprawdza się". To jest jedna z najfajniejszych cech MIUI! -
Co się traci wyłączając zezwolenie na WAP Push?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Tak zrobiłem. A dla pewności jeszcze powtórzyłem test po restarcie. Wniosek: wyłączenie "WAP Push" nie przeszkadza w dostarczaniu powiadomień o MMS-ie do ręcznego pobrania. Czyli - wszystko działa OK, można sobie obie opcje wyłączyć. Opisany przez Ciebie sposób na bezp. nic nie da w przypadku luk, które nie wymagają otwarcia MMS-a, który nadszedł. Malware może też spokojnie podstawić nadawcę na kogoś z Twojej książki kontaktów, tak że będziesz miał wrażenie, że dostałeś MMS_a od znanej osoby. No, ale w takim wypadku prawie każdy by i tak ręcznie kliknął, pobrał i otworzył. Można wpaść w paranoję myśląc o tym. Warto jednak dbać o bieżące łatanie systemu, a cotygodniowe aktualizacje MIUI temu sprzyjają. -
Bateria → Oszczędzanie w aplikacjach. Jak to działa?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Hmmm.. No to trochę mało mądrze to ktoś obmyślił i jest to bardzo mylące. Zbędnego przełącznika zlikwidować w wersji PL raczej nie możecie (?) ale może dałoby się tłumaczeniem coś zdziałać, aby mniej mylące to było? Choć jak patrzę na to, to nie mam pomysłu, jakby to mogło brzmieć. Oprócz "Ten switch nic nie robi, ale trzymaj go zawsze ON" przy pierwszym przełączniku -
Bateria → Oszczędzanie w aplikacjach. Jak to działa?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Hmmm... jednak na tej liście są apki, w których "push" działają bez problemu (np. gmail, whatsup). Zagadkowa sprawa. Nadaje się do wątku "Tajemnice MIUI" -
Co się traci wyłączając zezwolenie na WAP Push?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Tak, właśnie pod kątem bezpieczeństwa pytam. Ale zaraz, zaraz. Przecież po wyłączeniu "Automatycznie odbieraj wiadomości MMS" (co jest zalecane ze względów bezp. i to już zrobiłem), gdy ktoś mi wyśle MMS-a to dostanę coś w rodzaju SMS-a z przyciskiem do ręcznego pobrania treści tego MMS-a. Czy to jest właśnie WAP-push? Jeśli tak, to przecież gdy wyłączę i to i to (a tak planowałem), to nie dojdzie do mnie ani MMS, ani info o tym, że ktoś wysłał MMS, z możliwością jego ręcznego pobrania? -
Dzięki, fajny rysunek, ale od razu rodzi pytanie - co jest podłączone do styku 4 ("sense") w przypadku zwykłego kabla USB-Micro USB, takiego, którym podłączamy tel. do kompa lub do ładowarki? Zgaduję, że po prostu nic. I drugie pytanie - czy w ogóle istnieją takie kable, ale różniące się właśnie brakiem połączenia tych dwóch styków? Jeśli tak to, do czego służą (a przynajmniej w teorii)? Zgaduję - raczej nie istnieją, bo nie są za bardzo potrzebne, ale gdyby istniały, to by były tylko przedłużaczem. Penvdrive przypięty poprzez taki kabelek do tel. nie byłby "widziany"? Dzięki,
-
Co się traci wyłączając zezwolenie na WAP Push?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Opis na Wiki jest wyjątkowo bełkotliwy. Bo jak rozumieć np. to, że WAP-push jest wykorzystywane do dostarczania MMS-ów? Co ma piernik? Czy ktoś może podać jakiś konkretny przykład (a jeszcze lepiej screen - typowej wiadomości WAP-push? -
Witam, Czy w tzw. kablu OTG jest coś szczególnego, specjalnego, czy tez jest to - de facto - po prostu bardzo krótki przedłużacz kabla USB --> micro USB? Ja myślę, że tak właśnie jest, ale chcę się upewnić. Dzięki.
-
Chciałbym sobie troszkę potestować nowsze modele Xiaomi. Mam taką propozycję adresowaną do osób, które tak się boją tego VAT-u: Ja kupię telefon w Ibuygou, w razie VAT-u ja go zapłacę. Potestuję telefon około tygodnia. Potem odsprzedam za dokładnie taką cenę, jaką zapłaciłem w Ibuygou (z dostawą) ale BEZ DOLICZANIA VAT-u. Po prostu ryzyko VAT-u biorę na siebie. Dodam, że oczywiście nie chodzi o żadne testy destrukcyjne, po prostu normalne użytkowanie przez parę dni, słuchanie jakości rozmów, badanie sprawności GPS, jakośćio zdjęć i filmów, szybkości LTE itp. Gwarantuję stan idealny, bez rys czy zabrudzeń. Tak więc nabywca zyskuje: pewność braku VAT-u wstępnie wszechstronnie przetestowany egzemplarz no i oczywiście instalację MIUI PL, co dla początkujących może być zachętą, ale mogę też nie ruszać oryg. chińskiego ROM-u i na nim sobie testować. Są chętni? Jeśli są, proszę o kontakt na PRIV. Dodam też w Ibuygou kupowałem już telefony lekko licząc z 15 razy i VAT-u nie naliczono mi ani raz. Stąd moja chęć do zaryzykowania. Aha, no i dodam też, że nie chcę kasy z góry. Tylko luźną deklarację, że sprowadzony telefon zostanie ode mnie odkupiony. Jak się nabywca rozmyśli to też tragedii nie będzie, poszukam innego chętnego.
-
Co się traci wyłączając zezwolenie na WAP Push?
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Jest sobie takie ustawienie: Ustawienia → Opcje aplikacji → SMS → Zaawansowane → WAP push ("zezwól..."). To jest domyślnie włączone. Co stracę, jeśli to wyłączę? Co konkretnie przestanie do mnie dochodzić? Czy dotyczy to np. SMS-ów z banków z kodami jednorazowymi? Dzięki.. -
Aplikacje działają w trybie offline
latet odpowiedział(a) na jasiekwpr pytanie w HyperOS - korzystanie
Nawet jeśli to jest przyczyną, to raczej nie tłumaczy to różnego zachowania się tych apek przy 4G versus 3G. Dziwna sprawa. -
Bateria → Oszczędzanie w aplikacjach. Jak to działa?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
No nie wiem.... Z całą pewnością nie każdej i nie zawsze. Np. gdy jadę autem, to mam w tle: Yanosika, Nawigację i np. program do zapisu trasy. Wszystkie są w tle, bo na 1. planie jest np. Gmail (maile czyta pasażer, nie kierowca, bez kazań proszę No i wszystkie te wymienione aplikacje w tle bez przeszkód korzystają z transferu danych oraz GPS. Także gdy telefon leży nie ruszany i jest blokada ekranu. Więc jedno wydaje mi się raczej pewne - ta funkcja raczej nie szkodzi i raczej można ją spokojnie zostawić "ON". Natomiast, jeśli jednak jest tak jak mówisz (w jakimś sensie/zakresie) to pamiętajmy, że jest jeszcze - dla każdej apki - inne ustawienie, które tego uprawnienia dotyczy: Panel Sterowania → [ikonka w kształcie kropli] → Szczegóły użycia danych → [kliknięcie na nazwę konkretnej apki] → Włącz dane w tle i teraz bądź tu mądry i zgaduj, które ma priorytet? (swoją drogą trochę absurd, że wchodzi się tam przez "Szczegóły użycia danych" a przez "Ograniczenia aplikacji" się nie da. Powinna tam chyba być trzecia kolumna "Dane w tle". Nie mam nic przeciwko możliwości dochodzenia różnymi ścieżkami do danego ustawienia. Ale denerwuje mnie, gdy isntnieją różne ustawienia (nie ważne, gdzie umieszczone), które sprawiają wrażenie, że odpowiadają za to samo lub prawie to samo. A takich sytuacji jest trochę w MIUI. -
Aplikacje działają w trybie offline
latet odpowiedział(a) na jasiekwpr pytanie w HyperOS - korzystanie
"Te apki" (bo tak to ująłeś), czy w ogóle w trybie 4G nie działa Ci internet w telefonie kompletnie? Ptaszki (3G i Wi-Fi) - myślę, że nazwę "3G" w tym przypadku nie należy brać dosłownie, ale po prostu jako "Transmisja danych przez sieć komórkową" (nie ważne w jakim trybie działa sieć). To, że Ci internet działa w 3G a nie działa w 4G to mi pachnie problemem po stronie operatora. Ewentualnie konfiguracji APN Co masz ustawione w opcjach aplikacji systemowej o średnio trafnej nazwie "Pobrane" . Tam się ustawia jakiś limit wielkości plików (?) pobieranych przez sieć komórkową. Nigdzie nie jest tam napisane czego (jakich aplikacji) dotyczy ten limit, ale zdaje się, że po prostu całego systemu. W takim razie - IMHO - to ustawienie powinno być jakoś dostępne przez głowne "ustawienia" systemu, no ale nie jest, albo tam gdzie są te wszystkie inne, bardzo liczne opcje związane z transmisją danych, ograniczeniami, oszczędzaniem transferu itp. (czyli w Panelu Sterowania). Nie dziwię się początkującym, że ich przeraża ten chaotyczny labirynt ustawień w MIUI. Od lat tylko MIUI używam, a wciąż się w tym gubię. -
Bateria → Oszczędzanie w aplikacjach. Jak to działa?
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, MIUI używam od lat, ale dopiero dziś odkryłem w zakamarkach ustawień to: Ustawienia → Urządzenie → Bateria i wydajność → Kontrola aplikacji: Domyślnie jest to włączone. Czy wyłączony (default) przełącznik „Włącz gdy niski stan ładowania" oznacza, że normalnie funkcja ta działa cały czas (a nie tylko, gdy jest mało baterii) ? Dalej jest wejście w listę aplikacji, na której wszystkie są włączone, czyli - jak rozumiem - domyślnie to "Oszczędzanie w aplikacjach" dotyczy wszystkich aplikacji i jest cały czas aktywne? Jak w ogóle działa ta funkcja? Tak, jest tam mikro-opis, który brzmi: Jak to rozumieć? Co oznacza "ograniczenie"? Nigdy nie zauważyłem, aby jakaś apka miała to odebrane, więc ograniczenie to nie jest bezwzględne, wiadomo. Więc jak to działa, kiedy i w jakim zakresie? Może (gdybam) tylko w czasie stanu uśpienia? A może źle rozumiem fakt, że wyłączony jest przełącznik „Włącz gdy niski stan ładowania"? Może po prostu ta funkcja w ogóle nie działa, gdy jest on wyłączony? Jeśli tak, to nie miałoby sensu istnienie przełącznika pierwszego od góry. Dzięki! -
Bardzo eleganckie, ale czy nie spowalniają procesora?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Greenify? Nie ma sensu w MIUI. Używałem go bardzo długo, ale od kilku miesięcy przestałem i włączyłem wbudowaną w MIUI funkcjonalność robiącą mniej więcej to samo i co najmniej tak samo skutecznie (myślę, choć nie mam pewności, że jej przewagą jest też ubijanie pewnych systemowych procesów, których darmowa wersja Greenify ubić nie umie). W każdym razie - działa to dobrze, gdy nie ruszam telefonu, to praktycznie wykres baterii staje się często płaski na wiele godzin. Przez noc mi zwykle schodzi 2-3%, a jestem z tych, co długo śpią Trzeba jednak pamiętać, że nic nie poprawia tak skutecznie zużycia prądu, jak restart telefonu. Raz na dobę to minimum, co bym zalecał, ale nie zaszkodzi i 2 czy 3 razy. Przy okazji wiele innych problemów lub potencjalnych problemów jest minimalizowane. Ciężko mi zrozumieć opory niektórych przed tą procedurą, wszak nie trwa ona długo. Co do czyszczenia śmieciowych plików, to narzędzie wbudowane jest dość "ostrożne" i brak mi w nim możlwości ręcznego definiowania folderów, które chciałbym czyścić (nie wiem czy CCleaner dla Androida to umie?). -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Stosowana też niekiedy przez malware, który w ten sposób przekierowuje użytkownika na strony phishingowe... Ale to tak na marginesie. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Oj... wykryto bluźnierstwo! -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Czyżby Samsung?
