Witam,
W związku z problemami, jakie się pojawiły po aktualizacji dla Mi9 SE do wersji 10.3.1 PFBEUXM (wersja EEA), czyli nieudanej aktualizacji OTA, kończącej się "ucegleniem" telefonu w postaci komunikatu "The system has been destroyed Press power button to shutdown", na Mi Community, pojawiło się rozwiązanie "partyzanckie' problemu, bez konieczności otwierania telefonu.
czyli po naszemu:
WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - u mnie działa, ale nie biorę za to żadnej odpowiedzialności
1) Uruchom telefon w trybie FastBoot (naciskając razem przyciski Głośność - oraz Zasilania, do momentu gdy pojawi się króliczek Mi)
2) Na komputerze PC zainstaluj i uruchom minimal adb&fastboot
3) Podłącz telefon do komputera PC (za pomocą kabla USB)
4) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot devices", powinno pojawić się id urządzenia i fastboot
5) Wydaj z linii poleceń komendę "fastboot continue"
Czekaj... czekaj...
I uruchamia się stara wersja MIUI (w moim przypadku 10.2.9).
Rozwiązanie jest niestety tymczasowe, i wymagane do przeprowadzenia, przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu.
Stąd też najlepiej nie uruchamiać go ponownie, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Pozwala także po uruchomieniu systemu na wystąpienie z prośbą o możliwość Odblokowania BootLoadera (w opcjach programistycznych), co w przyszłości pozwala na wgranie innej wersji ROMu za pomocą narzędzia Mi Flash Tool.
Na chwilę obecną Developerzy "przyglądają" się sprawie, i jest nadzieja, że już wkrótce wydana zostanie nowa wersja ROMu Stable EEA, która usunie błąd.