Leaderboard

 1. Orjon

  Orjon

  Super moderatorzy


  • Points

   16

  • Content Count

   5,593


 2. Karls

  Karls

  Użytkownicy


  • Points

   5

  • Content Count

   1,033


 3. pkonrad

  pkonrad

  Super moderatorzy


  • Points

   3

  • Content Count

   2,302


 4. Bartos

  Bartos

  Użytkownicy


  • Points

   3

  • Content Count

   635Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/06/2020 in all areas

 1. 3 points
  Lipcowe poprawki bezpieczeństwa (Mi Mix 2S, Redmi K30 Pro, Redmi Note 7) Wsparcie dla kodeka LHDC v3 (telefony ze Snapdragonem 845) Nowy moduł w aplikacji Zdrowie (ciśnienie krwi) Poprawki błędów (m.in. braku możliwości załadowania większej ilości SMS-ów z danym kontaktem) i tłumaczenia Brak aktualizacji: Mi 10/Pro (testy Androida 11) Redmi K30 Pro w tym tygodniu z Androidem 10. Kolejne aktualizacje będą już na Androidzie 11 (przerwa w wydawaniu ROM-ów) Pełna lista PL, pełna lista EN Koniec wsparcia dla niektórych modeli Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3. Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy? Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj. Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki Podłącz telefon w trybie fastboot do PC: fastboot flash recovery twrp.img fastboot boot twrp.img Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa. W TWRP wybierz wipe > format data Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP. Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)? W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne. ROOT ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Blokada reklam w MIUIPolska Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. blokada reklam do instalacji w TWRP Polecane aplikacje MIUI Aplikacja MIUIPolska Amazfit Watch Manager MiFit Samouczek MIUIPolska (z Google Play) Jak zgłosić błąd systemu? Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu. Motyw: tutaj. Czcionka Archivo Narrow (do odnalezienia w aplikacji Motywy)
 2. 3 points
  Nie, ja rozumiem, że nie wszystko da się zrobić na tym poziomie. Robicie to za darmo w wolnym czasie, więc nie ma co darowanemu koniowi w zęby zaglądać . Natomiast staram się osoby, które o to pytają uprzedzać jak to wygląda. Bo ja, swojego czasu wchodząc na MIUIPolska/Xiaomi.eu myślałem, że to jest przetłumaczona china beta + bugfixy. A tak na prawdę, poza odblokowaniem niektórych funkcji i drobnymi poprawkami (typu safetynet) to w zasadzie dzieli 90% bugów jakie są na zwykłej becie. Trzeba mieć świadomość czego oczekiwać. I nie jest to w żaden sposób atak na naszych dev-ów, nie chciałbym być tak zrozumiany. Jako rom do testowania nowości Xiaomi.eu to jest świetna sprawa. Zwykle bugi nie są krytyczne, a co najwyżej upierdliwe, także można się tym fajnie pobawić. Ale ciężko się też nie zgodzić z tym co napisał kolega @galakty, że w sytuacji kiedy Global i EEA są dobrze przetłumaczone i całkiem stabilne, to Xiaomi.eu jako taki "daily driver" traci mocno na atrakcyjności, bo często odstaje w kwestii odbugowania. Może faktycznie gdyby wydawać co drugi tydzień, przeskakując co drugą wersję china beta, dało by się lepiej przetestować rom - no ale nie wiemy jakie tam w ekipie panują procedury więc jest to raczej takie "głośne myślenie".
 3. 2 points
  Tak to właśnie bywa z MIUIPolska - niby fajny rom, wcześniej są nowości, no ale - gonią za numerkami zamiast skupić się na usuwaniu bugów. A w większości przypadków nawet nie przyjmują bugraportów w imię zasady, że jak bug jest też na China Beta to są usprawiedliwieni. Także jak chcesz potestować nowości to polecam, ogólnie da się używać. Ale jako rom do codziennego użytku to już trochę mniej, może Ci cierpliwości braknąć.
 4. 2 points
  Sourceforge ma problemy, bo ROM jest tam normalnie. Wrzucałem APK w jednym z postów w wątku o 20.6.18 (którymś z ostatnich).
 5. 2 points
  To nazwa kodowa twojego telefonu, a jak rom ma dodatkowo w nazwie litery eu to jest to wersja EEA. Ten ma. Tak to oficjalny oryginalny rom.
 6. 2 points
  Czy ktoś rozwiązał już problem z internetem? Mam ten sam problem. Tz miałam ustawione 'preferowane lte' i do póki nie wyjeżdżałam to nie widziałam problemu. Ostatnio ruszyłam poza miasto i okazało się, że między miastami nie mam internetu. To wygląda tak, jakby nie przełączał się między nadajnikami. Mam nr w Play. Jak ustawiam "preferowane 3g" to mam wrażenie, że tylko z nich korzysta. Mam też wrażenie, że ma problem z przełączeniem się w sposób automatycznu z wi-fi na dane i odwrotnie. Nie mogę uruchomić roamingu bo mieszkam pod granicą. Jak próbowałam go skonfigurować za pomocą SMS z Play to dostałam informację, mój tel nie jest obsługiwany. Kto pomoże? Chcę by działał tak jak inne telefony. Nie chcę resetować, zmienić na tryb samolotowy,włączać i wyłączać telefon. Jak na razie to jestem bardzo rozczarowań. Selfistick też nie dziala-zaden
 7. 2 points
 8. 1 point
  @Gravis https://pl.aliexpress.com/item/32899565142.html Najnowsza wersja, sam takie zamówiłem, tamte starsze nie bardzo wyglądają na godne zaufania w porównaniu do tego. Zresztą sam oceń
 9. 1 point
  Poradziłem sobie sam z małą pomocą youtuba: https://www.youtube.com/watch?v=hPeKu--_myc Niestety kolejny raz zawiodłem się na tym forum. Pomocy to tutaj się nie uzyska ale moderacja jest bardzo zaczepna. Pozdrawiam.
 10. 1 point
  Z tym "dobrze przetłumaczone" to bym czasem polemizował ;p ale ok, jest z tym troszkę lepiej niż było kiedyś, tu się zgodzę. Dlatego jeśli ktoś nie chce używać xiaomi.eu, no to my do tego nie zmuszamy. Przecież nie decyduję za Was, czego macie używać Tak jak mówię, nas jest kilka osób. Sprawdzamy daily praktycznie codziennie od poniedziałku do czwartku. Jeśli coś widzimy, no to to zgłaszamy. Ale to też jest kwestia tego, że nie każdy korzysta z absolutnie wszystkiego, co jest na telefonie... więc siłą rzeczy nie widzimy wszystkiego. Dlatego wątpię, aby zmiana na cykl co dwa tygodnie cokolwiek tutaj przyniosła, skoro sprawdzać sprawdzamy praktycznie tak samo. Być może jakby więcej osób testowało u nas, to byłoby to jakoś lepiej rozwiązane, ale na razie z tego co się orientuję nowych testerów nie poszukujemy. I OK, ja rozumiem to, że, no, nie zawsze to wszystko jest tak stabilne, jak mogłoby być, ale też na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Na przykład odblokowanie przez Bluetooth innych urządzeń niż Xiaomi - to wina Xiaomi, że korzysta z własnych modyfikacji na BT które działają tylko z ich akcesoriami. Trochę zaśmiecamy wątek, więc z mojej strony EOT.
 11. 1 point
  Rozumiem, że pewne wersje są niestabilne, ale to jest do cholery beta, tak? Jeśli ktoś nie spodziewał się, że będą bugi, to powinien był zostać na Globalu i w ogóle się Xiaomi.eu nie przejmować. Nas jest w tym momencie 6-7 osób. Nie mamy szans sprawdzić każdej aplikacji, każdego telefonu, każdego przypadku (tak jak np. galeria na obecnym ROM-ie - mi na przykład nie wywala, tak jak nikomu w teamie, Xiaomi wydało fixa, ale już po fakcie, bo wydaliśmy ROM-y). Robimy to, co możemy, ale się nie rozdwoimy. Jeśli coś da się naprawić, to to robimy. Czasami mam wrażenie, że niektorzy naprawdę nie wiedzą, na czym polega beta... I nie, nie dziwię się. Ale jednak ktoś to musi robić.
 12. 1 point
  Ustawienia > Wyświelacz > Centrum funkcji i pasek statusu.
 13. 1 point
  Na pewno coś poprawia w kolejnym Update. Wersja chińska ma już kolejny Update więc Global też powinien dostać. Zresztą tak samo było z MIUI10 i 11, każdy narzekał na baterie i chciał wracać do wersji poprzedniej. Co do Miuipolska, ja jestem ostrożny, ROM fajny, bateria dobrze trzyma, ale w moim telefonie powiadomienia działały jak chciały, a przeważnie w ogóle, dlatego jestem na razie na Global.
 14. 1 point
  A no jasne , skoro płatności działają to nie ma najmniejszego sensu się tym bawić
 15. 1 point
  Aplikacje, właściwości danej apki, odinstaluj aktualizację
 16. 1 point
  Proszę... https://pl.aliexpress.com/item/4000991782620.html sprzedaj również... https://pl.aliexpress.com/item/4001046243258.html
 17. 1 point
 18. 1 point
  Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > Wiadomości > Uprawnienia > ID Telefonu > ustaw na Zawsze zezwalaj. Domyślnie jest Zwracaj puste odpowiedzi i przez to nie idzie.
 19. 1 point
  Aplikacja Zdrowie jest jakoś ukryta. Belka jest normalna. Zauważyłem że na wersji EEA bateria szybciej spada niz na wersji MI
 20. 1 point
  Zdjęcia i filmy nie muszą być tylko z aparatu. W danych różnych aplikacji też są. Zainstaluj disk usage ze sklepu i przejrzyj
 21. 1 point
  Ustawić prywatny DNS - np. dns.adguard.com
 22. 1 point
  Pro Line nie jest oficjalnym kanałem, to raz. Dwa, wiele osób ma problemy z ewentualnym serwisowaniem. Nie ryzykowałbym...
 23. 1 point
  Niedawno kupiłam Xiaomi redmi note 8 pro. Problem w tym, że internet mobilny działa tylko wtedy, gdy zresetuję telefon albo zmienię preferowany typ sieci. Niestety następnego dnia muszę robić to samo. Jak to naprawić?
 24. 1 point
  I w takiej chwili przestaję żałować tych 200 zł różnicy z polskiej oficjalnej dystrybucji!
 25. 1 point
 26. 1 point
  W ustawieniach magisk użyłeś opcji "Ukryj Magisk Manager" (przepakowanie magisk manager z losową nazwą pakietu). Później wyczyściłeś dane aplikacji?
 27. 1 point
  Dla zainteresowanych umieszczam nową aplikację - wykres bieżący tętna podczas aktywności fizycznej: WatcHRface_v1.elf Pionowy niebieski słupek wykresu jest w miejscu bieżącego czasu i przesuwa się w prawą stronę w miarę jego upływu. Z lewej jego strony pojawiają się kolejne słupki pomiaru, a z prawej są słupki poprzednich. Podświetlenie można włączyć przesuwając palcem po tarczy zegarka z dołu do góry. Słupki koloru żółtego sygnalizują zwiększony wysiłek (przyśpieszone tętno), gdyby pojawiły się koloru czerwonego oznaczają przekroczenie dopuszczalnej wartości tętna, należałoby wtedy odpocząć.
 28. 1 point
  ta kamerka ma tylko wersje chinska. jak masz android to modem mi home podepniesz na region eu, ale i tak pewnie sam stream video nie bedzie dzialal. https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html
 29. 1 point
  Mam je założone od 2 tygodni ,lekko się od kleja po 1mm na rogach , ale to wina etui , zobacz czy krawędzie nie dotykają do szkła jak tak to lekko przytnij lub pilnikiem , koło 2 mm musi być odstęp .daj znać jak to się trzyma Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
 30. 1 point
  W nocy ładować - rano 100%. W dzień używać. I połowa zmartwień z głowy
 31. 1 point
  @nołbadytak jak na mibox. Instalujesz X-Plore ze sklepu play, podłączasz dysk internetowy np google drive. Na ten dysk wrzucasz pliki .apk i przez x-plore instalujesz.
 32. 1 point
  Redmi K30 Pro występuje tylko w wersji 5G. Soft będzie ok tak samo jak twrp.
 33. 1 point
  Ja kupiłem z allegro zestaw etui "carbon" i szkło z zestawu i dobrze leży. Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 34. 1 point
  No i znalazłem rozwiązanie , przyszło z Aliexpress caly uchwyt telefonu jest teraz mega poręczny jedynie kulka uchwytu jakby była troszkę za mała aby zacisnąć mocno się w uchwycie . Podłożyłem papierek i jest super #Aliexpress US $1.99 24%OFF | Sumi-tap uniwersalny uchwyt samochodowy podstawa ssąca 17mm głowica kulowa 3M naklejka magnetyczna grawitacja wsparcie uchwyty do telefonów samochodowych akcesoria https://a.aliexpress.com/_BPjpbL Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 35. 1 point
  ja zrobiłem format i wgrane z recovera pałny plik bez przywracania danych i ustawień z chmury także mam czyściocha. Poza tym bublem z czujnikiem jest ok.
 36. 1 point
  Jakby ktoś potrzebował działające radio to tutaj jest fix. Wrzucamy przez twrp. https://mega.nz/file/qcMEgaIC#xgIBmvLPPsc_Mkuyj8BKuex71eZbFNkIvWgEIZma9tU Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 37. 1 point
  Na pewno lepiej chodzi automatyczna jasność. Na rozwojowej jak wchodziłem w apke 'Prosta galerie' gdzie mam ustawione przeglądanie zdjęć przy najwyższej jasności i wychodziłem z danego zdjęcia to mijało parę sekund zanim automatyczna jasność znowu dostosowała się do otoczenia. Na stable trwa to ułamek sekundy, czyli tak jak być powinno. Poza tym wszystko śmiga, nie zauważyłem żadnych wad. Brakuje mi tej nowej opcji robienia screenschota z bety i dostosowania głośności dla poszczególnej aplikacji ale może dodadza to w następnej wersji.
 38. 1 point
  Zgadza się, nawet jak wgrasz rom EU to nazwa telefonu zmienia się na Redmi K30 Pro
 39. 1 point
  Auto jasność obecnie po prostu nie działa w pomieszczeniach. Godzina 9, rolety zasłonięte bo upał ale jest jasno, Mi 9 co robi? Dyskotekę. Fajny tryb, ale wolałbym go włączać ręcznie.
 40. 1 point
  Odblokujesz bez problemu, raz udzielona zgoda nie wygasa. Wgrałbym xiaomi.eu tak jak jest w instrukcji. Masz rozpisane krok po kroku. Musi się udać.
 41. 1 point
  Zrób jej twardy reset.
 42. 1 point
  Aktualizacja V11.0.16.0.QFQMIXM http://bigota.d.miui.com/V11.0.16.0.QFQMIXM/miui_LAURELSPROUTGlobal_V11.0.16.0.QFQMIXM_f85f15b60e_10.0.zip http://bigota.d.miui.com/V11.0.16.0.QFQMIXM/miui-blockota-laurel_sprout_global-V11.0.15.0.QFQMIXM-V11.0.16.0.QFQMIXM-1f5ea9f5b4-10.0.zip
 43. 1 point
  W OF przechodzisz do opcji Menu (ostatni kafelek na dole) > Mount > zaznaczasz system. Wracasz do menu Files (pierwszy kafelek) i szukasz Mms.apk. Jak znajdziesz to przytrzymaj > Copy > w twoim przypadku system > priv-app > Mms > akceptujesz na dole > przesuwasz suwak > Reboot System.
 44. 1 point
  Nie dostanie. Następna wersja jaka wyjdzie to pewnie będzie wersja stabilna MIUI 12. Na niej na pewno bug z SMS zostanie naprawiony. Ewentualnie możesz ściągnąć i podmienić apkę SMS u siebie, raczej powinna ruszyć (musisz podmienić w TWRP lub miec roota): Mms.apk
 45. 1 point
  U mnie auto-jasność działa, ale w ciemniejszym pomieszczeniu wariuje do tego stopnia że samo ściemnia-rozjaśnia cały czas ekran mimo braku różnicy w oświetleniu.
 46. 1 point
  Klientom zostały wypłacone odszkodowania od INPOSTU. Sprawa została zakończona.
 47. 1 point
  EEA Stable ROM - MIUI V11.0.6.0.QFJEUXM Recovery https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFJEUXM/miui_DAVINCIEEAGlobal_V11.0.6.0.QFJEUXM_79a4386920_10.0.zip OTA https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFJEUXM/miui-blockota-davinci_eea_global-V11.0.5.0.QFJEUXM-V11.0.6.0.QFJEUXM-93076f054d-10.0.zip Global Stable ROM - MIUI V11.0.6.0.QFJMIXM Recovery https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFJMIXM/miui_DAVINCIGlobal_V11.0.6.0.QFJMIXM_1bfefed6db_10.0.zip OTA https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFJMIXM/miui-blockota-davinci_global-V11.0.5.0.QFJMIXM-V11.0.6.0.QFJMIXM-963a8d38bd-10.0.zip
 48. 1 point
  @fenek i nie zobaczy, bo to jest beta i tylko zapisani do beta testów otrzymają aktualizację OTA. Dlatego masz podany link do pobrania.
 49. 1 point
  Podziękował, się zaraz jak napisałem posta to szukałem. Zrobiłem jeszcze jeden format i wgrałem ZIP z poziomu twrp i dziala Pozdrawiam Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka