korno

TWRP nie działa dotyk.

Recommended Posts

Jest to związane z różną wersją dtb w recovery i kernelu. Podczas rozruchu twrp aktualizuje sobie firmware dotyku, bo jest inne niż obecne i taki tego efekt. Jedyne rozwiązanie to zainstalowanie innego twrp.

• Like 2

Jeśli masz najnowszy dev to możesz zainstalować moje, jeśli nie, to cóż... Jeśli tamto nie działa, to testuj po kolei wszystkie z xda, forum miui etc. 

Skąd zainstalować? Instalowałem z instrukcji co jest na miuipolska.pl 

W instrukcji jest link do forum z nowym Twrp 3 PL. Działa dotyk.

Wysłano z Mi4c

• Like 1

51 minut temu, Matixx napisał:

Ja mam aktualnie TWRP od Team Superluminal. Dotyk działa

Używasz MIUI Polska czy CM?

Z TWRP od Team Superluminal +  ich ROM CM13 - nie trzeba czekać, działa od strzała :)

Edited by Gravis

Bo masz od nich rom ze starymi źródłami typu kernel ze stable, jakbyś miał najnowsze miuipolska to nie było by już tak super...

Phi, nie działają na mnie takie hasła typu stare źródła itd... telefon ma działać sprawnie (bez błędów) i trzymać na baterii jak najdłużej ;) to dla mnie jest najważniejsze, a nie najnowsze źródła i cyferki w Antutu.

Ja tylko wyjaśniam dlaczego ci dobrze działa dotyk na ich recovery. Jednak większość siedzi na miui i dla nich to zwykłe wprowadzanie w błąd.

Dnia 22.02.2016o18:18, emsiti napisał:

Używasz MIUI Polska czy CM?

MIUI Polska 5.12.24 + Team Superluminal TWRP
Dotyk działa normalnie, zaraz po włączeniu

Edited by Matixx

dzisiaj dostałem pierwszy telefon xiaomi, instalacja miui polska przebiega poprawnie do czasu twrp, ekran po prostu wariuje. żeby kliknąć install muszę wcisnąć boot... żeby dać wipe muszę wcisnąć gdzieś na samej górze ekranu. czasem przechodzi w tryb gdzie losowe rzeczy włączają się i wyłączają, telefon wibruje jakby wyczuł dotyk mimo iż go nie dotykam... co robić?

wrzuciłem w trybie fastboot TWRP twrp_en_libra_3.0_r2.img i mam to samo, dotyk najpierw w ogóle nie reagował a po minucie wariuje a telefon zaczął się grzać.

4 godziny temu, Matixx napisał:

To zainstaluj inne recovery
Wcześniej pisałem o tym http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/
Nie wiem jak najnowsza wersja ale 2.8.7.3 działa bez problemu z MIUI Polska

Zainstalowałem tą najnowszą wersję, jest en, po wgraniu przez dłuższy czas nie reaguje na dotyk a po kilku minutach jest ok. Myślałem, że tylko przy pierwszym uruchomieniu tak będzie ale przy każdym wejściu w TWRP jest to samo. ;(

Mój post miał odnieść się do Miodeczek. Kolega wyprzedził mnie o kilka sekund. Zapytam jeszcze raz, Miodeczek, na którym miui nie działało ci TWRP 3.0?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Trochę odkopię, ale jeśli są jeszcze osoby, które mają problemy z dotykiem, to może pomogę.

Dzisiaj zaktualizowałem miui z 6.1.14 na 6.4.4 przy użyciu TWRP 2.7. Pierwszy raz podczas instalacji zmieniło mi się recovery. Nowe to 3.0.1 od TS i działa bez zarzutu.
Polecam aktualizację ;)

Jeżeli Cię to interesuje, to przejrzyj historię mojego problemu z TWRP ;) teoretycznie wszystko było dobrze, a i tak nie działał :D

Bez paniki radzę poczekać te 2-3min i dotyk wraca :) ja już raz myślałem, że mam przycisk do papieru z telefonu przez to :D

• Like 2

3.0.2.0 Działa idealnie i ma polski język

Dnia 21.02.2016 o 11:57, korno napisał:

Wchodząc w  rwcovery w TWRP nie działa ekran dotykowy. 

Można coś z tym zrobić? 

wgraj twrp 3.0.2.0

Edited by CiupaSs
Literówka

Dnia 30.05.2016 o 21:05, CiupaSs napisał:

wgraj twrp 3.0.2.0

Skąd wziąć to twrp, lub jakieś inne byle działało,miałem 2.8.7.1 pobrałem klik a tam jest  jeszcze starsze. 

Mam problem z niedziałającym dotykiem na Mi4c.

Na pozostałych telefonach które posiadam jest 3.0 i pięknie działa.

Guest
This topic is now closed to further replies.