Jump to content

mejki

Użytkownicy
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi6

Recent Profile Visitors

716 profile views

mejki's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Tak, właśnie stąd pobrałem. Jednak zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę odnośnie oznaczeń ROMu. Ja posiadam na swoim telefonie NCAMIEC a ze strony MIUI w rzekomym oznaczeniu GLOBAL, ROM ma oznaczenie jeszcze inne, a mianowicie NCAMIEG. Czy to ma jakieś znaczenie? @Edit. Właśnie spróbowałem ponownie pobrać aktualizację od Xiaomi. Tym razem nie wyskoczył już błąd, normalnie się pobrało i zaktualizowało. Potrzebowałem 6 dni ciągłego pobierania od nowa aż w końcu pykło. No cóż.
 2. A znalazłem takie coś. Co o tym sądzicie? http://allegro.pl/xiaomi-mi6-szklo-na-caly-ekran-mocolo-tg-3d-i6934720199.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YjIzODA5ZjktNTk0ZS00MGRlLWFmZTYtMDk2ODY3MDA2ODViAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=821f6b9c-4129-4e1a-975a-97d1cbf224b3 Tyle różnych rodzajów jest, że aż zgłupiałem i nie wiem już co kupić.
 3. No ale to musiałbym wtedy zainstalować wszystko od zera, z tego co rozumiem? A właśnie dlatego mnie interesuje czy nie ma możliwości jakiejś aktualizacji .. "z zewnątrz". Bo przyznam szczerze, że nie chciałbym go już czyścić miesiąc po zakupie.
 4. Tak, sprawdzam rano i wieczorem od około tygodnia i nic. A skąd mógłbym go pobrać? Na miui.com są jakieś wielkie paczki 1,5GB. Ta aktualizacja natomiast miała niecałe 0,5GB
 5. Witam. Zakupiłem Mi6. Posiada MIUI Global 8.2, wersja stabilna. Ostatnio po połączeniu się z Wi-Fi dostałem informację z aplikacji "Aktualizacje" iż dostępna jest aktualizacja systemu. Wszystko się pobiera, widoczny jest changelog, jednak po pobraniu dostaję taką oto informację jak na obrazku. Czemu nie można tego pobrać/zainstalować?
 6. Witam. Po którejś aktualizacji z kolei zauważyłem, że automatyczna synchronizacja przestała działać i trzeba wymuszać ją ręcznie. Otóż dość często po prostu włączałem wifi w telefonie, na PC logowałem się do Mi Cloud i tam sobie pisałem smsy. Sms przychodził na telefon, wtedy od razu automatycznie włączała się synchronizacja, po chwili pojawiał się on w chmurze i mogłem normalnie na PC odpisywać. Teraz czy zrobię zdjęcie, czy napiszę smsa, czy coś pobiorę, czy po prostu gdy na telefonie pojawi się jakiś nowy element, synchronizacja się nie włącza. Nie wiem, telefon po prostu utracił ten zmysł i nie dostrzega chyba już pojawiających się na nim nowości. Jakaś rada?
 7. Witam. Od dłuższego czasu sporadycznie zdarza się (~raz na miesiąc/dwa miesiące), że restartuje mi się SIM (nie telefon), muszę ponownie wprowadzić PIN. Bywa to o tyle uciążliwe, że ja po prostu o tym nie wiem. Czasami się dziwię, że przez cały dzień nie dostałem żadnego powiadomienia, telefonu, smsa, po czym patrzę i się okazuje, że po prostu sieć jest wyłączona bo telefon prosi o PIN. Czego to może być przyczyna?
 8. Wchodzę dokładnie w Preferencje i są wszystkie te same opcje poza "Klawiszem rozpoznawania mowy". W ogóle nie mam tego u siebie. Muszę zainstalować coś dodatkowego? Też korzystam z Gboard.
 9. Czy istnieje taka aplikacja? Już nie pamiętam gdzie dokładnie w ustawieniach ale kiedyś grzebałem na ślepo po kolei żeby zapoznać się z ustawieniami telefonu i trafiłem na coś co nosiło nazwę mniej więcej ~ "Głosowe wprowadzanie" czy coś w ten deseń. Nie pamiętam już ale generalnie odnosiło się to właśnie do głosowego pisania. Jednak gdy kliknąłem tę opcję to zaczęło czegoś wyszukiwać bez końca. Dlatego też może istnieje jakaś zewnętrzna aplikacja bądź można to ustawić gdzieś w telefonie?
 10. Wiecie, wytykać błędy można, miewałem różne telefony przed Xiaomi za które wykładałem znacznie więcej pieniędzy a koniec końców miewałem z nimi więcej problemów lub po prostu efekty nie były zadowalające. W porównaniu do reszty za mojego Mi4 naprawdę dałem wtedy grosze i jestem ogromnie zadowolony z tego producenta. Fakt, zdjęcia robi dobre, filmy dość średnie, ma swoje wady ale akceptuję je. Nie jestem wymagającym użytkownikiem, nie oczekuję żeby smartfon robił wszystko idealnie, do tego jeszcze prał i gotował. Zawsze jakieś niedociągnięcia będą ale za taką cenę ten telefon mi wystarczy, tak samo z Mi6 na pewno byłbym zadowolony.
 11. Kurczę, widziałem już trochę porównań Mi6 z S8 oraz IP7 i naprawdę jestem w szoku jak dobre kolory ma Mi6. Zdjęcia robi naprawdę genialne, kolory są po prostu żywsze. Wideo co prawda też spoko chociaż tu wypada nieco słabiej no i z tego co widzę nadaje się tylko na dzienną porę dnia. Chciałem go kupić ale chyba jednak poczekam co nowego dostaniemy od Xiaomi na koniec roku i kupię sobie jakąś nowość na Boże Narodzenie P.S. Z czego wykonana jest tylna obudowa? Bo świeci się jak tani plastik i trochę mnie to zmartwiło.
 12. Witam. Problem zaczął się gdy przeszedłem na androida 6.0. Wprawdzie nie od razu, lecz dość szybko. Na 4.4 działało wszystko bez zarzutów i nigdy ten problem się nie pojawiał. Więc w czym problem? Odpalam Hotspot, łączę się z laptopa. Połączenie trzyma średnio 1-3 minuty i po prostu rozłącza sieć/połączenie. Nie jest ono ograniczone, nie ma tego pomarańczowego wykrzyknika, po prostu się rozłącza z telefonem. Ponowna próba połączenia kończy się wiadomością iż nie można połączyć z tą siecią. Muszę wyłączyć Hotspot w telefonie, włączyć ponownie i wszystko działa znowu dobrze przez kilka minut. Co mogło aż tak schrzanić tę funkcję?
 13. Witam. Wczoraj bez powodu, znikąd przestał działać aparat. Po wejściu po prostu jest czarny ekran, telefon ma zwiechę lub pojawia się komunikat, iż nie można nawiązać połączenia z aparatem. Do tego co drugi/trzeci filmik jaki próbuję odtworzyć sprawia, że pokazuje się błąd Oczywiście za którymś razem filmik odpala się normalnie ale problem powraca. Zaznaczam, że nie rzucam telefonem, upadł mi co prawda jeden raz jak wysiadałem z samochodu ale to było ze 3 miesiące temu. Do wczoraj działał bez zarzutu. Czyściłem dane aparatu ale to również nie pomogło. Jakieś inne podpowiedzi i pomysły czy muszę go oddać do naprawy?
 14. Czy Band i telefon muszą być zawsze blisko siebie? Chodzi o to, że w pracy telefon zawsze zostawiam w biurze bo w terenie jest mi niewygodnie, poza tym jest narażony na zarysowania a nawet upadki. Rozumiem, że dane do MiFit są przesyłane za pośrednictwem Bluetooth na bieżąco? Jeżeli odległość będzie duża to się rozłącza? Ale Band dalej będzie mierzył a po powrocie jak się znów połączy z telefonem to wszystkie dane z tego czasu się zsynchronizuja? Dobrze to rozumiem?
×
×
 • Create New...