Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@buczo

Jeśli nie masz możliwości ponownego aplikowania o prośbę, to niestety musisz założyć nowe konto. Chyba, że spróbujesz napisać do jakiegoś administratora na http://en.miui.com/forum.php oni pewnie jakoś by zaradzili.

http://en.miui.com/thread-213255-6-1.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makovic

Z tego co wiem, to konto Xiaomi nie jest powiązane z telefonem. Uzyskujemy pozwolenie na danym koncie, na dowolne urządzenie - tak, można "na zapas". :)

Tylko nie wiem, czy te pozwolenie nie ma jakiegoś okresu ważności i czy jest na dowolną ilość razy (dla kilku modeli), pewnie są jakieś ograniczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co czytałem, to trzeba być na wersji developer, bo narzędzie na razie nie wspiera wersji stable, tak dla informacji ;)

W sumie w Instalacji MIUI 2016 jest informacja, żeby instalować wersję dev, ale w przyszłości może być możliwość z wersji stable, jak coś się zmieni to dam tutaj znać.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co należy robić gdy posiada się komunikat:

Apply for unlocking permissions

Sorry, your application has been rejected.

The more active your Mi Account is, the more likely your application will get approved.

 

Mam po prostu być aktywny na forum nabijać posty i sami odblokują czy musze się do nich zwrócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnybiu

Pisz pod różnymi wątkami byle co typu: "amazing!", "good!", "thanks!" np. w dziale OT:

http://en.miui.com/forum-10-1.html

http://en.miui.com/thread-219395-3-1.html

Ja w wolnym czasie jak nie mam co robić, to piszę. W sumie fajna zabawa czasami - aktualnie mam 112 kredytów, Jeśli widzisz ankietę - głosuj, dodawaj ludzi do znajomych, ustaw avatar itd. :)

@wojtekvtec

Dostałeś odmowę. Zgodnie z treścią, po prostu bądź bardziej aktywny na ich forum (czyt. pisz byle co). Musisz poczekać 30 dni, lecz może jak dobrze pogadasz z jakimś adminem na tamtym forum, to ci zezwolą prędzej.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@glass

Moim zdaniem dobrze, że trzeba uzyskać pozwolenie. Xiaomi blokuje bootloader, żeby żaden super sprzedawca nie wgrywał śmieciowego oprogramowania, jeśli każdy mógłby odblokowywać bootloader od razu, to śmieciowe oprogramowanie nadal byłoby wgrywane. Jeśli tacy sprzedawcy mają czas wgrać "śmieć" na telefon, to odblokować jednym podłączeniem też będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parodia jakaś, zarabiają na nas i jeszcze utrudniają. Jeśli dalej będzie szło w tą stronę to chyba podziękuję firmie xiaomi

Wiesz, ale nikt Cię nie zmusza. Masz wolny rynek i kupujesz co chcesz. Xiaomi nie ma dystrybucji w Europie więc co Ty możesz od nich wymagać? Przypuszczam, że w Chinach czy Indiach nie ma spiny o zablokowany boatloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parodia jakaś, zarabiają na nas i jeszcze utrudniają. Jeśli dalej będzie szło w tą stronę to chyba podziękuję firmie xiaomi

Wiesz, ale nikt Cię nie zmusza. Masz wolny rynek i kupujesz co chcesz. Xiaomi nie ma dystrybucji w Europie więc co Ty możesz od nich wymagać? Przypuszczam, że w Chinach czy Indiach nie ma spiny o zablokowany boatloader.

Dzięki że mnie uświadomileś o tym zmuszaniu i wolnym rynku . Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi więc wyjaśnię. Nie podoba mi się polityka Xiaomi i tyle i mogę o tym pisać. Doskonale wiem, że ich główny rynek to Chiny i Indie ale ich telefony są sprzedawane na całym świecie i to dzięki takim ludziom jak Acid którzy odwalają kawał dobrej roboty. Romy śmieciowe są wgrywane przez sprzedawców tylko dlatego, że Xiaomi nie wydaje jakiegoś softa multilang.Sprzedawcy robią to tylko po to by zwiększyć sprzedaż z czego i Xiaomi czerpie zyski. Co stoi na przeszkodzie dogadać się z ludźmi, którzy robią tłumaczenia coś im odpalić i korzystać z ich pracy?? Chińczycy nie kupują telefonów z romem śmieciowym bo po co? Kupiłbyś byś jakiegoś np. samsunga z nieorginalnym softem? Xiaomi blokuje bootloader ich wola, ale po co jeszcze utrudniają odblokowanie? Mam trzy telefony Xiaomi i muszę plisać o odblokowanie? Pisać po forach i może dostanę pozwolenie a może nie bo mam za mało postów? To ku.. a chore jest. Jakoś teraz to przeboleje a następnym razem jeśli nic się nie zmieni kupię coś innego . Odnośnie Chin. Myślisz, że tam ludziom zablokowany bootloader nie przeszkadza? Nie chcą wgrywać innych softów albo kerneli? A tak na marginesie żeby kupić One plus One trzeba było mieć zaproszenie też było to nienormalne a teraz co producent się z tego wycofał. Z Xiaomi będzie podobnie jak sprzedaż zacznie spadać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kup coś innego. Nie ma problemu. OnePlus i zaproszenia to inna bajka bo dzięki temu nie sprzedawali wirtualnego towaru tylko jak mieli partię to emitowali na niego zaproszenia. I to nie był raczej pomysł, na którym się przyjechali bo powtórzyli go w trzech kolejnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Acid przypiął/eła ten temat

Witam.
Jeżeli wybrałem zły dział (nie bardzo wiedziałem gdzie ten tematu umieścić) to przepraszam i proszę przenieść.

Założyłem sobie konto na account.xiaomi.com uzupełniłem wszystkie potrzebne informacje aby status Security check-up wyniósł 100 punktów.

Teraz zgodnie z informacją podaną One account is all you need. Mogę się zalogować za pomocą utworzonego konta do wszystkich stron podanych w zakładce "Products"?  Sęk w tym, że właśnie nie mogę się zalogować np. na oficjalne formu Miui wywala mi komunikat który widać poniżej.


Poniżej zamieszam screena z opisem.

Czy ktoś może wie o co w tym chodzi?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

xiaomi forum problem.png

Edytowane przez Rafaello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to był taki świetny pomysł to dlaczego się z niego wycofali? Zresztą szkoda czasu na takie pisanie widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie podoba mi się pomysł blokowania bootloadera i tyle. Tobie jeśli pasuje to możesz o tym przecież napisać i pochwalić Xiaomi za świetny pomysł a nie ciągle pisać o tym, że mam wybór, doskonale o tym wiem i nie potrzebuje takich rad. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Jestem tu nowy. Gdy klikam link do stronki aby wpisać swoje dane (imię i nazwisko, powód dlaczego chce odblokować telefon) stronka wyskakuje mi w języku chińskim.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sprawdzic czy moj telefon ma bootloadera? Kupilem XRN3 na allegro i jest w nim wgrane polskie menu miui polska. To znaczy ze mam odblokowany bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby sprawdzić czy masz odblokowany bootloader spróbuj wejść do recovery
a co do chińskiej stronki - to jeśli to jest chińskie forum to wydaje mi się, że musisz ustawić sobie jakiś nick na forum. też tak miałem  - na chwilę wyskakuje taki komunikat, ale zaraz znika i przenosi cię na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...