Skocz do zawartości

Alternatywna klapka na tył


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda trochę nie na temat, ale znalazłem na chińskim markecie coś takiego jak drewniane plecki (w sensie klapka do wymiany a nie jakieś etui czy pokrowiec) tylko że kolorowe. Dla mnie osobiście "drewniany" telefon wygląda kiczowato, a jednocześnie oryginalne białe plecki wyglądają trochę licho. Nawet jeśli to chińszczyzna, to za 20 zł z przesyłką warto ;) Ja osobiście od razu zamówiłem. Link proszę:

https://www.wish.com/geek/m/c/55f131cc655d3b5561aa67a3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co prawda trochę nie na temat, ale znalazłem na chińskim markecie coś takiego jak drewniane plecki (w sensie klapka do wymiany a nie jakieś etui czy pokrowiec) tylko że kolorowe. Dla mnie osobiście "drewniany" telefon wygląda kiczowato, a jednocześnie oryginalne białe plecki wyglądają trochę licho. Nawet jeśli to chińszczyzna, to za 20 zł z przesyłką warto ;) Ja osobiście od razu zamówiłem. Link proszę:

https://www.wish.com/geek/m/c/55f131cc655d3b5561aa67a3

 

Jestes pewny ze wkleiles dobrego linka?

Bo opis brzmi: "Luxury Plastic Frosted Back Case Cover Replacement For Xiaomi Mi4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz w opisie napisane "battery cover", zresztą na aplikacji można przeglądać dalej zdjęcia i jest pokazane dokładnie jak to wygląda na telefonie. Na kompie, przynajmniej u mnie, nie można przeglądać zdjęc

 

 

Ok ok moj blad, ze zinterpretowalem to co napisales. Wyszlo mi ze drewniane plecki, tylko kolorowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam z tematem źle spasowanych plecków od xiaomiforsale. Otóż po wymianie maili i sporej ilości zdjęć jakie zażądali... postanowili, że wyślą mi nowe o ile opłacę koszty przesyłki i odeślę stare do jakiegoś Mr. Roubalika. I teraz nie wiem co robić, bo trochę śmieszy mnie fakt, że muszę opłacać koszty przy reklamacji... i boję się, że dostanę nowe, które też nie będą dopasowane i stracę tylko czas i trochę kasy. Czy są wśród Was osoby, które mają plecki z xiaomiforsale, z którymi nie ma problemów i faktycznie są dobrze dopasowane? A może jest na odwrót? Też mieliście "kiepskie" plecki od nich?

Mam telefon i plecki Black apricot spasowane idealnie.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przyszły długo wiczekiwane plecy. 

Po kolei.

zamawiałem stąd

http://www.aliexpress.com/item/100-Original-For-Xiaomi-Mi4-back-cover-solid-wood-Only-for-xiaomi-Mi-4-battery-case/32281983468.html

Doszło po równo 15 dniach i wywarło bdb wrażenie klapka jest świetnie spasowana. Jedynie większa szczelinka jest po dolną krawędzią aparatu. 
Wstawiłbym więcej zdjęć, ale miałem słabe światło w pokoju i jedyny aparat to ten w Mi4 :). W zestawie była jeszcze pszczółka i jakiś śrubokręcik, ale nie mam pojęcia do czego.

Telefon wygląda z tą klapką za***iście. Nie wiem co prawda jak z oryginalnością tej klapki ale kitajec ma 100% pozytywnych komentarzy.

Czy oryginalna klapka ma gdzieś jakiś napis xiaomi czy cokolwiek? bo moja ma tylko znaczek mi w widocznym miejscu i nic więcej.

 

a5a0ca1cebdc40e4gen.jpg

fcb73d661b04fe79gen.jpg

Jak co to wstawię więcej zdjęć.

Edytowane przez gappz
dodane zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Numb odblokował(a) ten temat

Witam, kupował ktoś ostatnio drewniane plecki i mógłby polecić jakiś sprzedawców?

Nie ukrywam zależy mi na cenie, przeglądam Ali i widzę że cena na niektórych aukcjach wynosi tylko +/- 10$ za "oryginalne" plecki.

Jest to możliwe taka cena i oryginalny produkt?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamawiałem stąd:

http://www.aliexpress.com/item/For-xiaomi-MI4-battery-case-for-xiaomi-mi-4-m4-back-cover-original-wood-battery-door/32275050153.html

Koszt 11$ a sprzedawca dorzucił taką zwykłą przyssawkę do demontażu. Przyszły w 14dni od zamówienia.

Nie dam ręki uciąć czy to oryginał (były w folii a nie kartonie xiaomi) ale wykonanie bardzo dobre. Co do spasowania do słuchawki będę mógł się wypowiedzieć za kilka dni bo mój mi4 wraca z naprawy gwarancyjnej.

 

Edytowane przez WTFaydh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego taki pewny, mam 3szt z "folii" i jak porównywałem na YT do tych z kartonu to z zewnątrz i wewnątrz wyglądają tak samo. Jeden sprzedawca mi pisał, że wysyłają w folii bo w kartonie miałby wyższą cenę przesyłki, nie wiem ile w tym prawdy. Najlepiej byłoby porównać na żywo te z folii i kartonu, ja niestety nie mam takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015, 18:25:07, WTFaydh napisał:

Ja ostatnio zamawiałem stąd:

http://www.aliexpress.com/item/For-xiaomi-MI4-battery-case-for-xiaomi-mi-4-m4-back-cover-original-wood-battery-door/32275050153.html

Koszt 11$ a sprzedawca dorzucił taką zwykłą przyssawkę do demontażu. Przyszły w 14dni od zamówienia.

Nie dam ręki uciąć czy to oryginał (były w folii a nie kartonie xiaomi) ale wykonanie bardzo dobre. Co do spasowania do słuchawki będę mógł się wypowiedzieć za kilka dni bo mój mi4 wraca z naprawy gwarancyjnej.

 

I jak? Przymierzałeś klapkę? Jaki kolor drewna wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bo mój mi4 utknął gdzieś na odcinku NL-PL. Od 9.11 mam status "The item is on transport to the country of destination", coś jest chyba nie tak, zawsze od etapu NL szło sprawnie w przeciągu kilku dni a tu już mija prawie 2tyg :/

Z linka podanego wyżej mam white oak. Z innego źródła mam też rose wood i długo poszukiwane black apricot. Gdy przyjdzie telefon mogę opisać/zrobić zdjęcia.

Edytowane przez WTFaydh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"Już" NL-PL - 22dni, wojaże po PL 10dni (doliczony vat), całkowity czas ~5tyg. Ale do rzeczy:

Wszystkie klapki świetnie spasowane - zarówno WHITE OAK z ali (link wyżej) jak i BLACK APRICOT i ROSEWOOD z allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=5705656428)

Nic nie odstaje, uchwyt telefonu znacznie pewniejszy. Ktoś wcześniej pisał, że obudowa z jednej strony styka się z ramką aparatu a z drugiej jest minimalna szczelinka - tu jest podobnie, ale jak sprawdzałem u mnie to nawet na oryginalnych pleckach tak jest a poza tym to są jakieś dziesiątki mm i normalnie nie zwraca się na to uwagi.

Parę zdjęć (sorry za słabą jakość)

1.thumb.jpg.d1e22d7a76857b53025e195834a62.thumb.jpg.99de6d0741bdf05dd2d644f138783.thumb.jpg.1cffdf5b0d0edf1c899b06c6bff84.thumb.jpg.6789cb5a251e55ecc0e07ce6d42d5.thumb.jpg.818583c30684286d491f1378338d

Jeszcze jedno a właściwie dwa(może będzie to widać na ostatnim zdjęciu):

1) obudowa oryginalna i te z allegro mają od wewnątrz wytłoczony numer (czarna oryginalna TD-9, rosewood TD-2, black apricot TD-3) obudowa dębowa z ali tego numeru nie ma.

2) czarna folia naklejona wewnątrz oryginalnej obudowy i tych z allegro ma taka jakby "obramówkę", ta z ali jej nie ma.

6.thumb.jpg.81685c5f1f8494430d6b89361969

Wszystko inne (zaczepy, szkiełko led, wytłoczenia) są identyczne, więc albo ta dębowa pochodzi z jakiejś innej partii albo jest świetną podróbką albo xiaomi na tych białych od wewnątrz nie znaczyło nr i dawało inną folię. Może jak ktoś kupował dębową w kartoniku np. od ibuygou to sprawdzi te detale.

Moje zdanie jest takie, że mimo tych wątpliwości czy to na pewno oryginał warto zapłacić te 11$ bo telefon lepiej wygląda i ma pewniejszy uchwyt. A jak nie to dopłacić kilka $ i wziąć od innego sprzedawcy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WTFaydh,

Ja mam 100% oryginalną obudowę od Xiaomi, z białego dębu. A sprawa ma się tak, że na swojej obudowie nie mam nabitego numeru, ale za to naklejka termiczna MA obramówkę.

Musiałbyś poczekać na opinie innych użytkowników.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

a594ae08799b4c6bb292443714d4ed42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...