Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera


zehell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sb wgrałem soft flashtoolem od JDStar MIUIPolska_hennessy_6.3.3_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl 

Dziś dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, pobrałem Mi unlock, zalogowałem się na konto i ciągle wyskakuje mi ten sam błąd Couldn't get info...Try again!

Trajowałem już chyba ze 20 razy i ciągle to samo. co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pantera14 napisał:

Witam. W sb wgrałem soft flashtoolem od JDStar MIUIPolska_hennessy_6.3.3_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl 

Dziś dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera, pobrałem Mi unlock, zalogowałem się na konto i ciągle wyskakuje mi ten sam błąd Couldn't get info...Try again!

Trajowałem już chyba ze 20 razy i ciągle to samo. co z tym zrobić?

długo czekałeś na akceptacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera14 wczoraj miałem to samo, 2 godziny walki i nic. Uruchomiłem kompa w trybie awaryjnym z siecią i poszło dalej ale tylko do 50% . W końcu wywaliłem kasperskiego i już bez problemów dokończyłem. Może Tobie też pakiet antywirusowy/zapora sieciowa blokuje łączność unlocka.

Edytowane przez BlackC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2016o12:30, piotrek966 napisał:

Męczyłem się pół dnia, zanim nie doczytałem, że odblokowuje się w trybie FASTBOOT czyli trzymamy tylko VOL - jak w przypadku FlashToola!  a nie VOL + + POWER jak napisane jest w apce od Xiaomi.

Inaczej staje na 50%....

U mnie zaś VOL- POWER pozwala zrobić unlock ale zatrzymuje się na 50%, a VOL+ POWER system wywala problem ze sterownikiem MTP USB na Redmi Note 3 Pro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help

1) Otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera..

2) Zainstalowałem rom dev stąd http://www.miui.com/download-308.html

3) Moja wersja MIUI to 6.3.3. Beta

4) powiązałem moje konto xiaomi z telefonem.

I dalej nie mogę odblokować bootloadera. Po 50% przerywa. Pojawia się komunikat "can't get info connect again" Czy robię coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

kupiłem drugi telefon dla siebie. Bootloader odblokowany, wgrałem TWRP, SuperSU i room MIUIPolska_hennessy_6.1.29_v7-5.0.

Jak patrzę w aktualizacje room-ów, to zauważyłem, że są podane dwa modele Redmi Note 3 (zdjęcie)

Room.thumb.jpg.4987f9bb2a925b4f5aa7658c8

Żona i ja mamy kupione telefony Redmi Note 3 3/32GB LTE. Ściągnąłem wczoraj room "kenzo", ale nie mogę go zainstalować. 

Czy ja mam ściągać aktualizacje tylko "hennessy" ?

Edytowane przez zbijar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w  końcu udało się odblokować bootloader,jak gdyby nigdy nic MiUnlock zadziałał bez zająknięcia,3 zielone ptaszki...

niestety mam teraz problem z twrp, nie potrafię zainstalować mianowicie:

tryb debugowania włączony

-Flash_TWRP.bat pisze nie nie może wykonać

-poprzez program do redmi note 3 : you are not connected yet

-flashity - nie mogę wyszukać obrazu img z twrp, nie widzi pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2016o16:59, marchr napisał:

U mnie zaś VOL- POWER pozwala zrobić unlock ale zatrzymuje się na 50%, a VOL+ POWER system wywala problem ze sterownikiem MTP USB na Redmi Note 3 Pro :(

Trzymanie VOL - Power nie ma sensu (nie wiem jak tel reaguje przy takiej kombinacji), chyba, że Power i tak jest ignorowane... Trzymasz TYLKO VOL - i podłączasz telefon, czekasz aż guzik UNLOCK (na fonie masz FASTBOOT) będzie klikalny i jedziesz.

Co do błędu ze sterownikami to ja używałem MTK_Drivers.zip z forum miui,  http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html 

Na pewno koniecznie:

TYLKO 1 KARTA SIM  (u mojego kumpla nie szło do czasu gdy zostawił tylko 1 kartę i to w 1 slocie)

Opcjonalnie, lepiej zrobić:

LOKALIZACJA telefon widoczny na i.mi 

 

 

 

PS. VOL+ Power też pozwala zrobić unlock, ale w ten sposób pół dnia spędziłem głowiąc się dlaczego stoję na 50%

 

Edytowane przez piotrek966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaj coś takiego co to może być

idzie do 50% i wyskakuje mi

COuldn"t verify device

current account is different from the account info on the device

 

verifying device... X

 

 

co mam zrobić  ???

7 godzin temu, sibi napisał:

Proszę o pomoc ma wersje 77.0.11.0

 

 

Edytowane przez sibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bootloader bez problemu. Nie mogłem za to wgrać TWRP przez USB z komputera, udało mi się dopiero sposobem alternatywnym, czyli przez Flashify.

Natomiast, co jest mega dziwne, nie mogę "wywołać" recovery z poziomu telefonu, tzn. wyłączam go, włączam przytrzymując Vol i pokazuje mi się tylko rysunek telefonu z odłączonym kablem, a nie wchodzi do recovery. Co ciekawe, mogę wejść do recovery przez Flashify komendą "reboot into recovery", ale nie mogę wejść do recovery "ręcznie". 

Update: zniknęło mi TWRP po jakimś czasie od momentu, kiedy go wgrałem i uruchomiłem. 

Ki diabeł?

Edytowane przez raven66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejść do recovery to ja wiem. Nie o to się rozchodzi. 

Chodzi o to, że po wgraniu TWRP przez Flashify mogłem wejść do recovery. Natomiast już jakiś czas potem (nie wiem, po resecie?) TWRP / recovery zniknęło. Nie ma go. Nie mam już recovery i próba wejścia do recovery (tak @leonov, WIEM, że naciskając Vol Up) pokazuje mi tylko ekran z telefonem i odłączonym kablem. 

@Smigoll czytaj proszę co napisałem. Mam już odblokowany bootloader. Zniknęło mi TWRP po wgraniu go za pierwszym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raven66

Wybacz sądziłem że to kolejne pytanie walkowane tysiąc razy.

Jeżeli się nie mylę to z którąś aktualizacją miuipolska wgrywa się TWRP 3.0 , mogę się mylić ale mi przynajmniej wygrało :)

Osobiście musiałem pobrać starszą wersje flashify żeby dobrze na stałe wgrać TWRP.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Smigoll napisał:

Osobiście musiałem pobrać starszą wersje flashify żeby dobrze na stałe wgrać TWRP.

Czyli też miałeś taki problem, że po wgraniu TWRP ono nagle "znikało" i nie było już recovery?
Jeśli tak, czy możesz mi proszę podać, którą wersją Flashify udało ci się wgrać TWRP na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też miałeś taki problem, że po wgraniu TWRP ono nagle "znikało" i nie było już recovery?

Jeśli tak, czy możesz mi proszę podać, którą wersją Flashify udało ci się wgrać TWRP na stałe?

Miałem to samo i zaraz ci poszukam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@Edit

Ja użyłem wersji 1.9.2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

mam odblokowanego bootloadera, działa mi TWRP, mogę zainstalować aplikacje wymagające root-a, ale jak wchodzę w "Panel sterowania", potem w "Uprawnienia", to pokazuje mi się:

Autostart

Uprawnienia

Instalator USB

Udziel dostępu do ROOT

Jak wejdę w "Udziel dostępu do ROOT", to pokazuje się ekran z chłopkiem z kościami i poniżej jest tekst "Allowing root access is extremely risk and may expose your device and personal data to attacks from malicious apps. You agree that you are solely responsible for any damage to your device or loss of data that may result from allowing root access."

Pod tekstem jest pole do zaznaczenia "I understand the risks of root access" i jak to zaznaczę to mam aktywny przycisk z napisem na czerwono "Root access", naciskam go ale pisze, że "Couldn't get root access", "This app couldn't get root access. Try again."

Mam pytanie co to jest, lub do czego to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jeśli mam zainstalowany ten soft  MIUIPolska_hennessy_6.3.11_v7-5.0_repack.FT.JDStar.pl  to mogę odblokować na nim bootloader? Niby próbowałem niby doszło do 100% ale jak teraz sprawdzić czy bootloader jest odblokowany?

Edit:Już mam wszystko zrobione łącznie z wgranym recovery :)

Edytowane przez EnaM\
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...