Jump to content

emef

Użytkownicy
 • Posts

  29
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  RN3Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

emef's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Jeśli ktoś ma problem przy unlocku z zatrzymywaniem się na 50% i wywalaniem błędu może pomóc to: Ja też w nowym Mi Max 3/64 (Helium) miałem zablokowany EDL. Telefon kupiony od Goldway z zainstalowanym Global Stable ( w wersji : V8.2.1.0.MBCMIDL). Odblokowanie bootloadera szło niestety do 50% i zatrzymywało się. Dziwiło mnie, że niektórzy na forach pisali, że udało im się odblokować bootloader na wersji global stable. Szukałem, czytałem i w końcu natrafiłem na wpis jednego z forumowiczów (na innym forum), że problem tkwi w jeszcze jednej rzeczy - mianowicie : Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status -> Potwierdź. Po potwierdzeniu i wejściu do unlock'a odblokowanie poszło od razu bez najmniejszego problemu. W tej chwili używam już Miui Polska (xiaomi.eu). Piszę - bo spędziłem ładnych parę godzin - może komuś zaoszczędzi to czasu.
 2. Ja też w nowym Mi Max 3/64 (Helium) miałem zablokowany EDL. Telefon kupiony od Goldway z zainstalowanym Global Stable ( w wersji : V8.2.1.0.MBCMIDL). Odblokowanie bootloadera szło niestety do 50% i zatrzymywało się. Dziwiło mnie, że niektórzy na forach pisali, że udało im się odblokować bootloader na wersji global stable. Szukałem, czytałem i w końcu natrafiłem na wpis jednego z forumowiczów (na innym forum), że problem tkwi w jeszcze jednej rzeczy - mianowicie : Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Opcje programistyczne -> Mi Unlock Status -> Potwierdź. Po potwierdzeniu i wejściu do unlock'a odblokowanie poszło od razu bez najmniejszego problemu. W tej chwili używam już Miui Polska (xiaomi.eu). Piszę - bo spędziłem ładnych parę godzin - może komuś zaoszczędzi to czasu.
 3. Z global stable powinieneś bez problemu przejśc na Global Dev - poprzez aplikację updater w telefonie. Przeczytaj tutaj :
 4. Ja też potwierdzam. Właśnie idzie aktualizacja poprzez Updater
 5. A ja mam zgodę na odblokowanie i po próbie logowania sie do MiUnlock 1.1 wyskakuje info " Network error". Pisałem do supportu i stwierdzili, że maja problemy z serwerami i trzeba czekać 1-2 tygodnie. To jak to jest - niektórym odblokowanie działa, a niektórym nie? Kompletnie nic już z tego nie rozumiem. Sprawdzałem zresztą różne wersje MiUnlock - starsze i tę najnowszą - i wszędzie wyskakuje ten sam błąd. Zastanawiam się czy nie lepiej założyć nowe konto Xiaomi i od nowa wysyłać prośbe o odblokowanie - może byłoby szybciej...
 6. Otrzymałem informację zwrotną od supportu - 1000 razy przepraszają i proszą o sprawdzenie za 1-2 tygodnie, gdyż maja problem z serwerami. Może ktoś ma podobną sytuację i się zastanawia co się dzieje - bynajmniej tak twierdzą. Wypada chyba się uzbroić w cierpliwość...
 7. Napisałem w tej sprawie do supportu Xiaomi. Stwierdzili, że przekazuję sprawę do departamentu zajmującego się tematami odblokowania urządzeń i mi odpowiedzą po rozpoznaniu tematu... Ciekawe czy sie w ogóle doczekam czegokolwiek przydatnego...
 8. Czy Wy też tak macie, że podczas próby zalogowania się do MiUnlock ver. 1.1 wyskakuje informacja "Network error"? Próbowałem wczoraj wiele razy, dziś również i ciągle to samo. Czy to tylko u mnie?
 9. Oczywiście Global Dev wywala się ze znanym błędem podczas MiFlash po 25s. Próbowałem robić Flash all i dwie pozostałe opcje - bez powodzenia. Przez updater systemowy i wybranie pliku .zip też nie ma mozliwości przejścia na global dev. Co robić? Czy istnieje w tej chwili jakaż możliwość, żeby wgrać Global Dev?
 10. Pozostała mi praca od podstaw A więc postawiłem Windows 7 64bit na innej partycji (czysta instalacja) i zacząłem zabawę od początku. I pomogło - udało mi się wreszcie uruchomić poprawnie MiFlash i sflashować do wersji Global Stable. A teraz czekać mnie będzie próba z Global Dev... Sprawdzałem już - przez updater'a niestety nie idzie... Pewnie trzeba bedzie znowu pobawić sie z MiFlash. No i cały czas się zastanawiam - czy próbować odblokowywać i instalować Miui Polska czy pozostać na Global Dev...
 11. Ściągnąłem straszą wersję MiFlash'a - uruchamiam jako administartor i też pojawia się identyczny błąd...
 12. Ja nawet w Mi PC Suite nie mam ikony trybu fastboot - mimo podłączenia telefonu w tym trybie. Wszystko zainstalowane - MiFlash i Mi PC Suite (co prawda w języku angielskim). Aha - działam na Windows 7 64bit.
 13. Po przejściu na China Dev w ADB nie mam już unathorized - jest widoczny jako device - czyli ok. Przechodzi do trybu z migającą czerwoną diodą, ale gdy wtedy wchodzę do MiFlash znowu wuskakuje taki sam błąd " wystapił problem podczas uruchamiania pliku qcCoInstaller.dll Nie można odnaleźć określonego modułu". Telefon jest widoczny w menadżerze urządzeń też jako port COM. Co jest nie tak z tym MiFlashem? Jak ruszyć z miejsca?
 14. Zainstalowałem sterowniki po raz kolejny, jest już widoczny device w ADB (wcześniej był unauthorized), wchodzi w stan z migającą czerwoną diodą, jest widoczny w menadżerze urządzeń jako port COM - a wchodzę wtedy do MiFlash i cały czas jest identyczna sytuacja - wyskakuje błąd. MiFlash'a też instalowałem już kilka razy - z różnych źróde - nic to nie daje. Co robić? Rozumiem, że bez MiFlash'a nawet na Global Dev nie przejdę?
 15. Zrobilem update w podobny sposób i przeszedłem na china dev. Ale niestety problem z błędem w MiFlash cały czas jest. Już nawet próbowałem wpiąć się do wejścia USB 2.0 w PC, ale to też nie pomaga. Wydaje mi się, że problem może leżeć gdzieś w sterownikach - ponieważ po wejściu w tryb recovery komp szuka jakiegoś sterownika (chyba MTP USB) i zawsze próba jego instalowania kończy się fiaskiem.
×
×
 • Create New...