Jump to content

HyperOS 1.0.24.2.20.DEV

Recommended Posts

4 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tak, Xiaomi wydało poprawkę na restarty.

panie Kacprze - tak z ciekawości - z czego wynikają te restarty? na razie na romach do 14 tego już nie ma ale kiedys bieda z tym też była niezła 🙃 oby ostatni raz ... chociaż jak widać nadal jest z tym problem ...

Edited by Master

Witajcie,

Czysta aktualizacja na nowym Xiaomi 13 i zauważyłem jak na razie 3 błędy:

- nie da się pobrać czcionki z motywów (błąd pobierania 300008)

- nie mogę włączyć synchronizacji smsów i połączeń - wyskakuje okienko do wpisania numeru telefonu i później nic się nie dzieje

- brak opcji do zmiany stylu zegara na ekranie blokady

Jest jakaś rada na to?

Edited by BocianJD

a juz sie cieszylismy ze odpuscili ... u mnie na razie jeszcze nie wywalilo ze brak zabezpieczen ... ale to kwestia czasu :)

jakby co to jest nowy modul Inject na sourceforge - datowany na dzisiaj ...

Edited by Master

Pierwszy raz odpaliłem Portfel Google na nowym Xiaomi 13 z roootem i mam następujący problem (komunikat od razu po odpaleniu aplikacji):

Screenshot_2024-02-29-20-37-20-900_com.google.android_apps.walletnfcrel-edit.thumb.jpg.c05eb1c63d595c7e398c209d57833fca.jpg

Dzisiejsza poprawka Play Integrity wgrana i przechodzi:

Screenshot_2024-02-29-20-39-11-179_com.android.vending-edit.thumb.jpg.1af2e79cd36237dea9bfab76adda3955.jpg

Próbowałem czyścić dane Portfela, Google Play, Usług Google Play i Google Services Framework, bez efektu.

Zazwyczaj powyższe wystarczyło i na Xiaomi 12 działa, a na 13 taki błąd jak wyżej.

Co powinienem jeszcze zrobić?

Edited by BocianJD

7 minut temu, BocianJD napisał(a):

Pierwszy raz odpaliłem Portfel Google na nowym Xiaomi 13 z roootem i mam następujący problem:

Screenshot_2024-02-29-20-37-20-900_com.google.android_apps.walletnfcrel-edit.thumb.jpg.c05eb1c63d595c7e398c209d57833fca.jpg

ja miałem to samo j siebie i to bez roota 🙃 ogólnie dużo szukałem w tym temacie i równie dobrze mogłem sobie darować bo raz że straciłem sporo czasu a dwa że nic sensownego i działającego nie znalazłem ... to jakoś naprawiło się sami chyba bo nic co robiłem nie przyniosło skutku ... ogólnie ta apka portfel nie jest do niczego potrzebna bo wszystko konfigurujesz i dodajesz przez ustawienia apek na swoim koncie google - dostęp jest przez ustawienia (załącznik) ja sobie tam zaglądałem po prostu jak trzeba było albo chciałem sprawdzić czy nie wywaliło bezpieczeństwa ... a po jakimś czasie zaczęła też działać ta apka - w sumie to bardziej wygląda jak skrót bo i tak jak ja uruchomisz to masz to samo jakbyś wszedł do portfela przez ustawienia Googla ... 🙃

Edited by Master
  • Thanks 1

6 minut temu, Master napisał(a):

ja miałem to samo j siebie i to bez roota 🙃 ogólnie dużo szukałem w tym temacie i równie dobrze mogłem sobie darować bo raz że straciłem sporo czasu a dwa że nic sensownego i działającego nie znalazłem ... to jakoś naprawiło się sami chyba bo nic co robiłem nie przyniosło skutku ... ogólnie ta apka portfel nie jest do niczego potrzebna bo wszystko konfigurujesz i dodajesz przez ustawienia apek na swoim koncie google - dostęp jest przez ustawienia (załącznik) ja sobie tam zaglądałem po prostu jak trzeba było albo chciałem sprawdzić czy nie wywaliło bezpieczeństwa ... a po jakimś czasie zaczęła też działać ta apka - w sumie to bardziej wygląda jak skrót bo i tak jak ja uruchomisz to masz to samo jakbyś wszedł do portfela przez ustawienia Googla ... 🙃

Czyli da się jakoś płacić bez wchodzenia w tą apkę?

6 minut temu, BocianJD napisał(a):

Czyli da się jakoś płacić bez wchodzenia w tą apkę?

tak ... jak najbardziej ... zainstaluj ta apke i nie zawracaj sobie nia głowy 🙃 wejdź tylko w portfel google przez ustawienia systemowe - na dole masz google - i tam wbij gdzie wysłałem zrzut - jak tam nasz widoczna kartę i są spełnione wymogi bezpieczeństwa to powinno śmigać ... zobaczymy tylko co teraz będzie jak google znowu zaczęło mieszać z tymi zabezpieczeniami ... wrzuciłem u siebie ten nowy dzisiejszy moduł inject i zobaczymy ...

Screenshot_2024-02-29-20-51-37-637_com.google.android.gms.jpg

Screenshot_2024-02-29-21-02-45-280_com.android.settings.jpg

Edited by Master
  • Thanks 1

Dzięki, nie widziałem o tym. Chyba działa, bo bank potwierdził dodanie karty. Sprawdzę przy okazji przy zakupach i dam znać w edycji. Dzięki jeszcze raz 😁

Edit: Działa 🥳

Edited by BocianJD

25 minut temu, BocianJD napisał(a):

Pierwszy raz odpaliłem Portfel Google na nowym Xiaomi 13 z roootem i mam następujący problem (komunikat od razu po odpaleniu aplikacji):

Ustawienia > Prywatność > Panel ustawień prywatności > SMS > 3 kropki > Pokaż systemowe > Usługi Google Play > zezwól na uprawnienia do SMS-ów.

• Thanks 1

1 minutę temu, BocianJD napisał(a):

Dzięki, nie widziałem o tym. Chyba działa, bo bank potwierdził dodanie karty. Sprawdzę przy okazji przy zakupach i dam znać w edycji. Dzięki jeszcze raz 😁

spoko panie Kolego ... sam z tym walczyłem stąd wiadomo o co chodzi 🙃 mieliśmy kiedyś tu o tym dyskusje ... nie tylko my mieliśmy ten komunikat 🙃 ... w każdym razie za jakiś czas spróbuj odpalić ta apke i też pewnie zaskoczy ... u mnie jak to wystąpiło - jakieś 2 miesiące temu - od tej pory nie było już tego komunikatu ... a z płatnościami nie było problemów - choć korzystam z tego sporadycznie - po ostatnich problemach wrzuciłem sobie blika na zbliżeniowke i jest luks 🙃 pozdrawiam!

Zauważyłem jeszcze problem z zrzutami ekranu. Jak na razie tylko w aplikacji Instagram. Mianowicie wychodzą one przyciemnione. Opcję ciemnego motywu "Automatycznie dostosuj teksty i tła" mam wyłączoną. Zazwyczaj to pomagało, a tutaj problem dalej występuje. 

Ktoś jeszcze to zauważył? Da się to jakoś naprawić?

U mnie od jakiegoś czasu aplikacja aparatu jest zlagowana. Zawsze potrzebuje około sekundy aby się uruchomiła, a animacja wychodzenia z gestem przeciągania od dołu w górę też jest zlagowana. Inne aplikacje uruchamiają się płynnie. W czym może być problem?

https://streamable.com/1e44x8

W dniu 29.02.2024 o 19:50, Master napisał(a):

[...] ogólnie ta apka portfel nie jest do niczego potrzebna bo wszystko konfigurujesz i dodajesz przez ustawienia apek na swoim koncie google - dostęp jest przez ustawienia (załącznik) ja sobie tam zaglądałem po prostu jak trzeba było albo chciałem sprawdzić czy nie wywaliło bezpieczeństwa ... a po jakimś czasie zaczęła też działać ta apka - w sumie to bardziej wygląda jak skrót bo i tak jak ja uruchomisz to masz to samo jakbyś wszedł do portfela przez ustawienia Googla ... 🙃 [...]

Master tak gwoli ścisłości, to ta apka jest potrzebna kiedy nie masz na telefonie usług Google, a tak jest w przypadku posiadania na nim np. chińskiego romu. Po prostu bez niej nie ma jak dodać karty, bo nie ma opcji i ustawień, o których wspominasz na romie CN. Tak więc można powiedzieć, że nie jest potrzebna użytkownikom romów z usługami Google (zapewne jest ich tu przeważająca ilość, ale jednak nie wszyscy ;) )

Edited by Test

Czy u Was też jest problem z powiadomieniami, które wyświetlają się dopiero po odpaleniu aplikacji?
Zmieniłem w kilku apkach oszczędzanie energii na "bez ograniczeń", włączony autostart, ale nic to nie daje.
Z kolei opcja "Wstrzymaj aktywność aplikacji, gdy ich nie używasz" po wyłączeniu włącza się ponownie sama.

54 minuty temu, BocianJD napisał(a):

kolei opcja "Wstrzymaj aktywność aplikacji, gdy ich nie używasz" po wyłączeniu włącza się ponownie sama.

Nie klikaj w suwak tylko w nazwę. @Kacper Skrzypek kilkukrotnie już wspominał że to chińscy programiści Xiaomi popsuli i do tej pory nie zrobili nic w kodzie oprogramowania.

• Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...