Jump to content

BocianJD

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by BocianJD

 1. Witajcie, Przy przenosinach z Mi 9 SE na Xiaomi 12 (obydwa na waszych romach <3) zauważyłem że coś jest nie tak z godzinami w galerii. Problem dotyczy o dziwo tylko zrzutów ekranu i tylko aplikacji Galeria. To samo na obydwu telefonach. Objawia się tym, że zrzuty ekranu pobrane z chmury mają jakby 6 godzin do tyłu jeśli chodzi o datę wykonania. (obojętnie czy oryginał będzie z 9SE czy z 12, to po pobraniu na drugi z nich jest -6h) Z kolei jeśli ten sam zrzut ekranu otworzy się przez aplikację Pliki, to godzina wykonania wyświetlana jest poprawnie. Wiecie może skąd wynika ten problem i czy np jest to coś do naprawienia w aktualizacji?
 2. Możecie sprawdzić czy macie na tym sofcie Widewine L1 czy L3? Nie sprawdzałem wcześniej, a teraz się okazuje że jest L3. Mam zrobioną kopię persist.img z poprzedniej aktualizacji, kiedy to na pewno było L1. Czy wgranie jej pomoże?
 3. @Kacper Skrzypek Widzę że 10/4/2021 był reupload tego softu. Czy coś się zmieniło?
 4. Na pytanie o blokadę OEM znalazłem odpowiedź tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/is-oem-unlocking-is-untick-after-flash-xiaomi-eu.51374/ W skrócie: ta opcja w przypadku Xiaomi nic nie zmienia.
 5. Przełączenie centrum kontroli (powiadomień) na stary styl spowodowało, że wszystkie animacje są już płynne i szybkie. Także widocznie troszkę ta nowa funkcja jeszcze kuleje. Poprawka: Po jakimś czasie nawet na starym stylu łapie ścinki. Edit: W opcjach programisty zezwolenie na odblokowanie bootloadera jest wyłączone, a mimo to wszystko działa dobrze. Z tego co pamiętam w poprzednich softach samo wskakiwało na włączone po odblokowaniu bootloadera narzędziem od Xiaomi. Zmieniać to ustawienie, czy to bez różnicy w tym przypadku?
 6. Btw jak tam u was z płynnością działania systemu? U mnie np. animacja otwierania paska powiadomień działa mało płynnie, różne inne animacje też potrafią się przyciąć.
 7. Pokombinowałem i zadziałało dopiero za którymś softowaniem z MiFlasha i skorzystaniu z OrangeFox. W końcu nie muszę wgrywać osobno vbmeta i pamięć deszyfruje się poprawnie. Dzięki wielkie za pomoc
 8. Ok, dzięki, wieczorem pokombinuję z MiFlashem, różnymi TWRP/OrangeFoxem itp. i dam znać.
 9. Wcześniej nie ustawiałem nic, a i tak się szyfrowało. Teraz ustawiłem wszystkie 3 na zmianę i nic to nie zmienia. Użyłem komendy fastboot boot recovery.img - pewnie o to chodziło bo inaczej był błąd. I faktycznie to jedyny sposób który działa. Także dobre i to, ale może jest jeszcze jakiś sposób żeby działało to normalnie? Bo w sumie skoro u kolegi wyżej działa to i u mnie powinno.
 10. Zgadza się, jak po format data zrobię reboot do TWRP, to pamięć jest zdeszydrowana, ale wystarczy że odpalę system i znowu wejdę do TWRP i już jest zaszyfrowana ponownie.
 11. @ZduneX25 dzięki, ruszyło. Wgrałem vbmeta z Globala 12.0.3_A10, mam nadzieję że o to chodziło. Wgranie vbmeta przez TWRP też by zadziałało? Btw cały czas w TWRP (jak i w podanym wyżej OrangeFox) nawet po formacie daty jest ona zaszyfrowana. Jest aktualnie jakiś sposób na to, czy trzeba czekać na nowe TWRP?
 12. Zrobiłem instalację na czysto przez TWRP https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693749064 Niestety po zakończeniu instalacji cały czas wchodzi w TWRP. Pamięć zaszyfrowana. Btw. Nie mogę znaleźć PitchBlack Recovery dla Mi 9 SE.
 13. Jeśli masz roota to jest taka opcja. Musisz mieć Magisk i w nim moduł TaiChi, z kolei do niego podpiętą apkę CustoMIUIzer. W tej apce jest możliwość wyłączenia niechcianych ikon przy udostępnianiu. I chyba kolejność też. U mnie działa to ładnie.
 14. Powyższy link do TWRP dla Mi 9 SE nie działa. Btw. siedzę na 20.12.9 bo nie chciałem ryzykować przy tych problemach z ostatnimi wersjami. Nie mogę sobie teraz pozwolić na zabawę z zaszyfrowanymi danymi i na full wipe. Czy przejście na tą wersję przy wykorzystaniu powyższego TWRP będzie bezproblemowe jak to jest zazwyczaj?
 15. Jeśli masz roota, to pobierz ze sklepu jakikolwiek terminal (np. Terminal Emulator) i wpisz: 1. su 2. settings put system smart_dark_enable 0 3. setprop debug.hwui.force_dark false Później restart. Od tego momentu Globalny ciemny motyw jest wyłączony. Dopóki nie wejdziesz w ustawienia ciemnego motywu to będzie ok nawet po restarcie. Jak wejdziesz to cały proces do powtórki.
 16. Tak, panorama działa normalnie - podobnie jak wszystkie inne opcje aparatu.
 17. U mnie jest ok. Może wyczyść dane aplikacji aparatu?
 18. Działa, ale u mnie działał nawet z SafetyNet na fail.
 19. Mi 9 SE - SafetyNet na zielono bez żadnego kombinowania. Na Netflixie pojawił się obraz którego poprzednio nie było na L1. Na razie nie zauważyłem też błędu pustego pulpitu po odblokowaniu. Jednak się pojawił. Także na razie same plusy
 20. Pacjent Mi 9 SE. Od razu zaznaczam że nie jest to standardowy problem więc proszę nie przenosić do kosza. Tak, czytałem inne tematy o nie pojawianiu się hasła w TWRP. Wgranie softu MIUI 20.2.27 przez TWRP po raz pierwszy się nie powiodło. Teraz nie pyta o hasło nawet na najnowszym twrp-3.3.1-14-Mi9SE.img. Testowałem też OrangeFoxa, starsze wersje od TeamWin i kilka od LR.Team. Zanim zrobiłem format cache/dalvik/system to pytało o hasło. Ostatecznie nie mam ani systemu ani monitu o hasło w TWRP. Czy da się jakoś wgrać soft przez np. Fastboot? Tak żeby pozostawić partycję data i Internal Storage bez kasowania? Może macie jakieś inne pomysły jak to ogarnąć? Edit: Komenda "twrp decrypt 'hasło'" też nic nie daje.
 21. Widevine masz na poziomie L1 czy L3?
 22. Mi 9 SE - Widevine dalej na L3. Kiedy powrót do L1?
 23. I jeszcze jedno. Widevine spadł z poziomu L1 do L3. Będzie to naprawione? Jak coś to wgrałem kilka starszych wersji i ostatnia na jakiej działa L1 to 9.12.5.
 24. Na Mi 9 SE wróciły uprawnienia aplikacji od Google? Bo u mnie tak. W poprzednim sofcie były już od Xiaomi.
×
×
 • Create New...