Jump to content

BocianJD

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

BocianJD last won the day on April 3 2021

BocianJD had the most liked content!

About BocianJD

 • Birthday 12/12/1989

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9 SE

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

BocianJD's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

9

Reputation

 1. Witajcie, Przy przenosinach z Mi 9 SE na Xiaomi 12 (obydwa na waszych romach <3) zauważyłem że coś jest nie tak z godzinami w galerii. Problem dotyczy o dziwo tylko zrzutów ekranu i tylko aplikacji Galeria. To samo na obydwu telefonach. Objawia się tym, że zrzuty ekranu pobrane z chmury mają jakby 6 godzin do tyłu jeśli chodzi o datę wykonania. (obojętnie czy oryginał będzie z 9SE czy z 12, to po pobraniu na drugi z nich jest -6h) Z kolei jeśli ten sam zrzut ekranu otworzy się przez aplikację Pliki, to godzina wykonania wyświetlana jest poprawnie. Wiecie może skąd wynika ten problem i czy np jest to coś do naprawienia w aktualizacji?
 2. Możecie sprawdzić czy macie na tym sofcie Widewine L1 czy L3? Nie sprawdzałem wcześniej, a teraz się okazuje że jest L3. Mam zrobioną kopię persist.img z poprzedniej aktualizacji, kiedy to na pewno było L1. Czy wgranie jej pomoże?
 3. @Kacper Skrzypek Widzę że 10/4/2021 był reupload tego softu. Czy coś się zmieniło?
 4. Na pytanie o blokadę OEM znalazłem odpowiedź tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/is-oem-unlocking-is-untick-after-flash-xiaomi-eu.51374/ W skrócie: ta opcja w przypadku Xiaomi nic nie zmienia.
 5. Przełączenie centrum kontroli (powiadomień) na stary styl spowodowało, że wszystkie animacje są już płynne i szybkie. Także widocznie troszkę ta nowa funkcja jeszcze kuleje. Poprawka: Po jakimś czasie nawet na starym stylu łapie ścinki. Edit: W opcjach programisty zezwolenie na odblokowanie bootloadera jest wyłączone, a mimo to wszystko działa dobrze. Z tego co pamiętam w poprzednich softach samo wskakiwało na włączone po odblokowaniu bootloadera narzędziem od Xiaomi. Zmieniać to ustawienie, czy to bez różnicy w tym przypadku?
 6. Btw jak tam u was z płynnością działania systemu? U mnie np. animacja otwierania paska powiadomień działa mało płynnie, różne inne animacje też potrafią się przyciąć.
 7. Pokombinowałem i zadziałało dopiero za którymś softowaniem z MiFlasha i skorzystaniu z OrangeFox. W końcu nie muszę wgrywać osobno vbmeta i pamięć deszyfruje się poprawnie. Dzięki wielkie za pomoc
 8. Ok, dzięki, wieczorem pokombinuję z MiFlashem, różnymi TWRP/OrangeFoxem itp. i dam znać.
 9. Wcześniej nie ustawiałem nic, a i tak się szyfrowało. Teraz ustawiłem wszystkie 3 na zmianę i nic to nie zmienia. Użyłem komendy fastboot boot recovery.img - pewnie o to chodziło bo inaczej był błąd. I faktycznie to jedyny sposób który działa. Także dobre i to, ale może jest jeszcze jakiś sposób żeby działało to normalnie? Bo w sumie skoro u kolegi wyżej działa to i u mnie powinno.
 10. Zgadza się, jak po format data zrobię reboot do TWRP, to pamięć jest zdeszydrowana, ale wystarczy że odpalę system i znowu wejdę do TWRP i już jest zaszyfrowana ponownie.
 11. @ZduneX25 dzięki, ruszyło. Wgrałem vbmeta z Globala 12.0.3_A10, mam nadzieję że o to chodziło. Wgranie vbmeta przez TWRP też by zadziałało? Btw cały czas w TWRP (jak i w podanym wyżej OrangeFox) nawet po formacie daty jest ona zaszyfrowana. Jest aktualnie jakiś sposób na to, czy trzeba czekać na nowe TWRP?
 12. Zrobiłem instalację na czysto przez TWRP https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693749064 Niestety po zakończeniu instalacji cały czas wchodzi w TWRP. Pamięć zaszyfrowana. Btw. Nie mogę znaleźć PitchBlack Recovery dla Mi 9 SE.
 13. Jeśli masz roota to jest taka opcja. Musisz mieć Magisk i w nim moduł TaiChi, z kolei do niego podpiętą apkę CustoMIUIzer. W tej apce jest możliwość wyłączenia niechcianych ikon przy udostępnianiu. I chyba kolejność też. U mnie działa to ładnie.
 14. Powyższy link do TWRP dla Mi 9 SE nie działa. Btw. siedzę na 20.12.9 bo nie chciałem ryzykować przy tych problemach z ostatnimi wersjami. Nie mogę sobie teraz pozwolić na zabawę z zaszyfrowanymi danymi i na full wipe. Czy przejście na tą wersję przy wykorzystaniu powyższego TWRP będzie bezproblemowe jak to jest zazwyczaj?
×
×
 • Create New...