Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 14 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 14.0.8.0.TKBCNXM - Android 13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv14/xiaomi.eu_multi_MI11_V14.0.8.0.TKBCNXM_v14-13.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafullo napisał(a):

Zainstalowane. 

Oczywiście 4 błędy w TWRP na czerwono ale działa. Narazie wszystko ok. 

Przechodziłem z rozwojowej z grudnia bez czyszczenia wszystkiego. 

Warto? Pewnie, żeby ocenić baterię / SOT to za krótko. Ja to się boję żeby tylko coś się nie spierniczyło, bo obecny 13.0.9 działa bardzo przyzwoicie.

Na sourceforge jest tylko 1 mirror i leci jak krew z nosa.

Można wrzucać tym samym TWRP co wcześniej wrzucałem 13tke? Czy trzeba jakiś najnowszy pobierać?
Czy to normalne, że wyskakują 4 błędy na czerwono czy lepiej się na razie wstrzymać?

Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michalpl7 napisał(a):

Można wrzucać tym samym TWRP co wcześniej wrzucałem 13tke? Czy trzeba jakiś najnowszy pobierać?

Można. Po aktualizacji TWRP zmieni się na nowsze samo.

1 godzinę temu, michalpl7 napisał(a):

Czy to normalne, że wyskakują 4 błędy na czerwono czy lepiej się na razie wstrzymać?

Tak, to normalne. To problem po stronie TWRP, a nie stricte instalacji ROM-u. Być może na najnowszym wydaniu 3.9 skkk to poprawił, nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalpl7 napisał(a):

Warto? Pewnie, żeby ocenić baterię / SOT to za krótko. Ja to się boję żeby tylko coś się nie spierniczyło, bo obecny 13.0.9 działa bardzo przyzwoicie.

Ja sobie 13-tke odpuściłem. Używałem 12.5 później chwilę 13 ale jakoś wolałem 12.5

Teraz przerobiłem dwie pierwsze rozwojowe na 14 z grudnia i po nich stable. Uważam że warto, każda z tych wersji działa bardzo dobrze. Co do SOT to na rozwojowej wyciągałem ok 6h, na stabilnej jeszcze się nie wypowiem.

Jedyne co to mam wrażenie że na rozwojowej Messenger działał lepiej w sensie odrazy były powiadomienia. Tutaj przychodzą nieraz jak się włączy aplikacje. Podobnie miał kolega na 13.0.9 także może taki urok wersji stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafullo napisał(a):

Ja sobie 13-tke odpuściłem. Używałem 12.5 później chwilę 13 ale jakoś wolałem 12.5

Teraz przerobiłem dwie pierwsze rozwojowe na 14 z grudnia i po nich stable. Uważam że warto, każda z tych wersji działa bardzo dobrze. Co do SOT to na rozwojowej wyciągałem ok 6h, na stabilnej jeszcze się nie wypowiem.

Jedyne co to mam wrażenie że na rozwojowej Messenger działał lepiej w sensie odrazy były powiadomienia. Tutaj przychodzą nieraz jak się włączy aplikacje. Podobnie miał kolega na 13.0.9 także może taki urok wersji stable

No mi 13 działa super - powiadomienia od razu, bateria też bardzo przyzwoicie, ale zaryzykuję jak się ta 14 dociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, michalpl7 napisał:

No ja już mam, na razie wszystko cacy. Nie robiłem resetu wszystko zachowane. Trochę stresa tylko miałem jak na końcu Twrp spytał czy na pewno chce robić reboot bo OS nie jest zainstalowany hehe. 

Dzięki :). 

co robiłeś w TWRP BO MI TAKIE COŚ WYSKAKUJE

 

Bez nazwy.png

Bez nazwy1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ŁOWCA ISKIER Z NIEBA napisał(a):

co robiłeś w TWRP BO MI TAKIE COŚ WYSKAKUJE

 

Bez nazwy.png

Bez nazwy1.png

Tak jak poprzednio, pobrałem TWRP stąd: https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ w wersji A13.

Podpiałem telefon do komputera i odpaliłem TWRP za pomocą FASTBOOT, czyli tel. uruchamiamy VOL DOWN + POWER.

Następnie fastboot boot twrp.img

Potem Install, wskazałem mu zipa na storage telefonu i nic nie zmieniałem tylko install. Potem wipe dalvik i reboot.

Btw. zauważyłem że widget KWGT bardzo źle się odświeża, na MIUI 13 było trochę gorzej niż na 12 a tutaj jest dramat praktycznie nie używalny godzina zupełnie inna niż aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uświadomi mi ktoś w jaki sposób zainstalować najnowsze TWRP na MI11?
pobrałem najnowszy obraz TWRP, uruchamiam w fastboot telefon, potem wydaję polecenie fastboot boot twrp.img i startuje najnowsza wersja. Ale po restarcie jak uruchamiam TWRP to mi wskakuje na poprzednio instalowaną wersję czyli 3.6

Wedle poradnika dotyczącego tegoż modelu to nie ma na niego działającego TWRP, no to skąd ja go mam wersji 3,6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wiskoler napisał(a):

A uświadomi mi ktoś w jaki sposób zainstalować najnowsze TWRP na MI11?
pobrałem najnowszy obraz TWRP, uruchamiam w fastboot telefon, potem wydaję polecenie fastboot boot twrp.img i startuje najnowsza wersja. Ale po restarcie jak uruchamiam TWRP to mi wskakuje na poprzednio instalowaną wersję czyli 3.6

Wedle poradnika dotyczącego tegoż modelu to nie ma na niego działającego TWRP, no to skąd ja go mam wersji 3,6?


Niektóre nowe urządzenia z Androidem, takie jak Mi 11, nie mają TWRP i wydzielonej partycji recovery (błąd No such partition podczas próby instalacji standardową metodą opisaną wyżej) – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł, bądź w przypadku braku wersji Fastboot (brak dopisku fastboot w nazwie paczki) uruchomienie odpowiedniego TWRP w następujący sposób:

src: https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/


Informacje
MI 11 aktualnie nie posiada dedykowanego TWRP dla klasycznej instalacji oprogramowania z uwagi na nowy układ dynamicznych partycji A/B w Android 11.

src: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-11/

Natomiast dlaczego masz 3.6 to nie mam pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wiskoler napisał(a):

Ale po restarcie jak uruchamiam TWRP to mi wskakuje na poprzednio instalowaną wersję czyli 3.6

To normalne, bo nowe TWRP tylko uruchomiłeś, a nie wgrałeś.

Jak zainstalujesz aktualizację, to TWRP zaktualizuje się do nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytanie czy może też ktoś ma problem jak ja. Otóż po otrzymaniu jakiegoś powiadomienia i wybudzeniu telefonu dwuklikiem w ekran ono odrazu znika o.O gdyby nie to ze zajrze najpierw na zegarek a potem w telefon nie wiedzialbym co to jest, dziwne... Dodatkowo powiadomienia ze snapchata czy messengera w ógóle nie przychodzą 😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na mirrory sourceforge nie mamy wpływu. Sourceforge ma kilka mirrorów ale z jakiegoś powodu nowe aktualizacje nie poszły na żadne poza głównym... Kiedyś wrzucaliśmy na androidfilehost ale FTP tam chyba padło, co uniemożliwia wrzucanie ROM-ów z terminala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pobralo z predkoscia 6mb. Testuje od kilku dni i problemow jest troche, pierwszy to grzeje sie przy pobieraniu plikow z Internetu, drugie Google feed nie wysuwa sie plynnie, bateria jest tez raczej gorsza niz na MIUI 13, sklep Playstore dziala jakby byl w 30hz nie jest za wesolo. Polecam wersje gershan MIUI 13 bazowana na Indyjskiej wersji Globalnej, oczyszczona z bloatware, ulepszona z wieloma funkcjami dodatkowymi, ktore w codziennej pracy sa naprawde przydatne. Nie jest to zaden port tylko custom w wersji MIUI 13 duo lepszy od wersji z xiaomi.eu. Gershan wydal ja kilka dni temu na 4Pda, jak pewnie wiecie to rosyjski developer, ktory wydaje swoje produkcje dla wielu telefonow Xiaomi, ma tez swoje Forum.

Jak ktos chce moge podac link do strony jego, lub 4Pda.

Instalacjia TWRP powinna przebiec w taki sposob:


1. Pobierz platform-tools (adb/fastboot) , rozpakuj na pulpicie komputera
2. Pobierz najnowszą wersję TWRP ,  obraz .img skopiuj do floderu PlatformTools zmień nazwę 
na twrp.img (opcjonalnie)
3. Przełączamy telefon w tryb Fastboot i podłączamy go do komputera
4. Otwórz wiersz polecen w folderze wpisujac w adres u gory cmd
5. Teraz polecenie w cmd 

fastboot devices

Polecenie  TWRP

fastboot boot twrp.img

6. Telefon automatycznie uruchomi się ponownie w trybie odzyskiwania (w języku chińskim). 
Zmień język na angielski (prawy przycisk). Wprowadź PIN/hasło do odszyfrowania 
(jeśli jest ustawione)

7. Skopiuj plik twrp.img do telefonu

8. Ponownie flashujemy twrp.img spod odzyskiwania.

9. Install
10. Install Image
11. wyszukujemy twrp.img
12. instalujemy wybierajac - Install Recovery Ramdisk
13. Uruchom ponownie do odzyskiwania: Uruchom ponownie -> Reboot -> Recovery
14. Uruchom ponownie z odzyskiwania do systemu: Reboot - > System

Jezeli przechodzicie z innych wersji IN,CN ec... radze zrobic format data YES w TWRP restart do TWRP i instalacja Romu zeby uniknac problemow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mam problem prawdopodobnie z ubijaniem aplikacji i powiadomieniami. Dopiero jak wejdę w apkę to ściąga wiadomości - w zasadzie większość, bankowe i komunikatory. Na apkach mam ustawione, żeby bez ograniczeń było. Ma ktoś taki problem?

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piqpoq napisał:

Niestety ale mam problem prawdopodobnie z ubijaniem aplikacji i powiadomieniami. Dopiero jak wejdę w apkę to ściąga wiadomości - w zasadzie większość, bankowe i komunikatory. Na apkach mam ustawione, żeby bez ograniczeń było. Ma ktoś taki problem?

Niestety mam ten sam problem, nie pomaga wyłączenie oszczędzania baterii w aplikacjach, nadanie wszelkich uprawnień, nadawanie uprawnień do autostartu, ani wymuszenie trzymania aplikacji otwartej. W zasadzie problem dotyczy każdej aplikacji, system jest nieużywalny w tym stanie.

Edytowane przez Grunia94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem jeszcze raz z twrp, tym razem nie było błędów, ale to rozumiem dzięki nowszemu twrp. Niestety powiadomienia klęczą.

Tzn do końca nie wiem czy to powiadomienia, czy ubijanie apek, ale wygląda, że są ubite, bo dopiero jak wchodzę to widać, że pobiera cokolwiek.

 

Ehh to jest niesamowite jak skopane jest ten soft i całe to xiaomi, a ludzie się podniecają, że wsparcie 4 lata. Takiego wsparcia jak xiaomi daje to nie życzę nikomu. Czas się powoli zastanawiać nad sprzedażą

 

Jest jakaś szansa, na w miarę szybkie poprawienie na 14.0.x tych bugów? Bo jak nie to trzeba poświęcić znowu jeden dzień na flashowanie

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piqpoq napisał:

Wgrałem jeszcze raz z twrp, tym razem nie było błędów, ale to rozumiem dzięki nowszemu twrp. Niestety powiadomienia klęczą.

Tzn do końca nie wiem czy to powiadomienia, czy ubijanie apek, ale wygląda, że są ubite, bo dopiero jak wchodzę to widać, że pobiera cokolwiek.

 

Ehh to jest niesamowite jak skopane jest ten soft i całe to xiaomi, a ludzie się podniecają, że wsparcie 4 lata. Takiego wsparcia jak xiaomi daje to nie życzę nikomu. Czas się powoli zastanawiać nad sprzedażą

 

Jest jakaś szansa, na w miarę szybkie poprawienie na 14.0.x tych bugów? Bo jak nie to trzeba poświęcić znowu jeden dzień na flashowanie

Witam w grupie, noszę się z takim samym zamiarem od dłuższego czasu :) Teraz widzę, że np. powiadomienia z messengera przychodzą mi z półgodzinnym opóźnieniem... Z teamsów nie dostaję powiadomień wcale, tak samo z aplikacji bankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piqpoq napisał(a):

Ehh to jest niesamowite jak skopane jest ten soft i całe to xiaomi, a ludzie się podniecają, że wsparcie 4 lata. Takiego wsparcia jak xiaomi daje to nie życzę nikomu. Czas się powoli zastanawiać nad sprzedażą

 

Jakie 4 lata wsparcia. 3 lata plus rok poprawek i to chyba tylko dla flagowców. 

Ale patrząc obecnie to  taki mi10 z 20r z łaską dostanie miui14 i A13, a powinien bez trudu, więc te 3 lata też nie są pewne. W końcu flagowcem jest tylko telefon w bieżącym roku, za rok już będzie nowy flagowiec :)  hahaha

No systemowo Xiaomi kuleje, strach pomyśleć jak będą jeździć ich samochody. 

Edytowane przez Bar.Tek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brawo napisał(a):

Sprzedaj

Tak będzie. Dziwisz się? Mam ten tel prawie dwa lata i dopiero rom w wersji 13.0.9 nadawał się do użytku. A i tak po restarcie gubił dzwonki w ustawieniach itp. To jest obracanie się wokół komina tych samych błedów. Powiadomienia przerabialiśmy w poprzednim miui.

Sorrki ale ja nie pamiętam TAKICH problemów w jakimkolwiek samsungu. No ale trudno, sam sobie wybrałem, problem jest tylko, ze już nie mam tyle czasu ani chęci co 15 lat temu do codziennego flashowania telefonu dla zabawy. Już nie te czasy. A kiedyś to było łatwiejsze, bo były kart microsd i tam się trzymało backup, dane i wszystko szybko szło. Teraz to jest absurd, mimo, że wszystko trzymam u siebie lokalnie, to i tak zabawy na całe kilka dni zanim wszystko doprowadzę do stanu wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piqpoq napisał:

Wgrałem jeszcze raz z twrp, tym razem nie było błędów, ale to rozumiem dzięki nowszemu twrp. Niestety powiadomienia klęczą.

Tzn do końca nie wiem czy to powiadomienia, czy ubijanie apek, ale wygląda, że są ubite, bo dopiero jak wchodzę to widać, że pobiera cokolwiek.

 

Ehh to jest niesamowite jak skopane jest ten soft i całe to xiaomi, a ludzie się podniecają, że wsparcie 4 lata. Takiego wsparcia jak xiaomi daje to nie życzę nikomu. Czas się powoli zastanawiać nad sprzedażą

 

Jest jakaś szansa, na w miarę szybkie poprawienie na 14.0.x tych bugów? Bo jak nie to trzeba poświęcić znowu jeden dzień na flashowanie

Wejdz do TWRP  wipe, wipe format data YES i instaluj wersje zip 5 minut

6 godzin temu, piqpoq napisał:

Niestety ale mam problem prawdopodobnie z ubijaniem aplikacji i powiadomieniami. Dopiero jak wejdę w apkę to ściąga wiadomości - w zasadzie większość, bankowe i komunikatory. Na apkach mam ustawione, żeby bez ograniczeń było. Ma ktoś taki problem?

Sprawdz uprawnienia mi wszystko przychodzi. Ja instalaowalem MIUI 14 z tym ze w TWRP trzeba zrobic wipe i format data YES bez tego nie piszcie nawet ze wam cos zle dziala bo powiadomienia przychodza wszystkie. Aplikacje nie sa ubijane sprawdzilem ponad 10 i wylaczylem ekran za 10 minut go ponownie wlaczylem zadna aplikacja nie byla ubita komunikatory tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluje sie nowego systemu w dodatku wersji wyższej baz wipe i format data. Kopiuj i wklej z xiaomi.eu to brednie. Instrukcje, które sa tu na forum są prehistoryczne i powinny być na bieżąco aktualizowane.

Najlepszy Rom Android 12 to "recpak gershan 13.0.4" bazowany na wersji Indyjskiej i wymiata to cale xiaomi.eu. Jestem na wersji 14 xiaomi.eu  bo testuje, ale wracam na gershan i poczekam jak wyda MIUI14.

MIUI 14.0.8 xiaomi.eu 

 

Screenshot_2023-01-19-17-03-59-371_com.franco.kernel.jpg

Screenshot_2023-01-19-17-03-29-154_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez Arek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...