Jump to content

Wiskoler

Użytkownicy
 • Posts

  146
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI 11

Recent Profile Visitors

1,156 profile views

Wiskoler's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Collaborator Rare
 • First Post Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

3

Reputation

 1. Znalazłem, dokładnie tak się toto nazywa. Dziękuję za rozwiązanie małego kłopociku.
 2. Witam. Często po odblokowaniu telefonu pokazuje mi się takie koło z aplikacjami do uruchomienia, za pioruna nie mogę zlokalizować co to i gdzie to skonfigurować/wyłączyć. Zrzut ekranu powinien pomóc.
 3. W moim przypadku zarówno dodawanie odcisku jak i odczyt był na suchym palcu, i to nie jednym. Miałem dodane trzy odciski (każdy inny) i żaden się nie chciał wczytać. Dopiero usunięcie wszystkich i wprowadzenie ponownie pomogło. Trochę dziwne, bo miałem ten problem przed odblokowaniem bootloadra, potem było wgranie systemu na czysto a tym samym nowe skanowani paluchów a problem pozostał. Teraz zdjełęm folię oryginalną i założyłem szkło - usunąłem wszystkie odciski i dodałem na nowo i zadziałało.
 4. Hm, może i rzeczywiście tu leżał problem. Dziękuję, potestuję.
 5. Witam ponownie. Mi 11 i MIUIPolsk z nr 21.9.1 czyli najnowszym na obecną chwilę. Próba odblokowania telefonu odciskiem palca bardzo często kończy się komunikatem Spróbuj ponownie, a potem wyskakuje komunikat Zbyt wiele prób i trzeba rysować wzór. To u mnie tylko czy wszyscy tak mają? Dzieje się tak zarówno na telefonie z nałożoną oryginalną folią, jak i bez niej. Myślałem że to jej wina i zdarłem. Ale efekt jet ten sam. A może gdzieś w systemie jest regulacja czułości czytnika?
 6. Znalazłem w Ustawienia>Pulpit - To tak dla potomności. Dziękuję, zadziałało. Dzięki, wyczyściłem. Zobaczymy co dalej.
 7. Witam ponownie. Z powodzeniem udało mi się odblokować telefon i wgrać TWRP oraz najnowszy obecnie MIUIPOLSKA 12.6-21.9.1 rozwojowa. Mam tylko jeden problem. Otóż bardzo często wyskakuje powiadomienie "Uprawnienia wciąż przestaje działać" - do wyboru mam dwa przyciski "Anulkuj" i "Zgłoś". Przyciskanie którego kolwiek nic nie zmienia. Okienko się zamyka i powraca po kilku minutach. Idzie coś z tym zrobić czy muszę się przyzwyczaić że już tak będzie? Druga sprawa może niezbyt upierdliwa, ale jednak na dziewiątce to działało. Mam zaznaczone w ustawieniach by telefon wybudzać poprzez dwukrotne puknięcie w ekran, działa, niestety usypianie w ten sam sposób nie działa. Mając globala myślałem że po wgraniu MIUIPolska to będzie działało a tu - niestety.
 8. Ten sobie poradził, zresztą przeszedłem na Windows 10. Zalogował sie, przyszedł sms weryfikacyjny. No i teraz czekanie 155 h. Czyli zadziałało. Pozostaje czekać. Dziękuję.
 9. Witam. Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem MI 11. Przy pomocy swojego konta działającego już od dłuższego czasu na innych telefonach chciałem odblokować bootloader w najnowszym nabytku. Dodałem go do konta MI, widać go tam. Telefon się zsynchronizował poprawnie. Ściągnąłem najnowszą wersję Miflash_unlock o numerku 5.5.224.24. W telefonie wykonałem wszystkie czynności w celu odblokowania telefonu, przeszedłem do FastBoot w telefonie i uruchomiłem Miflash z prawami admina. Działam na Windows 7, jeśli ma to jakieś znaczenie.Sterowniki zainstalowały się poprawnie, telefon jest widziany i rozpoznany prawidłowo jako Venus, niestety w momencie jak wciskam przycisk Unlock(F6) pokazuje się białe okno i nie ma żadnych pól do wpisania numeru telefonu i hasła. Nawet jeśli wykorzystam link położony na dole z lewej strony to pokazuje mi się to samo puste okienko. Próbowałem ściągnąć wcześniejsze wersje programu ale tam jest tak samo, zero reakcji. Jest jakiś sposób bym sobie sam odblokował bootloader w tym telefonie?
 10. T osie podepnę pod wątek. Jak rozumiem instalowanie ROMu w stylu Syberia z XDA powoduje wyczyszczenie wszystkich danych z telefonu. Można to potem przywrócić z chmury Xiaomi lub Googla? Czy trzeba wszystko od nowa wpisywać i konfigurować? On jest spolszczony?
 11. Według porady zrobiłem co powyżej i udało mi się uruchomić na wersji Stable. Poczekam na następną wersję tygodniową i spróbuje jeszcze raz, może tam sklep pójdzie bez zająknięcia. Dziekuję za pomoc.
 12. Właśnie nie mogę wgrać Globala/Stable, również nie mogę wgrać wcześniejszej wersji MIUI.
 13. Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem MI 9 i zainstalowałem od początku najnowszą wersję MIUI czyli 9.10.17. Telefon sie uruchomił i niby wszystko działa ale niestety przy próbie wejścia do sklepu PLAY i wyszukania jakiejś aplikacji następuje wyłączenie sklepu i komunikat że mogę wysłać komunikat i tyle. Nie pomaga restart telefonu, nie pomaga ponowne wgranie MIUI poprzez TWRP. Tylko ja tak mam? Bo nie znalazłem więcej takich opinii.
 14. No to i ja podepnę sie pod wątek o ARB. Mam MI 8 z miui 8.10.18 od miuipolska, czy jeżeli będę wgrywał wersję stable od xiaomi.eu w wersji 10.0.6.0.O - to już nie będę mógł wrócić do tej lub następnej wersji miui od miuipolska? Bo sie gubię w tych dywagacjach z ARB.
 15. Witam. Trafił dziś do mych rączek nowościągnięty MI8. Zakupiony pod tym linkiem https://www.aliexpress.com/item/New-Original-Xiaomi-MI-8-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-S845-Octa-Core-Mobile-Phone-3400mAh/32882819215.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b3d4c4drviOEM Zdziwiło mnie przy pierwszym uruchomieniu że telefon jest odblokowany, taki napis wyświetla się przy uruchomieniu. Wykonanie komendy "fastboot oem device-info" zwraca to co na obrazku poniżej. Wersja MIUI w telefonie przedstawia się jako Global 9.6.1 Stabilna 9.6.7.0OOEAMIFD). W opcjach programistycznych - stan odblokowania Mi pokazuje odblokowany. Moje pytanie brzmi: moge sobie legalnie zainstalować na nim TWRP i wgrać MIUI? Czy raczej to ryzyko związane z jakimś fejkowym MIUI podszywającym się pod globala?
×
×
 • Create New...