Skocz do zawartości

MIUI 22.4.20/21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22421.png

  • Poprawki błędów, np. związanych z brakiem możliwości ukończenia pierwszej konfiguracji ze względu na ciągłe zamykanie się MIUI SDK czy niedziałającej zamiany stron Centrum funkcji miejscami
  • Od 18 lipca 2022 roku nie będziemy już wydawali wersji rozwojowych MIUI dla następujących urządzeń: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro. Xiaomi kończy dla nich wsparcie wersji beta
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia). Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 24.3 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie - w sumie detal - ale jest to od tej wersji - po co jest ta ikonka galerii w powiadomieniach? w ustawieniach powiadomień nie pokazuje tego i nie można tego włączyć / wyłączyć - nie jest tam też nic przypisane - kliknięcie otwiera oczywiście galerie ale to powiadomienie nie znika - to do czegoś w ogóle jest potrzebne?

ps. galeria jest w ustawieniu powiadomień i można to włączyć / wyłączyć - po wyłączeniu ta ikonka znika - to co pisałem powyżej chodziło mi o to że w ustawieniach tam domyślnie są sortowane od góry aplikacje od których były powiadomienia w ostatnim czasie a galerii tam nie ma mimo że ta ikonka jest wyświetlana - galeria jest "dużo niżej" i jest komunikat że brak powiadomień ....

Screenshot_2022-04-23-20-50-16-249_com.miui.home.png

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Master napisał:

takie pytanie - w sumie detal - ale jest to od tej wersji - po co jest ta ikonka galerii w powiadomieniach? w ustawieniach powiadomień nie pokazuje tego i nie można tego włączyć / wyłączyć - nie jest tam też nic przypisane - kliknięcie otwiera oczywiście galerie ale to powiadomienie nie znika - to do czegoś w ogóle jest potrzebne?

Nie, nie jest. Nie do końca jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo Galeria nie była akurat aktualizowana co najmniej od paru wydań, więc niewiele mogło się tu popsuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mateo912 napisał:

Czy ktoś jeszcze ma problem ze screenshotami?
Od 2-3 wersji dość często zrzuty mają "laga" i minie kilka sekund zanim będzie można w niego kliknąć a przyciski przewin/wyślij dość często są nieaktywne.

Wysłane z Mi11 Ultra
 

zrobiłem kilka screenshotow na próbę i nie widzę żadnych problemów - nie ma lagow zapisują się poprawnie i opcja wyślij praktycznie od razu jest dostępna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bodajże poprzedniej aktualizacji pokazuje mi się czasami informacja o długotrwałym używaniu słuchawek. Nie było by w tym nic dziwnego, bo słuchawek (bezprzewodowych) używam praktycznie codziennie około godziny podczas jazdy na rowerze. Dziwnym jest to, że usługa po zamknięciu informacji potrafi się nie zamknąć i powiadomienie cały czas "wisi". Dodatkowo w takiej sytuacji potrafi zniknąć dźwięk odtwarzany z multimediów. Jedynym rozwiązaniem wtedy jest reset telefonu.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem kilka screenshotow na próbę i nie widzę żadnych problemów - nie ma lagow zapisują się poprawnie i opcja wyślij praktycznie od razu jest dostępna 
Tak to u mnie wygląda. Dodatkowo przy użyciu wyślij i zaznaczonej opcji "skasuj po wysłaniu" często nic się nie dzieje https://cloud.tapatalk.com/s/62667fbd074b1/Screenrecorder-2022-04-25-13-01-26-710.mp4

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kloosek napisał:

Dziwnym jest to, że usługa po zamknięciu informacji potrafi się nie zamknąć i powiadomienie cały czas "wisi".

Mam to samo niestety (choć dźwięk mi nie znika).

6 godzin temu, Miui Master napisał:

Na Poco F3 jest taki błąd że mimo tego że mam zaznaczone żeby w plikach nie pokazywały mi się ostatnie zdjęcia w ostatnich to i tak mi je pokazuje nie ważne czy ta opcja jest włączona czy nie

Tu chodzi o "elementy z Galerii", czyli np. zdjęcia z Twojego aparatu, a nie do końca z innych źródeł (np. z Messengera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 11:29, Evenred napisał:

Lepiej znaczy działa :) czy lepiej idzie jakoś przeżyć? :)

Idzie przeżyć, ale to jeszcze nie jest to. Na początku było ok, ale po 2 dniach  znowu trzeba było wyłączać i włączać czy to WiFi czy dane mobilne, aby powiadomienia się pokazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 07:01, Kasia19 napisał:

Idzie przeżyć, ale to jeszcze nie jest to. Na początku było ok, ale po 2 dniach  znowu trzeba było wyłączać i włączać czy to WiFi czy dane mobilne, aby powiadomienia się pokazywały.

Sprawdziłem skuszony Twoją opinia :D mam tego pecha że wracając do wersji która tel sie wykrzacza, bo niby sie uruchamia ale nic nie działa bo pokazuje żebym poczekał aż sie tel uruchomi :d i tylko full wipe 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...