MIUI w wersji rozwojowej (przynajmniej na razie) nie dla Xiaomi 12

MIUI w wersji rozwojowej (przynajmniej na razie) nie dla Xiaomi 12

W dzisiejszym komunikacie dotyczącym aktualizacji do wersji dziennej MIUI 22.3.21 zespół odpowiedzialny za rozwój nakładki poinformował, że ze względu na “brak zapotrzebowania” nie będzie przeprowadzana rekrutacja dotycząca wersji rozwojowej MIUI dla niektórych urządzeń. Oznacza to w skrócie, że nie jesteśmy w stanie wydać wersji rozwojowej jako Xiaomi.eu dla tych smartfonów.

Urządzenia objęte tą informacją to:

  • Xiaomi 12,
  • Xiaomi 12 Pro,
  • Redmi K40S/POCO F4,
  • Redmi K50,
  • Redmi K50G/POCO F4 GT,
  • Redmi K50 Pro/POCO F4 Pro.

Tu ważna uwaga: przez wersję rozwojową należy rozumieć wersję wydawaną między innymi przez nas co tydzień (22.x.x). Poza nią Xiaomi wydaje również od jakiegoś czasu publiczną wersję beta, która jednak jest bardziej oparta na wydaniach stabilnych (pisałem o tym tutaj). Dla tego wariantu MIUI chiński zespół będzie nadal wydawać swoje kompilacje (w tym dla wyżej wymienionych modeli).

Czytaj też:  Xiaomi Mi Band 7 zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Jakie są główne powody “braku zapotrzebowania”? Wygląda na to, że wymienionych smartfonów używa dość niewielu ludzi (przynajmniej obecnie). Jeszcze mniej z nich chce używać MIUI w chińskiej zamkniętej becie (czyli naszej wersji rozwojowej). Przeprowadzanie takich testów też kosztuje, dlatego zapewne zdecydowano się na cięcie kosztów.

Powstaje pytanie: czy wersje rozwojowe dla tych modeli będą w ogóle wydawane? Nie wiadomo. Dzisiejsza informacja każe jednak przypuszczać, że perspektywy dla tego ruchu są dalsze niż wcześniej. Być może jako zespół Xiaomi.eu będziemy wydawać wersje oparte na publicznej becie dla tych modeli; będą to jednak wydania starsze pod względem niektórych funkcjonalności od wersji rozwojowych. Żadne wiążące decyzje w tej sprawie nie zostały jednak jeszcze podjęte — o sprawie dowiedzieliśmy się kilkanaście minut temu (ok. 17:30 22 marca).

Jest jednak również i bardziej pozytywna informacja: wygląda na to, że Redmi Note 11E Pro (u nas znany jako Redmi Note 11 Pro 5G i POCO X4 Pro 5G) będzie otrzymywać wersje rozwojowe MIUI. Rekrutacja w chińskim Xiaomi Community dla tego modelu według naszych informacji już ruszyła. Być może więc wydawanie tychże wersji dla tego modelu ruszy w niedalekiej przyszłości. Zakrawa jednak nieco na ironię, że średniopółkowce mogą liczyć w tym względzie na lepsze wsparcie niż flagowce…

Czytaj też:  Nie tylko smartfony. POCO pokazuje zegarek i słuchawki

Źródło: Xiaomi Community

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]