Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - Official MIUI ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2022 o 23:07, madrymichal napisał:

fastboot

zalezy mi na nagrywaniu rozmow przede wszystkim

juz ogarnalem wgralem indonezje 13.0.1 ale mam pewne ale w porownaniu z globalem

troche malolo kolorowy interfejs ikonki powiadomien sa czarnobiale a na globalu byly w kolorach

nie wiem czy to wina romu czy indonezja tak ma

jesli tak ma to trzeba bedzie sie przyzwyczaic a moze zmienia w aktualizacji

Linki które podałem, to softy  instalowana przez fastboota, przede wszystkim jest nagrywanie rozmów i kolorowe motywy , tapety (super tapety i tzw. stopione szkło) a Indonezja którą zainstalowałeś 13.0.1 to jest starsza wersja softu. w pierwszym linku jest wersja Indonezja V13.0.3.0. a w drugim wersja MMX v13.0.7.0. też nagrywanie rozmów .

Tutaj jeszcze link z Miuipolska też fostboot i nagrywanie rozmów https://miuipolska.pl/redmi-note-10-pro-stabilna/

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 20:27, rumot napisał:

Linki które podałem, to softy  instalowana przez fastboota, przede wszystkim jest nagrywanie rozmów i kolorowe motywy , tapety (super tapety i tzw. stopione szkło) a Indonezja którą zainstalowałeś 13.0.1 to jest starsza wersja softu. w pierwszym linku jest wersja Indonezja V13.0.3.0. a w drugim wersja MMX v13.0.7.0. też nagrywanie rozmów .

Tutaj jeszcze link z Miuipolska też fostboot i nagrywanie rozmów https://miuipolska.pl/redmi-note-10-pro-stabilna/

Temat ogarnięty jeśli chodzi o powiadomienia i ich wersję kolorowa i monochromatyczna 

Global na Europę domyślnie mial ustawiony styl miui a Indonezja miała powiadomienie android

A ta wersja mmx to jakaś modowana czy nie? NFC na niej działa?

 

 

 

 

Screenshot_2022-05-10-14-42-58-592_com.miui.notification.jpg

Screenshot_2022-05-10-14-42-51-928_com.miui.notification.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nakładka Miui 13 jest związana z antkiem 12 i taki jest po aktualizacji. Jeżeli chodzi o system,baterie,stabilność itd. To u mnie na wersji (MiuiMiX 3x.22.0_sweet-sweetin_V13.0.12.0.SKFMIXM) jest ok a jeżeli chodzi o baterię to wręcz rewelacyjnie , oczywiście nagrywanie rozmów też jest.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za podpowiedź. Zrobiłem tak już wczoraj wieczorem i od razu pojawiła się aktualizacja do 13.0.13. Swoją drogą dziwne, że na regionie Polska nie zaktualizował się od tak długiego czasu - chociażby poprawki bezpieczeństwa. 

Dzisiaj zmieniłem region na drugim telefonie, Redmi Note 9T i też od razu pojawiła się aktualizacja do 12.5.8. Nie wiem czemu na regionie Polska na jednym i drugim nic nie było od długiego czasu. 

Edytowane przez termito17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Wczoraj zrobiłem aktualizację do najnowszego MIUI 13.0.15.

Niestety od wczoraj telefonu nie da się używać. Cały czas się zawiesza ale to tak że tylko wyłączenie pomaga. Do tego jak sobie gram to non stop ma lekkie zwiechy. Np nie da się też słuchać na słuchawkach bo gra wtedy i przez bluetooth ale i gra głośnik w telefonie. Jak wrócić do poprzedniego MIUI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie problemu z wifi na 13.0.15. U mnie pomogło zresetowanie ustawień sieci (Ustawienia->Połączenie i udostępnienie->Zresetuj WiFi, sieci komórkowe i Bluetooth->Zresetuj ustawienia). Trzeba po tym od nowa parować urządzenia z Bluetooth i wpisać od nowa hasło do WiFi, ale zadziałało. Powodzenia.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Po aktualizacji do MIUI 13 ( Global 10.0.15  (SKFEUXM) przestała działać usługa połączeń przez WiFi w sieci Orange Nju.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie ?. W wersji MIUI 12 można było włączyć WiFi calling kodem VoWIFI *#*#869434#*#*

usługa działała wyśmienicie do czasu aktualizacji do MIUI 13.

 

Może da się cofnąć do MIUI 12 ?? nie wiem jak to zrobić bez utraty danych.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem mamie Redmi Note 10 Pro 8/128 w promce,

po wyjęciu przetestowałem i zaktualizowałem, niestety, moim zdaniem wolno działa, responsywność jest kiepska,

czy to jest wina tego słabego procka, czy miui, czy czegoś innego? Generalnie może jestem przewrażliwiony, bo mam daily S20 FE, obok jeszcze Motke g100, do tego moje ostatnie Xiaomi, które miałem w ręce to 11T, 9T PRO i Mi8, zatem flagowce lub okołoflagowce, ale tutaj laguje bardzo ten telefon,

co radzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dzanas69 napisał(a):

Odblokować BL, zainstalować xiaomi.eu.

raz mi się udało przejść tą całą procedurę i to w części przy wykorzystaniu jakiegoś programiku-gotowca, nie jestem w stanie raczej tego powtórzyć, trwa to długo, instrukcje są bardzo niejasne, moim zdaniem zawierają luki i człowiek, ktory nie jest programistą się w tym gubi, po prostu za dużo czasu i nerwów to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2022 o 19:25, petersett napisał(a):

raz mi się udało przejść tą całą procedurę i to w części przy wykorzystaniu jakiegoś programiku-gotowca, nie jestem w stanie raczej tego powtórzyć, trwa to długo, instrukcje są bardzo niejasne, moim zdaniem zawierają luki i człowiek, ktory nie jest programistą się w tym gubi, po prostu za dużo czasu i nerwów to kosztuje

zgadzam się z dzanas69 też nie jestem programistą, pamiętam też na początku miałem problem i tak jak ty twierdziłem że nie jest proste że zbyt skomplikowane ale w końcu usiadłem zrobiłem w/g instrukcji na spokojnie i teraz myślę ze to jest wszystko proste jak drut. Znajdź trochę czasu i się bierz za to (Powodzenia).

Na forum masz wszystko opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rumot napisał(a):

zgadzam się z dzanas69 też nie jestem programistą, pamiętam też na początku miałem problem i tak jak ty twierdziłem że nie jest proste że zbyt skomplikowane ale w końcu usiadłem zrobiłem w/g instrukcji na spokojnie i teraz myślę ze to jest wszystko proste jak drut. Znajdź trochę czasu i się bierz za to (Powodzenia).

Na forum masz wszystko opisane

na forum jest mnóstwo wątków, tutriale są sprzed 3-5 lat,

jedyne dlaczego mi się udało wtedy, 2 lata temu to dzięki programikowi takiego Włocha, Xiaomi Tool, zreszta już nie jest to rozwijany projekt, do tego i tak się zatrzymało i nie wiedziałem co robić

 

Instrukcja nie powinna być pisana na zasadzie, zainstaluj to, wpisz to i tamto, tylko powinno być krok po proku dla osób nie siedzących w tym napisane jasno i łopatologicznie, co zrobić jak masz taki i taki model, samo odblokowanie już jest wymagające, trzeba logować konta z danych mobilnych, odblokowywać twrp, potem i tak pojawia się komunkat czekaj 162 godziny,

gdzie niby na forum jest to prosto napisane? Bo dla mnie to jest napisane skomplikowanie i tyle, a dla człowieka pewnym wieku jak ja, to pracy mam swojej pod dostatkiem, by się zastanawiać co autor ma na myśli, co oznaczają jakieś skróty itp, ewentualnie powinien być poradnik wideo i już po kolei co robić gdzie klikać,

ja wiem jedynie, że trzeba po odblokowaniu zainstalować twrp (nie wiem skąd to pobrać nawet i jaka wersje) gdzie indziej jest napisane, że nie trzeba, że potem wejsc do twrp zszczyścić telefon i tam przeniesc kablem nowy rom i zainstalować, ale to tylko 5te przez 10te pamietam jak przez mgłę, w tych poradnikach, które tu są się gupię niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, petersett napisał(a):

Instrukcja nie powinna być pisana na zasadzie, zainstaluj to, wpisz to i tamto, tylko powinno być krok po proku dla osób nie siedzących w tym napisane jasno i łopatologicznie, co zrobić jak masz taki i taki model

Po to jest instrukcja UNIWERSALNA, żeby pasowała do KAŻDEGO modelu.

W mojej instrukcji starałem się napisać wszystko tak prosto, jak to tylko możliwe. Mogę Ci pomóc z tym.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, petersett napisał(a):

na forum jest mnóstwo wątków, tutriale są sprzed 3-5 lat,

jedyne dlaczego mi się udało wtedy, 2 lata temu to dzięki programikowi takiego Włocha, Xiaomi Tool, zreszta już nie jest to rozwijany projekt, do tego i tak się zatrzymało i nie wiedziałem co robić

 

Instrukcja nie powinna być pisana na zasadzie, zainstaluj to, wpisz to i tamto, tylko powinno być krok po proku dla osób nie siedzących w tym napisane jasno i łopatologicznie, co zrobić jak masz taki i taki model, samo odblokowanie już jest wymagające, trzeba logować konta z danych mobilnych, odblokowywać twrp, potem i tak pojawia się komunkat czekaj 162 godziny,

gdzie niby na forum jest to prosto napisane? Bo dla mnie to jest napisane skomplikowanie i tyle, a dla człowieka pewnym wieku jak ja, to pracy mam swojej pod dostatkiem, by się zastanawiać co autor ma na myśli, co oznaczają jakieś skróty itp, ewentualnie powinien być poradnik wideo i już po kolei co robić gdzie klikać,

ja wiem jedynie, że trzeba po odblokowaniu zainstalować twrp (nie wiem skąd to pobrać nawet i jaka wersje) gdzie indziej jest napisane, że nie trzeba, że potem wejsc do twrp zszczyścić telefon i tam przeniesc kablem nowy rom i zainstalować, ale to tylko 5te przez 10te pamietam jak przez mgłę, w tych poradnikach, które tu są się gupię niestety.

Kacper Skrzypek powinien ci pomóc  , ale jeżeli chcesz to napiszę ci instrukcje tak łopatologicznie krok po kroku ( od odblokowania boota do instalacji roomu).Tylko jutro i wyślę na pocztę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją:

Ściągasz TWRP - im nowsze, tym lepiej (prawdopodobnie będą działać OrangeFox lub 3.6.2-12.1): https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/sweet/

Potem ROM z naszej strony i narzędzia platform-tools, też z instrukcji. Przenosisz obraz do rozpakowanego folderu i postępujesz już potem zgodnie z instrukcją w kwestii instalacji recovery i ROM-u.

Jak chcesz, mogę Ci pomóc to ogarnąć zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, jest 3 7 0 120

dalej juz nic nie wiem co robic 

daję instaluj ale nie wykrywa przez kabel komputer, wiec to już właściwie wszystko do czego sam doszedłem, reszty nie potrafię

teoretycznie ten programik xiaomi tool przepchnął ten obraz ktory wskazalem 3gb, ale weszlo do twrp i jak daje restart- system wraca do twrp

Edytowane przez petersett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, petersett napisał(a):

daję instaluj ale nie wykrywa przez kabel komputer, wiec to już właściwie wszystko do czego sam doszedłem, reszty nie potrafię

Wyczyść > na dole Formatuj Data > wpisujesz yes i akceptujesz. Potem wracasz do głównego menu, Restart > Recovery. Potem przenosisz paczkę do pamięci telefonu, komputer powinien wykryć telefon normalnie jako pamięć. I instalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wyczyść > na dole Formatuj Data > wpisujesz yes i akceptujesz. Potem wracasz do głównego menu, Restart > Recovery. Potem przenosisz paczkę do pamięci telefonu, komputer powinien wykryć telefon normalnie jako pamięć. I instalujesz.

edit 

dziękuję za wskazówki

udało się, ale nie wiem jak sam, coś się resetowało i udało się,

po wejściu zaktualizowało na 3 0 15

system jest ładny, działa nagrywanie rozmów, natomiast żadnych pozytywnych zmian szybkości działania względem global nie widzę, nawet apki uruchamiają się pierwszy raz w sekundę, może to moje przyzwyczajenie do procków 865 870 mnie tutaj myli, ale jednak sądziłem, że ten 732G będzie żwawszy, zwłaszcza na miui eu

Edytowane przez petersett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...