Jump to content

Korzystanie ze skrótów do ustawień wi-fi, nfc itp. a blokada ekranu


Kudlaczyk
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Jestem nowym użytkownikiem telefonu z miui (wersja 12) na redmi note 8 pro. Zauważyłem, że mimo ustawionego kodu blokady (wężyka) możliwe jest włączanie/wyłączanie wifi, nfc, pakietu itd. przy pomocy rozwijanego od góry menu na podświetlonym ale nie odblokowanym ekranie. Chciałbym aby do zmiany tych ustawień wymagane było odblokowanie. Czy jest taka możliwość? Gdzieś znaleźć odpowiednie ustawienia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie ma znaczenia nowe czy stare. Poza tym wybudzenie ekranu (nie mylić z odblokowaniem telefonu) umożliwia płacenie GPAY, a to już duża lipa. Poprzez centrum włączasz NFC i jedziem z kasą :( 

Edited by brawo
Link to comment
Share on other sites

pan el powiadomień otwiera się jak paluchem pociągniesz po góra lewa strona, a centrum kontroli otwiera się jak paluchem pociągniesz góra prawa strona. To dwie różne sprawy. Przestań już śmiecić tym panelem powiadomień bo nie o tym wątek.

Link to comment
Share on other sites

Nie pionuj mnie tak chyżo, bo również nie masz racji do konca.

W tytule i poście nie ma nic odnośnie tego, że chodzi konkretnie o centrum. Jest napisane o przelacznikach. Wystarczy wyłączyć nowe centrum (otwierane po przejechaniu palcem po prawej), i nie będzie przełączników na zablokowanym ekranie. 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, frrancuz napisał:

Po wyłączeniu centrum kontroli, odznaczeniu opcji którą wskazałem nie mogę rozwinąć paska powiadomień na zablokowanym ekranie.

Jak jest ustawione stare centrum kontroli to nie da się po zablokowaniu rozwinąć. Jedynie z nowym bo rozdzielili centrum kontroli i zapomnieli o nim.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

To nie prawda. Chyba wiem jak lepiej jak mam u siebie ;)
Był tu już wątek poruszony o tym przez Marcina, ale trochę inaczej opisany. Ale jakiś narwany moderator wyrzucił go do kosza, bo uznał problem za rozwiązany, ale on nie został rozwiązany.

Jeśli mam ustawione w aod dwukrotne tapnięcie do wybudzenia ekranu, to bez względy czy mam ustawione nowe czy stare centrum, to i tak ono jest do otworzenia. Mi9tpro global oryginalny. Pasuje mi to wybadzenie ekrany, ale nie pasuje to, że GPAY widzi wybudzony ekran jako odblokowany telefon. W dodatku mogę (albo obcy) otworzyć centrum kontroli i włączyć NFC no i hulaj dusza...

 

Edited by brawo
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, brawo napisał:

To nie prawda. Chyba wiem jak lepiej jak mam u siebie

Oczywiście jak zwykle, tak jest u Ciebie to musi być u wszystkich. Sprawdziłem i ze starym działa to  (Mi9Lite) tak jak napisał kolega @frrancuz, wybudzenie dwuklikiem nic tu nie zmienia. To że GPay traktuje ekran blokady jak odblokowany telefon to błąd i też prawdopodobnie nie występuje u wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, FromWP napisał:

tak jest u Ciebie to musi być u wszystkich.

Ostygnij chłopaku. Co mnie obchodzi co mają inni i na innych modelach telefonów, szczególnie innym niż mój? Ja o to nie pytałem nigdzie. Po co zabierasz głos skoro nic nie wnosić do tematu?

"To że GPay traktuje ekran blokady jak odblokowany telefon" -  to też bzdura. Jest tak, że GPAY wybudzony ekran traktuje jak odblokowany telefon. Być może wielu nawet nie wie, że tak jest z jego telefonem... Przy nie wybudzonym ekranie nie da się zapłacić. Jest ok. Tak jak u mnie i nie wiem jak jest u wszystkich i czy na wszystkich modelach telefonów ;)

 

Edited by brawo
Link to comment
Share on other sites

Wybudzenie wystarczy do 50 zł, powyżej pin lub odblokowanie telefonu (ostatnio większość banków wprowadziła już płatność na dowolną kwotę jeżeli tel. jest odblokowany). 

Ustawienie o którym pisał @FrAnCuZ działa dla starego panelu, nowe centrum kontroli i tak się otworzy. 
Tylko że mimo używania "starego" panelu i wyłączenia otwierania panelu powiadomień, wystarczy na zablokowanym ekranie uruchomić aparat i panel powiadomień już się otworzy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli już to do 100 zł (tak, znów tak jest u mnie ;) ) Co nie zmienia faktu, że nie powinno się  otwierać centrum na wybudzonym ekranie i osoby trzecie mogą włączyć NFC, które umożliwia takie płatności GPAYem.

Edited by brawo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...