Jump to content

syfMIUI na telefonie - jaki bootloader, jak zmienić?

Recommended Posts

Dzień dobry,

Parę lat temu kupiłem córce telefon MI 5X ze znanego warszawskiego sklepu, a teraz chciałem go dać mamie. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że nie można przywrócić telefonu do ustawień fabrycznych, bo po zatwierdzeniu komendy przywróć do ustawień fabrycznych telefon się zrestartował i tyle. Chciałem podłączyć telefon do komputera w trybie fastboot i zainstalować sterowniki eby sprawdzić czy to oxygen, tiffany czy inne cudo ale po ukazaniu się na ekranie obrazka z robotem i podpięciu telefonu do komputera ten po chwili się zrestartował.

Pytanie do Was koledzy/koleżanki - co robię źle?

Chciałbym sprawdzić jaki bootloader mam w tym telefonie i czy dam radę przejść na oficjalny soft, bo jestem laikiem więc może się okazać, że trzeba będzie wysłać telefon do ACIDA.

Oczywiście o ile będzie to miało sens z finansowego punktu widzenia, bo telefon jest wiekowy już.

Dodam tylko że używałem laptopa z WIN10 i oryginalnego kabla dołączonego do telefonu.

Załączam screeny z telefonu i z góry dziękuję za pomoc.

Screenshot_2021-01-10-12-17-41-223_com.android.settings.png

Screenshot_2021-01-10-12-17-09-498_com.android.settings.png

• Kacper Skrzypek changed the title to syfMIUI na telefonie - jaki bootloader, jak zmienić?
57 minut temu, tot napisał:

Pytanie do Was koledzy/koleżanki - co robię źle?

Procesor w laptopie? Na Ryzenach są jakieś problemy z fastbootem, trzeba ogarniać to fixem: Usb3fix.bat

Niemniej wersja którą masz, po krótkim researchu wskazuje, że bootloader jest od Mi A1. https://c.mi.com/thread-1423839-1-0.html

Tytuł wątku został skorygowany.

Orjon, dziękuję za odpowiedź. i skorygowanie tematu.

Nie mam Ryzena, mam Intela Core i5.

Czy ten fix pomoże też w tym przypadku czy jest przeznaczony tylko dla Ryzenów?

3 godziny temu, tot napisał:

czy dam radę przejść na oficjalny soft

Niestety nie ma dla tego telefonu oficjalnego romu global. Był sprzedawany tylko w Chinach i jedyne oficjalne romy tylko chińskie. Dlatego wgrali syfmiui udające globala. Musisz wgrać oficjalny chiński rom, a potem xiaomieu. Albo skorzystać z pomocy serwisu Acida. Fix jest tylko dla Ryzenów.

Edited by FromWP
1 godzinę temu, tot napisał:

Czy ten fix pomoże też w tym przypadku czy jest przeznaczony tylko dla Ryzenów?

Tego nie wiem, być może jest jakiś problem w twoim przypadku z fastbootem. Sprawdziłbym na innym kompie, może to kwestia kompa, a nie telefonu. Fix o ile pamiętam tylko dla Ryzenów.

2 godziny temu, brawo napisał:

A ten tytuł  "Syf MIUI" co ma wspólnego z twoim problemem?

Takie ma wgrane. Na pewno nie jest to oficjalny rom.

Edited by FromWP

Dziękuję panowie.

Sprawdzę jeszcze na innym laptopie.

Obawiam się że jeśli nie jestem w stanie sprawdzić wersji bootloadera, bo telefon się resetuje to w trakcie kolejnych operacji też może się to zdarzyć i będzie po temacie...

Panowie, zmieniłem port USB i pomogło. Poniżej załączam screeny z ADB.

Teraz pytanie - jeśli bootloader jest odblokowany jak w tym przypadku to mogę przejść do zmiany bootloadera na Tiffany zgodnie z linkiem podanym przez Orjona?

Czy coś pominąłem?

Tissot.jpg

Bootloader status.jpg

Edited by tot

100% pewności nie ma że masz twrp Tiffany, ale prawdopodobnie tak.  Nie wiem czy nie lepiej, bezpieczniej było by najpierw wgrać MiFlashem (bez blokowania bl z zaznaczonym clean all) w fastboot stockowy chiński rom fastboot ( https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.ODBCNXM/tiffany_images_V11.0.3.0.ODBCNXM_20191118.0000.00_8.1_cn_5d2553470e.tgz )  Potem dopiero twrp i rom xiaomieu. Ale może takie rozwiązanie też w tym przypadku jest ryzykowne. Telefon i temat trochę stary. 

Edited by FromWP