Jump to content

GCAM Redmi Note 8pro


Recommended Posts

Ja próbowałam zainstalować, co prawda nie tę wersję, ale jak mnie przy instalacji spytało, czy zaktualizować systemową aplikację aparatu, to zrezygnowałam. Czy gcam tak działa, że zastępuje wbudowaną? Myślałam, że powinien się instalować jako coś osobnego? 

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...
8 godzin temu, carolef napisał:

Podobno jest gcam na rn8pro. Testował ktoś?

https://c.mi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2557442&aid=4908000&from=album&page=1

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Kilka postów nad Twoim jest dość wyraźnie napisane... ;-)

 

Zobacz sobie Manual Camera DSLR.... 

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Ale nie ma tej magiii w nazwie... Toż to gcam... To M U S I robić lepiej! 

 

 

Ja tam tego badziewia nie używam od MiMax3, bo zysków żadnych nie było, szczególnie przy oglądaniu na 32". Chinole pracują powoli nad apką od aparatu stokową i czasami można z niej dużo wykrzesać... 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Matf napisał:

Ludzie piszą, że stockowa apka robi lepsze zdjęcia niż ta.

Jak dla mnie zależy, stockowa apka ma beznadziejne odszumianie, jak tylko nie ma idealnych warunków oświetleniowych to bardzo gubi detale. Na gcamie przynajmniej dla mnie jest z tym o niebo lepiej. No ale fakt, kiedy światło jest dobre i zrobimy zdjęcie w 64Mp to może wyjść lepsze niż gcama.

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Matf napisał:

A jednak na prawie wszystkich telefonach od Xiaomi gcam robi robotę. Rozumiem, że Mediatek jest tutaj problemem? Myślisz, że kiedyś powstanie gcam, który zastąpi stockowy aparat w każdym względzie? 

Mediatek jest problemem, szczególnie jeżeli chodzi o video, a co do samego robienia zdjęć to aż tak nie przeszkadza. Generalnie, (w mojej opinii oczywiście) przy zastosowaniu odpowiednich ustawień można dostać zdjęcia lepsze niż ze stockowej apki w większości przypadków, no ale niestety ciągle pozostają pewne niedoskonałości jak lagujący "night sight" czy wysypujące się video właśnie, albo konieczność zmiany ustawień żeby odpowiadały aktualnym warunkom. Stock jest o tyle fajny że nie trzeba nic grzebać a działa :P

Póki co nie mam roota, ale możliwe, że spróbuję się trochę zapoznać z bibliotekami mediateka dotyczącymi aparatu (bo póki co ogarniam trochę jedynie te ze snapdragona) i może to pomoże w naprawieniu video/ zacinającego się viewfindera

 • Like 3
Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...

Przestańcie proszę się tak spuszczać nad tym biednym gcamem. https://c.mi.com/thread-2854675-1-0.html?t=1580748083826

Ani tutaj (RN8Pro), ani w MiMax3, ani w Mi9 nie zarejestrowałem czegoś spektakuralnego... Szału nie robi... A żeby osiągnąć cokolwiek trzeba się nakombinować, jak w każdej innej aplikacji. Jeżeli chodzi o robienie "na pałę" to i stockowa i Manual Camera daje lepsze efekty bez kombinacji... Ale co kto lubi... 

 

Jednocześnie uchylam kapelusza, że komuś się chce zmusić oporną materię do współpracy. Tylko jest zawsze jedno niebezpieczeństwo, że byle uzyszkodnik złapie, nie wie co/gdzie/jak/po_co/dlaczego i później jęczy... ;)

Komuś kto się w tym i przy tym rzeźbi jest zawsze łatwiej... 

 

 

Edyta: żeby nie być gołosłownym https://photos.app.goo.gl/yQF7JMaPDWTN1HKw5 te dwa zdjęcia gdzie kwiatek jest mniejszy i gorsze jakościowo to gcam. Dwa lepsze to stokowa apka z AI i HDR. 

 

Edyta2: Walcowanie gcama na RN8Pro https://c.mi.com/thread-2858424-1-0.html?t=1580808570934 to naprawdę nie, jak na razie, szans dobrze na nim działać. 

Edited by JamCiTo
Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

A u mnie nie... Zdjęcia nocne w 7.3 są zbliżone do stokowej... Ale szału nie robią... Zdjęcia z przed chwili, stokową apką na automacie i bez trybu noc. 

Stokowa: https://photos.app.goo.gl/7bRu44Cdw7LnwzEh8

Gcam na auto: https://photos.app.goo.gl/HAr9KL8xmGYTkq1s6

Gcam tryb nocny: https://photos.app.goo.gl/TsrXWaJ8omjm57U7A

Stokiem zrobione zdjęcie ma najwierniej odwzorowane kolory. Gcam na trybie noc zdjęcie teoretycznie najjaśniejsze (aczkolwiek też nie do końca), kolory wyprane i całość uderza w niebieski. Ogólnie badziew. Na automacie jak stokowa apka to bieda, nędza i kijem pogania... A i hdr+ idpalony na gcamie. 

Ta apka naprawdę jeszcze długo nie będzie działać doskonale na tym sprzęcie... 

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
 • 10 months later...
 • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...