Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, steel_rat napisał:

Może tak być. Albo po prostu dajesz nowe zasoby w programie. Tertisa dodam. Były problemy z zasobami bo same się dublowały elf'y. Myślę że problem rozwiązany i teraz jest ok.

A kulę nie po polsku można usunąć - teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slimak131 napisał:

Dziękuje bardzo za full elf+literki. Wszystko działa.

 

Rozumiem, że otwieram swojego res w javie, usuwam wszystkie zasoby Bmd, csv i zostawiam tylko elf?

Czy alarm edit, musi być w res, czy można go dodać do literek?

 

Małe poprawki:

 

Teraz tylko apel do Ciebie abyś zrobił obrazki do animacji tego nowego kolorowego menu, bo to stare przy nowym wygląda bardzo mizernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steel_rat napisał:

Zaktualizowany plik z fontami.

 

BipOsElf.zip 332 kB · 2 downloads

Mówiłem że POLAK POTRAFI nawet magiczna kula jest po polsku ! Naprawdę podziwiam i dziękuję. Teraz tylko czekam na nowe animowane pełne menu na wzór BipS. Wierzę że i to się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, steel_rat napisał:

Jest bo znalazłem wersję po rosyjsku i ja przetłumaczyłem. Z angielską było by to niemożliwe.

A w tym Sokobanie bez wibracji tego obrazka byś teraz nie wymienił ?

 

 

SokobanBIP.elf

Edytowane przez lisek1953
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, steel_rat napisał:

Zaktualizowany plik z fontami.

 

BipOsElf.zip 332 kB · 3 downloads

Dziękuję.

Dla mnie to jest już wersja właściwie idealna. Mamy ładną grafikę z możliwością włączenia w każdej chwili animacji. Dużo miejsca na nowe elf jak się pojawią.

Co do nowych animacji, to chyba trzeba poszukać już gotowych o zbliżonych rozmiarach, ale większa animacja mogła by już spowolnić zegarek.

 

https://youtu.be/Hr11wXTnXKE

 

P.S Marzy mi się jeszcze kompas z białymi cyframi.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, slimak131 napisał:

Dziękuję.

Dla mnie to jest już wersja właściwie idealna. Mamy ładną grafikę z możliwością włączenia w każdej chwili animacji. Dużo miejsca na nowe elf jak się pojawią.

Co do nowych animacji, to chyba trzeba poszukać już gotowych o zbliżonych rozmiarach, ale większa animacja mogła by już spowolnić zegarek.

 

https://youtu.be/Hr11wXTnXKE

 

P.S Marzy mi się jeszcze kompas z białymi cyframi.

Ale animacji spróbować można, przecież jeśli to spowolni pracę zegarka zawsze można z tego zrezygnować. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym tego nie nazwał ryzykiem ciekawe ile będzie ważył cały elf z animacją. Co do Socobana to trzeba edytować bezpośrednio res w edytorze punkbpo punkcie. Można w ten sposób wszystko przetłumaczyć. Tylko jest dużo roboty. Jak komuś się chce to podeślę res do zabawy. Tyle że po zabawach musi mieć wielkość identyczną co do bajta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steel_rat napisał:

Ja tam bym tego nie nazwał ryzykiem ciekawe ile będzie ważył cały elf z animacją. Co do Socobana to trzeba edytować bezpośrednio res w edytorze punkbpo punkcie. Można w ten sposób wszystko przetłumaczyć. Tylko jest dużo roboty. Jak komuś się chce to podeślę res do zabawy. Tyle że po zabawach musi mieć wielkość identyczną co do bajta.

Przepraszam, myślałem że w Sokobanie wystarczy wymienić cały obrazek podobnie jak w menu BipOs, gdzie w RescourceArchiver wymieniłem obrazek roweru i spaceru na te ze słoneczkiem od ślimak 131. Natomiast ile będzie ważył cały elf z animacją na pewno się nie dowiemy jeśli go nie zrobimy. A chyba zawsze w wypadku zbyt dużego możemy zainstalować poprzedni, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steel_rat napisał:

Jak bym miał źródła i mógł skompilować Socobana to nie ma problemu. Mogę różne obrazki dodawać, odejmować. W tym przypadku, że działam na gotowym programie, mogę tylko zastępować obrazki. Warunek jest taki, że rozmiar nie może być inny niż oryginału.

Myślałem że ten który podałem ma rozmiar właśnie oryginału, skoro nie  to podaj mi jaki ma być i ja postaram się taki zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, steel_rat napisał:

Tu masz w res obrazki z Socobana. Edytuj je najlepiej w programie do edycji res. (wykasuj .zip)

sokoban.res.zip 73 kB · 1 download

Odsyłam z poprawionym obrazkiem, tym który ukazuje się po naciśnięciu w menu sokobana na znak zapytania (również wykasuj ZIP). Sam jestem ciekaw czy to zadziała ?

SOKOBAN 1.png

sokoban1.res.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lisek1953 napisał:

Przepraszam, myślałem że w Sokobanie wystarczy wymienić cały obrazek podobnie jak w menu BipOs, gdzie w RescourceArchiver wymieniłem obrazek roweru i spaceru na te ze słoneczkiem od slimak 131. Natomiast ile będzie ważył cały elf z animacją na pewno się nie dowiemy jeśli go nie zrobimy. A chyba zawsze w wypadku zbyt dużego możemy zainstalować poprzedni, chyba że się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, steel_rat napisał:

Proszę jest też tam Socoban z Twoim ekranem. Jak bo się Tobie chciało to możesz tak wszystko przetłumaczyć. To jest dość zmunda robota 

Biposres2.zip 332 kB · 1 download

Dziękuję, jakoś wspólnym wysiłkiem - najważniejsze że się udało. Wszystko przetłumaczyć ? masz na myśli w Sokobanie - tam są może jeszcze ze dwa obrazki, jeden z informacją o gratulacjach ukończenia poziomu i jakiś drugi nawet nie zwróciłem uwagi. Ten który wymieniłem był moim zdaniem najważniejszy bo tłumaczył zasady gierki. Żebym mógł wymienić obrazki w innych aplikacjach musiałbym mieć je w takim pliku zasobów res jaki mi dostarczyłeś. W tej chwili te elfy umieściłeś w pliku fontów których ja nie potrafię rozpakować. W poprzednich plikach zasobów Red (kiedy jeszcze nie było elfów w pliku fontów) też obrazków aplikacji nie znalazłem - sprawdzałem na przykładzie sokobana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2020 o 00:13, steel_rat napisał:

Możesz przetłumaczyć wszystkie większe obrazki. Myślę, że wtedy gra będzie w całości po polsku. Spokojnie możesz edytować to co wysłałeś do mnie.

Wymieniłem w Sokobanie jeszcze te dwa obrazki, sprawdź czy to będzie teraz działać prawidłowo ponieważ obawiam się że np. numer poziomu może być liczbą zmienną lub któreś z pól powinno być aktywne na dotyk.

Niepokoi mnie ta liczba 23 , klasyczny Sokoban ma 15 poziomów no i to 666.

 

 

 

KOMPLET.png

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, steel_rat napisał:

Cyferek nie ruszaj. Masz tam wybiierz a nie wybierz. Za dużo i.

Możesz jeszcze poprawić tak gdzie jest "level" i "move". Taka mniejsz bitmapa.

Nie zrozumiałem tego co napisałeś jak mogę to poprawić i co to znaczy mniejsz -  bitmapa - jeśli mam zmniejszyć to do jakiej wielkości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steel_rat napisał:

Szukaj tu na 21 podstronie.

Poprawiony Sokoban. 

Biposres3.zip 332 kB · 3 downloads

No I udało się, wszystko działa poprawnie. Po wgraniu nowego pliku fontów najlepiej jest wgrać ponownie plik zasobów res ponieważ zdarza się że zegarek zaczyna zachowywać się niestabilnie (resetuje się samoczynnie i potrafi samodzielnie wyjść z aplikacji). Później już wszystko jest ok.

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie res też potrafi zdestabilizować zegarek. Z czasem jakby się wszystko układało i po paru samoczynnych restartach, zegarek zaczyna działać stabilne.

----------------

"Mod optyczny" zabezpieczający szybkę.

IMG_20201231_071938.thumb.png.3341efbb8cac5305b37dff1ca36733fb.png

Jak dojdzie z chin, to opiszę jak się trzyma. Wersja do bip/bip lite do kupienia za 14zł. Osłonka jest gumowa i trzeba ją zdejmować do ładowania.

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...