Jump to content

Mi home v2 + czujnik zalania (zgodność)


robus23
 Share

Recommended Posts

       Witam

Do zestawu Mi Smart Sensor Set dokupiłem czujkę zalania wodą:

image.thumb.png.9bf4dc22f7e06d39bdc04d1e9f1f70c6.png

Niestety przy próbie dodania czujki do bramki otrzymuję komunikat, iż czujka jest niekompatybilna:

image.thumb.png.894835cd1c84aa908f17305558555996.png

Faktycznie ta czujka nie zadziała z tym sprzętem czy robię coś źle ? Jest na to jakieś rozwiązanie ?

pozdrawiam

 

P.S.

Zestaw Mi smart zakupiony w polskiej dystrybucji, z polska wtyczka:

image.thumb.png.eb57f21d15fde34dc275c8b1ea6b1552.png

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem tak jak pisaliście i ... działa!  Wielkie dzięki za pomoc !!!

  pozdrawiam

P.S.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu wiec może tutaj zapytam: Czy taki termometr:

image.png.14eedcbc6f3b70d97e743239a747b3d7.png

pokazuje również temperaturę przez bramkę MI, przez WiFi a nie tylko przez BT ?  Inaczej, czy mogę na telefonie wyświetlić temperaturę nie będąc w zasięgu BT ? Będąc poza domem ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie, zakupiłem zestaw:

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-smart-sensor-set-zestaw-czujnikow-8079513421?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Model: DGNWG05LM

Jest to Gateway V2. Nie widzę w nim radia żeby jakiekolwiek uruchomić. W zestawie były czujki ruchu, otwarcia okien i przycisk. Serwer polski widzi bramkę natomiast nie widzi zarowek yeelight bulb. Serwer chiński widzi wszystko. 

Przy wejściu na bramkę polska/Chiny i próbie dodania czujnika temperatury widzę że nie jest kompatybilny.

Jakie czujki można dokupić aby działały z tą bramka? Dlaczego nie widzę radia w aplikacji mi Home?

Link to comment
Share on other sites

nazwa gateway v2 to marketingowy belkot. w praktyce to sa bramki oznaczone jako lumi.gateway.v3 (chinska) i lumi.gateway.mieu01 (eu). sprzetowo to zupelnie inne urzadzenia, ktore robia podobne rzeczy. eu nie ma radia. lista wspieranych sensorow nie ma znaczenia, obydwie obsluza wiekszosc sensorow mi/aqara, ale np. tylko chinka zarowki ikea. china oficjalnie dziala na regionie cn, twoja na de, sg, ru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzięki za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie. Do mojego zestawu kupionego w Polsce (bramka, przycisk, dwie czujki na ruch i dwie czujki na okna) podłączyłem czujnik temperatury który zakupiłem na Aliexpress. W aplikacji nie można go dodać ale manualnie tak jak wyżej wyczytałem poprzez 3x kliknięcie na bramce zadziałało. Niestety na innym koncie (udostępnione urządzenia) wszystko jest widoczne tylko nie ten czujnik temperatury. Wie ktoś dlaczego? Na innym koncie widzę wszystko: bramkę, okna, ruch, żarówki, lampka biurkowa. Tylko ten nieszczęsny termometr nie jest widoczny.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 8/10/2019 at 10:07 AM, robus23 said:

[...]

pokazuje również temperaturę przez bramkę MI, przez WiFi a nie tylko przez BT ?  Inaczej, czy mogę na telefonie wyświetlić temperaturę nie będąc w zasięgu BT ? Będąc poza domem ?

Najtańszym chyba rozwiązaniem jest zakup takiej bramki BT, widzi wszystkie czujniki łączące się po BT, status sprawdzasz właśnie w aplikacji MiHome, gdzie zobaczysz ją oraz wszystkie połączone czujniki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czujnik ruszył po parowaniu i wszystko fajnie. Ale pojawia się problem ze stabilnością połączenia. Kiedy się połączy i przenoszę czujnik na docelowe miejsce (szafka pod kranem) wszystko ładnie działa przez 2-3 dni i po tym czasie czujnik zmienia status na 'offline' i nie ma połączenia z bramką. Jak tylko wyjmę go z pod szafki i zbliże nawet o te 5m do bramki ale jest na wolnej przestrzeni to nawiązuje połącznie. Bramka nie jest daleko, jakieś 9m od czujnika i między czujnikiem a bramką brak jest poważnych przeszkód. Drewnianej szafki nie zaliczam do poważnych. Dodam, że mam czujniki drzwi/okien znacznie bardziej oddalone od bramki i na drodze do bramki są ściany a  te pracują stabilinie.

Pytanie jaka może być przyczyna. Z tego co wiem to na zigbee łączność powinna pracować na sporych odległościach, więc moje 9m wydaje się niczym. Czujnik nie jest stary (data produkcji na opakowaniu to 02/2019.) więc bateria powinna jeszcze śmigać..

Edited by epatryd
Doprecyzowanie pytania
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dnia 20.01.2020 o 11:07, epatryd napisał:

Czujnik ruszył po parowaniu i wszystko fajnie. Ale pojawia się problem ze stabilnością połączenia. Kiedy się połączy i przenoszę czujnik na docelowe miejsce (szafka pod kranem) wszystko ładnie działa przez 2-3 dni i po tym czasie czujnik zmienia status na 'offline' i nie ma połączenia z bramką. Jak tylko wyjmę go z pod szafki i zbliże nawet o te 5m do bramki ale jest na wolnej przestrzeni to nawiązuje połącznie.

U mnie jest podobnie, myślę że to może być w ramach oszczędności baterii? Non-stop jest status off, a jak tylko jest kontakt z wodą to przechodzi do on i pojawia się komunikat w telefonie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...