epatryd

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About epatryd

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. epatryd

  Dziwne zdarzenia

  Witam, Od kilku dni dziwnie zachowuje mi się cały system Xiaomi, bramka i szereg urządzeń. Dziwnie bo tak: - nie działa część automatyzacji a część działa - niektóre automatyzacje które zmieniam i zapisuje widzę że maja zrobiony update ale po nocy np. wracają do ustawień z przed updatu. - ciągle włącza się światło bramki - pojawiła sie automatyzacja, której na 100% nie zrobiłem o nazwie: 'porta tancada so' i co lepsze nie jestem w stanie jej usunąć - niektóre urządzenia nie reagują na sterowanie z aplikacji, np. gniazdko elektryczne Wszystkko to bardzo dziwne. Włam do systemu? Z góry dzieki za pomoc!
 2. dzieki. faktycznie czału nie ma a i czekać nie trzeba.
 3. nie moge tego gniazdka namierzyc na Ali...
 4. Newsy szybko się rozchodzą, ale mimo to: https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-smart-power-plug-zigbee
 5. Chciałbym przerobić jedno z urządzeń pracujących z bramą v2 na potrzeby zautomatyzowania lampy sufitowej (bez włącznika). Gniazdko się tam nie zmieści, żarówka typowa też nie. Lampa ma dość małą/płaską obudowę i własne źródło światła. Plan jest taki żeby rozpruć gniazdko albo żaroówkę Wifi, wyłuskać z niego sam moduł i zamontować w lampie sufitowej. I tu mam kilka pytań. Czy są jakieś zabezpieczenia w gniazdkach/żarówkach, których zniszczenie przy otwieraniu może dyskwalifikować sprzęt do dalszego użycia? Jakiej wielkości są 'flaki' tego sprzętu by określić czy zmieści się w mojej lampie?
 6. Czujnik ruszył po parowaniu i wszystko fajnie. Ale pojawia się problem ze stabilnością połączenia. Kiedy się połączy i przenoszę czujnik na docelowe miejsce (szafka pod kranem) wszystko ładnie działa przez 2-3 dni i po tym czasie czujnik zmienia status na 'offline' i nie ma połączenia z bramką. Jak tylko wyjmę go z pod szafki i zbliże nawet o te 5m do bramki ale jest na wolnej przestrzeni to nawiązuje połącznie. Bramka nie jest daleko, jakieś 9m od czujnika i między czujnikiem a bramką brak jest poważnych przeszkód. Drewnianej szafki nie zaliczam do poważnych. Dodam, że mam czujniki drzwi/okien znacznie bardziej oddalone od bramki i na drodze do bramki są ściany a te pracują stabilinie. Pytanie jaka może być przyczyna. Z tego co wiem to na zigbee łączność powinna pracować na sporych odległościach, więc moje 9m wydaje się niczym. Czujnik nie jest stary (data produkcji na opakowaniu to 02/2019.) więc bateria powinna jeszcze śmigać..
 7. Ruszyło za nie wiem którą próbą, ciężko mu się jakoś wchodzi w ten tryb parowania...mój trójklik jakiś nie wydarzony był.
 8. Witam, Mam dokladnie taki sam problem jak Robus23 z taka samą czujką zalania, czujka z Chin a Hub z PL. Tylko nie pomaga trój-klik i parowanie :( Ani na oryginalnej apce ani na Modzie od Rezmusa.. Ma ktoś jakiś pomysł?