Jump to content

epatryd

Użytkownicy
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by epatryd

 1. epatryd

  Dziwne zdarzenia

  Witam, Od kilku dni dziwnie zachowuje mi się cały system Xiaomi, bramka i szereg urządzeń. Dziwnie bo tak: - nie działa część automatyzacji a część działa - niektóre automatyzacje które zmieniam i zapisuje widzę że maja zrobiony update ale po nocy np. wracają do ustawień z przed updatu. - ciągle włącza się światło bramki - pojawiła sie automatyzacja, której na 100% nie zrobiłem o nazwie: 'porta tancada so' i co lepsze nie jestem w stanie jej usunąć - niektóre urządzenia nie reagują na sterowanie z aplikacji, np. gniazdko elektryczne Wszystkko to bardzo dziwne. Włam do systemu? Z góry dzieki za pomoc!
 2. dzieki. faktycznie czału nie ma a i czekać nie trzeba.
 3. nie moge tego gniazdka namierzyc na Ali...
 4. Newsy szybko się rozchodzą, ale mimo to: https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-smart-power-plug-zigbee
 5. Chciałbym przerobić jedno z urządzeń pracujących z bramą v2 na potrzeby zautomatyzowania lampy sufitowej (bez włącznika). Gniazdko się tam nie zmieści, żarówka typowa też nie. Lampa ma dość małą/płaską obudowę i własne źródło światła. Plan jest taki żeby rozpruć gniazdko albo żaroówkę Wifi, wyłuskać z niego sam moduł i zamontować w lampie sufitowej. I tu mam kilka pytań. Czy są jakieś zabezpieczenia w gniazdkach/żarówkach, których zniszczenie przy otwieraniu może dyskwalifikować sprzęt do dalszego użycia? Jakiej wielkości są 'flaki' tego sprzętu by określić czy zmieści się w mojej lampie?
 6. Czujnik ruszył po parowaniu i wszystko fajnie. Ale pojawia się problem ze stabilnością połączenia. Kiedy się połączy i przenoszę czujnik na docelowe miejsce (szafka pod kranem) wszystko ładnie działa przez 2-3 dni i po tym czasie czujnik zmienia status na 'offline' i nie ma połączenia z bramką. Jak tylko wyjmę go z pod szafki i zbliże nawet o te 5m do bramki ale jest na wolnej przestrzeni to nawiązuje połącznie. Bramka nie jest daleko, jakieś 9m od czujnika i między czujnikiem a bramką brak jest poważnych przeszkód. Drewnianej szafki nie zaliczam do poważnych. Dodam, że mam czujniki drzwi/okien znacznie bardziej oddalone od bramki i na drodze do bramki są ściany a te pracują stabilinie. Pytanie jaka może być przyczyna. Z tego co wiem to na zigbee łączność powinna pracować na sporych odległościach, więc moje 9m wydaje się niczym. Czujnik nie jest stary (data produkcji na opakowaniu to 02/2019.) więc bateria powinna jeszcze śmigać..
 7. Ruszyło za nie wiem którą próbą, ciężko mu się jakoś wchodzi w ten tryb parowania...mój trójklik jakiś nie wydarzony był.
 8. Witam, Mam dokladnie taki sam problem jak Robus23 z taka samą czujką zalania, czujka z Chin a Hub z PL. Tylko nie pomaga trój-klik i parowanie :( Ani na oryginalnej apce ani na Modzie od Rezmusa.. Ma ktoś jakiś pomysł?
×
×
 • Create New...