Jump to content

Temat o ładowarkach

kret11
 Share

Recommended Posts

6 minut temu, flamner napisał:

to wiem, ale kupiłem przez pomyłkę wersję bez usb c, ze zwykłego usb wychodzi 12V/2.5 czyli 30W tyle samo co z usb c

Tak, tylko że spodek od Xiaomi w trybie szybkiego ładowania na wejściu musi mieć 20V/1.35A, w teorii moc się zgadza, ale nie wiem czy pójdzie z innym napięciem. Wystarczy że elektronika wymaga 20V i nici z szybkiego ładowania. Zgaduję tylko.

1 minutę temu, stereo0 napisał:

właśnie rozpakowałem :p pozniej zrobię test z ładowarką czy działa Turbo na bezprzewodowej ;p

To jest MDY, będzie działać na 100%. Skąd zamawiałeś? Z tej aukcji razem ze spodkiem z tego tematu? W opisie aukcji jest ładowarka 1A1C. 

No i przyszła ładowarka (a telefonu nie mam :D ) i co? Oczywiście 1A1C, bez tych 20V na wyjściu... Cholera wie, czy będzie tryb ładowania 20W na spodku, jak w końcu sprzedam Mi 8 i kupię Mi 9 to dopiero sprawdzę, chyba że ktoś z Was ma 1A1C zamiast MDY i mógłby to sprawdzić.

8 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie będzie, ale będzie 10W, tez nieźle :)

Nawet mnie nie denerwuj, zamówiłem zestaw 20W i nie będę miał takiej mocy, bo wysłali złą ładowarkę? W teorii ona ma 30W, tylko brakuje trybu 20V. Jakby mi 10W wystarczało to bym kupił połowę tańszy spodek :| 

Max 27W 8ab7f6c36a3e309bb36167ee68a5d633.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Czyli jak kupię zestaw z ładowarką 27watt, to po kablu max jaki obsługuje qc4+ to będzie te 27 Watt? Pytam czy jest sens kupować do mi 9 coś więcej niż to co dają chinole w tych zestawach z talerzykiem. Te 27 Watt da mi 20 Watt na talerzyku i max 27 watt na jakie pozwala qc4+ po kablu w mi9?

@stereo0 to jest opcja, ze Ampere źle pokazuje, to tylko program. Zawsze możesz zmierzyć czas ładowania i wtedy będzie jasność jaką mocą ładuje. od 0% do 100% powinno to być dokładnie 90 minut.

Co do programu Ampere, podłącz telefon przewodowo i wtedy zobacz czy pokazuje 3,8A, tak powinien przy 18W na przewodzie.

I u Ciebie pokazuje prawidłowo. Tak jak powinno być, a nie połowę prądu. Lekko mniej bo poziom naładowania wysoki, ale wszystko się zgadza i jest moc ładowania prawidłowa.

Edited by sp4ubw

Po krótkich testach mdy ładuje u mnie max 16W, prądem 12v, ani razu nie wskoczyło 20V na talerzyku.

Napis na telefonie jest TURBO CHARGE

Miałem tylko chwilę aby to sprawdzić. Po majówce ogarnę dokładnie.

Co dziwne, kablem też ładowało około 15W.

Moim zdaniem skoro przewidują, że można 20W ładować to chyba wiedzą co robią i bateria przeżyje.

Ja mam dwa talerzyki. Jeden 10W i ładuje tak jakoś 7W, ten oryginalny z aliexpres muszę jeszcze dokładnie potestować ale to po majówce, na spokojnie.

Ten program to jakieś pierdoły pokazuje. Na początku jak podpiąłem kabel i ładowarkę, to pokazał to co na 1 screenie, a po jakimś czasie, to co widać na 2 screenie. Ładowarka z zestawu w celu sprawdzenia programu.
Kabel i ładowarka ta sama.a2ad90e4845c3eadd4c1ade631a757de.jpga4ec5fb330a061bbf304789a13ac01c7.jpg

Czyli kiedy niski stan baterii, to będzie szło pełną mocą, a po czasie lub kiedy bateria będzie miała sporo % miała to spada ?

Czekam na zestaw z Ali więc stwierdziłem że może oswoję się z tematem.