Jump to content

Recommended Posts

Dnia 8.11.2020 o 16:41, DooshPastesh napisał:

Witam, dawno tu nie zaglądałem, bo i dawno nie miałem telefonu Xiaomi. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 8T po przesiadce z Huawei P30 (który de facto jest gniotem za grube pieniądze) i również borykałem się z problemem Google Pay. Zmodyfikowałem trochę sposoby podane w tym tutorialu, ale efekt zawsze mam prawidłowy, niezależnie od użytego ROMu. Czy to MIUI, czy inny custom, GPay zawsze działa. Jest to lekko zmodyfikowana wersja 4:

1. Jeżeli instalujemy ROM od nowa, to nie uruchamiamy ani GPay, ani Sklep Play, po prostu żadną z aplikacji Google, w przeciwnym wypadku należy usunąć dane aplikacji Google Pay.

2. Instalujemy Magisk (sprawdzamy SafetyNet, musi być success) Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device. Dodajemy GPay, Sklep Play i aplikacje bankowe do Magisk Hide.

3. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC) oraz instalujemy go w menadżerze modułów Magisk (należy ponownie uruchomić telefon, by wszystkie moduły się aktywowały).

4. Wchodzimy do TWRP i tam używając Menadżera Plików przechodzimy do folderu /data/data/com.google.android.gms i go usuwamy.

5. Uruchamiamy ponownie telefon, wchodzimy w aplikację bankową i dodajemy kartę do Google Pay, powinno śmigać.

Też zrobiłem w ten sposób i Gpay pokazuje możliwość płacenia nfc ale pokazuje się komunikat że karta nie skonfigurowana a to dlatego że bootloader odblokowany. Będę na mieście to spróbuje zapłacić telefonem :) 

• 3 months later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cześć! Wiem, że parę razy na forum przewinęły się rozwiązania naprawiające niedziałający Google Pay po odblokowaniu bootloadera, jednak nigdzie nie widziałem wątku, który przedstawi każdy sposób w jed

Jeśli sposoby z pierwszego postu nie pomagają (sposób nr 1 + aktualizacja fingerprint za pomocą MagiskHide Props Config) to na 99,9% macie ctsProfile: false. Mozecie sprawdzić np. w Magisk.  W pr

@HarveyDent @dave091 Jesteście pewni, że wykonaliście wszystkie kroki poprawnie? Sprawdziłem u siebie na Androidzie 10 (Xiaomi.eu 9.9.26) w Mi 9T i nadal działa (przynajmniej sposób nr 1). J

Posted Images

@Misioo90 i jak? udało się włączyć płatności? też borykam się z tym samym problemem, nad kartą mam "nieskonfigurowane" i nie wiem jak sobie z tym poradzić

Tapatalk - Xiaomi Mi11i