Skocz do zawartości

Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


wasabi

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, majdan12 napisał:

Wgrywam MIUI 8/9 i mam doskonałą jakość dźwięku w Mi Note?

Tak. Tylko - i tu nie bardzo wiem o co chodzi, mam wrażenie że to brak sterowników - po włączeniu opcji HiFi, jakość dźwięku drastycznie spada.

Nie mniej wystarczy "płaski" korektor, aby osobie, której dasz posłuchać muzyki z telefonu, opadła szczęka, pociągając gałki oczne... ;)

Różnica pomiędzy Redmi Note 4X syna, a moim Mi Note Pro jest kolosalna. "Młody" słuchał muzy z mojego telefonu z rozdziawioną gębą... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność jest ok ale - może to moje odczucie - MIUI coraz słabiej się rozwija na starszych telefonach :(. Dla mnie dużym minusem jest brak funkcji podzielonego ekranu - multi window czy jakoś tak. Note ma nawet na dzień dzisiejszy świetne bebechy i nie zdarzyło się aby jakakolwiek aplikacja zwalniała na nim. Kiedyś - za czasów Mi2 czy MI3 nowe funkcje trafiały na wszystkie modele teraz niestety nie ma co liczyć na nowe funkcje :( . Możliwie, że wówczas mieli tylko kilka modeli a teraz jest cała "szafa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.11.2017 o 13:54, edass napisał:

Stabilność jest ok ale - może to moje odczucie - MIUI coraz słabiej się rozwija na starszych telefonach :(. Dla mnie dużym minusem jest brak funkcji podzielonego ekranu - multi window czy jakoś tak. Note ma nawet na dzień dzisiejszy świetne bebechy i nie zdarzyło się aby jakakolwiek aplikacja zwalniała na nim. Kiedyś - za czasów Mi2 czy MI3 nowe funkcje trafiały na wszystkie modele teraz niestety nie ma co liczyć na nowe funkcje :( . Możliwie, że wówczas mieli tylko kilka modeli a teraz jest cała "szafa". 

dokładnie, ja mam podobne odczucia co Ty - po prostu zaczynają robić to co inni - tysiąc pińcet, sto, dziewińcet modeli telefonów :/


jak chcesz mieć rozwijający się system, spróbuj jakiejś alternatywy np. Mokee. Naprawdę dobrze to działa na MI NOTE. Ma nowszego andka + aktualne poprawki.
Funkcjonalność zawsze w razie potrzeby możesz sobie zwiększyć odpowiednimi aplikacjami, ze sklepu.

W MIUI dla MI NOTE security patch z czerwca 2017 (chyba, że coś ostatnio zmienili):/, rotacja szwankuje od lat, powiadomienia działają bo działają :/ myślę, że to są ważniejsze rzeczy, niż jakieś kolejne "asystenty".

Niestety trzeba się chyba pogodzić z tym, że nasz telefon został już olany przez producenta - ładują owszem w niego nowe MIUI ale...z automatu, bez poprawek istniejących błędów występujących konkretnie na tym modelu.

Mokee,  co prawda jest to jeszcze wersja NIGHTLY, ale powiem szczerze, że nie ma jakiś bardzo rażących błędów. Jak na razie widać w nim potencjał. Mam nadzieję, że nie będzie on zmarnowany.

MIUI ... no jest po prostu piękne, to trzeba przyznać. Chyba najładniejsza nakładka na androida jaką kiedykolwiek widziałem. Ale w gruncie rzeczy, niczym innym nie odbiega od zwykłego androida+odpowiednich aplikacji. Zależy co kto woli.
...może dam jeszcze mu szansę, instalując stabilną wersje v9 jak wyjdzie. Ale jak się okaże lipne - to TWRP>>>>Przywróć :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę ostatni wypust 7.11.9, nie wiem jeszcze jak rotacja ale wszystko inne działa, MD13 potwierdził brak błędu BT, a zabezpieczenia są z czerwca 2017. Coś czuję, że to z tego ROMu zrobią stable, przy okazji kończąc wsparcie china dev

Wysłane z mojego MI NOTE LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

However, to ensure the best performance of MIUI, we have to make a tough decision of suspending the update of 10 devices after a long-time discussion and evaluation about the release time of devices, active users, hardware performance, etc.

MIUI 9 China Developer ROM (closed beta and public beta)
Starting from November 16th, 2017, update for MIUI 9 China Developer ROM of the following ten devices, namely Mi 2, Mi 3, Mi Note, Mi Note Pro, Mi Pad, Redmi 1, Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2A, Redmi Note 1, will be suspended, both closed beta and public beta.

MIUI 9 China Stable ROM
We will provide MIUI 9 China Stable ROM for users of above devices (Redmi 1 excluded) . MIUI Stable ROM 9.1 and MIUI Stable ROM 9.2 will be released in the future to help users enjoy the lightning last MIUI 9. The flashing method will be provided later. Please stay tuned to the forum. Thanks for your patience and understanding.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MD13
Niekoniecznie. Przecież stabilne do 9.2 się pojawią :)

A w razie czego zawsze są jeszcze alternatywne systemy

Swoją drogą, ciekawi mnie dlaczego na tej liście nie ma MI4. To przecież kompilacja cancro - powinna wejść na MI3 :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie i tak nic nie da...
zgłaszałem to kilka razy na en.miui.com (raz mnei nawet o spamowanie posądzili i jedno zgłoszenie usunęli) od ostatniego roku - i nic...

tak jakby w ogóle nikt tego nie czytał z developerów od Virgo.

link nieprawidłowy, "nie ma takiej strony".

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

抱歉,指定的主题不存在或已被删除或正在被审核

如果您的浏览器没有自动跳转,请点击此链接

 

takie coś mi wyrzuca. W tłumaczeniu, że brak strony lub w moderacji.

Najgorsze jest to, że bardzo mało osób "Confirmowało" te zgłoszenia. Tak jakby prawie nikt nie posiadał MI NOTE.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na en.miui pamiętam, że nawet potwierdziłem Twój problem, a odpowiedziało 2 użytkowników, w tym ja. 

Teraz mam zagwozdkę - jak mam zaufać Xiaomi, że jak za rok kupię, dajmy na to, Mi 7 to po roku nie zostawią go na takim samym lodzie (nierozwiązane problemy) jak Virgo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, loras napisał:

No i trzeba się powoli żegnać z MiNote.
Albo poszukać alternatywnego (działającego stabilnie) systemu. Trochę nam ochotę na coś innego niż miui (pomimo, że 9 daje radę)

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

mało bardzo tego na nasz model telefonu - w sumie chyba tylko wspierane w miarę aktualne, są tylko dwie opcje - z tych dwóch(jedna oficjalna, druga prawie), które są opisywane w wątku modyfikacji mi note, tj.

1. Mokee

2. Lineage

Najlepiej działa MoKee. Nie zauważyłem jakiś większych problemów z nim.
Podstawowe rzeczy działają bez problemów tj. telefon,wiadomości, internet, kamera, wifi, bt, powiadomienia, rotacja.
To taki android bez żadnych nakładek.

Testuję go od 2 tygodni i powiem szczerze - chodzi nawet stabilnie jak na wersję nightly.

Zresztą alternatywy w pełni działającej i tak innej nie ma :/

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
10 minut temu, Lex Luthor napisał:

Czyli trzymać pod kocem, brać tylko do kościoła, a jak sprzedawać Virgo to ze łzami w oczach emoji16.png

Dobrze że mam modele z Polskiej dystrybucji w pracy to chociaż wiem przed zakupem co dobre a co nie i mogę tez ocenić wiarygodność redakcji recenzujących telefony :)

Gdyby nie ten koszmarny aparat w Mi A1 to bym już go kupił ale nie może być tak że stary telefon będzie miał o wiele lepszy aparat gdzie dzieciaki już latają z Galaxy S8 a tam jest kosmos jakość :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A co z 5x ? Czytałem, że to to samo co A1 ale z MIUI ? Może stery aparatu w czystym Andku leżą? 

 

Ja dodam od siebie, że jestem bardzo zadowolony z przesiadki na Redmi Note  4x ( zdjęć nie porównywałem ale mam taki zamiar) natomiast to co rzuciło mi się na uszy to jakość dźwięku na słuchawkach. Pod tym względem Virgo rządzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lex Luthor napisał:

Czyli trzymać pod kocem, brać tylko do kościoła, a jak sprzedawać Virgo to ze łzami w oczach emoji16.png

Coś w tym jest niestety. Lex aktualnie po mi note tylko mi6 będzie zadowalający. Minus wielkość ekranu no i może trochę dźwięk. Reszta na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po mi note to raczej wziąłbym pod uwagę jakiegoś MI MIX'a bezramkowca (jak oczywiście stanieją) :)

Ale na razie cena nie do zaakceptowania.

Odkąd mam MI Note nie wyobrażam sobie mniejszego i grubszego telefonu.

Kusi też trochę MI note 2 - ten najbardziej mi się podoba wizualnie, wersja silver za 1200zeta można go mieć na allegro 4/64GB

...ale czy go także nie porzucą jak Note 1 :/ bo wygląda świetnym następcą note'a 1.

 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...