Jump to content

Xiaomi Mi Box - wsparcie dla Netflixa


Recommended Posts

Sam akurat Netflixa nie używam, więc nie wypowiem się na postawie własnego doświadczenia, ale na postawie czytanych wątków na różnych forach, mogę powiedzieć że jednym działa w 4K bez żadnych problemów, a innym nie chce wcale działać, bo wyskakują jakieś komunikaty o błędach.
Z tego co czytam to wynika że w przypadku Netflixa ma znaczenie kilka rzeczy. Odpowiedni telewizor z gniazdami HDMI spełniającym rygorystyczne wymogi Netflixa, dobry kabel hdmi i odpowiednio szybkie łącze internetowe, chodź tu okazuje się że duże znaczenie ma też jaki masz router, gdyż nie ze wszystkimi Mi Box dobrze współpracuje i zdarzają się problemy ze zrywaniem połączenia lub słabą szybkością.
Najlepiej zamów sobie Mi Box z jakiegoś sklepu przez Internet, żebyś mógł go sprawdzić w swoich warunkach i jeśli byłyby jakieś problemy, to możesz co zwrócić.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Na ten moment mam TV FHD, więc tylko tak będę oglądał. Ogólnie najważniejszy jest dla mnie płynny obraz FHD na YouTube, Netflix i Kodi. Reszta to w zasadzie tło (może dobrze by było jak by się dało zainstalować apkę Amazon Prime, HBO Go i Showmax).

 

Link to post
Share on other sites

@rafmik Tu nie chodzi o rozdzielczość tylko o HDCP. Niektóre telewizory nie spełniają norm Netflix jeśli chodzi o to zabezpieczenie. Musisz mieć HDCP min. 1.1 żeby oglądać w FHD a min. 2.x żeby oglądać w 4K. Zdarzało sie też, że niektóre (nieliczne) egzemplarze MiBox-ów miały coś spieprzone z licencją Netflix i nie dało się odtwarzać. Dlatego zrób tak, jak radzi Ci @zuku1786 - kup w internecie u polskiego sprzedawcy i w razie czego oddasz. Ja mam 2 egzemplarze i na obu jest OK, oba podłączone przez amplitunery i na obu jest również dźwięk DD+ (bo i z tym bywa problem).

Co do Amazon Prime to nie wiem bo nie mam, Showmax działa bardzo dobrze w natywnej aplikacji natomiast HBO nie wydało do dziś aplikacji na Android TV więc możesz albo używać funkcji chromecast w MiBox i puszczać filmy z telefonu lub używać wtyczki do Kodi (nie działa z logowaniem przez Polsat, reszta operatorów ok) ewentualnie korzystać z aplikacji operatora jeżeli nie masz abonamentu kupionego bezpośrednio w HBO. Np. w aplikacji Play Now na Android TV HBO działa.

Link to post
Share on other sites
  • mrosi changed the title to Xiaomi Mi Box - wsparcie dla Netflixa

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...