Jump to content

Czy Redmi Note 5 wspiera VoLTE?

Recommended Posts

Jak w temacie. W ustawieniach połączeń nie mogę znaleść pozycji VoLTE a w specyfikacji fona jakoś nie mogę się tego doczytać...

Jedyne co mam to aktywowanie połączeń VoLTE dla sim 2 ale ja mam w telefonie tylko jedną kartę sim w slocie 1.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Znalazłem sposób na włączenie VoLTE. Może się komuś przyda :

When you have the same problem with VoLTE , go in the APN Settings and go to edit the "APN-Typ".

it look original: default,supl

after edit: default,supl,ims

after, go in the dial app and call the number:

*#*#86583#*#*

after input this dial, a small pop up is screening "volte carrier check was disabled".

After restart you have (i have) the VoLTE Screening at the top and i can now activated and disactivated in the menu.

The same in the dial code *#*#4636#*#*.

Now there is VoLTE ON

• Like 2
16 minut temu, olutus napisał:

Play. Abonament.

To zapomnij o VoLTE, albo zmień sieć. Play dopiero się zastanawia nad VoLTE. W Play tylko na "srajfonach", ale podobno zdarzało się że przypadkiem zadziałało na telefonie z Androidem i o dziwo były to telefony Xiaomi!

Edited by FromWP
  • 5 weeks later...

Njumobajl czyli Orange ma z tym problem na kazdym Xiaomi od samego początku. Wysyłanie smsa z aktywnym VoLTE trwa ok minutę. W sumie cud że to VoLTE wogole działa ( wsparcie jest niepotwierdzone przez Orange) więc ja dziury w całym nie szukam

• 3 weeks later...

Virgin to Play, tu na Xiaomi Ci nie pójdzie. Premium mobile to plus, oni wogole jeszcze VoLTE nie mają. Na dziś szansa że zadziała na Xiaomi największa jest w Orange ( czyli także w nju)

*#*#4636#*#* do tych ustawień dostaniecie się klikając 4 razy w  "pamięć wewnętrzna" i do menu serwisowego klikając 4 razy w "wersja jądra".

Ustawienia - informacje o telefonie - pamieć wewnętrzna/wersja jądra

Mam włączone Volte krótkim kodem dialowym. Niestety u mnie na globalu w sieci nju nawet nie uaktywniła się opcja Volte w ustawieniach. Ustawienie w diagnostyce sieci LTEonly przy wykonywaniu połączenia kończy się automatycznym odrzuceniem połączenia.

/edit

Przepraszam, miałem coś pomieszane z ustawieniami. Volte jednak działa.

Edited by kamilo23
Mam włączone Volte krótkim kodem dialowym. Niestety u mnie na globalu w sieci nju nawet nie uaktywniła się opcja Volte w ustawieniach. Ustawienie w diagnostyce sieci LTEonly przy wykonywaniu połączenia kończy się automatycznym odrzuceniem połączenia.
/edit
Przepraszam, miałem coś pomieszane z ustawieniami. Volte jednak działa.
A jak długo wysyłają ci się SMS-y?

Mam redmi note 5.

VoLTE działa w Nju jak i w Orange, potwierdzam SMSy lecą do 20sekund, czyli długo, u mnie jest błąd że dzwoniąc na numery T-Mobile słyszę że niema takiego numeru....po zrzceniu do 3G jest ok.

Testował ktoś Redmi Note 5 w T-Mobile, niestety tu VoLTE tylko w abo.

Kupić smartfon z listy wspieranych - znajdziesz ją na stronie Orange.
Na taką listę nie ma co patrzeć bo tam nie ma wszystkich modeli. Np: na stronie Play telefony obsługujące VoLTE to tylko gejfony i Samsungi co jest wielką bzdurą. c667d7b72a01fa0d2840e421cad1afb1.jpg