Jump to content

MiPad - pytania ogólne - wątek zbiorczy

glaedrem

Recommended Posts

Chciałbym przez ibuygou, możecie napisać dlaczego warto go kupić za taką cenę? Właśnie chciałbym komuś powiedzieć , że za taką cenę lepszego się nie dostanie i że to nie podróbka tableta od ugryzionego jabłka.

To powiedz to, o czym napisałeś. Recenzje pooglądaj na youtube, to się dowiesz, dlaczego warto. Poczytaj na forum. Mam wrażenie, że nawet ci się nie chce palcem kiwnąć, bo informacje, o które pytasz, są praktycznie na tacy podane.

• 2 weeks later...

Spotkał się ktoś z brakiem możliwości zainstalowania programu Solid Explorer z pliku apk? Wyskakuje komunikat PO CHIŃSKU, jest zielona belka (również po chińsku), ale klikanie w nią nic nie daje. Tak w ogóle to sporo tego chińskiego w polskim ROM'ie :mrgreen:

(mam wersję MIUI dev, bo stable nie dało się zainstalować)

Ale Flash'a zainstalowałem :) Kilka innych programów, zarówno ze sklepu jak i .apk również. Co do ROM'u to fakt, na kolana nie powala...

Przed momentem próbowałem z programem Papyrus. Też kicha... Podejrzewam, że takich programów będzie więcej, co czyni ten tablet ( czy może raczej ROM ) bezużytecznym...

Tapatalk Pro by MiPad 64GB

Edited by arcadioush

Taki urok MIUI. Nicniemający rom przesycony gadżecikami, zajmujący 90% pamięci.

Mam Ondę v989 po uruchomieniu mam 1,4 GB w porywach spada do 800 MB.

Szybkość działania systemu w porównaniu z MiPad x 10. GPU gorsze ale nie ma tragedii.

• 2 months later...

Dołączyłem dzisiaj do niewielkiego, ale jakże zacnego polskiego grona posiadaczy MiPada.

I teraz pytanie - dlaczego do cholery to się tak laguje od nowości i jak temu zaradzić? ;) [choć i tak lepiej niż Nexus 7 po update'cie do KitKata]

Drugie pytanie - dlaczego nie mogę zainstalować niektórych appek, typu... jakdojade? Wyskakuje błąd braku kompatybilności, co miażdży mi serce :(.

Dołączyłem dzisiaj do niewielkiego, ale jakże zacnego polskiego grona posiadaczy MiPada.

I teraz pytanie - dlaczego do cholery to się tak laguje od nowości i jak temu zaradzić? ;) [choć i tak lepiej niż Nexus 7 po update'cie do KitKata]

Drugie pytanie - dlaczego nie mogę zainstalować niektórych appek, typu... jakdojade? Wyskakuje błąd braku kompatybilności, co miażdży mi serce :(.

Mipad nie ma modulu gps, dlatego nie nozesz instalowac aplikacji typu nawigacja.

Dzięki za odpowiedź, choć z drugiej strony mnie nie interesuje funkcja lokalizacji w tym programie, tylko rozkłady jazdy i wytyczanie tras... :)

Ja to robie tak ze na telefonie mam titanium backup robie kopie zapasowa i potem przekopiowuje na mipada i tam przywracam w titanium backup. Moze tak pojdzie, u mnie dziala.

Występuje ewidentny lag między kliknięciem ikony a rozpoczęciem jej pracy, to samo jest z przełączaniem między ekranami, które nie jest płynne. Nie jest to specjalnie uciążliwe, ale w sprzęcie z taką specyfikacją - wkurzające. Nie jest tak źle jak w Nexusie 7 z 2012 po update'cie do Kit Kata, ale zdecydowanie nie jest tak, jak być powinno przy takim procesorze i ilości pamięci.

MiPad nie ma modemu 3G.

Czy istnieje możliwość odpalenia Internetu przez modem na USB MF 195.

Mam taki Modem z T-mobile, mam też kabel USB micro USB.

Czy MF195 będzie działać to nie wiem, ale Huawei E31314 działa.

• Like 1

Jak wygląda kwestia ostatniego weekly? Dużo narzekania na mipad było wcześniej. Czy można instalować już apki ale z nieoficjalnych źródeł? Czy kwestia lagow jest naprawiona? Bardzo mnie kusi ten tablet.

wysłano z Mi4

• 3 weeks later...

Czy MiPad będzie pasować do pokrowców z klawiaturą dla ipada mini? Są podobnej wielkości, a kupując tablet chciałbym też klawiaturę. Te na Ali robione pod MiPada nie powalają wykonaniem.

Wielkosciowo na pewno. Nie wiem jak z przyciskami czy sa dokladnie w tym samym miejscu ale mipad jest grubszy.

Hej.

Czy ktoś może napisać jak obecnie wygląda kwestia stabilności MIUI na MiPadzie? Szukam urządzenia o wymiarach podobnych do MiPad'a z rozdzielczością o propocjach 4:3; głównie do przeglądania stron internetowych, korzystania z forów, odpisywania na wiadomości e-mail. Sprawdzi się?