Skocz do zawartości

Ogólne wrażenia


davi.th

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój po miesiącu używania zaczyna grymasić. Zawiesza sie na przykład na próbie cofnięcia się strzałką do menu, albo przestaje reagować podczas czytania ebooka. Trzeba go restartować. Ogólnie po przesiadce z HTC One M7 jestem lekko rozczarowany stabilnością działania. Do reszty niemam zastrzeżeń. Bateria spokojnie starcza na cały dzień a na tym mi zależało. Mam porównanie z Huawei Mate 10 pro i widać czemu Mix jest tyle tańszy - Miui jest fajne ale jednak jeszcze trzeba je dopieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, arti4782 napisał:

Mój po miesiącu używania zaczyna grymasić. Zawiesza sie na przykład na próbie cofnięcia się strzałką do menu, albo przestaje reagować podczas czytania ebooka. Trzeba go restartować. Ogólnie po przesiadce z HTC One M7 jestem lekko rozczarowany stabilnością działania. Do reszty niemam zastrzeżeń. Bateria spokojnie starcza na cały dzień a na tym mi zależało. Mam porównanie z Huawei Mate 10 pro i widać czemu Mix jest tyle tańszy - Miui jest fajne ale jednak jeszcze trzeba je dopieścić.

Jaki ROM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co sie dzieje ale wyłączanie wyłączaniem  ale jak ktoś ma cierpliwość i czeka to miui zgłasza że program z którego korzystamy nieodpowiada a potem fon dalej muli aż uda sie go zrestartować. Na forum miui (międzynarodowym) znalazłem info że niby pomaga przywrócenie do ustawień fabrycznych ale nikt tego niepotwierdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arti4782 Albo popsuty, albo coś nie tak z romem. Jedynie niedomaganie pogody może być spowodowane błędami synchronizacji z serwerami. Reszta objawów które masz to anomalie. Może wkleisz info o tel z ustawień jaki masz rom, bo to że global niewiele mówi. Nawet najtańszy Redmi 4A czy leciwy Redmi 2 nie miewa takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem...

Mam włączoną opcję "Pełen pulpit" (bez przycisków programowych". Wszystko super, ale... Czy ktoś doszedł może do tego, jak włączyć menu kontekstowe? Przykładowo: uruchamiam SMS i chcę przejść do menu ustawień. Jakim gestem to zrobić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2018 o 13:19, mrosi napisał:

Jest problem...

Mam włączoną opcję "Pełen pulpit" (bez przycisków programowych". Wszystko super, ale... Czy ktoś doszedł może do tego, jak włączyć menu kontekstowe? Przykładowo: uruchamiam SMS i chcę przejść do menu ustawień. Jakim gestem to zrobić...?

Od dołu ekranu do środka i przytrzymujesz na środku chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

 

Mnie chodzi o menu dodatkowych ustawień w danej aplikacji...

Nie znajdziesz gestu otwierającego menu dodatkowych ustawień w aplikacjach -  sms jest tylko poprzez ,,narzędzia - systemowe - sms"

Np.w aplikacji ,,telefon" są w dolnym lewym trzy kropki które do tego służą a przydałyby się też w innych mając aktywowany ,,pełen pulpit"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zenon napisał:

Np.w aplikacji ,,telefon" są w dolnym lewym trzy kropki które do tego służą a przydałyby się też w innych mając aktywowany ,,pełen pulpit"

No więc własnie. Tak jak piszesz, przydałby się dodatkowy przycisk w aplikacji, przenoszący do ustawień zaawansowanych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to prawidłowe zachowanie mix-a 2  że odbierając połączenie przychodzące(tel.leży na stole) to ekran gaśnie?Oczywiście jak go przyłożę do ucha i odsunę to ekran się zaświeci i mogę np.przełączyć na rozmowę głośnomówiącą, tylko jest to trochę niewygodne bo wg.mnie ekran powinien się zgasić dopiero po przyłożeniu do ucha.

Chyba że tak ma działać czujnik ultradźwiękowy w tym telefonie? 

Tak kalibrowałem czujnik i to samo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/6/2018 o 23:28, Zenon napisał:

Czy jest to prawidłowe zachowanie mix-a 2  że odbierając połączenie przychodzące(tel.leży na stole) to ekran gaśnie?Oczywiście jak go przyłożę do ucha i odsunę to ekran się zaświeci i mogę np.przełączyć na rozmowę głośnomówiącą, tylko jest to trochę niewygodne bo wg.mnie ekran powinien się zgasić dopiero po przyłożeniu do ucha.

Chyba że tak ma działać czujnik ultradźwiękowy w tym telefonie? 

Tak kalibrowałem czujnik i to samo;-)

Nie, nie jest normalne. Ja tak nie mam. Soft Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mix 2 od trochę ponad tygodnia i drażni mnie strasznie bateria. Sam z siebie telefon jej strasznie dużo pobiera, miałem dzień gdzie o 19 spadła do 20% mimo że SOT był 1h niecały. 

Dzisiaj w nocy go odpiąłem od zasilania i po 4h bateria spadła o 13% mimo tego że telefon miał włączone oszczędzanie baterii i leżał nieużywany.

 

Macie na to jakieś rady? Nic w telefonie nie modyfikowałem jeszcze i wolałbym mieszać jak najmniej. Ale jak będzie coś konieczne to zmienię, w Mi4c sobie wszystko musiałem sam wgrać.

Screenshot_2018-03-10-08-55-13-574_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, El Madridista napisał:

A jak SOT? Mnie właśnie bateria bardzo zadowala, ale może dlatego, że wczesniej miałem mi5.

Marnie przy tym problemie, tak jak wspomniałem, koło godziny SOT i bateria prawie padła, ale to bardziej przez inne procesy.

Testuję to jeszcze ale jestem zaskoczony bo wczoraj celowo naładowałem telefon przed snem, wyłączyłem oszczędzanie baterii i się cuda podziały. Przez 8h snu spadło mi 4-5% tylko, 4h później spadło tylko 9% więc przez 12h wynik taki jak z oszczędzaniem przez 4h. Oby to już był koniec problemów j mnie z bateria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 14:43, Sotom napisał:

@Zenon a jak oceniasz najnowszy ROM? Dobrze jest czy dalej problemy z pożeraniem baterii itp?

Powiem po paru dniach tak: bateria przez noc 0-1% przy wyłączonym ,,oszczędzaniu baterii"

SOT powyżej 6 godzin(mam zawsze wł. wifi,mobilny,gps,bt do opaski)

jest dobrze,jedynie co zauważyłem,to to że ręcznie muszę aktualizować avasta,aha - na poprzednim romie eu. też nie miałem wielkich kłopotów z baterią;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 Czytałem na forum miui że istnieje problem agregacji niektórych zakresów lte. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy w Polsce jest jak kolwiek to odczuwalne?

Obecnie korzystam z rn3 pro i standardowo nie ma B20 co prawie w ogóle nie jest odczuwalne. Zastanawiam się czy można to w ten sposób porównać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cahar napisał:

Czytałem na forum miui że istnieje problem agregacji niektórych zakresów lte. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy w Polsce jest jak kolwiek to odczuwalne?

"Jakkolwiek", a nie "jak kolwiek". To tak przy okazji...

Co zaś do meritum, jeśli nie masz żadnych negatywnych odczuć w RN3Pro, to nie będziesz miał innych w Mi MIX2. Używam tego ostatniego od kilku miesięcy i niejednokrotnie mam zasięg sieci lepszy, niż znajomi w telefonach innych producentów.

Nie ma sensu zaprzątać sobie głowy sprawami związanymi z obsługą pasm, agregacją, etc... ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Od dziś jestem właścicielem Mi Mix 2. To mój pierwszy Xiaomi.

Co na plus ?

1. Wykonanie - perfekcyjne.

2. Wymiary - optymalne dla mnie. Miał być nie większy od Honor 5X, a jest węższy i cieńszy.

3. Naprawdę dobry wyświetlacz. Oczywiście w porównaniu do Honor 5X.

4. Bardzo dobry dźwięk. Szczególnie na słuchawkach. Ciepły.

5. Wydajność, responsywność bardzo dobra.

6. Multimedia bez zastrzeżeń.

To tak po paru chwilach używania. Wydajność baterii wyjdzie po dłuższym czasie ale wygląda na to że będzie dobrze.

Żeby nie nabierać nawyków w używaniu starej wersji nakładki od razu porobiłem wszelkie aktualizacje.

Nakładka na system świetna i w porównaniu do EMUI bardziej mi pasuje.

:)

edycja:

Wyniki w Antutu :

Screenshot_2019-01-25-21-57-23-911_com.antutu.ABenchMark.thumb.png.32960a32265bac87bdf467e4e8a6b727.png

 

Edytowane przez ems
nowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troche nekro, ale kompletnie mi to nie pasuje nigdzie.
Czy mi mix 2 se ma przyciski boczne w jakieś 4mm niżej niż zwykły mix 2? Bo przyszło mi etui nillkina (frosted) i wycięcia na przyciski są jakoś ~4mm za wysoko, przez co wygląda to co najmniej dziwnie. Reszta wycięć w normie o_O

 

//edit: 

dziękuje komentarze na aliexpress.
Okazuje się że wersja 8gb faktycznie ma inny rozstaw przycisków i wymaga specjalnej obudowy. Albo pilnika ;D

Edytowane przez 6thsurvivor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...