Jump to content

ems

Użytkownicy
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ems

 1. Nie. Wczoraj zaktualizowałem poprzez OTA. Wielkość pliku 1,9 GB.
 2. Dzisiaj na smartfonie wylądowała aktualizacja do MIUI 12. Na razie ok. Działa sprawnie. Wygląda atrakcyjnie i ma przyjemne animacje. Choć nie wszędzie mam ciemny motyw.
 3. Witam. Pojawiła się dzisiaj nowa paczka aktualizacyjna : MIUI V11.0.6.0.PDEMIXM Stable wielkość pliku ok 700 MB. Właśnie ściągam przez OTA. Poprawki w pasku powiadomień oraz poprawka w przewijaniu zrzutów ekranu. Mam nadzieję na świeższe paczki bezpieczeństwa. --------------------------------------------------------------------------------- edycja : Instalacja aktualizacji zakończyła się błędem. Ściągam teraz pełny obraz systemu o wielkości pliku 1,7 GB. --------------------------------------------------------------------------------- edycja 2 : Niestety paczka bezpieczeństwa pozostała stara. Szkoda. Przywrócono do życia Motywy.
 4. Wczoraj przyszła aktualizacja paczek bezpieczeństwa na dzień 1 marca 2020 roku. Wreszcie Kompilacja nr V11.0.6.0.QDIMIXM ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- edycja 17.04.2020 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dostępna nowa aktualizacja z paczkami bezpieczeństwa na dzień 5 kwietnia 2020 roku. Kompilacja nr V11.0.8.0QDIMMIXM Najwyraźniej Xiaomi zabrało się na poważnie za robotę. Brawo
 5. Tak zainstalowałem. Zawiera paczkę bezpieczeństwa z 5 Stycznia 2020. Ta wersja naprawiła mój problem z brakiem połączenia internetowym przez WiFi. Warto zainstalować. U mnie normalnie przez OTA. Paczka ważyła 162 MB.
 6. Reset nie pomógł. Sytuacja jest niejednoznaczna. Prawdopodobnie w dniu aktualizacji Mi A2 do Andka 10 doszło u mnie do awarii sieci WiFi. Z powodu pracy nie mogłem się temu bliżej przyjrzeć. Od dzisiaj mam trochę wolnego od pracy więc przeprowadzam diagnostykę sprzętu. edycja: Dzisiejsza aktualizacja ze styczniową paczką bezpieczeństwa naprawiła problem z połączeniem internetowym przez WiFi.
 7. Witam. Dziś w nocy zainstalowałem. Działa ale bez jakichś testów z mojej strony. Dopiero dziś wieczorem trochę przy nim posiedzę. Ta aktualizacja jest dla mnie zaskoczeniem. Tak jak by o kilka dni za wcześnie. Paczki bezpieczeństwa z grudnia. Za chwile będziemy instalować te ze stycznia. Nie zsynchronizowali tego. edycja: Macie jakieś problemy z nawiązywaniem połączenia przez WiFi ?
 8. Ciekawe. W Mi A2 gaśnie. Nie od razu ale po jakimś czasie gaśnie.
 9. A kable też zmieniałeś ? Przedmuchaj gniazdko ...
 10. Witam. Właśnie zainstalowałem i zaczynam testować. Myślałem że będę musiał dłużej czekać na MIUI 11 a tu proszę :)
 11. Ostatnio zrobiłem tak. Przed twoim postem machnąłem palcem inaczej bo na maksa. Połaziłem po chałupie. Zostawiłem smartfon w domu i poszedłem do sklepu. Teraz wróciłem i smartfon pamiętał moje ustawienie. Świeci jak cholera. Ale wymaga to dłuższych testów. Teraz zrobię jak poprzednio. Zjadę jak poprzednio na lekko ponad 50 % i potestuję. Później zjadę na wyraźnie poniżej 50 % i znowu potestuję. Bo wydaje mi się że po spełnieniu pewnych warunków macie rację. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- edycja ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Więc tak. Ostatnia próba dzisiaj. Godzina 23.42 pasek ustawiony na ok 35% w ciemnym pokoju. Po ustawieniu pochodziłem po pokojach o różnych natężeniu światła. Następnie wróciłem do ciemnego pokoju, wyłączyłem i zostawiłem tam smartfon. Godzina 00.22 wchodzę do ciemnego pokoju włączam smartfon, ustawienie na pasku zapamiętane. Pochodziłem po pozostałych pokojach, wróciłem do ciemnego pokoju pasek ustawił się na tym samym poziomie. Ustawienia zmieniałem ręcznie w trybie auto.Zaznaczę że robiłem test po 22.00 na włączonym trybie czytania. Ewentualnie jutro ( dziś ) powtórzę test przed 22.00 czyli bez trybu czytania. Na razie tyle. Pozdrawiam. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- edycja 2 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Macie rację. Gubi ustawienie na pasku. Czasami zapamiętuje na dłużej , czasami na krócej ale prędzej czy później gubi.
 12. Ciekawe. Smartfon leżał na parapecie . Na pasku powiadomień miałem wskaźnik wyświetlacza tak mniej więcej ok 5% . Zrobiłem jak napisałeś. Pociągnąłem paluchem na ok 50 % i zacząłem łazić po chałupie. Na koniec położyłem smartfon na parapecie w tym samym miejscu i jest lekko powyżej 50 % U ciebie tak nie działa ? edycja: Dodam teraz że w najciemniejszym pokoju ekran świeci się teraz na poziomie ok 15% . Przed podciągnięciem na belce w tym samym pokoju świecił się na minimum. Czyli wygląda na to że u mnie działa.
 13. Hm. Chodzę po chałupie z dwoma smartfonami. 1. Honor 5X pracujący pod systemem LineageOS 16.0 Nightly Build (Android Pie ) 2. Mi Mix 2 pracujący pod systemem MIUI Global 10.4.1Stabilna (Android Pie) po ostatniej aktualizacji. Mam smartfony w obydwu dłoniach i poza tym że Mix2 szybciej reaguje ( szybszy procek ? ) to docelowo obydwa wyświetlacze ustawiają się w tych samych warunkach oświetleniowych na prawie tych samych poziomach intensywności świecenia. Mix 2 trochę mocniej przyciemnia/rozświetla swój wyświetlacz w stosunku do Honora 5X. Robi to troszkę agresywniej. Ale nie odczuwam jakiejś istotnej różnicy między tymi dwoma smartfonami. Tak jak ja to widzę w Mix2 bardziej mi odpowiada reakcja smartfona pod tym względem na otoczenie.
 14. 1. Błąd "connector error " dokładnie kiedy występuje ? Jak byś podał to bym sobie zasymulował takie same ustawienia. 2. Co to ściszania się muzyki podczas przeglądania stron u mnie ten problem nie występuje. Przed chwilą sprawdziłem to na przeglądarce systemowej oraz na Duck Duck Go. 3. Żadnych reklam w tym chińskich na razie nie uświadczyłem. Od Stycznia tego roku do dziś włącznie. Co do Twojego wcześniejszego postu o agresywnym automatycznym dopasowywaniu się ekranu do otoczenia, to u mnie jest to samo, z tym że dzieje się tak od zawsze czyli od momentu kupna smartfona w styczniu tego roku na wszystkich dotychczasowych wersjach systemu. Jaki masz dokładnie ROM wgrany do swojego Mix2 ?
 15. U mnie wszystko w porządku. Smartfonik śmiga szybko. Żadnych błędów nie znalazłem na razie. Aktualizowałem przez systemowy aktualizator. Co do trzymania baterii nie zauważyłem różnicy ale też tego specjalnie nie badałem. W każdym bądź razie smartfon ładuję w tym samym rytmie co dotychczas.
 16. Odpaliłem mapy google w trybie nawigacji samochodowej. Ustawiłem miejsce docelowe i działa. Głos podpowiada. Powinno być OK.
 17. Wskaźnik baterii możesz sobie ustawić w postaci : słupkowego, procentowego i liniowego. Wybrałem słupkowy jako czytelniejszy dla mnie.
 18. Fakt. Bateria trzyma dobrze. Nie udało mi się przy moim użytkowaniu smartfona rozładować go w ciągu jednego dnia.
 19. Witam. Ostatnio pojawiła się aktualizacja systemu. Nowa wersja MIUI i zabezpieczenia na Grudzień 2018 roku.
 20. Od dziś jestem właścicielem Mi Mix 2. To mój pierwszy Xiaomi. Co na plus ? 1. Wykonanie - perfekcyjne. 2. Wymiary - optymalne dla mnie. Miał być nie większy od Honor 5X, a jest węższy i cieńszy. 3. Naprawdę dobry wyświetlacz. Oczywiście w porównaniu do Honor 5X. 4. Bardzo dobry dźwięk. Szczególnie na słuchawkach. Ciepły. 5. Wydajność, responsywność bardzo dobra. 6. Multimedia bez zastrzeżeń. To tak po paru chwilach używania. Wydajność baterii wyjdzie po dłuższym czasie ale wygląda na to że będzie dobrze. Żeby nie nabierać nawyków w używaniu starej wersji nakładki od razu porobiłem wszelkie aktualizacje. Nakładka na system świetna i w porównaniu do EMUI bardziej mi pasuje. edycja: Wyniki w Antutu :
 21. Mi Mix 2 wylądował dzisiaj u mnie. Porobiłem trochę zdjęć porównawczych z Honor 5X w oświetleniu naturalnym i teraz w pokoju przy oświetleniu sztucznym. Jest lepiej niż zakładałem. Zdjęcia o wiele lepsze. Zdecydowanie mniej szumów. Bedę zadowolony. Tym bardziej że jak wcześniej pisałem nie jestem fotografem. Pykam zdjęcia okazjonalnie. W tej cenie ( 1300 zł ) dla mnie super.
 22. Witam. Czekając na dostawę smartfona chciałem się Was zapytać jak oceniacie baterię w Mi mix2. Jakie macie wyniki SoT ? Dajecie radę rozładować ją w ciągu dnia ?
 23. Witam. Zamówiłem ten smartfon. Będę go miał za parę dni. To będzie mój pierwszy Xiaomi. Przekonała mnie cena poniżej 1300 zł. Alternatywnie zastanawiałem się nad LG G6 ale przeważyły na korzyść Mi Mix 2 : szybszy procek, więcej pamięci operacyjnej, więcej pamięci masowej oraz wykonanie. Wracając do tematu. Aparat: Wygląda na to że będzie porównywalny do mojego w Honorze 5X. Z tym że w Xiaomi jest optyczna stabilizacja obrazu. Jeśli zdjęcia robione w dzień będą w porządku, to mi w zupełności wystarczy. Zakładam że robione w normalnie oświetlonym pomieszczeniu będą przyzwoite. Pykanie zdjęć nie jest moim hobby. Robię to okazjonalnie więc myślę że będzie OK.
×
×
 • Create New...