ems

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About ems

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kielce

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi Mix2

Recent Profile Visitors

94 profile views
 1. Ostatnio zrobiłem tak. Przed twoim postem machnąłem palcem inaczej bo na maksa. Połaziłem po chałupie. Zostawiłem smartfon w domu i poszedłem do sklepu. Teraz wróciłem i smartfon pamiętał moje ustawienie. Świeci jak cholera. Ale wymaga to dłuższych testów. Teraz zrobię jak poprzednio. Zjadę jak poprzednio na lekko ponad 50 % i potestuję. Później zjadę na wyraźnie poniżej 50 % i znowu potestuję. Bo wydaje mi się że po spełnieniu pewnych warunków macie rację. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- edycja ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Więc tak. Ostatnia próba dzisiaj. Godzina 23.42 pasek ustawiony na ok 35% w ciemnym pokoju. Po ustawieniu pochodziłem po pokojach o różnych natężeniu światła. Następnie wróciłem do ciemnego pokoju, wyłączyłem i zostawiłem tam smartfon. Godzina 00.22 wchodzę do ciemnego pokoju włączam smartfon, ustawienie na pasku zapamiętane. Pochodziłem po pozostałych pokojach, wróciłem do ciemnego pokoju pasek ustawił się na tym samym poziomie. Ustawienia zmieniałem ręcznie w trybie auto.Zaznaczę że robiłem test po 22.00 na włączonym trybie czytania. Ewentualnie jutro ( dziś ) powtórzę test przed 22.00 czyli bez trybu czytania. Na razie tyle. Pozdrawiam. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- edycja 2 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Macie rację. Gubi ustawienie na pasku. Czasami zapamiętuje na dłużej , czasami na krócej ale prędzej czy później gubi.
 2. Ciekawe. Smartfon leżał na parapecie . Na pasku powiadomień miałem wskaźnik wyświetlacza tak mniej więcej ok 5% . Zrobiłem jak napisałeś. Pociągnąłem paluchem na ok 50 % i zacząłem łazić po chałupie. Na koniec położyłem smartfon na parapecie w tym samym miejscu i jest lekko powyżej 50 % U ciebie tak nie działa ? edycja: Dodam teraz że w najciemniejszym pokoju ekran świeci się teraz na poziomie ok 15% . Przed podciągnięciem na belce w tym samym pokoju świecił się na minimum. Czyli wygląda na to że u mnie działa.
 3. Hm. Chodzę po chałupie z dwoma smartfonami. 1. Honor 5X pracujący pod systemem LineageOS 16.0 Nightly Build (Android Pie ) 2. Mi Mix 2 pracujący pod systemem MIUI Global 10.4.1Stabilna (Android Pie) po ostatniej aktualizacji. Mam smartfony w obydwu dłoniach i poza tym że Mix2 szybciej reaguje ( szybszy procek ? ) to docelowo obydwa wyświetlacze ustawiają się w tych samych warunkach oświetleniowych na prawie tych samych poziomach intensywności świecenia. Mix 2 trochę mocniej przyciemnia/rozświetla swój wyświetlacz w stosunku do Honora 5X. Robi to troszkę agresywniej. Ale nie odczuwam jakiejś istotnej różnicy między tymi dwoma smartfonami. Tak jak ja to widzę w Mix2 bardziej mi odpowiada reakcja smartfona pod tym względem na otoczenie.
 4. 1. Błąd "connector error " dokładnie kiedy występuje ? Jak byś podał to bym sobie zasymulował takie same ustawienia. 2. Co to ściszania się muzyki podczas przeglądania stron u mnie ten problem nie występuje. Przed chwilą sprawdziłem to na przeglądarce systemowej oraz na Duck Duck Go. 3. Żadnych reklam w tym chińskich na razie nie uświadczyłem. Od Stycznia tego roku do dziś włącznie. Co do Twojego wcześniejszego postu o agresywnym automatycznym dopasowywaniu się ekranu do otoczenia, to u mnie jest to samo, z tym że dzieje się tak od zawsze czyli od momentu kupna smartfona w styczniu tego roku na wszystkich dotychczasowych wersjach systemu. Jaki masz dokładnie ROM wgrany do swojego Mix2 ?
 5. U mnie wszystko w porządku. Smartfonik śmiga szybko. Żadnych błędów nie znalazłem na razie. Aktualizowałem przez systemowy aktualizator. Co do trzymania baterii nie zauważyłem różnicy ale też tego specjalnie nie badałem. W każdym bądź razie smartfon ładuję w tym samym rytmie co dotychczas.
 6. Odpaliłem mapy google w trybie nawigacji samochodowej. Ustawiłem miejsce docelowe i działa. Głos podpowiada. Powinno być OK.
 7. Wskaźnik baterii możesz sobie ustawić w postaci : słupkowego, procentowego i liniowego. Wybrałem słupkowy jako czytelniejszy dla mnie.
 8. Fakt. Bateria trzyma dobrze. Nie udało mi się przy moim użytkowaniu smartfona rozładować go w ciągu jednego dnia.
 9. Witam. Ostatnio pojawiła się aktualizacja systemu. Nowa wersja MIUI i zabezpieczenia na Grudzień 2018 roku.
 10. Od dziś jestem właścicielem Mi Mix 2. To mój pierwszy Xiaomi. Co na plus ? 1. Wykonanie - perfekcyjne. 2. Wymiary - optymalne dla mnie. Miał być nie większy od Honor 5X, a jest węższy i cieńszy. 3. Naprawdę dobry wyświetlacz. Oczywiście w porównaniu do Honor 5X. 4. Bardzo dobry dźwięk. Szczególnie na słuchawkach. Ciepły. 5. Wydajność, responsywność bardzo dobra. 6. Multimedia bez zastrzeżeń. To tak po paru chwilach używania. Wydajność baterii wyjdzie po dłuższym czasie ale wygląda na to że będzie dobrze. Żeby nie nabierać nawyków w używaniu starej wersji nakładki od razu porobiłem wszelkie aktualizacje. Nakładka na system świetna i w porównaniu do EMUI bardziej mi pasuje. edycja: Wyniki w Antutu :
 11. Mi Mix 2 wylądował dzisiaj u mnie. Porobiłem trochę zdjęć porównawczych z Honor 5X w oświetleniu naturalnym i teraz w pokoju przy oświetleniu sztucznym. Jest lepiej niż zakładałem. Zdjęcia o wiele lepsze. Zdecydowanie mniej szumów. Bedę zadowolony. Tym bardziej że jak wcześniej pisałem nie jestem fotografem. Pykam zdjęcia okazjonalnie. W tej cenie ( 1300 zł ) dla mnie super.
 12. Witam. Czekając na dostawę smartfona chciałem się Was zapytać jak oceniacie baterię w Mi mix2. Jakie macie wyniki SoT ? Dajecie radę rozładować ją w ciągu dnia ?
 13. Witam. Zamówiłem ten smartfon. Będę go miał za parę dni. To będzie mój pierwszy Xiaomi. Przekonała mnie cena poniżej 1300 zł. Alternatywnie zastanawiałem się nad LG G6 ale przeważyły na korzyść Mi Mix 2 : szybszy procek, więcej pamięci operacyjnej, więcej pamięci masowej oraz wykonanie. Wracając do tematu. Aparat: Wygląda na to że będzie porównywalny do mojego w Honorze 5X. Z tym że w Xiaomi jest optyczna stabilizacja obrazu. Jeśli zdjęcia robione w dzień będą w porządku, to mi w zupełności wystarczy. Zakładam że robione w normalnie oświetlonym pomieszczeniu będą przyzwoite. Pykanie zdjęć nie jest moim hobby. Robię to okazjonalnie więc myślę że będzie OK.