Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą zainstalowałem.

Plusy:
- Wyraźnie szybsze odblokowywanie
- W końcu przywrócony poprzedni wygląd powiadomień

Minusy:
- Zniknęła opcja konfiguracji codziennych ekranów blokady
- Z górnej belki zniknął przycisk "projekcja". Bo oczywiście producent wie lepiej, czego użytkownicy będą używać
- Podwójne, potrójne i poczwórne powiadomienia wciąż pozostały bez zmian. Czyli pewnie poczekamy jeszcze rok zanim to zauważą.

Oprócz tego, został zmieniony dźwięk blokowania, odblokowania i chyba kliknięcia. Większość rzeczy, które wcześniej usunięto, nie zostały przywrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacu

Ponoć są problemy z uaługami google - synchronizacją gmaila, ze sklepem play. U Ciebie jest to samo?

Ogólnie śledząc te ostatnie wydania romów od Xiaomi w wersji stable, można być bardzo rozczarowanym. 9.2.3.0. Teraz czytając forum miui o wersji 9.5.3.0, podobnie większość ludzi zauważa masę błędów. Mam wrażenie, że wersja global beta jest bardziej dopracowana co jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 9.2.3.0 to jest to samo co było w nightly czy cokolwiek poprawili że się wyświetla na Stable OTA?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

To nie jest żadna chińska wersja, lecz global stable
Mnie pojawiło się powiadomienie o nim, gdy przełączyłem na region rosyjski. Na naszym polskim regionie zaś znów pojawiła się wersja 9.2.3.0, choć wcześniej zniknęła na jakiś czas - pytanie, jak się ma jedno do drugiego?
Właśnie czy to jest ta wycofana 9.2.3.0 czy poprawiona? :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do tej wersji 9.5.3.0. Przechodziłem z 9.2.2.0. Pierwsze odczucia są takie, że jakby minimalnie zwolnił telefon, może wipe przydałoby się zrobić jednak zmiana wersji androida może robić swoje. Z innych rzeczy wszystko działa, bynajmniej przez godzinę kiedy teraz korzystałem. Jednego mi brakuje a dokładnie opcji "Projekcja" - używałem tego aby przerzucać obraz ze smartfona na telewizor, gdzie teraz jest to schowane?

 

W opcjach programistycznych pojawiły się nowe elementy.

Jeżeli chodzi o bluetooth to najlepszy kodek to aptX HD czy inny?

Screenshot_2018-03-22-22-39-40-416_com.android.settings.png

EDIT:

Którą opcje bym nie wybrał i tak wraca do pierwszej po chwili - po prostu nie zapisuje wybranej opcji. Więc pewnie Xiaomi tego nie dopracowało..

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej projekci mówicie?  Jak dla mnie same plusy i bez minusów bo z tych tapet blokady ekranu nie korzystałem,  powiadomienia są na reszcie poprawne jak dostanę maila na Gmail. To jest jedno a nie dwa jak poprzednio,  do tego są te nowe stare z 9.2.2 telefon  działa płynnie i Odcisk wrócił do normy,  bateria też lepiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam. Ktoś wie jak po tej aktualizacji włączyć ten kodek aptX? Wcześniej tego w ogóle nie bylo, a teraz jest, ale co z tego jak po wybraniu i wyjściu z ustawień wraca do domyslnego. Czekałem na to ale jak zwykle nie może działać ok...

Edytowane przez El Madridista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Od wczoraj mam powiadomienie o tej 9.2.3, dlatego pytam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

JA tez dostalem to powiadomienie dzis rano o aktualizacji do 9.2.3

Tel kupilem tydzien temu zrobilem aktualzacje do 9.2.2 i czytajc duzo negatywnych komentarzy darowalem sobie aktulizacje do andro 8, poczekam na poprawiona wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, don_kamillo napisał:

Rozumiem, że żeby dostać aktualizacje 9.5.3, muszę wcześniej zaktualizować system do 9.2.3?
Obecnie mam ten stary 9.2.2 i wyświetla mi aktualizacje do 9.2.3 właśnie (czyli tą okrytą złą sławą).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

a po co chcesz czekać sciągnij zipa co wsatwił BACU i wgraj sam z poziomu aktualizacji przez wybranie paczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soplus napisał:

Znalazłem. Ustawienia, sieci, więcej, połącz z ekranem bezprzewodowym. 

Ale działa Ci? Mam tą opcję, włączam ją, ale nie mam telewizora do wyboru. Jak komuś to działa to proszę napisać.

 

Messenger lite mi się crashuje gdy chce do kogoś wysłać jakiś plik. Tez ktoś tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, do68 napisał:

Panowie takie szybkie pytanie.
Czy Global dev to jest to samo co xiaomi.eu dev?
Widzę, że oznaczenia takie same 8.3.22.
Global dev wgrałem na zablokowanym BL.
To co to za różnica?

To nie to samo. Xiaomi.eu bazuje na China Dev.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...