Skocz do zawartości

Samoczynne wyłączanie i włączanie sie telefonu


huta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem z czym to jest związane. Podczas używania telefonu wszystko działa ok. Gdy go odłożę i telefon leży np na stole lub jest w mojej kieszeni, samoczynnie się wyłącza i włącza. Tak jakby sam się uruchamiał, z reguły praktycznie co 5 minut. Jeśli uruchomię "oszczędzanie baterii" te resety są rzadziej. Cóż to może być...

 

fotka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, huta napisał:

Robiłem dwa razy i nic. Ponowna aktualizacja też nie pomogła. Takie resety to doją baterie i całego dnia mi telefon nie wytrzymuje (wyłączona transmisja danych, wifi itp)

Restarty co 5 minut to już poważna anomalia i może świadczyć o uszkodzeniu płyty głównej, pamięci itd. Jakbyś miał odblokowany bl, to można by spróbować pełnego flasha romu fastboot MiFlashem. Jak to ne pomoże, to tylko reklamacja i serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kupiłam przez internet na Foster Technologies. Zaraz po zakupie zaktualizowany do MIUI Global 8.5. ROM 32GB

Podaj dokładnie jakie masz Global 8. 5 a dalej? Telefon się wyłącza tylko przy Facebooku czy przy innych aplikacjach także?  Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Jeśli po zakupie był aktualizowany to j zrób reset do wartości domyślnych telefonu na początek

 

 

 

Jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalej.... przed resetem do ustawień domyślnych Zrób kopię plików dokumentów zdjęć i tym podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrino napisał:

Podaj dokładnie jakie masz Global 8. 5 a dalej? Telefon się wyłącza tylko przy Facebooku czy przy innych aplikacjach także?

MIUI Global 8.5 Stabilna 8.5.2.0 (MAMMIED)

Wyłączył się też przy Instagramie i podczas używania Snapchata. Jutro spróbuję zresetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Samoczynne wyłączanie i włączanie sie telefonu
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Dziś rano (03.01.2018) żona uruchomiła jakieś aktualizacje (nie pytajcie jakie - nie wiem i się nie dowiem). Aktualizacje się rozpoczęły i .... od tej pory telefon nieustannie się resetuje.

Szukałem różnych rad ale wszystkie one dotyczą sytuacji kiedy z telefonem da się coś zrobić. W tym przypadku jest poważny problem bo gdy tylko się włączy to po kilkunastu sekundach się restartuje. Tak więc nie ma szans zrobić cokolwiek. Gdy go wystartuję w trybie do resetowania (vol+ i power) to i owszem pojawia się się menu ale wszystko po "chińsku".

Proszę nie pytajcie mnie, którą wersję softu mam albo coś w tym stylu bo w te kilka sekund między restartami nic nie zdążę sprawdzić a wcześniej się nad takimi szczegółami nie zastanawiałem.

"Marzyłem o tym, aby przed całkowitym resetem chociaż kontakty z telefonu ściągnąć ale teraz to już pewnie "marzenie ściętej głowy" - oby chociaż zaczął od nowa działać.

Czy znajdę gdzieś podpowiedź przynajmniej który "chiński" przycisk wybrać aby zresetować (wyczyścić) telefon?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że żona nie restartowała telefonu w trakcie aktualizacji?

Jeśli nie to w sumie może to być przyczyna losowa: albo masz jakąś pechową sztukę, albo paczka się jakoś źle ściągnęła (choć aplikacja przed aktualizacją sprawdza sumę kontrolną - przynajmniej powinna, więc nie powinna dopuścić do wadliwej aktualizacji), albo... w sumie nie wiem co ;-) 

Mówiąc krótko - jeśli działa i nic się nie dzieje, to nie musisz zmieniać oprogramowania. Zapewne i tak nie będziesz w stanie, bo pewnie telefon ma zablokowany bootloader - by zmienić oprogramowanie (jeśli nie chcesz tylko z globala stable na globala beta), musiałbyś je odblokować.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. Dziś ok. godziny 17 włączyłem telefon (wyłączyłem go przedtem na jakieś 30 minut), nagle telefon sam uruchomił się ponownie. I tak w kółko - włączam urządzenie, kilka sekund normalnie chodzi, mogę go normalnie używać, nagle lag i telefon uruchamia się ponownie. Telefon stoi na globalu. I nie, nie jest to żadne syfmiui. Liczę na szybką odpowiedź i radę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłeś usterkę? U mnie to samo zaczęło się wczoraj około 22. Nawet nie można zresetować - za mało czasu w którym telefon działa normalnie. Dodatkowo problem z ładowaniem - przez noc był podłaczony do ładowarki i rozładował się

Edytowane przez spoko2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, spoko2 napisał:

Naprawiłeś usterkę? U mnie to samo zaczęło się wczoraj około 22. Nawet nie można zresetować - za mało czasu w którym telefon działa normalnie. Dodatkowo problem z ładowaniem - przez noc był podłaczony do ładowarki i rozładował się

Niestety nie. Jestem już gotów wysyłać go na gwarancję, ale poczekam jeszcze, może ktoś tutaj się wypowie. Aktualnie jadę na starym Huaweiu P8 Lite ze zjechaną baterią (przesiadka z telefonu, który trzymał mi dwa dni na taki, który po trzech godzinach pada :D), a czekanie na przejście przez proces gwarancyjny zajmie pewnie trochę czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spoko2 napisał:

Naprawiłeś usterkę? U mnie to samo zaczęło się wczoraj około 22. Nawet nie można zresetować - za mało czasu w którym telefon działa normalnie. Dodatkowo problem z ładowaniem - przez noc był podłaczony do ładowarki i rozładował się

Uruchom w recovery I zrób factory reset . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...